Słodkości
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Słodkości
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 21-03-2010 18:12
Pączki, cukierki, czekoladki, ciasteczka,itd. :D Jakie są Wasze najlepsze słodycze? A może znajdzie się wśród nas ktoś, kto w ogóle nie lubi " ciuciu " . :D


Nie ma życia bez słodyczy, nie ma nawet poezji! "Ciućki" ponad wszystko!
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 21-03-2010 20:51
Ja uwielbiam trufelki;p I oczywiście ciasteczka wszelkiego typu... Ale najbardziej, tak naj naj... to rogaliki z czekoladą z ciasta francuskiego jakie robi moja babcia <mniam> najlepsza słodycz pod słońcem! :)
Pozdrawiam:*
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Shortia Użytkownik
  • Postów: 149
  • Skąd: wszędzie
Dodane dnia 21-03-2010 21:31
wszystkie :)
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 21-03-2010 22:08
Cytat:
to rogaliki z czekoladą z ciasta francuskiego jakie robi moja babcia <mniam> najlepsza słodycz pod słońcem! smiley
chyba muszę spróbować! :D Uwielbiam ciasto francuskie. :)
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 21-03-2010 22:52
Oczywiście z wrodzonej uprzejmości dałabym Ci przepis, jednak takowego nie ma na tym świecie... Babcia robi je zawsze z pamięci, według tajemnej receptury i można się tylko domyślać, jak stwarza takie cuda:)
Czarodziejka po prostu:)
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 22-03-2010 14:12
Haha :D To może mi przyślesz w paczce kilka tych cudów? :D BYłoby mi smacznie :D
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Słodkości
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 22-03-2010 15:18
A ja nie przepadam ze słodyczami.
To znaczy nie odmówię jeśli ktoś mnie poczęstuje, ale gdybym miała wybierać pomiędzy np czekoladą a miską popcornu albo pistacji na pewno wybrałabym to drugie. Zdecydowanie wolę słone i ostre przekąski ;)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słodkości
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 22-03-2010 16:47
O ja zdecydowanie odwrotnie:) Dużo dużo bardziej wolę czekoladkę:)
Co do rogalików, bardzo chętnie, tylko, że zanim je wyślę, to wszystko pochłonę xD nie potrafie sie powstrzymac:)
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 22-03-2010 22:11
To może przyjdadę Do Ciebie? :D Haaa :D To by była uczta :D

Ja uwielbiam pralinki Lindta. To jest rozkosz dla podniebienia, taka słodycz to niebo dla zmysłów. ;)
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 22-03-2010 23:14
Jestem łasuchem !!! :smilewinkgrin:

Nie będę ukrywała, żem jest wielkim łasuchem.
Głodna chodzić nie lubię, wolę z pełnym brzuchem.
Jestem niestety wybredna, już taka moja wada.
Salceson, mortadela, pasztecik, to wszystko odpada.
Najlepiej zaś smakują wszelkiej maści słodycze.
Pączków, eklerek, bezików ja po prostu nie zliczę.
Banany, truskawki, malinki zatopione w śmietanie,
Toż to czysta poezja, wciąż apetyt mam na nie.
Gdy pod okno wieczorem melancholia się skrada,
Na smutek jest najlepsza słodka, brąz czekolada..
I kiedy mi do tego, chrupią w zębach orzechy,
Ja z takiej to czekolady mam najwięcej uciechy.
Na cukierki, ciasteczka bardzo chętnie się skuszę.
Ponieważ ślinka cieknie, tu zakończyć już muszę.
Długo mogę wymieniać podniebienia rozkosze.
Jeśli kogoś skusiłam, to wybaczcie mi proszę.
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 23-03-2010 13:37
MmmMmm nio to chyba lubimy to samo Euridice:)
A oczywiście zapraszam:) Tylko muszę babcię uprzedzić żeby zapas mały zrobiła, bo jak takie dwa łasuszki się dosiądą to pójdzie w mig:)

Nalko31:) Zrobiłaś mi niezłego smaczka na chocolate;p I co z mojej diety xD
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 23-03-2010 17:37
Hahaaa :D No i to nie takie małe zapasy. :D
Trzeba się bedzie kiedyś spotkać i "powrzerać" CIUCIE! To jest to! :D
A i po co Ci ta dieta? Ja też niby mam haha :D.
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 23-03-2010 17:50
Ja to od każdego "nowego tygodnia" zaczynam i jakoś nigdy nie wychodzi xD Ale mi chodzi o raczej dietę pisarską bo dużo portalowiczów zarzuca mi, że używam za wielu słów i mam "odchudzać" xD
Zapraszam rzecz jasna! Zapasy już się robią xD
Do góry
Autor
RE: Słodkości
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-03-2010 18:44
a moje jedzenie słodyczy ogranicza się głównie do chipsów, paluszków, orzeszków :p ale to chyba nie są słodkie rzeczy więc tym bardziej nie są to słodycze :smilewinkgrin:

ale ogólnie Ptasie Mleczko, czy ciasto francuskie... :rol:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słodkości
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 23-03-2010 18:46
aaaaaaa :D to co innego :D
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 23-03-2010 19:50
Niom staram się dietki trzymac, ale nie bardzio wychodzi niestety:) Chociaż o rogalikach nie jeden wierszyk powstał xD
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 24-03-2010 17:53
hahahaaaa :D ja też napiszę coś kiedyś o ciućkach :D ! Słodkości naszą weną w poezji! :D
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Słodkości
klaus_bawoek Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Wilkanowo
Dodane dnia 24-03-2010 18:08
Ja już od dwóch i pół roku nie jem słodyczy (nie licząc cukru w kostkach):) ale pamiętam, że dzień był dniem straconym bez pączka z pudrem lub bez czekolady Aero;)
"Nie można tkwić uparcie w swoim kącie Lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich".

Kubuś Puchatek
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słodkości
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 24-03-2010 18:55
:O Zwariowałaś? :D Hahaaa :D Nie no . Ja nie przesadzam ze słodyczami. Ale od czasu do czasu to hm hmmm :D
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Słodkości
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 24-03-2010 19:11
Nie no wiecie, w sumie można by życ bez słodyczy, ale po co? <oczywiście można się odzwyczaić lub ograniczyć, ale żeby tak całkowicie rezygnować... Cóż, podziwiam> Po to stworzono am kubki smakowe (w tym te, od wyczuwania słodyczy), aby z nich korzystać. To tak jak z miłością... Można bez niej żyć, ale po co?:p Nie no oczywiście tutaj to porównanie jest dużo wyolbrzymione, ale ja jak coś lubię to sobie przyjemności nie odmawiam:) W końcu coś się od tego życia należy xD
Liczę Euridice, że przedstawisz swój słodki wypiek? Bo na pewno zechcę go przeczytać <z wypiekami na twarzy xD>

Całuski:*
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]