W co wierzysz?
Autor
RE: W co wierzysz?
Matuszewski Użytkownik
  • Postów: 172
  • Skąd:
Dodane dnia 14-12-2009 05:19
Ludzie wierzą, wierzyć muszą. W coś wierzyć trzeba, jak nie w bogów, to w technikę. W jakieś wartości moralne, od najlepszych, poprzez najbardziej obleśne. Niektórzy ponoć wierzą w nic...
Tak, czy siak - wiara jest niezbędna do zdjęcia z siebie odpowiedzialności. Wierzę w Boga, bo chcę mieć sens istnienia; jeśli Bóg mnie stworzył, to sens mieć muszę. Robię to, co robię, bo taki jestem. Tutaj mamy również wiarę w czynniki środowiskowe, wpływające na całokształt osobowości. Wierzymy w rzeczy dobre, czy tam złe, to niewiele musimy robić, skoro dobro/zło jest, to samo sobie da radę. My jesteśmy w porządku. Upraszczam oczywiście.
Konkluzja jednak pozostaje niezmienna, niezależnie od ilości uproszczeń. Gdybyśmy chcieli wziąć odpowiedzialność, wierzylibyśmy w siebie.
Do góry
Autor
RE: W co wierzysz?
creep Użytkownik
  • Postów: 614
  • Skąd: Stąd
Dodane dnia 14-12-2009 15:43
Hm - a ja wierzę - że koniec to nie kres - ale CEL ;)
Do góry
Autor
RE: W co wierzysz?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-12-2009 16:26
A ja że środki jakie obieramy ów cel uświęcają.
Do góry
Autor
RE: W co wierzysz?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 14-12-2009 16:46
Wierze, ze co ma byc, to bedzie. Choc to zbyt duze uproszczenie. Wierze ze czlowiek NIE jest kowalem wlasnego losu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co wierzysz?
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 14-12-2009 19:42
Witam po dłuuugim "niebyciu" :D Jak widzę optymizm w Was kwitnie ;)
Pójdę innym tropem i powiem tak: wierzę, że najważniejsze to dbać tylko o swój tyłek, że w najgorszych chwilach i tak zostajesz sam, więc nie ma co wierzyć w innych ludzi, wierzę, że świat jest po prostu paskudny, a całe życie człowieka bez sensu oraz w to, że marzenia bardzo często tylko niszczą życie.
A tak w ogóle to jestem pesymistką.
Pozdrawiam
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co wierzysz?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-12-2009 20:02
A ja wierzę w ludzi. Że sobra strona duszy jest mocniejsza i ostatecznie wszystko będzie dobrze :yes:
(Wierzę też w Boga, ale miał to być wątek niereligijny, więc sza! ;) )
Do góry
Autor
RE: W co wierzysz?
quevemare Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Józefów
Dodane dnia 14-12-2009 20:29
Hmm...wierzę w życie po śmierci, apokalipsę, w to że jest miejsce na religię ORAZ naukę, "supreme being", że wszystko jest w pewien sposób zaplanowane :D Jak coś sobię przypomnę to dodam.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co wierzysz?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-12-2009 20:39
Wierszę w dobro i miłość. To wystarczy :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: W co wierzysz?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-12-2009 20:50
Cytat:
zajacanka napisał/a:
Cytat:
Wierzę w to, że wszystko ma swój koniec. Piękno, Święta, Radość

Ale dol!!!

Bo zacytowane do połowy. Nie moja wina, że lubisz się skupiać na tym, co złe :p.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: W co wierzysz?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 17-12-2009 00:05
Cytat:
soczewica napisał/a:
Cytat:
zajacanka napisał/a:
Cytat:
Wierzę w to, że wszystko ma swój koniec. Piękno, Święta, Radość

Ale dol!!!

Bo zacytowane do połowy. Nie moja wina, że lubisz się skupiać na tym, co złe :p.


Ale wlasnie to rzucilo mi sie w oczy:) Jestem wieczna optymistka i wierze, ze piekno, swieta i radosc beda trwaly wiecznie:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co wierzysz?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 20-12-2009 12:43
Wierzę, że wkrótce ludzie ogłoszą mnie Bogiem... ekhm, że będą się liczyć z moim zdaniem.:)
Tak jak każdy wierzę, że stworzę arcydzieło, które rzuci ludzi na kolana.
Wierzę w siebie, swoje umiejętności i wierzę w boga.
Wierzę w inteligencję jednostki, nie wierzę w inteligencję zbiorowości.

I wierzę w nihilizm.B)
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co wierzysz?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 20-12-2009 16:58
A można wierzyć i w Boga i w nihilizm? Zdolniacha :D
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: W co wierzysz?
quevemare Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Józefów
Dodane dnia 20-12-2009 19:08
Ah! Przypomniało mi się! Dzięki Sagitarius'owi :) Wierzę w dobro i że warto w nim trwać. Ponadto powinno sie mieć własne zasady i "filozofię", których byśmy się ponadwszystko trzymali ^^
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co wierzysz?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2009 16:32
Cytat:
marcinsen napisał/a:
A ja wierzę w ludzi. Że sobra strona duszy jest mocniejsza i ostatecznie wszystko będzie dobrze :yes:
)


To ja się tu nie zgodzę. Prędzej jestem za Machiavellim, że ludzie są z gruntu źli, pazury to pierwszy, najpierwszy argument w naturze. My tylko założyliśmy ubrania i udajemy cywilizowanych.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co wierzysz?
lukasz44 Użytkownik
  • Postów: 110
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2009 16:46
Zakazany owoc smakuje najlepiej.Wszystko co złe nam się od dzieciństwa zakazuje i nasz za to karzą.
Do góry
Autor
RE: W co wierzysz?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 23-12-2009 16:59
Cytat:
Ares napisał/a:
A można wierzyć i w Boga i w nihilizm? Zdolniacha :D


Tylko ja tak potrafię.;)
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co wierzysz?
Hoshi no Yue Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd: Mikołów
Dodane dnia 24-12-2009 12:09
Wierzę, że istnieje magia. Magia chwili, uczuć... Że to nie tylko chemia i biologia.
Wierzę, że każdego dnia spotyka nas coś dobrego. Nawet, jeśli nie jesteśmy tego świadomi.
Wierzę, że każdy człowiek może stać się lepszy, nie jest zły z natury.
Wierzę, że można spełniać swoje marzenia. Trzeba poświęcić czas, serce, natrudzić się. Nawet, jeśli pozyskamy jedynie część tego marzenia, warto.
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

— Wisława Szymborska
Do góry
Autor
RE: W co wierzysz?
vimba Użytkownik
  • Postów: 150
  • Skąd: Olsztyn
Dodane dnia 24-12-2009 14:47
Wierzę w siebie i to, że trzeba być dobrym dla siebie, co znaczy nie tylko sprawiać sobie przyjemności, ale też zatrzymać się czasem, zastanowić nad sobą i tym, co tak naprawdę jest mi do szczęścia potrzebne. Wierzę w przyjaźń,i to, że co dajemy innym z siebie wraca do nas. Wierzę w dążenie do celu i w swoje " jakoś to będzie" w najtrudniejszych chwilach, bo jakoś od lat przez to jest :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co wierzysz?
Angnirr14 Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Eretz Hatachtonah
Dodane dnia 25-12-2009 21:01
wierzę
w to, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie
w to, że światem rządzi banda przygłupów
w to, że istnieje Bóg
w to, że żadna religia nie prowadzi do Niego
w to, że konsumpcjonizm jest "grzechem ostatecznym"
w to, że zawsze dam radę zwyciężyć
"Jest światło, co świeci jaśniej niż słońce i jaśniej niż światłość w najwyższych niebiosach. To światło, które świeci w twoim sercu" - Upaniszady
Do góry
Autor
RE: W co wierzysz?
Nova Użytkownik
  • Postów: 27
  • Skąd: Bosia
Dodane dnia 30-01-2010 09:54
Wierzę w siłę wiary jako siłę:uhoh:
"... świat, w którym gówno jest zanegowane i wszyscy się zachowują, jakby nie istniało. Ten estetyczny ideał nazywa się kiczem."
Milan Kundera
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]