Co teraz piszecie?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-01-2010 18:57
Szukałem i chyba nie ma takiego tematu, jak jest proszę mi dać znać i ten usunąć.

A więc, co teraz piszecie, mam na myśli prozę, ale poeci też przecież mogą się wypowiadać. O czym. Łatwo wam idzie? Dużo zostało? Stanęliście w martwym punkcie? A może potrzeba wam jakichś materiałów, nie wiecie gdzie szukać?

Ktoś się chce pochwalić, czymś co właśnie tworzy?

Może zacznę ;) Mam świetny moim zdaniem pomysł, strasznie mi się podoba. Piszę coś o magii, ale w stylu slashera. Wiecie mała imprezka integracyjna i coś się będzie działo. Ale mam nadzieję, że moje postacie będą dość niestandardowe. Chcę ich nieźle poturbować. Jedyne co mnie czeka, to trochę poczytać o rytuałach magicznych, nie chcę zerżnąć prostego filmowego motywu ze świecami i pentagramem. Oczywiście ze względu na moją miłość do pewnych, zwierząt kot w wiadomym kolorze musi mieć jakieś miejsce, chociażby statysty. Ale zagrać musi :D

I początek mnie martwi przez pierwsze sześć stron nie walnąłem, żadną bombą może znudzić. Muszę coś walnąć, co zaciekawi, ale nie zdradzi wszystkiego przed główną akcją.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Misiael Pierwszy Użytkownik
  • Postów: 49
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2010 19:13
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:I początek mnie martwi przez pierwsze sześć stron nie walnąłem, żadną bombą może znudzić. Muszę coś walnąć, co zaciekawi, ale nie zdradzi wszystkiego przed główną akcją.


Trup byłby mile widziany :) . Albo chociaż odcięta ręka czy coś w tym stylu.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2010 19:16
Ja piszę wiersze i zajebiście mi to ostatnio idzie. Tak sobie myślę, że w dziesięć lat uzbiera mi się spora ilość i je wydam. Może nawet w ebooku.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-01-2010 19:19
Cytat:
Trup byłby mile widziany . Albo chociaż odcięta ręka czy coś w tym stylu.
Heh myślisz, że trup. Może zrobić retrospekcję. Ktoś gdzieś, coś. I stop. Jak to się zaczęło. Czekaj czytelniku, aż się dowiesz co było wcześniej.

Cytat:
Ja piszę wiersze i zajebiście mi to ostatnio idzie. Tak sobie myślę, że w dziesięć lat uzbiera mi się spora ilość i je wydam. Może nawet w ebooku.
A nie wolałbyś na papierze?
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2010 19:24
Wolałbym. Oczywiście, że bym wolał. To jest mój cel.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-01-2010 19:28
No i tak trzeba. Trzeba wysko mierzyć, nie przesadzać, ale też nie pisać do szuflady li tylko.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-01-2010 21:20
Ja pcham do przodu swoje wiekopomne arcydzieło fantasy i ostatnio nawet pcham dość szybko. Oprócz tego zacząłem opowiadanie pod wielemówiącym tytułem Mad Max :)
No i mam masę pozaczynanych :D
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 10-01-2010 21:22
Piszę powieść dla nastolatek ( specjalnie na życzenie mojej młodszej kuzynki ;))Wieki temu wkleiłam tu pierwszy rozdział, który uległ już jednak pewnym modyfikacjom.
Generalnie strasznie mi się to wlecze. Poprawiam, zmieniam i nadal nie jestem zadowolona z końcowego efektu, ale z długością to nieźle pojechałam - 400 stron :lol:

Poza tym leży początek historii o miłości z II wojną światową w tle. Powiem tylko tyle, że wszystko dzieje się na Śląsku.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-01-2010 21:42
Cytat:
Poza tym leży początek historii o miłości z II wojną światową w tle. Powiem tylko tyle, że wszystko dzieje się na Śląsku.
Ile to roboty :O

Cytat:
Poprawiam, zmieniam i nadal nie jestem zadowolona z końcowego efektu, ale z długością to nieźle pojechałam - 400 stron
Przyzwoity wynik.

Cytat:
Oprócz tego zacząłem opowiadanie pod wielemówiącym tytułem Mad Max
W sumie w brew pozorom, nie tak wiele ;)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-01-2010 22:03
Tomasz, a może jakieś sny albo wizje? ;)

JaneE, to my czekamy na to długie opowiadanie. No, przynajmniej ja czekam. Skoro to dla nastolatek... :p

Ja aktualnie tworzę dużo krótkich, treściwych opowiadań. Jak na razie jestem na etapie, a którym to one idą mi najlepiej, właściwie ciągle piszę coś nowego. A co do dłuższych? No, z tym to różnie bywa. ;]
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 11-01-2010 00:31
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Poza tym leży początek historii o miłości z II wojną światową w tle. Powiem tylko tyle, że wszystko dzieje się na Śląsku.
Ile to roboty :O


Wiesz, to opowieść oparta na faktach,ktoś opowiadał mi ją miliony razy :-)
Wydawałoby się, że wystarczy przelać słowa na papier.

Ja jednak strasznie boję się, że to spieprzę, a tego bym nie chciała.
Mój styl jest nadal w opłakanym stanie :rol:



Cytat:
Anaris napisał/a:


JaneE, to my czekamy na to długie opowiadanie. No, przynajmniej ja czekam. Skoro to dla nastolatek... :p



Pierwszy rozdział wisi już tu jakiś czas, możesz przeczytać jeśli masz ochotę :) Tytuł roboczy - Ćma :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-01-2010 08:53
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:

Cytat:
Oprócz tego zacząłem opowiadanie pod wielemówiącym tytułem Mad Max
W sumie w brew pozorom, nie tak wiele ;)


No cóż, z wyrafinowaniem to napisałem, przeca jasne, ze tajemnic twórczych nie zdradzę :) Jeśli skończę, to pewnie się o tym dowiecie :)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-01-2010 09:23
Ja właśnie uporałam się z tekstem, który pojedzie na konkurs. Jeszcze tylko kilka rzutów okiem i już. Ufff...
I skończyłam karetkę powieści, poleciała w świat. Chociaż pewniw nic z tego nie będzie. :rol:
Zaczęłam też opowiadanie dla Krzysztofa, ale zanim napiszę, pewnioe będzie już po ptokach.
Poza tym pracuję nad połączeniem dwóch tekstów w jeden w miarę spójny. Musi być spójny, bo dla nastolatek, a nie wiem, czy one będą w stanie znieść przeskoki czasowe ;)

To na razie tyle. ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2010 07:47
Wkurzyem się "Zmierzchem" i podobną pulpą gdzie metroseksualne wege-wampiry przezywaja rozterki duchowe.

Natem pisę powieść o siermiężnych socjalistycznych wampirach epoki jaruzela, które mają prawdziwe problemy. :lol:
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-01-2010 08:36
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Wkurzyem się "Zmierzchem" i podobną pulpą gdzie metroseksualne wege-wampiry przezywaja rozterki duchowe.

Natem pisę powieść o siermiężnych socjalistycznych wampirach epoki jaruzela, które mają prawdziwe problemy. :lol:


Nie, ja stanowczo protestuję :D Już za dużo tych wampirów! Wszystkim obrzydną, i jak skończę to swoje, to już nikt nie będzie chciał czytać :D
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 12-01-2010 08:39
Obecnie pisze ofertę dla klienta i nie mam czasu wziąć się za to, za co powinienem, czyli dokończyć opowiadanie-parodię podróży w czasie.

I groteski o podpisywaniu cyrografów.

I ogólnie nie mam czasu :mad:
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 12-01-2010 09:40
Piszę banalną i sztampową do bullu historyjkę o wampirach z lekko skrzywionym zakończeniem :rol: ot taka wprawka...
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-01-2010 10:32
My Hero, ty też???:uhoh:
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2010 10:42
Jeśli Cię to pocieszy, to ja w tym momencie piszę o wiedźmach, leśnych bydlakach, upiorach, demonach, potworach z mackami i shinigamich, ale o wampirach nie :)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 12-01-2010 11:07
Co jest z tymi wampirami :bigeek: Ogólne szaleństwo na ich punkcie, gdzie się nie obejrzysz, to ktoś wgryza się w czyjąś szyję :lol:

U mnie wampirów nie ma, ale są są czarownice i czarodziej ;) Zdecydowanie bardziej cywilizowani niż u Oke hi,hi,hi
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]