Czy fanfiction jest akceptowane?
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Czy fanfiction jest akceptowane?
Meherei Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2010 10:11
Zdaje sobię sprawę, że forum jest nastawione na własne teksty, ale czy znalazłoby się miejsce na fanfiction? (I czy - przede wszystkim - zna tu ktoś fandom Supernatural?)

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 07-03-2010 11:47
Nie wydaje mi się, zeby ktokolwiek miał Ci za złe dodanie serii ff(bo chyba będzie to wiecej niż tylko jeden tekst). A ponieważ zawsze to będzie Twoja alternatywa/kontynuacja/wyjaśnienie wątku, to tekst też bedzie "Twój".
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 07-03-2010 12:31
Nie sądzę, żeby ktoś miał coś przeciwko.
A co do "Supernatural"... osobiście nie słyszałam :)
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2010 13:01
"Suernatural"? Nawet nie widziałem, że istnieje coś takiego, więc pewnie nawet bym się nie skapnął, że to fankik. Może być, jak dla mnie.
Do góry
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 07-03-2010 13:04
Może dlatego, że w Polsce jest bardziej znany jako "Nie z tego świata":D
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 07-03-2010 13:35
O tym też nie słyszałam xD
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
piotrek0515 Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2010 14:09
Aż z ciekawości sprawdziłem na necie, co to za serial, ale mniejsza z tym :p Co do ff, to sam chętnie czytam, tylko w wypadku takiego tekstu dobrze jest znać oryginał, z którego pomysł został zaczerpnięty. Tego typu pisarstwo jest raczej kierowane do grona odbiorców znających już serial/film/książkę itp. Ale mimo wszystko jestem za :)
Do góry
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Yamna Użytkownik
  • Postów: 92
  • Skąd: Ostrowiec
Dodane dnia 07-03-2010 14:14
Ja myślę, że to zły pomysł i zanim się objerzymy na portalu będą dominowały fan fiction. Pojawienie się tego typu twórczości przyciągnie fanów i odstraszy czytających normalne teksty. Jestem na nie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 07-03-2010 14:16
Yamma, nie dramatyzuj ;p to, że parę osób (bo większość pewnie pisze własne historie) zamieści tu ff nie oznacza, że zwali się nam na glowę 10tyś fanów HP, Zmierzchu i Zbuntowanych ;))
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2010 15:49
Nawet niezły pomysł. Można spotkać się z wyobrażeniami innych miłośników jakiegoś autora. Albo samemu coś napisać. Chętni się pewnie znajdą.
Do góry
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Yamna Użytkownik
  • Postów: 92
  • Skąd: Ostrowiec
Dodane dnia 07-03-2010 15:55
Nie dramatyzuję. To jest moje prywatne zdanie.
Myślę też, że istnieje wystarczająco stron, na których można zamieścić ff, że tu jest już to niepotrzebne. Szczerze powiedziawszy byłabym zirytowana, gdybym weszła w jakiś nowo dodany tekst, a tam, że pisane do fandomu...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Deirdre Użytkownik
  • Postów: 134
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-03-2010 11:53
Ja tutaj zgadzam się z Yamną. Znam co nieco ff i sama należałam do kilku fandomów. W Polsce ff raczkuje i jeszcze nie powstały oddzielne miejsca dla nich. Jak poszukać, są zagraniczne strony, które zajmują się prezentacją fików. Jeden z największych - fanfiction.net daje publikować w wielu językach, ale wiadomo, dominuje angielski, bo wśród Amerykanów to bardzo popularna rozrywka. Fiki do pewnego momentu to fajna zabawa, ale w miejscu, gdzie raczej promuje się literaturę, nie powinno być miejsca na fiki. Sama pisałam ff i przyznaję się do tego bez bicia.

Meherei, a nie założysz może własnego bloga etc.? Naprawdę, jeśli chodzi o fanów danych fandomów, to się szybko odnajdują:)
'Sé do bheatha, a bhean ba léanmhar,
Do b' é ár gcreach tú bheith i ngéibheann,
Do dhúiche bhreá i seilbh méirleach,
Is tú díolta leis na Gallaibh.
Do góry
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2010 12:26
Cytat:
piotrek0515 napisał/a:
Aż z ciekawości sprawdziłem na necie, co to za serial, ale mniejsza z tym :p Co do ff, to sam chętnie czytam, tylko w wypadku takiego tekstu dobrze jest znać oryginał, z którego pomysł został zaczerpnięty. Tego typu pisarstwo jest raczej kierowane do grona odbiorców znających już serial/film/książkę itp. Ale mimo wszystko jestem za :)


Generalnie jestem zdania, ze ff to oszustwo. Nie plagiat, ale zwykle oszustwo. Piszacy wykorzystuje swiat, ktory stworzyl od podstaw autor oryginalu, wykorzystuje jego prace, zeby w gotowej ramce namalowac swoj obrazek. Pisarz powinien wszystko robic sam: od stworzenia ramki po ostatnia kreske.

Nie znaczy to, ze nie czytam ff. Pewnie, czytam, jak wiele innych odmozdzajacych rzeczy. Wlasnie: odmozdzajacych.

W sumie nie mam nic przeciwko, ale faktycznie, zeby nie wyszlo potem tak, ze zostalismy portalem ff, a nie pisarskim...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2010 13:08
Był już chyba podobny temat. Epigonizm w postaci "fanfików" nie jest niczym nowym, niczym strasznym, ani, najczęściej, niczym ciekawym.
Potrzeba naprawdę niezłych umiejętności, żeby stworzyć dobry fanfik, jest to z pewnością dobre ćwiczenie warsztatowe, ale samo w sobie ma niewielkie szanse na szersze zainteresowanie.
Do góry
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 08-03-2010 14:02
Nie mam nic przeciwko.
Jeżeli tylko będzie na odpowiednim poziomie, na pewno znajdzie wielu czytelników :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 26-04-2010 17:10
Osobiście noszę się z zamiarem napisania sequela pewnej powieści. Czy to jest już funfik? Jak to się ma do praw autorskich (będzie to kontynuacja losów głównego bohatera)? Widziałem wiele kontynuacji np. "Pana Samochodzika", niektóre ukazują się drukiem i są sprzedawane w księgarniach, jak to się ma do praw autorskich? Dodam, że w prologu chcę wykorzystać niewielki fragment oryginalnego epilogu, aby powiązać obie powieści. W jaki sposób mogę to zrobić aby nie złamać praw autorskich? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Do góry
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 26-04-2010 17:26
Znam supernaturals - i na twoim miejscu zamiast robić fanfiction napisałbym własne opowiadanie w tych klimatach.

Cytat:
Widziałem wiele kontynuacji np. "Pana Samochodzika", niektóre ukazują się drukiem i są sprzedawane w księgarniach, jak to się ma do praw autorskich?

O, tu ci może A. Pilipuk wiele powiedzieć najpewniej.

Cytat:
Osobiście noszę się z zamiarem napisania sequela pewnej powieści. Czy to jest już funfik?

Tak.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 26-04-2010 19:09
Jęsli ff byłoby na odpowiednim poziomie, nie mam nic przeciwko - nawet chętnie przeczytałabym alternatywną wersję jakiejś historii lub też dalszy ciąg losu bohaterów. Ale pod warunkiem, że nie będzie to kolejny "Harry Potter i (...)" lub coś w ten deseń. ;)
"Ludzkość nie może znieść zbyt dużej dawki rzeczywistości" - Thomas Stearns Eliot
Do góry
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
GuitarQueen Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 17:29
A czy macie coś przeciwko opowiadaniu ff, tyle że nie jako kontynuacja książki, a ff z np. Duffem McKaganem. Piszę takie opowiadanie w zeszycie, ale chciałam się spytać czy nie macie nic przeciwko temu, bo jeśli tak, to trudno, nie dodam. ;)
Welcome to the jungle
We've got fun and games
We've got everything you want
Honey, we know the names
Do góry
Autor
RE: Czy fanfiction jest akceptowane?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 17:34
Myślę, że w tym wypadku dużo zależy od poziomu opowiadania.
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.