Opera, balet, muzyka klasyczna
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Opera, balet, muzyka klasyczna
Bardzki Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd: Zielona Góra
Dodane dnia 01-03-2010 21:26
Margitko, zachęcony twoim postem właśnie słucham "Clair de lune".Rzeczywiście piękna i nastrojowa muzyka. Dawno jej już nie słyszałem.
Rafał
Do góry
Autor
RE: Opera, balet, muzyka klasyczna
margitka Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 02-03-2010 20:18
To miło :D Kawał dobrej muzyki, wiec warto zachęcać!
W ogóle impresjonizm jest fajnym stylem w muzyce...
Do góry
Autor
RE: Opera, balet, muzyka klasyczna
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 02-03-2010 20:24
Uwielbiam Czajkowskiego i Debussy'ego. To tak najbardziej. :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opera, balet, muzyka klasyczna
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 02-03-2010 20:34
Debussy słucham tylko tak z rozpędu. Ale Claire de lune faktycnznie ma coś w sobei ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opera, balet, muzyka klasyczna
margitka Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 03-03-2010 20:06
Tak :D
A jeśli chodzi o inspirację muzyką, za każdym razem, jak słucham Lascia ch'io pianga z Rinalda, mam wizję apokaliptycznych katastrof, głodu, biedy, pożarów...
Nie ma to tamto, inspiracja po byku.
Ale tak ogólnie, to wspaniały utwór, moja koleżanka przygotowuje go na majowy koncert :p
Do góry
Autor
RE: Opera, balet, muzyka klasyczna
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 04-03-2010 15:03
Z filharmonią zbyt często styczności nie mam, ale akurat w ostatnią sobotę byłem na recitalu Chopinowskim. I muszę przyznać, że takie obcowanie z muzyką to świetna sprawa. Bardzo inspirujące, a wręcz magiczne. W najbliższym czasie prawdopodobnie znów się wybiorę na tego typu koncert. W roku Chopinowskim będzie jeszcze sporo okazji.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opera, balet, muzyka klasyczna
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-12-2010 18:09
Byłem wczoraj na koncercie chórów akademickich :) w sumie podobało mi się, a jako goście był chór z tak wielkiego państwa jak Wyspy Owcze. Tylko 50 tys. mieszkańców i potrafią znaleźć ludzi do śpiewania. Co za muzykalna nacja ;) No i nasza była portalowiczka też śpiewała, ale nie w chórze przyjezdnym, chyba jeszcze nie opanowała farerskiego.



Dziś sobie przez przypadek przełączyłem radio w telefonie z Tok FM, na Radio 2 i zatrzymała mnie msza żałobna Josepha Haydna, i tak zostałem jeszcze na 2. A później jadłem sobie placki ziemniaczane z kebabem i surówką i zapuścili fragment Czarodziejskiego Fletu Mozarta i myślałem, że mi stanie. Aż mi się ciepło w brzuchu zrobiło, Mozart, był zaj... !!!

A co do radia, wolicie Radio 2 czy RMF Classic?
Do góry
Autor
RE: Opera, balet, muzyka klasyczna
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 23-12-2010 20:11
chór mnie sam nie rajcuje, zresztą podobnież jak np. kwintet dęty, czy kwartet smyczkowy, czy orkiestra dęta, czy sama smyczkowa... jeden, dwa, góra trzy kawałki i zaczyna się nuda. wielka orkiestra symfoniczna, do tego duży chór i można wdusić słuchacza w siedzisko! to jest to.

dam przykład, no może niezbyt oryginalny bo został już na wszystkie sposoby wykorzystany (do reklam, ilustracji itd itp) ale robi wrażenie.
a więc; wielka orkiestra symfoniczna (z bardzo dużą obsadą) + duży chór + soliści i mało tego 2 fortepiany.
początek to jednoczesne uderzenie wszystkich instr. basowych, fortepianów, i gran cassy dźwięku "d" i "odbicie" od tego chóru i reszty orkiestry. robi wrażenie.
Carl Orff Carmina Burana
http://www.youtube.com/watch?v=q9adW5No9IM&feature=related
http://www.berbela.com/
Do góry
Autor
RE: Opera, balet, muzyka klasyczna
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 24-12-2010 00:33
parapapapa i'm lovin' it! :)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]