Anioły
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Anioły
keefree Użytkownik
  • Postów: 106
  • Skąd: posen
Dodane dnia 05-01-2008 17:05
a wg mnie wszelka pogoń za aniołem czy istotą wyższą wynika m.in z chęci porzucenia choć na trochę odpowiedzialności,poszukiwania stabilizacji i bezpieczeństwa na które nie trzeba pracować..krótko mówiąc z samopobłażania i leniwości:p
nie szukam aniołów przypatruję się ludziom:D
In the middle of the night
I go walking in my sleep
Through the jungle of doubt
To the river so deep
I know I'm searching for something
Something so undefined
That it can only be seen
By the eyes of the blind
In the middle of the night
Do góry
Autor
RE: Anioły
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 08-01-2008 15:56
keefree uważaj żebyś diabła nie znalazł ;)
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-01-2008 16:23
Jeśli chodzi o Anioły to interesujące dla mnie jest w jaki sposób ukazuje je przede wszystkim Biblia, a jest ich tam całe bogactwo bo na Zastępy Niebieskie składają się Cherubiny, Serafiny, Archanioły...
Do góry
Autor
RE: Anioły
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 08-01-2008 23:47
Cytat:
Natalia Julia Nowak napisał/a:
Trudno powiedzieć, czy wierzę w anioły... Ostatnio cierpię na straszną chorobę, która nazywa się agnostycyzm.


A ja na taką, która zwie się ateizm. Chociaz chyba to nie choroba i nie ma w tym nic strasznego.
A co do aniołów to zawsze jakoś bardziej fascynowała mnie sztańska brać :)
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2008 11:06
Jak pisze św. Jan w Apokalipsie (rozdział 12) - Smok (tam symbol szatana) powstał, kiedy anioły zbuntowały się przeciwko Bogu. Rozegrała się bitwa przeciw nim, której dowodził Archanioł Michał. Szatan został strącony na ziemię, Jan nazywa go nawet (w swojej Ewangelii) "władcą tego świata" a więc Ziemi :) zatem Vanillivi od anioła do szatana niedaleka droga
Do góry
Autor
RE: Anioły
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2008 22:30
Nie no wiem, wiem, tak żartuję sobie :)
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
keefree Użytkownik
  • Postów: 106
  • Skąd: posen
Dodane dnia 10-01-2008 15:11
oj Isa,zaraz diabła:D wystarczy kogoś bez poczucia humoru:) albo gorzej honoru:/
In the middle of the night
I go walking in my sleep
Through the jungle of doubt
To the river so deep
I know I'm searching for something
Something so undefined
That it can only be seen
By the eyes of the blind
In the middle of the night
Do góry
Autor
RE: Anioły
peter Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2008 08:43
... Hmmm ... Człowiek też może być aniołem, albo ... diabłem ... he he he ;)
Srogi Sączyciel
Do góry
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2008 09:41
metaforycznie - jak najbardziej peter :)

A czy wiecie co anioł symbolizuje? Wg Słownika Symboli (wyd. Greg)

Anioł symbolizuje czystość, niewinność, potęgę, nieśmiertelność, duszę, duchowość, doskonałość, nieskazitelność, sztukę

występują też różne "kategorie" aniołów:

- anioł strażnik - aniołowie cherubini strzegący bram raju, aby człowiek skażony grzechem pierworodnym nie ważył się ich przestąpić (Księga Rodzaju)

- anioł zwiastun szczęśliwych wiadomości - dwaj aniołowie zwiastujący Sarze (żonie Abrahama), że urodzi syna (księga wyjścia)

- anioł przewodnik - aniołowie towarzyszący Lotowi i jego rodzinie w momencie upadku i zniszczenia Sodomy i wyprowadzający ich z miasta (Księga Wyjścia)

- upadły anioł - anioł Lucyfer buntujący się przeciw Bogu, ponieważ zapragnął zostać potężniejszym od niego

- anioł wysłannik Boży - anioł Pański powstrzymujący Abrahama przed zabiciem syna Izaaka

- anioł błogosławiący i walczący - Jakubowi we śnie ukazał się Anioł Boży, z którym stoczył walkę. następnie Anioł w imieniu Boga udzielił jakubowi błogosławieństwa oraz nadał mu nowe imię - Izrael.

Do góry
Autor
RE: Anioły
peter Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2008 08:55
Człowiek całe życie się czegoś nawego i wartościowego uczy i dowiaduje ;)
Srogi Sączyciel
Do góry
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-04-2008 23:10
dokładnie peter... człowiek może być aniołem... ale tylko w oczach innych ludzi, bo siły wyższe człowieka aniołem raczej nie nazwą. Ani my zbyt czyści nie jesteśmy, ani niewinni, potężni czy doskonali... ale doceniamy sztukę pisania i tworzenia, a ludzie na takich portalach jak ten są aniołom najbliźsi.:D



najbliżsi... sorka:)
Do góry
Autor
RE: Anioły
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2008 02:20
Cytat:
keefree napisał/a:
a wg mnie wszelka pogoń za aniołem czy istotą wyższą wynika m.in z chęci porzucenia choć na trochę odpowiedzialności,poszukiwania stabilizacji i bezpieczeństwa na które nie trzeba pracować..krótko mówiąc z samopobłażania i leniwości:p
nie szukam aniołów przypatruję się ludziom:D

Zgadzam się z tym Kaeferee. Anioły to takie postacie z fantasy, może byłoby fajnie nawet gdyby istnialy, ale cóz, to że bardzo mocno w nie uwierzymy,nie sprawi, że się pojawią
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2008 11:46
Cytat:
Anioły to takie postacie z fantasy


jeśli pojawiają się w fantasy, to tylko dlatego, że wcześniej o nich było w Biblii, nie są więc wymysłem pisarzy tego gatunku, co do nazywania w ten sposób ludzi ma to raczej znaczenie symboliczne, ktoś jest dobrym człowiekiem, pomaga innym - mówimy, że jest aniołem lub jak anioł, ale nie da się zaprzeczyć jaka jest geneza aniołów i że ma wymiar religijny
Do góry
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-04-2008 11:43
czuję się jakoś bezpiecznie, kiedy myśle o aniołach...
Do góry
Autor
RE: Anioły
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 05-04-2008 22:54
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:
Cytat:
Anioły to takie postacie z fantasy


jeśli pojawiają się w fantasy, to tylko dlatego, że wcześniej o nich było w Biblii, nie są więc wymysłem pisarzy tego gatunku, co do nazywania w ten sposób ludzi ma to raczej znaczenie symboliczne, ktoś jest dobrym człowiekiem, pomaga innym - mówimy, że jest aniołem lub jak anioł, ale nie da się zaprzeczyć jaka jest geneza aniołów i że ma wymiar religijny

Wiem, że sa z Biblii, chodzilo mi o to, ze anioły w dosłownym znaczeniu są tak prawdziwe jak postacie z fantasy. Natomiast znam paru cudownych ludzi, których można by nazwac Aniolami ze względu na ich dobroć.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2008 00:00
dokładnie dlatego powiedziałam, że ludzie dobrzy i wrażliwi są aniołom najbliżsi
Do góry
Autor
RE: Anioły
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 06-04-2008 12:18
nie ma podziału na ludzi dobrych i złych. To ewidentna segregacja. Każdego można byłoby przypisać do obu grup.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Anioły
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 06-04-2008 13:51
Dokładnie, każdy ma jakieś wady i zalety.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Anioły
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 06-04-2008 14:44
człowiek rodzi się jako tzw. tabula rasa ;) (nie licząc cech genetycznych :p )Locke miał trochę racji :p
Do góry
Autor
RE: Anioły
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 06-04-2008 18:28
no coś na ten styl, tylko patrząc z tej strony można dojść do wniosku, że to co robimy czyni nas albo dobrymi albo złymi, a każdy z nas ma w sobie kawałek nieba i piekielny płomyk. Nie lubię określenia, że pan/i X jest złym człowiekiem. Zawsze odpowiadam, że nie jest złym, tylko nieszczęśliwym.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]