Małe uwagi...
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Małe uwagi...
Tamerlan Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-04-2007 13:45
Jestem tu nowy ale chciałbym zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim to mając dużo użytkowników jest bardzo mało ocen tekstów. Np. tekst który cieszy się największa popularnością Intimissimi XV mając na koncie 1770 wyświetleń (czytań), zaledwie 4 oceny. Niewierze że tylko te zarejestrowanie osoby przeczytały ten tekst a reszta to ludzie "z zewnątrz". Po co w sumie tu piszemy te opowiadania? Chcemy poznać co inni o tym myślą. Czy warto coś robić w tym kierunku czy nie. To nie reguła, niektórzy pewnie tak dla zabawy bez żadnego zastanowienia publikują na tym portalu. Mieli chwilową wenę i już. Piszę to by ci którzy tylko czytają przemyśleli sprawę i może i oceniali. Nie trzeba od razu piać coś, wystarczy jedynie ocena tak by autor wiedział czy napisał kicz czy Dzieło.
Druga sprawa to Długie opowiadania. Co na to by jakoś polepszyć ten dział? Czytam jakąś serie i żeby znaleźć kolejną część to muszę przeszukać cały ten dział. Na razie jest mało tych opowiadań ale jak się rozwinie, to co? Może podzielić żeby pierwsza podstrona Długie opowiadania były najpierw z tytułami serii a na następnej podstronie rozdziały tej serii... I te rozdziały po kolei tak jak powinny być a nie alfabetycznie. Przypuśćmy że każdy epizod ma inny tytuł. I np. dziesiąta część pod tytułem "Arkadia" będzie pierwsza a pierwsza "Zostawcie mnie sami" na końcu. Nie uważacie że tak będzie lepiej i łatwiej przede wszystkim? W ogóle nie uaktualniać alfabetycznie tylko z datą dodania w każdym dziale. Jest opowiadań 100 a nowe na miejscu 97 bo taki ma tytuł.
Napiszcie co o tym myślicie. Takie jest moje zdanie. Mam nadzieję że nikogo nie obraziłem i nie będę obrzucany mięchem:D. To chyba na tyle.
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 09-04-2007 13:58
Ze sprawą ocen w pełni się zgadzam! Oprócz komentarzy wypadałoby ocenić tekst. Fajne by było ocenianie numerami i każdy autor miałby swoją średnią.
Co do długich opowiadań, rzeczywiście można coś zrobić dla ułatwienia.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Małe uwagi...
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-04-2007 14:35
postaram się publikując serie dawać na dole odnośniki do kolejnych części, to chyba będzie dobre rozwiązanie ? Dziękuję za cenne sugestie Tamerlan :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 09-04-2007 19:55
Hmm... No ja jak mam przypadkiem okazję coś przeczytać (no wiem, wiem, po prostu nie miałem ostatnio czasu...) to zawsze dając komentarz, staram się dać ocenę... Przyznaję, że nie zawsze udaje mi się tego dokonać, ale generalnie... Poza tym też się staram napisać w komencie coś więcej, niż "e, do kitu" albo "superwspaniałe". Inna sprawa, że tu więcej poezji, a na temat ten się nie wypowiadam raczej, bo się nie znam ;)
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
Tamerlan Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-04-2007 20:36
Powinno być ok. Chodzi by było przejżyście i zarazem zachęcająco dla nowych urzytkowników. jak będe miał jeszcze jakieś pomysły to dam znać.:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
beata Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd:
Dodane dnia 09-04-2007 22:25
A ja akurat troche sie znam na poezji, ale histeryczne reakcje na komentarze (jesteś śmieszna i niekumata)spowodowały, ze nie warto być szczerym.Po co wysilac się podając argumenty,skoro wystarczy napisać"jak dla mnie super".Dlatego nie dziwcie się, że nikt nie chce komentować. Po co się narażać?
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2007 10:20
nie zrażaj się, czasami tak bywa. Niestety ludzi, którzy publikują wchodzą raz na tydzień wrzucą tekst i myślą, że każdy się będzie nim zachwycał..

Pozdrawiam i zapraszam do dalszego komentowania bo masz potencjał ;]
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
Tamerlan Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-04-2007 08:05
Nie chodzi mi o komentarze lecz o oceny tylko i wyłącznie. Ja sam daje kiepskie komentarze ale ocene staram sie dodać. I oczywiście Sagitarius trza poczekać troche, zanim nasz tekst stanie sie "mega wydarzeniem". A co do wchodzenia "raz na tydz" to należy pamiętać że nie wszyscy mają okazje na częściej a chcieliby bardzo...
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 11-04-2007 09:21
Cytat:
beata napisał/a:
...histeryczne reakcje na komentarze (jesteś śmieszna i niekumata)spowodowały, ze nie warto być szczerym...


Pewnie miałaś na myśli także mnie... Cóż, dla mnie poezja nie jest czymś, co można określić jednoznacznie, dla Ciebie jednoznacznie brzmiący wiersz jest czymś totalnie nie udanym, dla kogoś innego dobrym kawałkiem poezji. "Kwestia gustu" w poezji wyjątkowo ma duże znaczenie. Doceniam, że znasz się na poezji i starasz się konstruktywnie oceniać wiersze innych, ale nie narzucaj w komentarzach Twojego poczucia gustu innym
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-04-2007 09:24
a ja się z Beatą zgodzę, bo niektórzy użytkownicy reagują wręcz dziecinnie na krytykę :bigeek:
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 11-04-2007 09:34
To fakt. Ale poezja dla mnie jest na tyle nieuchwytna, że nie należy uznawać własne poczucie gustu za jedyny wyznacznik jakości i oceny.
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
beata Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2007 22:53
Posłuchaj Marcinku D,co chcę Ci powiedzieć.Nie uważam się za alfę i omegę w dziedzinie poezji, ale bez sensu było by, gdybym zaczęła się tłumaczyć ze swoich literackich upodobań.Masz rację,że gusty czytelników są różne i nie można nikomu niczego narzucać.Ale mozna wyrazić swoje zdanie i ewentualnie coś podpowiedzieć.Ja nie twierdzę ,że trzeba mnie słuchać.W poezji jest tak, że każdy wyrobiony czytelnik ma swoje gusty i preferencje,natomiast wiersze bronią się same poprzez swój warsztat,siłę przekazu, oryginalność.I dobrze, jeśli poeta ma swój styl,jest niepowtarzalny.Ale to trzeba osiągnąć nie tylko poprzez swój talent,ale także pracę nad warsztatem.I oto mi chodzi.Nie czepiam się treści tylko formy przekazu.W końcu każdy poeta bazuje na swoich przeżyciach,spostrzeżeniach,fantazji itp.Tylko najważniejsze, by powstał z tego dobry wiersz.Jeżeli poeta jest otwarty na "świat",na ludzi potrafi przyjącć słowa krytyki,to znaczy, że potrafi się rozwijać. Jeżeli zaś nastawiony jest tylko na pochlebstwa,a każde krytyczne słowo odbiera jako atak na swój honor ,to będzie stał w miejscu.Oczywiście można polemizować,bronić własnej wizji ,czy koncepcji wiersza,ale nie ma się co obrażać.Każdy, kto dużo czyta, uczestniczy w warsztatach poetyckich,duzo pisze i zależy mu na tym,żeby się doskonalic w tym kierunku,potrafi dyskutować, rozmawiać,po prostu podejmuje jakąś formę dialogu.Przecież nie chodzi o to, żeby Portal był tylko miejscem dla "towarzystwa wzajemnej adoracji".A ja tymczasem obstaję przy swoim, że dobry wiersz powinien inspirować, "dawać do myślenia" i nie przemawiać do czytelnika zwykłą, potoczną mową(chyba, że jest to zamierzony zabieg stylistyczny, ale wtedy musi wtym "coś być";)I dlatego czynię czasem takie komentarze, bo wynikają one z mojego przekonania,a nie z chęci "dokopania"komuś, czy wymądrzania się.Więc uwierz przynajmniej w moje dobre intencje, jeżeli nie zgadzasz sie ze mną w kwestii warsztatu.Pozdrawiam i życzę weny twórczej!
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
Tamerlan Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-04-2007 11:05
Dobra, dobra. Komentarze piszcie sobie jakie chcecie. Nudne, krótkie, dokładne, wygórowane. Czesto komentarz nie oddaje i tak w pełni tego co sie czuje (tu mówie wyłącznie o sobie do nikogo nie pije) poniewaz nie potrawi ułożyć uczucia w słowa. I wychodzi coś typu "super ale sie uśmiałem" albo "poruszyło mnie do głębi". I dla takich osób jest właśnie ocena którą może wystawić tekstowi. Nawet mniej zajmuje czasu niż pisanie. A co z czytaniem? Wystarczy robić to co ja. Drukuje te co mi się podobają i czytam w autobusach. Potem jak mam chwile to wskakuje i wrzucam ocene.
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-04-2007 14:37
mimo wszystko komentarz daje konkretne wskazówki co poprawić, zmienić itp, a ocena..to tylko ocena.. :bigrazz:
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
beata Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2007 14:44
A co Ci przyjdzie z samej oceny, skoro nie będziesz wiedział za co ją otrzymałeś?Musisz wiedzieć,co konkretnie się podoba ludziom w Twoich wierszach, a co powinieneś poprawić. (albo jak nie chcesz poprawiać, przynajmniej warto wiedzieć za co piszą Ci w ocenie "słabe".I co Ci przyjdzie z tego,że dwóch wystawi Ci ocenę słabą,a trzech dobrą.Średnią sobie wyliczysz?;)
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 13-04-2007 07:54
No dobra, ale zauważyłem, że dla Ciebie wiersz, który jest dosłowny i bezpośredni od razu ma gorszą ocenę tylko dlatego... I to mnie trochę drażni... Bo wiersz wcale nie musi być zagmatwany i wieloznaczny, by był dobry.
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
Tamerlan Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-04-2007 12:51
Po pierwsze ja mówie o opowiadanich a nie wierszach. Po drugie zwracam uwagę na to że nie którzy nie potrafią pisać komentarzy - DLA TAKICH jest ocena kótrą mogą wystawić. Jak ktoś ma ochotę i czas coś napisać to bardzo proszę! A co do średniej to tak, wylicze sobie. Bo na pięciu co wiem że coś mojego czytali trzem sie podobało. To już coś.
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
beata Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd:
Dodane dnia 13-04-2007 20:16
Jeśli wolisz ocenę od wyciągania wniosków, to Twoja sprawa. A co się tyczy wierszy, to będę obstawac przy swoim zdaniu.Wiersz wcale nie musi być"zagmatwany i wieloznaczny",może mieć prosty przekaz,ale podanyw sposob oryginalny.:yes:
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
Tamerlan Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-04-2007 19:42
Poprostu apeluje do urzytkowników by dawali jakikolwiek znak (komentarz, ocene albo jedno i drugie) czy dany tekst się podobał czy nie.
Do góry
Autor
RE: Małe uwagi...
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 16-04-2007 13:18
No... Staram się ;). Ale inna sprawa, że ostatnio dorzuca się tutaj za dużo poezji... Wiecie... Wrzucam jeden wiersz czy opowiadanie a po dwóch dniach już go nie ma bo są nowe... Może wprowadzić jakąś... selekcję...? Ograniczenia...? Nową ramkę, by rozdzielić nowe opowiadania od nowych wierszy??
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.