Natchnienie
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Natchnienie
Floydzislav Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 16:20
ja zawsze mam początek ;] niektórych utworów już co nieco jest, ale nie umiem, na serio jakaś siła mnie wzbrania przed tym naciskaniem klawiszy na klawiaturze - może brak sukcesów w kilku konkursach, na których co nieco mojego poszło, na przestrzeni ubiegłego roku?
"nie ma ciemnej strony Księżyca... tak na prawdę jest cały ciemny"

tDSotM - PF - 1973
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-02-2009 16:22
Ja jeszcze nigdy nic nie wygrałem a piszę. To mnie motywuje w pewien sposób. "Kiedyś wygram. Tylko muszę coś fajnego napisać." myślę sobie i zaczynam pisać. Spróbuj :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Floydzislav Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 16:56
No widzisz, ja tak robiłem kilka razy... a wygrałem tylko raz i to kilka alt temu, jakieś od tak naskrobane wierszyki wygrały... A tak? Posyłam i nic... Chyba to mi odbiera energię do tworzenia, bo skoro inni tego nie zauważają?
"nie ma ciemnej strony Księżyca... tak na prawdę jest cały ciemny"

tDSotM - PF - 1973
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-02-2009 17:03
Wiesz jak jest... Jury zawsze jest przekupione i te sprawy... ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 21:00
Ja osobiście brałem udział w konkursie w Nowym Sączy i Jury nie było przekupione.Bo nikt mnie tam nie znał:)A wogule to pisze się nie tylko dla nagród.NIe wiem jak u innych ale u mnie chęć zdobycia nagody jest na ostatnim miejscu.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Floydzislav Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 22:40
U mnie jest ważna, nie najważniejsza... Najważniejsze jest by się ludziom podobało, by coś z mojego tekstu zapadło im w pamięć, skłoniło do namysłu... A jeśli żadnej nagrody nie dostałem to dla mnie po prostu znaczy, że tak się nie stało :/
"nie ma ciemnej strony Księżyca... tak na prawdę jest cały ciemny"

tDSotM - PF - 1973
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 22:58
Dla mnie ważnym elementem jest efekt zaskoczenia i rtyzm którego ciągle się uczę.NIe zawsze mi to wychodzi ale próbuję.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
passi Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 20-02-2009 09:13
dla mnie nie jest najważniejsza, aczkolwiek nie powiem, bez niej pewnie nic bym nie nabazgrała, u mnie najwiekszą rolę odgrywają emocję.
moje prywatne czarowanie...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2009 12:15
Ja mam nawyk budzenie się w nocy i pisania, lubię też pisać w toalecie - tam wena jest zawsze ;)
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2009 14:34
To fakt, toaleta jest najlepszym miejscem do przemyśleń. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale jest to fakt niezaprzeczalny dla wielu. :)
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 04-05-2016 22:33
A ja zrobiłem sobie kuku i mam zbyt wiele natchnienia, przez co wszystko się plącze. Zaczynam i przerywam. Do niektórych tekstów wracam, ale większości przypadków zapominam o czym miałem wcześniej pisać. I jeden wielki śmietnik mam na tym kompie i jeszcze na paru innych. Natchnienie mnie wykańcza i ciężko mi się skupić na czymś dłużej, bo włączają się inne natchnienia. Zdemolowałem sobie mózg. Na własne żądanie. Bo jak się czegoś długo żąda, to się dostaje i Państwo również dostaniecie, jeśli zażądacie.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 04-05-2016 22:36
To się nazywa postawa roszczeniowa w czystej postaci. Nie zawsze się sprawdza.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-05-2016 00:24
Pisząc wcześniejszy tekst nie miałem chęci wyrażenia modelu postawy społecznej, a raczej usiłowałem zasugerować wszystkim heretykom, że istnieją skuteczne sposoby osiągnięcia natchnienia. Bynajmniej nie mam tu na myśli narzędzi niedozwolonych przepisami prawa.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 13:11
Obawiam się, że nie mamy wpływu na natchnienie. To istotne natchnienie, czyli nie w sensie ochota na pisanie: najadłem się, przeczytałem fajną książkę i sobie coś podobnego napiszę. Taka inspiracja będzie w najlepszym razie wariacją jakiegoś podebranego oryginałowi elementu i obsadzenia go własnymi.
Mnie się wydaje, że natchnieniem będzie np. narzucająca się harmonia nie związanych ze sobą elementów albo uczucie kiedy "dzikie" zjawisko zaprasza do opowiedzenia go przez migawkowe pokazanie swojej tajemniczej strony, albo wrażenie potencjału jakiegoś wydarzenia, w każdym razie wychwytywanie potencjałów z natury zamiast przerabianie cudzych utworów.
Najwyżej da się podtrzymywać stan wrażliwości na takie okazje, co niestety odbija się niekorzystnie na życiu praktycznym (rozkojarzenie, opóźniona reakcja, "wyalienowanie").

I takie tam jeszcze inne.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.