Co teraz piszecie?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Co teraz piszecie?
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 16-11-2010 09:56
Ja najczęściej nie piszę nic z powodu braku weny ;), a jak już coś napiszę to wydaje mi się za słabe żeby gdziekolwiek to umieścić. A co do pytanie niemotylicy to ja piórem nie potrafię pisać, zawsze cała ręka w tuszu :smilewinkgrin:.
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
victorys Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 16-11-2010 14:52
Mam pomysł na książkę. Z tym, że akcja miała być przeniesiona do krajów arabskich i niestety jak zacząłem czytać Koran i inne książki to okazało się że nic z tego mi nie wyjdzie, ponieważ musiałbym tam po prostu pojechać i żyć jakiś czas, aby cokolwiek o arabach napisać
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-01-2011 12:32
pracę magisterską ;) - metonimia kognitywna w reklamie (temat całkiem ciekawy), na wierszo-pisanie więc ostatnio nie mam za bardzo czasu :(
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Scheina Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Nakło nad Notecią
Dodane dnia 07-01-2011 15:13
Ostatnio... Hmmm. Zaczęłam pisać opowiadanie na konkurs "Pegaz na Pałukach i Krajnie". Idzie mi BARDZO powoli, ale przynajmniej mam pomysł i tytuł: "Wyznania ambasadora" - to taka moja wizja sił nadprzyrodzonych. Głowna bohaterka jest Ambasadorem Piekła na Europę Środkowo-Wschodnią i opowiada, jak naprawdę wyglądają zaświaty (a raczej jak nie wyglądają - bo po śmierci przestaje się wyglądać), jak Bóg pisze historię oraz o swojej roli w tym wszystkich.
Zobaczymy, czy uda mi się skończyć do kwietnia. ;)
Wolność polega na tym że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego. Dlatego są gotowi zapłacić za wolność najwyższą cenę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-04-2011 22:22
Cytat:
Głowna bohaterka jest Ambasadorem Piekła na Europę Środkowo-Wschodnią
Super pomysł. Ja też lubię demony biurokratyzować. Już miałem takie utwory.
Teraz piszę powieść o piekielnym posłańcu. Fabuła jest prosta dość, ale pracuję nad postaciami, one już nie takie proste ;)



Cytat:
I co? I okazał się tak słaby, że na pewno go tutaj nie opublikuję
Przestań płakać i dawaj. Im więcej razy upadniesz, tym szybciej nauczysz się chodzić.



Prawie skończyłem jedno s-f o mediach i korporacjach, to lubię, ale muszę coś poprawić. Niedawno dostałem bęcki na stronie fantastyki, za pewne niescisłości, więc teraz sobie na to nie pozwolę.
Przed chwilą napisałem kilka zdań parodii steampunkowej.Tzn nie jest to parodia steapunku, ale żart z polskiej polityki, nie wiem czy będzie śmieszne, ale mnie śmieszy. Akcja się dzieję w świecie napędzanym przez parę.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
ArienneMD Użytkownik
  • Postów: 89
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Dodane dnia 16-04-2011 22:54
Przede wszystkim jakieś tam bzdety w stylu science-fiction, fantastyka, jakieś tam tandeciarstwo, bo ja po prostu nie potrafię, jak na razie, pisać dobrze, uczę się. Próbowałam iść w kierunku kryminałów, ale nie bardzo mi to wychodzi, przynajmniej ja tak uważam, więc dałam sobie spokój, może kiedyś do tego wrócę. Jak na razie zaczynam tracić wiarę w swoje możliwości, mam nadzieję, że PP naprawdę pomoże mi podnieść swój poziom. W końcu po to tu jestem...
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu."
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-04-2011 22:59
Obiecuję Cię jutro poczytać.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 16-04-2011 23:44
Nadal wiersze:)

Chciałabym żeby stały się chociaż odrobinę lepsze:)

Staram się z każdym wierszem:):shy:
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Berserkerka Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-04-2011 10:15
Ja się wzięłam za bajkę dla dzieci, pierwszy raz w życiu i jak dla mnie to wielkie wyzwanie, ale też bardzo fajnie się pisze.
Istnieje teoria, że jeśli ktoś kiedyś się dowie, dlaczego powstał i czemu służy wszechświat, to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwaczniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.

Istnieje także teoria, że już dawno tak się stało.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
vonmizantropp Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 18-04-2011 02:52
Póki co nic nie piszę. Uczę się, no ale po maturze? Przed chwilą po długim namyśle wrzuciłam jeden swój skromny tekścik, czekam, aż przeciśnie się przez poczekalnię. Powiedzcie mi, czy ktoś ma tu podobne odczucie do mnie, że boi się pisać, bo wie za mało?
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 18-04-2011 09:22
Ostatnio piszę głównie recenzje książek :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Nil Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 18-04-2011 10:45
Staram się pisać magisterkę, ale lenistwo mi to w znacznym stopniu utrudnia :p
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 18-04-2011 22:10
Cytat:
Powiedzcie mi, czy ktoś ma tu podobne odczucie do mnie, że boi się pisać, bo wie za mało?
Takich ludzi nam trzeba. Ja się boję pisać pewnych rzeczy, gdyż wiem za mało. Taka postawa jak twoja, jest godna naśladownictwa. Więcej jest ludzi, którzy piszą wszystko co im ślina na język przyniesie. Ale koniecznie pokazuj co piszesz, dowiesz się, ile jeszcze powinieneś wiedzieć. Brawo, brwao, brawo.
Arrianne, widziałem twój nowy utwór, obiecałem i przeczytam, zwłaszcza, że jesteś zjadliwa :smilewinkgrin: ale, muszę mieć luźne popołudnie.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
vonmizantropp Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 19-04-2011 00:51
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Powiedzcie mi, czy ktoś ma tu podobne odczucie do mnie, że boi się pisać, bo wie za mało?
Takich ludzi nam trzeba. Ja się boję pisać pewnych rzeczy, gdyż wiem za mało. Taka postawa jak twoja, jest godna naśladownictwa. Więcej jest ludzi, którzy piszą wszystko co im ślina na język przyniesie. Ale koniecznie pokazuj co piszesz, dowiesz się, ile jeszcze powinieneś wiedzieć. Brawo, brwao, brawo.


A dziękuje bardzo za wsparcie w mojej postawie. Mam nadzieję, że to się przekłada na moje wypociny, tylko niech w końcu te pierwsze wyjdą na światło dzienne ;p
Kot przemierzający kosmos na syntezatorze z Hitlerem jeżdżącym na sankach po tęczy i z weną, która jest King Konga.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Hania Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Rzeszów/Kraków/Pruchnik
Dodane dnia 20-04-2011 20:10
Ja już mam w głowie całą moją "powieść" fantastyczną, ale na razie muszę to przenieść na papier, a czasu trochę brakuje :) na razie szkicuję i wymyślam zwierzęta mojego świata, a co z tego będzie, to nie wiem. W każdym razie - to dla przyjemności :)
A wiersze piszę cały czas na bierząco :)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-04-2011 19:55
Właśnie skończyłem, moje najlepsze w życiu opowiadanie. Moim zdaniem jest najlepsze, jakie napisałem, Czytelnicy ocenią. Jest ciekawy pomysł, jest przemyślane, bohaterowie są jacyś. Muszę je dopracować jeszcze i napisać epilog, ale to drobiazgi. Jestem zadowolony. Jeszcze nic mi się tak kupy nie trzymało, poza pieluchami w dzieciństwie. Właściwie to kupa się trzymała pieluch.

No to mogę się wziąć za steampunka krótkiego i wrócic do mojej opuszczonej powieści.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 28-04-2011 08:56
Wiersze, wiersze i cały czas wiersze...:):shy:
ech...PP zrobił ze mnie wierszomankę chyba:D:shy:
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
mruczol Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2011 15:06
Hej!
A ja przerzuciłam się na satyry i groteski, chociaż moim głównym gatunkiem są książki przygodowe z nutką kryminału i literatury dla kobiet w tle. Jak to ktoś mądry kiedyś powiedział, ot takie sobie powieści dla kucharek. ;) Kucharki jednak nie mają do mnie żadnego dostępu :no:, ponieważ wydawnictwa zaparły się i nie widzą :mad:, jak fantastyczny bestseller wciskam im w ręce :lol::D:lol:. Niepowetowana strata dla mistrzyń kulinarnych, ale trudno...
Pozdrrrrrrrrrawiam,
mruczol
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Insomnia Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2011 16:03
Cytat:
Powiedzcie mi, czy ktoś ma tu podobne odczucie do mnie, że boi się pisać, bo wie za mało?

Mam tak samo. Czyli to dobrze?
Bo o ile wierszy nie boję się pisać, o tyle przed prozą mam opory. I to wcale nie, dlatego, że nie sprawia mi to przyjemności, czy coś.
Po prostu się boję.
Ogólnie pisze wiersze, miniatury literackie, felietony czasami i teraz recenzje.
Nadwrażliwa grafomanka, neurotyczna, introwertyczna, ze skłonnościami do chorób psychicznych. - Test psychologiczny

Pozdrawiam Ins.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
weronikulus Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2011 22:25
"Wiedzenie za mało" to ciągłość trwania. Jaki dzień klepnie w plecy piszącego mówiąc "pisz typku, już wiesz wystarczająco"? Piękne jest gdy taki mały ludzik gdakanie uskuteczni wraz z tym co teraz, już, zaraz siada obok. I z tym co nabywa raz podyskutuje - przez to następstwa się zgłaszają.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]