My na fotografiach czy fotka.PL
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
My na fotografiach czy fotka.PL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-12-2009 10:52
Nie mam nic przeciwko temu, ale nie wydaję wam się, że galeria "My na fotografiach" zamieniła się w fotkę.pl ,albo zdjęcia z naszej klasy.
Chodzi mi o to, że część zdjęć ma kogoś pokazać, jak wygląda, fajnie. Część pokazuje nas w jakichś konkretnych sytuacjach, które coś o nas mówią, np czym się interesujemy, co lubimy.
Większość jednak, to zwykłe pozowanie i to nie jakieś artystyczne, tylko zwykłe. Później wszyscy dajemy - świetne - bo musimy pokazać, że ktoś jest ładny itd.

Przesadzam może?

Ogólnie to bardzo fajne i wartościowe, lubię oglądać fajne laseczki i dawać im ocenki :)
Do góry
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 19-12-2009 10:55
nie przasadzasz
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2009 11:12
Tomasz, dla mnie dział My na fotografiach jest fascynujący, z tego względu, że mówi, jak dana osoba chce być postrzegana. Takie pozowane fotografie chyba mówią najwięcej :)

A teraz w odniesieniu do Twojego ostatniego zdania: Ty się w końcu żalisz, czy apelujesz o więcej? ;)
Do góry
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-12-2009 11:25
Foteczki dzielą się na - wielkie zbliżenia buziek, najlepiej tak aby nic nie było widać ;) wtedy każdy fajnie wygląda (u nas już są)

- plenery - co tam, że fotka wygląda słabo, gdy drzewo jest w tle, zawsze jest ładnie ( u nas już są)

- ze ścianą - moje ulubione, tu chyba chodzi o tło, modelka, czasem model, stoi w dziwnej pozie na tle ściany, często się o nią opiera( u nas też już są :) )

- lustro i telefon. Zdjęcie odbicia w lustrze. Ja je też nazywam łazienkowe (u nas jeszcze nie ma)

i pewnie wiele innych.

Nie żalę, się tylko uśmiecham. Nie wyśmiewam, bo mi to nie przeszkadza, uśmiecham się.

Cytat:
mówi, jak dana osoba chce być postrzegana. Takie pozowane fotografie chyba mówią najwięcej
No to samo można powiedzieć o fotce.pl i galeriach na naszej klasie. Strasznie dużo mówią o modelu.

Ja nie mówię, o fotkach stylizowanych, bo one czasem są śmieszne, przeważnie nie, ale czasem są. Mówię o tym co opisałem wyżej. Co ci o modelu mówi zdjęcie ze ścianą?





aha zapomniałem o najlepszych, o photo szopach ;) Szopy są cool. Zdjęcia w któych model obrabia komputerowo swoje arcydzieło, aby być piękniejszym. Są już u nas?
Do góry
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2009 12:10
Na zdjęciu ze ścianą najważniejsza jest poza ewentualnie wyraz twarzy :) A zdjęcia z photoshopa też już u nas są.

Wiesz, co do fotki to ja się nie będę wypowiadać, bo nie jestem tam zarejestrowana, ale zdjęcia na NK różnią się od naszego działu tym, ze tam pokazujesz zdjęcia znajomym, czyli ludziom, którzy i tak znają prawdę. A tutaj, jak na fotce, pokazujesz się ludziom całkiem obcym.
Do góry
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-12-2009 12:25
Cytat:
ale zdjęcia na NK różnią się od naszego działu tym, ze tam pokazujesz zdjęcia znajomym, czyli ludziom, którzy i tak znają prawdę.
;) heh no też nie do końca, dostałem kilkanaście zaproszeń od ludzi, których prawie nie znam, albo nie znam wcale. Nie mówię o odwiedzinach ludzi, całkowicie obcych.

No przeglądałem i widziałem kilka szopów :D Trochę, też się boję, że zostanę znienawidzony za ten temat. Nie krytykuję nikogo wprawdzie, ale wiele osób może być niezadowolonych z takiego porównania.
Do góry
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-12-2009 13:03
Mnie nic nie przeszkadza. Niech się ludzie pokazują jak im się żywnie podoba i to dobrze, że nie ma reguł i żadnych właściwie ograniczeń.
To wyzwala fantazję. :D
A ocen po prostu nie powinno być, tylko komentarze. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-12-2009 14:01
Właśnie nie, aby była 100% fotka pl, powinna być punktacja 1/10 :) Wtedy można by było się rewanżować.

Cytat:
i to dobrze, ze nie ma reguł i żadnych właściwie ograniczeń.
Zgadzam się.
Cytat:
To wyzwala fantazję.
:smilewinkgrin: noo Np zdjęcie ze ścianą :)
Do góry
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-12-2009 15:16
w zasadzie jest ten dział "My na fotografiach" a ja nawet chyba w nim nie byłem :D także temat poruszony jest dla mnie czymś nowym, będę musiał tam wejść kiedyś i zobaczyć jaki poziom prezentują fotki :p

jak na razie oglądałem tylko te ze zlotu na którym byłem :smilewinkgrin: ale to, chyba, nie ten dział galerii :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 19-12-2009 15:18
A tak tez się zgadzam z Miladorą. Powinny być same komentarze :p
Bo te oceny... To takie targowisko trochę. Głupio dać komuś słabą tylko dlatego, że foto jest np poruszone :p Zresztą... Żeby nie powiedzieć, że niska ocena zwykle się nie pojawia - bo głupio ^^
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-12-2009 15:19
poza tym ocenianie zdjęć jest dla mnie śmieszne, teksty i takie tam to rozumiem że można ocenić ale oceniać kogoś za wygląd lub ładną pozę na fotce? Zdecydowanie popieram żeby komentarze wyrażały naszą opinię a nie jakieś "świetne" ;)



PS. miało połączyć posty to mi się Nathien wcięła, no i bałaganu narobiłem :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-12-2009 15:53
Cytat:
Bo te oceny... To takie targowisko trochę. Głupio dać komuś słabą tylko dlatego, że foto jest np poruszone Zresztą... Żeby nie powiedzieć, że niska ocena zwykle się nie pojawia - bo głupio ^^
Ale to nawet nie o to chodzi. Bo można się odnieść w ten sam sposób do tekstów. Oceny w tekstach to też targowisko?
Do foci, bo nie zdjęć, czy fotografii ma się to inaczej. Powtarzam nie mam na myśli zdjęć, na których ktoś chce pokazać jak wygląda, ani zdjęć, które mają być stylizacją na wampira, metala, czy kogokolwiek. Ten temat nie dotyczy też zdjęć, na których ktoś pozuje w stroju do futbolu amerykańskiego, obok konia, na którym jeździ, czy na tle miasta, które odwiedził. To nie ma nic wspólnego z fotką.pl
Ja mam na myśli, focie. A jak wyglądają opisałem wyżej. Looknijcie do fotki.pl może będzie tam ktoś od nas z tym samym zdjęciem co na pp. Przy takich zdjęciach, które tyczą się li tylko wyglądu modelki, danie oceny przeciętne, nie mówi, że zdjęcie jest przeciętne, tylko że dziewczyna ma przeciętną urodę. Toteż zaznaczamy same bdb i świetne, a komentarze pod kolejnym zdjęciem danej osoby, są typu - masz niezły biust, albo śliczne oczka.

Mi to nie przeszkadza i sam biorę w tym udział, ale lubię też całą serię z Freddym Crugerem i pierwszą część American Pie.

W temacie, który poruszyłem nic nie zmienią oceny czy ich brak, to konkurs piękności, gdzie jury jest na tyle taktowne, że nie jest wstanie mówić, że ktoś jest mniej piękny od innych - heh humaniści.
;)

A temat jest taki do rozładowania atmosfery, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie traktował go śmiertelnie poważnie.
Do góry
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 19-12-2009 16:37
Tomaszu, w tekstach ocenia się czyjś styl, ilość błędów, które zrobił, pomysł... A w zdjęciach? Co? Jak ktoś wygląda, czy nam się podoba... Niektóre zdjęcia faktycznie warto ocenić - stanowią jakąś wartość - super ujęcie czy coś... Ale te focie to... ^^
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-12-2009 19:11
"Ale te focie to..." - napisała Nathien. :D

"Te focie" - to po prostu taka nasza zabawa w poznawanie się i wspólną zabawę, bo można pożartować sobie pod nimi, pogadać, powygłupiać się... ;)
I co? Źle nam z tym? :D

Nieważne, że czasem są jakby mniej udane, czy mniej pomysłowe... poruszone albo wyraźnie pozowane.
Ważne, że chcemy się sobie wzajemnie przedstawić. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 19-12-2009 19:14
A czasem zwyczajnie miło zobaczyć buzię osoby, która nam się pod tekstem wykłóca. Od razu inaczej się na nią patrzy. A jak się jeszcze pogada pod zdjęciem - jest jakby się ją trochę znało.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2009 19:38
Cytat:
Miladora napisał/a:
Nieważne, że czasem są jakby mniej udane, czy mniej pomysłowe... poruszone albo wyraźnie pozowane.
Ważne, że chcemy się sobie wzajemnie przedstawić. :D


Ale na dziesięciu identycznie upozowanych fotach?
Do góry
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-12-2009 19:44
Cytat:
"Te focie" - to po prostu taka nasza zabawa w poznawanie się i wspólną zabawę, bo można pożartować sobie pod nimi, pogadać, powygłupiać się...
I co? Źle nam z tym?

Nieważne, że czasem są jakby mniej udane, czy mniej pomysłowe... poruszone albo wyraźnie pozowane.
Ważne, że chcemy się sobie wzajemnie przedstawić.

Cytat:
A czasem zwyczajnie miło zobaczyć buzię osoby, która nam się pod tekstem wykłóca. Od razu inaczej się na nią patrzy. A jak się jeszcze pogada pod zdjęciem - jest jakby się ją trochę znało.
No i super. Tylko ja mówiłem o czym innym. To o czym piszecie, to są zdjęcia, osób które chcą się pokazać i dzięki temu możemy wiedzieć, jak wyglądają.

Nie widziałem ani razu, aby ktoś pod fociami na pp, sobie żartował, czy rozmawiał. Pod fociami na PP wrzuca się komcie. ;) Mnie to nie rusza, bo sam w tym biorę udział, tylko jestem zdziwiony, że tylko ja i Tentyp, aha i jeszcze Oke to zauważamy w pełni.

Fotka.pl nie jest niczym złym. Fajnie, że ludzie chcą pokazywać jacy są ładni, że ktoś chce ich oceniać, ale nie ściemniajmy, że to ma cokolwiek wspólnego z pokazywaniem jacy jesteśmy.

Zresztą na fociach, czasem trudno zobaczyć buzie -
Cytat:
wielkie zbliżenia buziek, najlepiej tak aby nic nie było widać wtedy każdy fajnie wygląda (u nas już są)
bo na tej kategorii głównie widać czoło. Strasznie one są fantazyjne i pomysłowe, oraz mówią o autorze masę rzeczy, min to, że ma cyfrowy aparat, i potrafi sobie zrobić samemu zdjęcie trzymając go nad głową :)
Do góry
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 19-12-2009 20:19
Cytat:
Nie widziałem ani razu, aby ktoś pod fociami na pp, sobie żartował, czy rozmawiał. Pod fociami na PP wrzuca się komcie.


Takie jest założenie, ale nieraz brałam udział w rozmowach.

Przyznam, że ostatnio czytam głównie komentarze pod tekstami (Wasze) i na zabawę w galerii nie mam już czasu, ale chyba takie zdjęcia mogą być wstępem do rozmowy o sobie i osobie ze zdjęcia.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 19-12-2009 20:29
Ależ tak, jak najbardziej :) Zawsze lepiej się z kimś rozmawia, gdy ta osoba ma "twarz" (w sensie, że identyfikujemy ją z konkretnym obrazem) :)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: My na fotografiach czy fotka.PL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-12-2009 20:33
Cytat:
Cytat:
Nie widziałem ani razu, aby ktoś pod fociami na pp, sobie żartował, czy rozmawiał. Pod fociami na PP wrzuca się komcie.



Takie jest założenie, ale nieraz brałam udział w rozmowach.
No i dobrze, że to przyznałaś. Takie właśnie jest założenie. Nie znam dokładnie motywacji, ludzi z fotki.pl ale chyba chodzi o to, aby ktoś docenił to jak ładnie wyglądamy, pochwalił naszą urodę. I fajnie, że mamy ładne dziewczyny na PP, które znają swoją wartość. Mnie to autentycznie cieszy. Nawet może wygodniej by było w fotografiach, zrobić galerię - fotki, czy jakoś podobnie. Jakieś prezenty żeby można było przesyłać, jakieś buziaczki, czy coś? Oceny dawać, i z tego byłaby średnia. To byłoby całkiem cool. Prawda?




Cytat:
Ależ tak, jak najbardziej Zawsze lepiej się z kimś rozmawia, gdy ta osoba ma "twarz" (w sensie, że identyfikujemy ją z konkretnym obrazem)
Tak i od tego jest kategoria "My na fotografiach", galeria foteczka, służyłaby pokazywaniu się na niezliczonych zdjęciach, w ładnych pozach. Zdjęcia byłby ze ścianami, lustrami, dużo zdjęć czoła, czoła są fotogeniczne. I też zdjęcia z Foto Szopami.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]