Ulubieni pisarze
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Ulubieni pisarze
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2007 21:03
Wiem, wiem że wy jesteście idealnymi twórcami, ale może jednak znajdzie się ktoś kto wykracza poza własną osobę, ktoś kogo wybitnie lubicie czytać ;]

Moi ulubieni to (część z czasów dzieciństwa, ale co tam ;] )

Juluisz Verne
R.L Stine
Edmund Niziurski
Alfred Hitchcock
Stephen Gallagher
Dean Koontz
Erich von Daniken

chyba tyle ;] Czekam na wasze typy ;]
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2007 22:10
Taki mój naprawdę ulubiony to Stephen King:)
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2007 15:43
Harris, King, Blake, Poe
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2007 15:29
Ted Hughes, Roland Topor
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
beata Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd:
Dodane dnia 13-04-2007 20:43
Olga Tokarczuk -uwielbiam wszystkie jej książki,ale najbardziej " Prawiek i inne czasy",Manuela Gretkowska, Gombrowicz,Sienkiewicz( za Trylogię) i antydepresyjnaKatarzyna Grochola.
Zapomniałabym o Osieckiej (" Biała bluzka" jest niesamowita) i Stachurze,chociaż wolę go jako poetę,ale" Siekierezada" też jest jedyna w swoim rodzaju.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
not guilty Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 14-04-2007 08:39
moim ulubionym pisarzem jest Kurt Vonnegut, który niestety kilka dni temu umarł.


Zdaża się.


a poza nim: T. Harris, S. King, E.A. Poe, H. Hesse, W.Blake, R. Topor, W Gombrowicz, J. Carroll

i tak na prawde wielu wielu innych
And I kind of, almost, could have the tiniest smidgen of respect for you.
Almost.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 25-04-2007 15:57
Dla mnie King troszkę przereklamowany, za to lubię Ludluma - mmm esencja literatury. A tak poza tym kocham Rolanda Topora (Ale któż go nie kocha) i ... i... Gombrowicza:D "Ferdydurke" :)
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 26-04-2007 14:21
Jodi Picoult, King, ogolnie kilka 'kryminalistow', ktorych nie wymienie z nazwiska, no i mnostwo innych. Jak mi sie cos przypomni, to napisze ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 09-05-2007 14:13
Może się powtarzam ale niezmiennie Umberto Eco,D. Koontz, Sienkiewicz, za dużo czytam żeby wymienić wszystkich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-05-2007 14:53
Cytat:
gabstone napisał/a:
Koontz, Sienkiewicz


Ten pierwszy jak najbardziej Ciekawy. Jakie dzieło polecasz najgoręcej? Na swoim koncie zaliczyłem Złe Miejsce i przymierzam się do kolejnej książki tego pana. Co do Sienkiewicza to podziwiam za wytrwałość :p
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 19-05-2007 20:54
Nad Polskimi autorami długo bym się zastanawiał, bo każdy coś wniósł do literatury. Wymienię część:
Gombrowicz, Sienkiewicz, Mickiewicz, Słowacki, Nałkowska, Żeromski i ostatnio Sapkowski.

Z zagranicy to bezsprzecznie najlepszym dla mnie jest:
Salman Rushdie a tak poza tym: Franz Kafka i James Joyce.

A z dzieciństwa: Alfred Szklarski, Karol May i Juliusz Verne.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2007 14:13
Z dzieciństwa to bez wątpienia najwięcej czytałam Lucy Maud Montgomery i Jacka Londona. Obecnie nie mam ulubionego pisarza, skupiam się raczej na tematyce - najchętniej II wojna światowa, a także powieści społeczno - obyczajowe, psychologiczne, czasami sentymentalne. Nie czytam fantastyki naukowej. Staram się poznać różne książki i autorów będących "na tapecie", aby móc się wypowiadać na dany temat, gdyż nie mówię o czymś o czym nie mam bladego pojęcia. Stąd przeszłam przez kilka powieści Grocholi, "Dziennik Bridget Jones" itp. I już wiem, że do nich nie wrócę :lol:
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-05-2007 21:16
ahh.. Hitchcock to były srebrne lata dzieciństwa. Zaliczyłem chyba z 40 małych książeczek detektywistycznych, a każdą czytało się jednakowo przyjemnie. Potem R.L stine..to już klasyk. Jak zasiadłem do takiej książki musiałem ją skończyć. Zawsze na piątek wypożyczałem nowe porcje i przez cały weekend się zaczytywało :p

No a wcześniej oczywiście świetne pozycje Vernego - najabrdziej przypadła mi do gustu Tajemnicza wyspa (teraz wiecie dlaczego lubię lostów :D )
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
luminka Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: poznań
Dodane dnia 08-06-2007 22:59
A ja uwielbiam Ericha Segala, Williama Whartona i Nicolas Sparksa:D

Po za tym jako dziewczyna muszę się przyznać że lubię bardzo książki pani Meg Cabot i Amandy Quick- która pisze najlepsze romanse historyczne na świecie:D

Hej, ale kto powiedział że książki rozrywkowe są złe:D
"Ty mnie tu nie czaruj! Ty jesteś kobietą- masz kłamstwo we krwi!"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 07-07-2007 17:26
Aktualnie najbardziej lubię: George'a Orwella, Kena Keseya, Katherine Alice Applegate, Tadeusza Borowskiego, Joanne K. Rowling i in. Jeśli chodzi o poetów, mogę wymienić: Tadeusza Różewicza i Władysława Broniewskiego.

Oprócz tego, uwielbiam twórczość mojego e-Przyjaciela, Michała Jachimka. To naprawdę zdolny i oryginalny Nastolatek, który w przyszłości zostanie królem Literackiej Krainy :-)
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 07-07-2007 17:48
Gunter Grass, Michał Bułhakow, Andrzej Sapkowski, Kurt Vonnegut, Julio Cortazar, G.G. Marquez, Tadeusz Różewicz, Zbigniew Herbert, Białoszewski, dłuuugo by jeszcze wymieniac
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-07-2007 18:26
Do mojej listy dołączam Ernesta Hemingwaya :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Ilianne Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: Stargard Szczeciński
Dodane dnia 27-11-2007 17:47
Moi ulubieni autorzy to przede wszystkim Ursula Le Guin oraz Philip Dick i Frank Herbert. Spodziewałam się, że żaden z nich nie zostanie tu wymieniony;].
'We're just (...) visions from a dying brain' Anathema - Shroud of False
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2007 20:23
Jodi Picoult, zdecydowanie, ona ze słowami zrobi wszystko...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-11-2007 21:05
Ilianne - Philip Dick chyba także stanie się jednym z moich faworytów. Muszę poczytać więcej jego książek. Ciekawy człowiek, patrząc na biografię :D
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]