Niekomentowane... Dlaczego?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Niekomentowane... Dlaczego?
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 21-03-2010 21:21
"Witam Witam i o zdrowie pytam" xD
Moje wariactwo polega na tym, że wstawiam wiersz i dostaję zazwyczaj jedną ocenę, jeden komentarz, a przecież opinia jednej osoby niewiele może powiedzieć o odbiorze tekstu.
Zastanawia mnie troszkę to, ponieważ widzę, że pod niektórymi tekstami aż wrze i się gotuje od dyskusji, a szczególnie pod tymi już wielokrotnie ocenionymi:) Rozumiem, że jestem jakby nie było kimś nowym na pp. Niemniej jednak, to chyba tych dopiero zapoznających się w ogółem zasad portalu powinno się wspierać i uczyć poprzez właśnie konstruktywne i rzetelne komentarze. Tak bynajmniej ja uważam.
Może Wam też zdarzają się podobne sytuacje? Jak myślicie, dlaczego tak jest?

Pozdrawiam i zapraszam do siebie:)
Dystrykt111
Do góry
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 21-03-2010 21:30
Może wato poczytać te bardziej oblegane i wyciągnąć coś dla siebie? Nie do końca się zgodzę, że jak ktoś nowy to nie jest oblegany zachęcam do zajrzenia do wiersza Marjory - "rój(a)". To jej drugi wiersz dodany i też jest tu od niedawna, a jednak znalazła czytelników. ;) Pisz i nie poddawaj się. Czytaj wielu innych poetów niekoniecznie tu na PP. Jeśli zależy Ci na większej ilości opinii, albo jakiejś konkretnej osoby zawsze możesz poprosić o to na pw. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-03-2010 21:37
Masz rację, tak się zdarza na początku.
Też to przerabiałam.
Trzeba po prostu trochę czasu na wtopienie się w portalową społeczność, na poznanie innych i danie innym szansy na poznanie siebie.
Cierpliwości. Zawsze możesz poprosić kogoś na pw o zajrzenie do Twojego wiersza i skomentowanie go. Nie przypuszczam, żeby ktoś odmówił.

Jest jeszcze taka sprawa, że na początku, gdy nie bardzo wiadomo, z kim ma się do czynienia, komentujący mogą być nieco ostrożni.
Zdarza się bowiem, że autor reaguje w sposób nieprzychylny.
Włącz się czynnie w komentowanie cudzych utworów, a z czasem coraz więcej komentujących będzie Cię odwiedzać.
Ci, którzy publikują na portalu już od dłuższego czasu, znają się wzajemnie.
Wiedzą, kto nie jest obrażalski, kto pracuje nad tekstem i chętnie wtedy czytają każdy nowy tekst takiego autora. Zauważają postępy i cenią sobie współpracę.
Dlatego nie martw się na zapas. Zapraszaj pod swoje wiersze i rewanżuj się zainteresowaniem utworami innych użytkowników. ;)

Powodzenia :D

PS. Popraw w tytule tematu - "Niekomantowane" na Niekomentowane. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 21-03-2010 21:47
Dziekuję za odpowiedź.:)

Oczywiście myśl o tym, by poprosić na pw, nie była mi obca, jednak nie chcę, aby było to zrozumiane jako zawracanie głowy:)
Oczywiście mówiąc o nieobleganiu naświetlałam swoją prywatną sprawę... Widziałam tekst "rój(a)" i sama oceniam go jako niebanalny i świetny, choć komentarza nie zostawiłam:)
Co chodzi o wyciąganie wniosków z innych wierszy, no to oczywiście staram się cały czas doskonalić, ale czasem potrzebuje się słowa konkretnie do danego utworu, do siebie...:)
Mam to do siebie, że nigdy się nie poddaję i będę walczyć xD
Pozdrawiam:)



O taka literówka sie wkradła:) Dziękuję Miladoro, Esy, Tobie też:)
Jakoś tak mi raźniej od razu wśród przychylnych i sympatycznych kobitek:)
Dziękuję za objaśnienia;p
Mam to do siebie, że potrafię z pokorą przyjąć krytykę.. Jednak nie, lepiej nie będę tego pisać:) Słowa to nie wszystko, a portalowicze cenią czyny:)
Pozdrawiam, postaram sie być cierpliwa:)
Do góry
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 21-03-2010 21:48
Cytat:
Dystrykt111 napisał/a:
sama oceniam go jako niebanalny i świetny, choć komentarza nie zostawiłam:)


No i masz swoją odpowiedź. ;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 21-03-2010 21:49
Sporo oceniam, w każdej wolnej chwili wchodzę na pp:) Jednak pod tym tekstem zostało powiedziane już chyba wszystko, więc z uśmiechem przeszłam do komentowania tych, nieskomentowanych:)
Do góry
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 21-03-2010 21:50
I chwała Ci za to.:D
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 21-03-2010 21:53
:D Chwała to za duże słowo.. Staram się tu jakoś "wkupić":p
Do góry
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 21-03-2010 21:55
No dobra, przekonałaś mnie zajrzę do Ciebie. ;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 21-03-2010 21:58
O! Zaszczyt gościć tak barwną postać w moich skromnych progach.:)
Jakby co, to nie zdążyłam posprzątać xD
Do góry
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 21-03-2010 22:07
Ech, no teraz to się zawstydziłam.:shy: ;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 21-03-2010 22:09
Och, dlaczego?:)
Ale proszę bardzo, ktoś wejdzie, napisze co poprawić, co zmienić, trochę opieprzy;p (ależ jaki to balsam jak ktoś przy okazji z deczka pochwali)...
i od razu się lżej robi na sercu:)
Dziękuję najgoręcej jak mogę i potrafię:)
Do góry
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 22-03-2010 00:01
Pousuwałem posty off topowe. Macie temat przeznaczony dla wolnej amerykanki, tam proszę sobie polewać;)

Co do komentarzy: Tutaj chyba nie ma prostej zależności pomiędzy byciem nowym a liczbą komentujących. Ja przez jakiś czas borykałem się z podobnym problemem, ostatnio jest nawet bardzo dobrze z liczbą wpisów pod tekstami, za co serdecznie dziękuję, a komu, to ten wie, komu dziękuję;)

Grunt to chyba starać się dobrze pisać. Ktoś w końcu zauważy, no i nie wstydź się prosić na pw.
Do góry
Autor
RE: Niekomentowane... Dlaczego?
Dystrykt111 Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Sadowne
Dodane dnia 22-03-2010 07:35
Dziękuję Kabanosie:p
Zawsze milsza jest świadomość, że ktoś cię jednak rozumie :D
"Dobre rady nie są złe"...
Aj, bo rano jest i piszę <od rzeczy>:)
Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam najmocniej:))
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]