Natchnienie
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Natchnienie
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-04-2007 12:58
Ciekaw jestem kiedy lubicie pisać. Czy jest to pod wieczór, gdy wszyscy w domu śpią a za oknem przechadza się kot, czy nad ranem kiedy świat budzi się do życia. A może po prostu idziecie w miejsce, gdzie usytuowaliście własnego bohatera i na żywo relacjonujecie otoczenie? Ja z reguły piszę późnym wieczorem, wtedy najłatwiej pisać horrory, thrillery i inne rzeczy tego pokroju. Jeśli sam się boisz tego co stworzyłeś to najlepszy dowód że jest dobre. Oczywiście piszę także za dnia, gdy wcześniej wszystko mam poukładane a na drugi dzień muszę się wyspać :p
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 16-04-2007 13:09
Hmm... Różnie... Czasem mam taką wielką "coś" napisać, zaczynam a potem... ze zniechęceniem wywalam cały rękopis do kosza... Piszę w różnych chwilach, czasem pod wpływem impulsu... Pamiętam, kiedy pojawił mi się pomysł na opowiadanie "O jedną kulę za dużo" (nie ma go tutaj z powodu znacznej objętości), które miało być krótkim shortem o rozbójnickich krasnoludach ;) a zakończyło się całkiem niezłym, długim tekstem. Pamiętam też, jak wracałem z Cieszyna pociągiem do domu, popatrzyłem za okno i napisałem wiersz "Za oknem pociągu". Różnie... Zależy od chwili, nastroju, muzyki... Swojego czasu natchnieniem był nawet dla mnie wątek z "Magdy M." a opowiadanie, jakie napisałem pod wpływem tegoż docenił ostatnio Tyler Durden (thanks ;) )
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-04-2007 21:50
dawniej pisałem jedynie nocami, bo noce są ciche, nikt nie przeszkadza i można się skupić jedynie na tworzeniu. teraz jestem w klasie maturalnej i nocami niestety się uczę, czas na pisanie znajduje jednak...w szkole:p teraz większość lekcji to czas wolny, bo wszystko oprócz przedmiotów maturalnych odpada, więc zaszywam się w ostatniej ławce i skrobie sobie troche
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 22-04-2007 12:15
Ja zazwyczaj tworzę w głowie, pod wpływem jakiegoś impulsu np. zapachu wczesnego ranka. Tworzę myślami zdanie po zdaniu i czasami po tygodniu, a czasem nawet po miesiącu wracam do tego i przelewam na papier w lekko zmienionej, z perspektywy czasu, formie. Pora dnia nie ma nic do rzeczy. Jestem ja i mój biały kawałek papieru...
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2007 14:47
Ja wieczorem bądź w nocy, zawsze przy muzyce, która jest moim natchnieniem, niebieskim długopisem i przy szklance wody ;), a najlepiej jeszcze czymś do chrupania :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-05-2007 00:07
Noce są najlepsze. Czwarta-piąta, to zdecydowanie najlepsze godziny na tworzenie.
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2007 17:42
Zgadzam się, że wieczory i noce sprzyjają pisaniu poezji - przynajmniej w moim wypadku tak właśnie jest. Muszę mieć swój "święty spokój" i odpowiedni nastrój, czasem jednak wpadam na pewien pomysł pod wpływem tego, co usłyszę lub zobaczę i zapisuję go sobie by potem w ciszy i samotności do niego powrócić.
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2007 14:07
Fuj :p. Nienawidze slodkiego wina.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-05-2007 20:02
U mnie ostatnio była burza. Od razu zrodził się pomysł na opowiadanie, które mam nadzieję niedługo skończę :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2007 22:15
Nie mogę się doczekać ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2007 21:34
A ja mam jeszcze jeden czynnik sprowadzający do natchnienia: KSU. Ilekroć ich słucham, coś mi wpada do łba. Kocham to :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
anek_ch Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Hecznarowice
Dodane dnia 10-06-2007 20:32
Ja piszę wtedy dy wene mam, a z tym to róznie bywa... Lubie pisac w szkole najbardziej na nudnych lekcjach, a nauczyciele sądzą że tak skrupulatnie tworze notatki z ich lekcji:lol:
Chyba njalepiej mi idzei pisanie rankiem - głowka zaczyna pracować i może to robić na najwyższych obrotach. Ale wieczoki też nie są najgorsze:yes:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Goha Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 16-08-2007 15:00
Zazwyczaj piszę nocą gdy nie mogę spać, ale bywa, że wpadnę na jakiś pomysł w ciągu dnia. Najlepiej jest gdy nikogo nie ma. A na czym piszecie? Luźne kartki, notatniki, edytor tekstu? Ja czasem używam nawet tel. komórkowego... :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-08-2007 15:11
Ja zdecydowanie na laptopie...czasami pożyczam od Ojca, zamykam się w pokoju i piszę. Raczej nie ma mnie co rozpraszać bo internetu do tego laptopa nie mam :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-10-2007 11:08
O tak, Sagit ma rację. Stały dostęp do internetu może poważnie komplikować sytuację. Ja na przykład z reguły zaczynam pisać, kiedy zabraknie środków na koncie (mam net przez komórkę - Orange Free). Cholerna "pajęczyna" zawsze mnie wciągnie na jakieś czaty, skypy, gadulce! Z tym "free" to chyba to jakaś kpina, bo ja wpadłem w niewolęęęę!!! ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-10-2007 14:31
Edytory, zeszyty (zawsze w kratke + niebieski dlugopis lub pioro)...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-11-2007 08:06
wcale i nieprawda Utis :)
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2008 19:23
natchniienie przychodzi u mnie w naj mniej spodziewanym momencie...w autobusowym ścisku kiedy nie mam jak wyciągnąć kawałka kartki, na lekcjach,na których każdy najmniejszy gest nieuwagi kończy się naganą...itp:|
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Corpseone Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Zawiercie
Dodane dnia 16-05-2008 09:06
To natchnienie jest u mnie strasznie nieregularne. Jak chce to przychodzi. W szkole się czasami zdarzało coś z nudów napisać. Jak pojawia się jakiś pomysł, to go zapamiętuję albo notuję, a później w domu na komputerze coś z tego składam. Niestety nie mam umiejętności napisania czegoś, z czego będę zadowolony od razu. Później mocno to muszę "tunningować".
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Andar Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Nottingham
Dodane dnia 16-05-2008 21:42
Różnie to bywa...jeden z lepszych wierszy napisałam w biegu,na skrawku kartki-podeszłam do biurka i zapisałam,prawie bez skreśleń...
zawsze mam cos pod ręką do pisania,żeby myśli nie uciekły,czasem dla Kogoś w mailu,a czasem długo w sobie noszę jakis pomysł,zanim zapiszę...
"Ludzie chcą kłamstw,które pomagają im żyć"
Terry Pratchett.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.