Co teraz piszecie?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Co teraz piszecie?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2010 11:20
Owszem Robert. Masz rację. Ale wybrałeś tak wyeksploatowany temat i tak często wykorzystywany, że bardzo łatwo o wtórność, nawet niezamierzoną.

No, ale zobaczymy co tam wymodziłeś. Nie ma co oceniać, póki się nie zobaczyło:)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2010 11:26
Cytat:
Robert napisał/a:
Tak? Jaki tytuł? Może dostanę nowe pomysły...


Właśnie staram się sobie przypomnieć jak się uda to na pewno dam znać. W każdym razie miejscem akcji była opuszczona baza/schron niemieckiej rzeszy, pojawia się tam naukowiec z grupą komandosów lub coś w tym stylu, znajdują tam ciała, ale i jednego żywego dość dziwnego w stanie katatnicznym na pierwszy rzut oka. I zaczyna się ogólnie jazda, że nagle zaczynają ginąć. Okazuje się, że naukowiec wiedział, że w tej bazie/schronie Niemcy pracowali nad maszyną, która miała zapewnić nieśmiertelność żołnierzom... I tak powstało ssmańskie zombi...:lol: To tak pi razy oko fabuła, a tytułu nie pamiętm ech skleroza.;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2010 12:05
Aaaaa widziałem ten film :)
Czy to było o tym że zrobili niemieckich żołnierzy nieśmiertelnymi, oni chronią tego schronu i na koniec wszystkich zabijają? :D
Hmm przyznam iż nie myślałem o tym filmie pisząc moją książkę. Oczywiście, jest baza ale u mnie są to całkiem inne miejsca, czas i powody. Poza tym dalsza część książki będzie się toczyć (lub następne części) już poza bazą. Murowane apokalipsy cały czas :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2010 12:08
Askurr, ani jeden ani drugi. :)

Robercie. tak to ten właśnie klimat. Widzę, że też nie pamiętasz tytułu. ;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2010 12:11
EKSPERYMENT SS (OUTPOST), horror, Wlk. Brytania, 2008
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2010 12:18
Robert, dzięki cholera bo już myślałam, że nie będę przez to spać dzisiaj.;)
A swoją drogą wracając do temau to ja sobie własnie pracuję nad perwersyjnym erotykiem oczywiście wierszem.:lol:
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Lilithu Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 08-05-2010 08:07
Hmm co teraz pisze....
Zajmuje się bardziej prozą literacką i poezją niż prozą. Obecnie pracuje nad tekstem i ciężko coś idzie. To nieco surrealistyczny tekst o pewnym pracowniku wielkiej multi korporacji, uwikłanym w wyscig szczurów i realia panujące w korporacjach. Mam już spory kawałek.. w sumie 1/3 tekstu, dobry, mocny i solidny wstęp. Brakuje środka i zakończenia... ale nie chce zepsuć tego co już mam... bo potrzeba mi ciekawego rozwinięcia i mocnej, kopiącej pointy :) Tekst ukazuje wewnętrzną rewolucję w psychice wzorowego i posłusznego pracownika multi korporacji... rozłam osobowości i wielką rewolucję, rodzący się bunt przeciwko monstrum, ktore go pożera.
Troszke brak mi weny ostatnio... przydała by się mała inspiracja... skąd bym chciała ją czerpać.. nie wiem właściwie, potrzebny po prostu impuls który odpali odpowiedni lont w mojej głowie :)
Aha i tekst ma charakter mocno ironiczny... dużo tam cynizmu i szyderstwa. Tak lubię... bez zbędnego upiększania...
Hmmm to chyba tyle ode mnie...
Pozdrawiam innych kreatywnych i twórczych :)
Życzę wiecznej weny i polotu!
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-06-2010 10:13
Świetny temat, lubię ten klimat. Zaraz przypomina mi się 1984 Orwela, albo filmy Brasil Terrego Giliama, czy American Psycho.
A ja zaczynam pierwsze zdania nowego opowiadania.



Moje nowe opowiadanie ma już dużo zdań, ale wczoraj dałem ciała. Nie napisałem nic, nawet nic nie poprawiałem. Jem śniadanie, piję kawę i do roboty. A jak u was?
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 06-06-2010 11:49
U mnie np. marnie. Masa pomysłów, zarówno na prawdziwe powieści, jak i miniatury. Różne, ale głównie raczkuję w fantastyce ("na wesoło", ale też i poważniejszej). Nie chce mi się nawet ich wymieniać, kilka ich początkowych wersji ostatnio wrzucałem tutaj. Ale wykonanie - koszmar! :shy:

Chyba jednak nie jestem aż tak cierpliwym rzemieślnikiem, jak sobie myślałem. O byciu artystą nawet nie wspominam. Ale liczę, że jak nie będę za dużo obiecywał, wtedy może coś jeszcze mi w życiu wyjdzie i nie mam tu na myśli włosów (i tak wyjdą same).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-06-2010 12:39
Kawa i dajesz. Ja właśnie skonczyłem najbardziej brutalną i obrzydliwą scenę w mojej "karierze", a zarazem smutną i mam nadzieję wzruszającą. Heh wracam do pisania. Ale czuję entuzjazm.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 06-06-2010 13:11
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Kawa i dajesz.


Nie takie proste jednak, zwłaszcza że ostatnio jakiś popowodziowy wiruch i kawę rzadko tykam. Zresztą i tak mi ostatnio nie pomagała, nie wiem czemu. Hm, chyba najwyższy czas przejść na jakieś inne używki... :p

Cytat:
Ja właśnie skonczyłem najbardziej brutalną i obrzydliwą scenę w mojej "karierze", a zarazem smutną i mam nadzieję wzruszającą. Heh wracam do pisania. Ale czuję entuzjazm.

No, to gratuluję i życzę duuużo pracy :)

Swoją drogą, zaczynam podejrzewać, że to ten "Przedświt" dał wam solidnego kopa, na zasadzie: "Wyszło? Teraz będzie jeszcze lepiej!".
Sam się trochę zaczynam nakręcać w ten sposób;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-06-2010 21:28
Mi sie wyklarował Czasowstrzmywacz. No i jestem z siebie dumny, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to będzie naprawdę dobre opowiadanie, z mocnym zakończeniem sugerującym ciąg dalszy. :)

Lubię tego mojego Kiwi Kida. Co zrobić, że ciągle chcę o nim pisać, a facet ma takiego pecha, że ciągle w jakieś nowe przygody wpada, które - warto nadmienić - z chęcią opisuję...?
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Jeff_Moon Użytkownik
  • Postów: 1159
  • Skąd: Orzechowicze/Bielsk Podlaski
Dodane dnia 06-06-2010 21:52
Fantasy mnie ciagnie, ale narazie działam w S-F, ciagnąc swego tasiemca. Fakt, że na razie marnie wygląda, ale jak się go wypasie to będzie dobrze!:smilewinkgrin:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
ox Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 03-07-2010 08:38
"Skasowały mi się" 74 strony prozy. Nie mam pojęcia jak to możliwe. Odpalam komputer i plik .doc mojej książki jest, ale w środku zupełnie pusty. Usuniete każde słowo. Miałem robić dochodzenie, miałem podciąć sobie żyły, ale w rezultacie zacząłem po prostu pisać nową powieść. Coś a'la pulp fiction, albo filmy Guya Ritchiego tylko, że z fantastyką w tle. Naczytałem sie ostatnio czarnych kryminałów i "mie wciągło". Wkrótce wrzucę coś dla skosztowania.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 03-07-2010 18:08
Ostatnio piszę dużo drabble : ]
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-07-2010 07:26
Cytat:
Ostatnio piszę dużo drabble
a co to jest?

Ja niedługo dodam coś na PP, miało iść gdzie indziej, ale okazało się za słabę. W takim razie biorę się za swoje opowiadanie o zombi, który próbuje ułożyć sobie życię (po życiu) w polskiej rzeczywistości. ;)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-07-2010 12:26
Skończyłem opowiadanko na konkurs, ale zanim prześlę trzeba dokonać korekty, bo przecież Miladora w jury, a ja potyczki z kropką i przecinkiem zwykle przegrywam.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-07-2010 19:11
Ja piszę teraz o nieumarłym i jego problemach z wrednym szefem i z osiągnięciem odkupienia ;)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-08-2010 19:39
ja dziś zdołałem w jednej scenie zrobić totalnych idiotów z wampirów, ubeków, studenta, mumii i wilkołaka.:lol:
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-08-2010 19:49
Mój nieumarły miał szefa byłego SBeka ;) nie powiem, co się z nim stało (z szefem), się kanalia ukryła na kierowniczym stołku.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.