Ulubieni pisarze
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 08:40
A propos Dagome Iudex:

http://chomikuj.pl/faciozmazur/.../Zbigniew+Nienacki+-+Dagome+Iudex
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-04-2009 11:28
Cytat:
Mortimer_Grady napisał/a:
Moim najlepszym z najlepszych jest King:).

czytałam go z ciekawości i miałam mnóstwo zastrzeżeń do jego książek. a mimo to wracam do nich z przyjemnością.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ulubieni pisarze
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-04-2009 12:40
a jakie to zastrzeżenia do książek Kinga miałaś? :) chciałbym wiedzieć czego nie zauważyłem w przynajmniej 20 jego przeczytanych do tej pory książkach :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-04-2009 12:43
jego kobiety były sztuczne. ich przeżycia wewnętrzne na siłę komplikowane, lub naprostowywane. zdarzało mu się przynudzać [zaczynałam od "bastionu"]. lubiłam te miejsca, gdzie dawał się ponieść fantazji, ale realny świat zawsze mu wychodził taki nijaki. przynajmniej z babskiego punktu widzenia.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 12:52
Cytat:
jego kobiety były sztuczne.

a czytałaś Lisey Story albo Dolores Claiborne?
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-04-2009 12:53
u Kinga jedyne co mnie pomału zaczyna nudzić to to że co chwilę główny bohater jest pisarzem, ok, może wzoruje to na sobie, łatwiej mu się wczuć w sytuację głównego bohatera itp. ale to takie monotematyczne :) Bastionu nie czytałem ale jak będę przerabiał kolejną książkę to skupię się też na tym co napisałaś, jak na razie sztuczności kobiet tam nie widziałem ale być może tylko kobieta może to dostrzec, w końcu jak to mawia moja dobra znajoma: "facet nigdy nie zrozumie kobiety"
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-04-2009 12:56
Cytat:
al_qubain napisał/a:
a czytałaś Lisey Story albo Dolores Claiborne?

nie pamiętam, na pewno rose madder.



Cytat:
jakub napisał/a:
skupię się też na tym co napisałaś

!!! nie taki chciałam odnieść skutek. nie psuj sobie zabawy - choć oczywiście - może wcale z twojego punktu widzenia nie będzie to tak wyglądało, jak z mojego...

a z tym rozumieniem, to ja rozumiem, że facet nie zrozumie. ale tak, jak ja nie piszę o facetach, bo nie umiem, tak czasem facet mógłby nie pisac o kobietach...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ulubieni pisarze
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-04-2009 13:00
ja czytając książkę bawię się ale szukam też symboli itp :) także jak zauważę sztuczność rzucającą się w oczy to zwrócę uwagę, jeśli nie to wtedy pomyślę sobie że po prostu każdy inaczej odbiera takie same treści :)

co do mało sztucznych kobiet u Kinga, "Carrie" to najlepszy przykład jakie są nastolatki :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-04-2009 13:02
właśnie jakoś unikałam książek jego o dziewczynach, kobietach, teraz czytałam "christine". pamiętam, że za pierwszym razem po przeczytaniu się bałam wyjść na ulicę.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ulubieni pisarze
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-04-2009 13:05
ok, więcej nie opowiadaj, Christine na mnie czeka a potem "Cujo" :D najpierw straszne autko a potem piesek i zobaczymy jak moja psychika się zmieni :p

a "Carrie" możesz przeczytać, 200 stron ale nawet pomysłowy utwór :) może się przekonasz że jednak te jego kobiety nie są sztuczne aż tak :)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-04-2009 13:11
może się jednak skuszę. tak naprawdę dużo jego książek czytałam [wyliczyłam 16, ale nie jestem pewna, czy całą "komórkę" przeczytałam i nie umiem sobie przypomnieć, jaki był tytuł tej o tych ufokach, które odkryła jakaś laska w lesie, a jej pies skakał zawsze na krocze]. nie mam jakiejś wybitnie ulubionej. miło wspominam "smętarz dla zwieżąt". najgorzej - "miasteczko salem".

a, już wiem, to były "stukostrachy". chociaż opisana jako słowolejstwo, to jednak całkiem sympatyczne. pomijając już hopla kinga na punkcie chudych kobiet o małych piersiach, hehe. za to go lubię.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 21-04-2009 13:19
Ja ubóstwiam Spakowskiego i Tolkiena.
Cenię sobie Whartona i Hellera.
Mario Puzo mnie pociąga, ale chyba jeszcze za młoda jestem, żeby do końca jego książki rozumieć.
No i oczywiście autorka, która wypełniła większość mojego piętnastoletniego życia - pani Rowling i jej Harry. ;) :smilewinkgrin:
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-04-2009 13:22
Stukostrachy bardzo mi się podobały :D jedna z lepszych moim zdaniem książek, Miasteczko Salem też niezłe ale Lśnienia na razie nie pobije nic :p

na razie doliczyłem się24 jego książek przeczytanych a w domu stoi już 16 następnych kupionych czekających na najdłuższe wakacje w życiu :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-04-2009 13:24
Cytat:
jakub napisał/a:
a w domu stoi już 16 następnych kupionych czekających na najdłuższe wakacje w życiu :p

jakbym ja tak zrobiła, już bym nie miała życia. uwielbiam kupować książki, nawet jeśli brak mi czasu na czytanie. za to moje kochanie twierdzi - najpierw przeczytaj to, co już masz. w efekcie "sprężynę" musierowicz przeczytałam w jedną noc, żeby nie gadał, że mi się odkłada...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ulubieni pisarze
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-04-2009 13:35
tylko rodzice mi mówią że jestem głupi i nie mam na co kasy wydawać nie moja wina że za swój życiowy cel postawiłem sobie najpierw kupić komplet książek Kinga i potem je czytać przeplatając to innymi ciekawymi horrorami :p u mnie za to jest inny problem, półki mi się skończyły...
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-04-2009 13:36
e, ja mam poukładane na podłodze w słupkach. byle zachować równowagę. rodzice powinni się cieszyć, że masz takie cele życiowe. nie wiedzą, czego nie doceniają...

ja swego czasu zbierałam "anie...", teraz - musierowicz - na szczęście rodzice mnie wspierają, zwłaszcza mama w tym drugim, bo sama rży po nocach, jak to czyta...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 21-04-2009 13:50
większość książek w moim pokoju należy do rodziców - biblioteka zajmouje mi pół ściany. ;)
Starszy uwielbia czytać, ja i mój brat również, trochę nam się tego nazbierało. ;)
trzeba będzie nowe półki dorobić... :smilewinkgrin:
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 21-04-2009 13:54
także uwielbiam kupować książki, i podobnie jak soczewica niektórych jescze nie tknąłem.:)

Heh a pamiętam sytuacje jak wróciłem do domu pijany około 14-15 kilka lat temu i nie pamiętam juz o co mi chdoziło, ale wziąłem wszystkie książki jakie miałem na tamten czas ( niewiele, jakieś 15 bo nie miałem pracy i stałych dochodów ) Spakowałem je w reklamówki dwie i ruszyłem na miasto do biblioteki, wszedłem położyłem je na biurko pani bibliotekarki powiedziałem " To dla was" i poszedłem do domu sie przepsać:)

Później gdy wstałem załowałem trochę bo jednak była tam cała saga o wiedzminie i chyba Celine Podroz do kresu nocy także starta jakas tam byla no ale zawsze moge isc sobie je wypozyczyc.
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-04-2009 14:33
Cytat:
tentyp napisał/a:
Później gdy wstałem załowałem trochę bo jednak była tam cała saga o wiedzminie i chyba Celine Podroz do kresu nocy także starta jakas tam byla no ale zawsze moge isc sobie je wypozyczyc.

ja za to gubię w autobusach - "pamiętniki tatusia muminka", "pierwsza książka - ostatnia książka" i biblię :/
wolałabym jednak oddać do biblioteki...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ulubieni pisarze
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2009 21:57
Ja Tolkiena lubię :yes:.
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]