300
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: 300
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 16-10-2008 16:47
Wierzę, że parodia jest śmieszna, bo nawet oryginał mnie śmieszył tym swoim, nadmuchanym do absurdów, patosem. Obejrzałem do końca tylko dlatego, że wizualnie był ładny.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 300
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-10-2008 18:08
"SPAAAAARTAAAA"!!! :D To było takie monumentalne, wręcz amerykańskie. Wychodzi na jaw moje lekceważące podejście do amerykańskiej kultury... Ale co ja poradzę, kiedy oni epatują patriotyzmem i pięknymi frazesami nawet w "Transformersach"? B)
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 300
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 16-10-2008 18:27
Zgadza się. Pod tym względem gorzej było chyba tylko w "Aleksandrze" bleee :sourgrapes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 300
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-10-2008 18:34
Nie oglądałam. Jeśli w tak barwnym i robionym z rozmachem filmie nie ma żadnego młodzieńca o wolookim spojrzeniu - nie oglądam :D Chyba, że przegapiłam... :confused:
A właśnie, skoro jestem dziś sama w pokoju i będzie mi się nudziło, to może bym tak poszukała sobie teraz jakiegoś fajnego filmu? To idę szukać :) Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru!
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 300
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-08-2009 21:10
Genialna ekranizacja świetnego komisku, nic więcej nie można powiedzieć. Właściwie ten fikm można określić jednym słowem, dziwi mnie, że ktoś chcę mówić znacznie więcej. - Komiks -
Do góry
Autor
RE: 300
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2009 21:39
Mi się całkiem podobało. Lubię ciekawe rozwiązania, zwłaszcza w kinie. Aktorsko oczywiście nic specjalnego, ale wizualnie owszem. Z tego co kojarzę to właściwie były poszczególne sceny, które wywarły na mnie niemałe wrażenie (nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się, że muzyka potęgowała efekt).
Chętnie sobie przypomnę ten film, przy najbliższej okazji. Ot, taka sieczka na deser :)
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: 300
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-08-2009 21:47
właśnie poszczególne sceny żywcemwyjęte ze wspaniałych rysunków Frank Millera.
http://z.about.com/d/.../3PUBF-0004.jpg
Do góry
Autor
RE: 300
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2009 00:13
Mnie się średnio podobało. Jakby to powiedział Nikifor - "za dużo hałasu".
Do góry
Autor
RE: 300
halbe Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Kozienice
Dodane dnia 13-08-2009 11:07
Dla mnie film był bardzo dobry, a nawet rewelacyjny! Uwielbiam sceny batalistyczne w filmach. Dobra gra aktorów, wspaniałe efekty specjalne oraz trzymająca w napięciu muzyka sprawiły, że film ten stał się "batalistycznym cudem" nie tylko dla fanów komiksów Franka Millera ;)
Ciemność jest światłością mroku...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 300
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 13-08-2009 14:25
obejrzałem ten film i moim zdaniem był tragiczny, po pół godziny myślałem że zasnę, pomęczyłem się do końca i stwierdziłem że niewarte uwagi i szkoda było na to czasu, zmarnowałem te dwie godziny życia :|
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 300
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-08-2009 17:45
Cytat:
obejrzałem ten film i moim zdaniem był tragiczny, po pół godziny myślałem że zasnę, pomęczyłem się do końca i stwierdziłem że niewarte uwagi i szkoda było na to czasu, zmarnowałem te dwie godziny życia
wcale mnie to nie dziwi. Mało Polaków lubi komiksy.
Do góry
Autor
RE: 300
panludovico Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Chełm
Dodane dnia 19-08-2009 01:41
No film zrobił na mnie duże wrażenie. Muzyka, efekty i miło się oglądało. Co prawda w grze aktorskiej nie było nic szczególnego ale chętnie bym powrócił. na +

Do góry
Numer GG
Autor
RE: 300
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-08-2009 13:51
Też jestem na plus z tym filmem ale jedna rzecz mi się nie spodobała. Mianowicie za duży kontrast pomiędzy stronami konfliktu. Wolni Spartiaci - niewolnicy Perscy. Trochę to psuje zabawę, bo Sparta owszem była krajem wielkich wolności ale na pewno zdarzały się wypadki niewinnego skazania (no, prawo nigdy nie było doskonałe :))
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: 300
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-08-2009 13:57
Mają nakręcić ciag dalszy. Jednak najpierw Frank Miller ma narysować komiks. I znów na podstawie komiksu zrobią film. Czekam na to co wyjdzie tym razem.
Do góry
Autor
RE: 300
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-08-2009 13:58
Zapowiada się ciekawie ;)
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: 300
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 23-08-2009 14:07
Dwa razy podchodziłem do tego filmu i dwa razy przerywałem. Połowa juz za mną, wiec pewnie dokończę. On nie jest zły, fajnie zrobiony i w ogóle, tylko że chyba mnie odrzuca to, że wiadomo jak sie skończy ;)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 300
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 01-09-2010 15:57
To w oczekiwaniu na kolejną część można zobaczyć Leonidasa we współczesnej odsłonie. http://www.youtube.com/watch?v=rvYZRskNV3w&feature=related



Xerxes

http://www.filmweb.pl/film/Xerxes-2011-486130
Do góry
Autor
RE: 300
monikaa86 Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2010 17:18
Powiem tak... Byłam przeciwna oglądania "Trzystu", zgodziłam się tylko ze względu na męża. I powiem szczerze, że film, choć niezbyt historyczny, to jednak zauroczył mnie. Wykreowane postacie, kostiumy oraz rozmach, z jakim go nakręcono, sprawiły, że całość naprawdę bardzo mi się podobała. Dla mnie to taki film-niespodzianka:)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?