Nauka angielskiego
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Nauka angielskiego
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-02-2010 21:22
Jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałam: książki. Nawet banalne, typu harry potter czy zmierzch. Są napisane prostym językiem, można od nich zacząć naukę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 04-02-2010 22:50
Ares, w sumie to nie bardzo wiem, co ci doradzić, jeśli jesteś początkujący. Najważniejsza jest gramatyka, słownictwo oczywiście też się liczy. Ja aktualnie zakuwam z "Grammar and vocabulary" Richarda Side'a i Guy'a Wellmana, tylko że ja mam to na studiach, w dodatku filologii angielskiej, więc może mało adekwatne:| A większość książek, z których uczyłem się wcześniej, powyrzucałem i porozdawałem znajomym. Choć z drugiej strony sama gramatyka praktyczna (bo na studiach jest jeszcze kompletny dziwoląg zwany gr. opisową) zawsze wydawała mi się wałkowaniem tego samego w kółko. Właściwie niezależnie od poziomu.

Natomiast jeśli już znasz podstawowe słownictwo, a nie masz możliwości wyjazdu lub przynajmniej pogadania (choćby w Polsce) z native speakerami, to przynajmniej część najważniejszych rad już usłyszałeś. Ja dużo złapałem (przynajmniej tak mi się wydaje) podobnie jak Gandzia czy Soczewica, na oglądaniu filmów, moim zdaniem najlepiej bez lektora, tylko z małą postacią w postaci napisów i to raczej angielskich, w razie niezrozumienia "bełkotu" (który zdarza się często;)). Bardzo ważne w nauce języków jest, żeby jak najwięcej słuchać / mówić / czytać (nie pamiętam tej "właściwej" kolejności), a dopiero na końcu pisać. Pisanie przyjdzie samo, mimochodem. Zresztą od nauki pisania jest portal pisarski :lol:

O, swego czasu znalazłem w necie ciekawy quiz ze słownictwa. Kto wie, może ci się przyda: http://www.freerice.com/

P.S.
Jak znajdę namiary na coś, co mi pomogło lub pomaga, zwł. z gramatyki, dam znać niezwłocznie ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 05-02-2010 09:28
Ja jako dyslektyczka, mam z nauką języków obcych ogromne trudności. Pisać nie nauczyłam się nigdy, mówić i czytać dopiero po półrocznym pobycie w Anglii.

Bardzo polecam naukę poprzez czytanie książek. Pamiętam jak ślęczałam nad Harry Potterem. Słownik był w ciągłym użyciu, ale dobrnęłam do końca. Teraz też czasem sięgam po coś w oryginale.

Kiedyś można było kupić w księgarniach takie mini książeczki ( uproszczone wersje znanych powieści i opowiadań), które miały oznaczony stopień trudności.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
Lilka92 Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: astreoid B 612
Dodane dnia 11-02-2010 19:12
Ja uczę się angielskiego i rosyjskiego i obu nie cierpię. Rosyjski już bardziej toleruje, bo angielski to dla mnie całkowita masakra. Jestem antytalent językowy, w szkole wiadomo - sprawdzian zaliczę, słówek się nauczę ale choćby prosta rozmowa w obcym języku jest dla mnie niewykonalna:(
A co do metod nauki to chyba im więcej praktycznych porad, gotowych zwrotów tym lepiej, ale polecać nic nie mogę bo sama z niczego się nie nauczyłam:(
"Logika zabija życie" A.de Saint Exupery
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]