Ulubieni pisarze
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Ulubieni pisarze
bio Użytkownik
  • Postów: 50
  • Skąd:
Dodane dnia 13-03-2011 23:31
Mam zły gust? A ty, co masz poza samozadowoleniem?
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-06-2011 21:13
Cytat:
Mam zły gust? A ty, co masz poza samozadowoleniem?
Jeśli jesteś facetem znajdź sobie dziewczyne, jeśli kobietą nie pisz gdy masz okres.

Co do Gaimana, właśnie czytam Księgę Cmentarną i jestem zachwycony. Jak się go łatwo czyta, jakie to jest kurczę fajne. Jak mam nie kochać Neila. Gdybym był dziewczyną przespałbym się z nim :shy:
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2011 21:20
Wszyscy przyzwoici, którzy nie wchodzą w tyłek Salonowi, a takich jest garstka. Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Sue Ogg Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2011 13:14
Ulubieni:

Terry Pratchett
Andrzej Sapkowski ;)
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
MadeInChinaTown Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd: Toruń
Dodane dnia 30-08-2011 13:52
Bardzo lubię kryminały Agathy Christie i opowiadania Edgara Allana Poe (nie wiem, czy dobrze odmieniłam :) ), ale jego poezji nie trawię. Najchętniej czytam wiersze Wojaczka.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2011 22:22
Poezja:
Adam Mickiewicz
Juliusz Słowacki
Cyprian Kamil Norwid
Johann Wolfgang Goethe
Zygmunt Krasiński
Adam Asnyk
Konstanty Idelfons Gałczyński
Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Tadeusz Różewicz

Proza:
Dean Koontz
Stephen King
Alex Kava
Graham Masteron
Mary Shelley
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
LukaszK Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Mieroszów
Dodane dnia 21-09-2011 16:55
Dużo dużo u mnie. Ale na pierwszym miejscu Arthur C. Clarke. Potem Sapkowski, Trudi Canavan... jeszcze wymieniłbym Igora Witkowskiego.
Kto jest większym głupcem: głupiec, czy ten co za nim podąża?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Pandora Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 05-10-2011 12:23
Stephen King
Dean Koontz
Anne Rice
To moja podstawa :)

Do tego dochodzą jeszcze
Ilona Andrews
Jacek Piekara
Andrzej Sapkowski

A mój głód książek rozpoczął Harry Potter i kamień filozoficzny :) jeszcze jak byłam w gimnazjum :)
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2011 09:14
z prozy - za wspaniały klimat:
Nick Cave
Roland Topor

a z poezji moi ulubieńcy to:
Rafał Wojaczek
Marcin Świetlicki
Stanisław Grochowiak
Andrzej Bursa
Krzysztof Siwczyk
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 06-12-2011 11:44
Hmm, to chyba dobry temat dla nowego użytkownika. A więc, cenię sobie większość tych pisarzy, przy których całe rzesze rodaków wzdrygają się z niechęcią, czyli:

Bolesław Prus (za "Lalkę", "Faraona", "Placówkę" i "Emancypantki" )
Henryk Sienkiewicz (przede wszystkim za nowele, w dalszej kolejności "Bez Dogmatu", "Rodzinę Połanieckich" )
Władysław St. Reymont (naturalnie za "Chłopów" i "Ziemię Obiecaną" ale również i "Wampira" )
Stefan Żeromski (zwłaszcza za nowele i opowiadania)

Wśród poetów największą atencją obdarzam Norwida, Leśmiana, Tuwima, Micińskiego i Przerwę - Tetmajera.

Jeśli chodzi o gryzipiórków zza granicy to:

Emil Zola ("Nana" i "Germinal" )
Albert Camus (nade wszystko "Obcy" )
Edgar Allan Poe (wiadomo)
J.R.R. Tolkien (niemal wszystko)

To by było chyba tyle, przynajmniej na taką pobieżną reminiscencję :)
Choć właściwie ciężko mówić o ulubionych pisarzach, łatwiej o konkretnych utworach.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Drosera Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd:
Dodane dnia 11-12-2011 22:42
A ja tak z zupełnie różnych parafii, ale to zależy od nastroju... Uwielbiam: Nabokova, Vonneguta, Pilcha, Pratchetta, Marqueza, Kunderę, Kafkę.
A moim mistrzem nad mistrzami jest Bruno Schulz.

Z poezji bezkonkurencyjnie Szymborska.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
troll Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-12-2011 00:04
Roland Topor ]:->
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 12-12-2011 01:58
u mnie wszystko jest w ruchu... czytam wciąż kogoś najlepszego. odkrywam wielu pisarzy, których szybko zaczynam pożądać. szukam kolejnych pozycji do przyjemnej lektury i wpadam na kolejny ideał.
dziś zapominam powoli o Zafonie, a wypełniam się Remarquem. :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
b-angel Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Wyspy Kokosowe
Dodane dnia 10-01-2012 12:18
Cortazar, Zafon, Camus, Pratchett...
czytam wszystko co niesamowite, te wszystkie wspaniałe książki stają się prawdziwymi przyjaciółmi.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Niewidziana Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Nibylandia
Dodane dnia 05-02-2012 11:47
Nie będę oryginalna:)
Obecnie - Roland Topor, Guy de Maupassant, Jerzy Pilch,

W dzieciństwie:
L.M. Montgomery, R.L.Stine, M. Musierowicz, A.Hitchcock.
Chciałabym tu napisać coś o sobie. Ale co mogłabym Wam powiedzieć? Że chcę zostać dziennikarzem i kocham teatr. Że uwielbiam Gay'a de Maupassant'a i Rolanda Topora. Że słucham Osieckiej. Ale jakie to ma znaczenie? Więc nie napisze tu nic.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2012 19:29
Chyba Waldemar Łysiak, choć czytuję wszystko, na co w danym momencie mi przyjdzie ochota.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2012 19:54
Coraz bardziej zachwyca mnie spostrzegawczość, dociekliwość i poetyckość języka Kierkegaarda. Jako dwudziestoparolatek porywał się na takie rzeczy, że aż głupio być sobą czytając go, a mając wiecej lat. Dołująco-motywująca lektura.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Michiru Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2012 22:35
Mam fioła na punkcie Masłowskiej ;) zaraz za nią żeby nie powiedzieć że tuż obok Carlos Ruiz Zafon *i mam na myśli wszystkie powieści, również te zaliczane do literatury młodzieżowej* następnie Murakami ze szczególnym naciskiem na opowiadania :) czytam naturalnie wielu autorów ale tej trójki pochłaniam wszystko ^^
Jeśli życie jest zbyt proste, to zrobiłeś coś źle
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2012 15:44
Kiedyś dużo Lema i Stachury, potem "Fikcje" Borgesa, przez Dostojewskiego, Bułhakowa, Bronte, Capote'ego, Virginię Woolf, Willę Cather (jedna z najlepszych, moim zdaniem, autorek klasycyzujących), do pisarek i pisarzy współczesnych, z których wyróżniłabym przede wszystkim: Jeanette Winterson za "Namiętność", Muriel Barbery za "Elegancję jeża", Kena Keseya za "Lot nad kukułczym gniazdem", Milana Kunderę za "Nieznośną lekkość bytu", Alice Walker za "Kolor purpury", Hertę Muller za "Sercątko".

Z poezji: Plath, Janko, Norwid, Rilke, Rimbaud, Mueller, Zdanowicz-Cyganiak -- gust dość eklektyczny :)
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Merk Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Wrocław/Szczecin
Dodane dnia 22-02-2012 22:21
Kurcze, Trudne pytanie. Trudno znaleźć ulubionego pisarza, łatwiej ulubioną książkę.

Tolkiena na pewno. Dostojewskiego tez. I Pratchetta. Lubię tych szwedzkich kryminalistów. Dicka. Dukaja (choć "córki łupieżcy" nie zdzierżyłem). Kiedyś namiętnie czytałem Marqueza. Vonnegut? Hmhm - nie, tylko dwie książki mi się podobały.

King jakoś mnie nie uwiódł, choć jego postapokalyptyki były dobre. A Sapkowski stworzył wiedźmina, a reszta jest niestety dla mnie scheissowa.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.