Anioły
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Anioły
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2007 23:04
To anioły kiedyś
zaśpiewały mi tą pieśń
gdy straciłem wiarę
gdy nagle runął cały mój świat
gdy leczyłem rany
ocierałem krew
gdy nagle moje życie utraciło smak
gdy moje serce wypełnił mrok...

Wierzycie w nie? Kim są dla was? Jak je odbieracie? Ktoś tu teraz będzie miał pole do popisu :D, ale zapraszam wszystkich!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
Kabuki Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 01-06-2007 23:43
Ja wierzę w te "niebieskie" napewno.
Tylko chyba jeszcze bardziej w to, że takim aniołem stróżem, może być drugi człowiek. Taki często nawet sobie sprawy nie zdaje, kim dla ciebie jest i ,że pełni taką "funkcję".
Mamy wolę wierzyć w to co niewidzialne, czasem nie dostrzegając przez tego co "namacalne".
;)
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope some day you'll join us
And the world will be as one
Do góry
Autor
RE: Anioły
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2007 23:50
A mówią, że ANioły to przeżytek, a tu nawet na princeton o nich uczą ;). Zaskoczyłeś mnie, tego się nie spodziewałam :).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
Kabuki Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 01-06-2007 23:51
:) wiesz, że chciałam tu nawet wspomnieć o Lift...ale ;)
Trafiła tym opowiadaniem właśnie w moje wyobrażenia.
Czym absolutnie nie ujmuję tym Prawdziwym...zbyt mocno wierzę, by zrzucać to co duchowe na drugi plan.
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope some day you'll join us
And the world will be as one
Do góry
Autor
RE: Anioły
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 03-06-2007 21:32
Anioły... Wierzę, widzę, przekazuję. Anioły nie są tylko światłością, ale i cieniem. Każdy z nich jest odzwierciedleniem tego co jest w nas. Zastanówcie się teraz jakie skrzydła otulają was kiedy śpicie? Popatrz za siebie, który z nich całuje Cię teraz w szyję?
Kocham je, nawiedzają mnie w snach, mówią, krzyczą, płaczą. Aby móc je zrozumieć, należy ustanowić sobie cel, dopiero wtedy mozna liczyc na ich pomoc. Kiedy sami nie wiecie czego chcecie, one tym bardziej nie wiedzą. Przecież nadano wam wolną wolę już w Edenie, one nie mogą w nią ingerować.
Pamiętajcie, człowiek nie może stać się Aniołem.
Gdyby ktoś chciał poczytać, moge podać literaturę, no i zaglądajcie na "Przystanek Nadzieja" - http://angels.tivi.net.pl/news.php

Linko, czy to była prowokacja? ? ;)
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2007 14:22
Nie bij :D. Moze po troszeczku...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-06-2007 17:54
Hmm Anioły. Nigdy takowego nie spotkałem, ale podobno istnieją. Były w moim życiu takie momenty, które można śmiało zaliczyć jako działanie przychylnej ręki siły wyższej.

Obstawiał bym za teorią iż anioły to duchy, które czasem przybierają postać człowieka, by pomóc nam w jakiejś ważnej sprawie a potem bezpowrotnie znikają.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-06-2007 19:29
Kilka linków z różnymi wyobrażeniami aniołów:


http://www.muzeum.narodowe.gda.pl/images/mal_flamandzkie_bol.jpg

http://klp.pl/admin-malarstwo/.../6536.jpg

http://www.vide.pl/static/.../12065.jpg

http://www.vide.pl/static/.../11199.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/.../Caravaggio_-_Amor_Vincit_-_detail.jpg

http://www.tinyurl.pl/?DT52jk2q
Do góry
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-06-2007 14:59
Fascynujące jest jak różne religie i kręgi kulturowe wyobrażają sobie te istoty czy też byty. Mamy więc anioły, a właściwie aniołki przedstawiane jako małe dzieci podobne do Amorków, anioły - kobiety, dumne i uduchowione i te emanujące pięknem cielesnym. W końcu anioły - mężczyzn o delikatnych rysach, niemalże kobiecych jak i tych pełnych męskości.I nic dziwnego, że tyle tych wyobrażeń, Biblia bowiem nie dostarcza nam wielu informacji na ich temat. Należało doczekać czasów Tomasza z Akwinu, kiedy to ustalono, że anioły to duchy bez ciała. Mimo tego ja należę do grona tych osób, które posiadają materialne wyobrażenie tych istot.
Do góry
Autor
RE: Anioły
luminka Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: poznań
Dodane dnia 09-06-2007 00:03
Ja wierzę w mojego osobistego anioła stróża który podkłada nożkę bandziorom czającym się w krzakach kiedy przechadzam się w nocy ulicą:D
"Ty mnie tu nie czaruj! Ty jesteś kobietą- masz kłamstwo we krwi!"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
Liftangel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2007 08:52
He he ktoś wzywał? :p

Wierze w anioły, to chyba widać. Wierzę, że każdy z nas ma takiego stróża, który trwa przy nas w każdej chwili, mówi do nas, tylko my nie zawsze chcemy go słuchać. Mówi przez sumienie...

Bywało, że wątpiłam w Boga. Nigdy nie przestałam wierzyć w Anioła.

Kim jest dla mnie Anioł? Jest tym, co można nazwać wiarą, nadzieją, przyjacielem... Jest ucieczką w chwilach, gdy ledwo trzymam się na nogach, gdy nie daję rady, gdy brak sił...

Wierzę, że Anioły są , chronią nas i ingerują w jakiś sposób w nasze życie...

Nie zastanawiałam się, jak mogą wyglądać. Raczej nie są to podobne do ludzi postacie, może jest to tylko ruch powietrza, może powiew wiatru, a może tylko chora myśl w naszych głowach. To nie ma znaczenia.

Poza tym mam obsesję na ich punkcie, na kompie masa obrazków, zdjęć aniołów, na półce powoli się gromadzą figurki etc.
Do góry
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2007 23:10
Cytat:
Bywało, że wątpiłam w Boga. Nigdy nie przestałam wierzyć w Anioła.


Czy brak wiary w Boga nie wyklucza istnienia Aniołów?
Do góry
Autor
RE: Anioły
Liftangel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 11-06-2007 15:31
Teoretycznie tak. Zależy jak kto na to patrzy.
Do góry
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-06-2007 16:08
A jak na to Ty patrzysz?
Do góry
Autor
RE: Anioły
Liftangel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 11-06-2007 17:17
Ja wierzę że anioły są, wieżę, że Bóg też jest, tylko czasem wątpię, patrząc na to wszystko co się dzieje, gdy kolejne dziecko zostaje skrzywdzone itd. Bo dla mnie to trochę niejasne, bo jak można patrzeć na cierpienie niewinnych osób...
Do góry
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-06-2007 17:38
więc Aniołki cacy a Bozia be? A co z upadłymi aniołami?
Do góry
Autor
RE: Anioły
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 28-12-2007 12:44
Trudno powiedzieć, czy wierzę w anioły... Ostatnio cierpię na straszną chorobę, która nazywa się agnostycyzm.
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Anioły
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 01-01-2008 00:56
a ja na taką, co sie zwie panteizm, choć to raczej nie choroba...
Do góry
Autor
RE: Anioły
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 01-01-2008 16:50
Anioły istnieją, żyją, ale tylko w tekstach... takie mam zdanie.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Anioły
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2008 20:47
I w każdym z nas... w jednym pokoju z Diabłem :p
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.