Ulubieni pisarze
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Ulubieni pisarze
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 16-06-2008 22:49
czytam co popadnie. ale potrafie się przenieść w świat bohaterów jakoś z łatwością, gdy czytam Kinga.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-06-2008 10:48
I prawidłowe podejście Vestein. Mmmm, to takie moje :)
Jeśli pisarz nie potrafi zaciekawić na pierwszych stronach, to najwidoczniej jest słabym pisarzem. A jeśli przy okazji ma znane, szlachetne nazwisko i jest V.I.P.em, to gorzej. Wtedy się więcej wymaga i... książka szybciej leci w kąt.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 18-06-2008 13:29
Ja nie umiem patrzeć na niedoczytaną książkę. Więc nawet jak coś mnie śmiertelenie nudzi, to czytam do końca. Czasem siebie za to bardzo nie lubię... :p

Jako dziewczynka zaczytywałam się w L. M. Montgomery, K. Siesickiej i M. Musierowicz, oraz A. Szklarskim i J. Broszkiewiczu.
Teraz jestem zakochana w J. Carrollu (mój egzemplarz "Krainy Chichów" wygląda jakby ktoś czerpał dziką satysfakcję z jego miętoszenia) i "Mistrzu i Małgorzacie" M. Bułhakowa. Niezapomniana jest też "Czekolada" J. Harris.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 18-06-2008 19:42
L. M. Montgomery i Musierowicz mi też się kojarzą z dzieciństwem. Dla mnie w książce liczy się przede wszystkim atmosfera jaką potrafi stworzyc autror, genialnie robi to Tracy Chevalier, dlatego min. uwielbiam jej ksiązki.
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 30-06-2008 17:02
Andrzej Sapkowski rulez :D Cholera, ja stwierdzam właśnie (czytając ponownie po 7 latach "Ostatnie życzenie";), że od tych amerykańskich pisarzy to można się wiele nauczyć, ale na błędach, a od Pana Andrzeja to... zupełnie insza inszość.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 01-07-2008 11:14
Czytam jak leci i co popadnie :p Ważne żeby czytać :D - taka moja mała wada, tak myślę. Niestety mam też taką małą drugą wadę - Ginger widzę też ją posiada. Mianowicie nienawidzę patrzeć na książkę której nie przeczytałam do końca... Tak tak.
A mogę powiedzieć że bardzo lubię książki Cornelii Funke - fantasy dla dzieci mogłabym powiedzieć ale moją w sobie coś co mnie potrafi oderwać od rzeczywistości.
King też fajny. Tak samo jak Masterton.
A jeśli chodzi Valdensie o Endriu (;)) to tak się składa że jeszcze go nie czytałam. Mam na niego chcice już od jakiś 2 lat może mniej, mimo to jakoś nie mogę się zebrać - kolejna moja mała wada, bo to nie pierwsza książka z którą coś takiego mam.
Ale się rozpisałam :D

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 01-07-2008 11:27
Caroline, jesteś pewna, że nie jesteśmy ze sobą spokrewnione...? :p Ja też czytam jak leci, po to, żeby czytać coś. A nad tym, co czytam, zazwyczaj zastanawiam się dopiero później. Czasem za późno... Bo nieprzeczytana książka patrzy na mnie karcącym wzrokiem i po prostu muszę, no...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 01-07-2008 12:14
kurcze... wiesz bardzo możliwe że jesteśmy spokrewnione :p Ja mam właśnie tak samo :)

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 01-07-2008 12:28
No to Wy, dziewczynki, macie zupełnie inną chorobę niż valdens. Tylko pozazdrościć tej tolerancji.

"A jeśli chodzi Valdensie o Endriu" - a co to jest?



Ahaa, Andrzej! heh
Caroline potrafię zrozumieć tę niechęć. Nie każda kobieta łaknie romansu z brutalem o groźnym spojrzeniu.
Ja zachęcam jednak, abyś spróbowała i przeczytała choćby te opowiadania z "Ostatniego życzenia". Facet tak opisuje te sceny, że mucha nie siada, czego nie można powiedzieć o książkach gwiazd amerykańskich. U nich, co chwile pojawiają się zdania, które wykrzywiają usta, czy nawet wywołują śmiech. Dlatego te ksiązki kończę przed czasem. Caroline, sprawdź.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 01-07-2008 12:35
Rany, ona nie chce Sapkowskiego czytac!! Przecież to miszcz! :D
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Dominik Użytkownik
  • Postów: 86
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 02-07-2008 15:47
Ja tam lubię czytac Pana Kinga :)
"Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą" - Prentice Mulford
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 03-07-2008 19:01
Ja właśnie za sprawą V. romans z brutalem o groźnym spojrzeniu rozpoczęłam. I zapowiada się całkiem interesująco, nie powiem. Na razie się jeszcze nie zakochałam, choć śmiem twierdzić, że niewiele brakuje. Ale zobaczymy, jak się akcja rozwinie, gdy nabierze tempa...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2008 20:19
Cytat:
Caroline napisał/a:
Czytam jak leci i co popadnie :p Ważne żeby czytać :D - taka moja mała wada, tak myślę. Niestety mam też taką małą drugą wadę - Ginger widzę też ją posiada. Mianowicie nienawidzę patrzeć na książkę której nie przeczytałam do końca... Tak tak.

King też fajny. Tak samo jak Masterton.


Zgadzam się i mam tak samo. Do autorów dopisuję jeszcze Koontza, Whartona, chociaż z innej beczki oraz Tolkiena od którego nie mogę się oderwać już 20 lat.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Draculina Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd: Jasło
Dodane dnia 08-07-2008 17:13
Ja ubóstwiam twórczość Agaty Christie. Przeczytałam w rok wszystkie jej kryminały i chylę przed nią czoła, bo była niesamowitą babką!B)
Nie wzgardzę powrotem do lektury Jane Austen. Mimo że napisała raptem parę książek, uwielbiam w nich to angielskie życie, wartką akcję i możliwość nieustannego filmowania z przystojnymi Brytyjczykami :D
Również chętnie zaczytuję się w Tolkiena i po swojemu widzę Śródziemie...
z ''dzieciństwa'' najlepiej wspominam Juliusza Verne'a, bo pisał fantastyczne science-fiction, także L.M.Montgomery J.Caroll i J.K.Rowling

Z poetów to Gałczyński i Miłosz: patrz niżej (chociaż nie na temat :)
A moim ulubionym wierszem jest bezapelacyjnie Campo di Fiori, zmarłego już Miłosza. W gimnazjum, na lekcja polskiego, przez trzy lata wpatrywałam się w niego, zapisanego na planszy i przepisałam go z tysiąc razy. ponad to, byłam na Campo di Fiori i z przyjaciółką wyrecytowałyśmy go :p
Aha, Pieśń o żołnierzach z Westerplatte ex aequo. Od paru lat znam na pamięć i dreszcz wywołują we mnie słowa tegoż wiersza. Polecam grupą osób wyrecytować z podziałem na zwrotki, lub chórem( chórem daje lepszy efekt) na Westerplatte. Coś niesamowitego.:bigeek:
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 09-07-2008 17:37
Hmm... Lubię czytać książki Małgorzaty Musierowicz... Są takie pełne optymizmu... A poeci: Mickiewicz, Słowacki, Baczyński i Maria Pawlikowska-Jasnorzewska.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 09-07-2008 19:09
Juliusz Verne jak najbardziej, do tego z dzieciństwa pamiętam Minkowskiego , Niziurskiego i Nienackiego.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
dagny_d Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-07-2008 02:44
Moje ulubione, choć wybór był trudny
1. Pablo Neruda- Pieśń powszechna i Sto sonetów o miłości
2. Gałczyński: Chryzostom Bulwieć, Küferlin, O sierpniu, Wycieczka do świdra
3. Achmatowa: cykl Dmuchawiec
4. Poświatowska: Jestem Julią, my nie wierzymy w piekło
5. Leśmian: Ballada bezludna, Dziewczyna, Trupięgi/ i prawie wszystko
6. Plath: Ariel, Lata, Lady Łazarz
7. Cohen: Księga tęsknoty
8. Lechoń: Pytasz, co w moim życiu
9. Marina Cwietajewa: Jak sie Panu żyje z inną
10Jarosław Iwaszkiewicz: cykl Mapa Pogody

1. Franz Kafka: Zamek
2. Milan Kundera: Nieznośna lekkość bytu
3. Julio Cortázar: Gra w klasy
4. G. García Márquez:Sto lat samotności
5 Jacek Kaczmarski: Plaża dla psów
6. Arkadij i Borys Strugaccy: Piknik na skraju drogi, Trudno być bogiem
7. Antoine de Saint-Exupéry: Mały książę
8 Remarque: Łuk Triumfalny
9. Jacek Bocheński: Tabu
10 Bułhakov: Mistrz i Małgorzata
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
tusiaaa Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Bełchatów
Dodane dnia 21-07-2008 11:59
Przeczytałam większość książek Niziurskiego za świetne poczucie humoru i różnakie skłonności do absurdu i wszelakiego udziwniania na zasadzie wszystko jest możliwe. Mój ulubiony, chociaż już go nie czytam, bo już nie mam co.
Potem już bez kolejności.:
J.Carrol, W. Gombrowicz, T. Pratchett. Bułhakow i Dostojewski.,
B. Rosiek.
"Prawdziwa legenda jest najbardziej kolorowa" :)
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Bonsai Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2008 11:10
Oczywiście moj ulubiony Guy Gavriel Kay :)
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2008 15:45
Stephen King - biorąc pod uwagę ilość jego książek, które mi się podobały
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.