PREZYDENT NIE ŻYJE
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 17:12
Sagit miał na myśli kłótnie i rzucanie oskarżeń.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-04-2010 17:42
Cytat:
kabanos napisał/a:
Sagit miał na myśli kłótnie i rzucanie oskarżeń.


I wszystkie te portalowe teorie spiskowe...
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 17:54
Proponuję zamknąć ten temat, bo z żałoby robi się jakaś durna dyskusja, podejrzenia, spiski. Żałosne to jest. Ludzie, dziś zginęło 96 osób. To jest tragedia setek ludzi, a wy pierdzielicie (nie wszyscy oczywiście).
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2010 17:57
Cytat:
Euridice napisała:



Cytat:
Inna teraz sprawa. Tak, porównują tę śmierć do papieża. Poraz kolejny tracimy ważnych ludzi, może choćby, jak tu mówicie, ich wcześniej nie popieraliśmy. I dla mnie to kapitalnie, że chcemy się zjednoczyć, że chcemy lepszego życia. I tak - niech to trwa chociażby tydzień. Ale niech będzie. I niech mi nikt nie mówi , że jeśli można tydzień to już dalej Nie można. Można. I może właśnie takie sytuacje mają nam coś przekazać, jak wspomniałam o tym Kieszonka.
Zostaliśmy sami, jako obywatele. Mówię, nie trudno wejść i zagarnąć nasz kraj. Bo kto pokieruje wojskiem? Kto nami pokieruje? Nie ma nikogo. A pieprzony Tusk już ręcę zaciera. Moim zdaniem on to jest też nieźle podejrzany.


Zastanów się co mówisz. Chcesz tydzień nieszczerego zjednoczenia? Bo jakie może być? Szkoda tylko, że wszyscy chcą się nagle jednoczyć w obliczu tragedii, a wcześniej nawet o tym nie myśleli. Szkoda, że tragedię ludzką przekształciłaś na zimne spekulacje i oskarżanie. Myślę że to nie pora a ni czas na ocenianie polityki zmarłych osób, oraz obecnych w rządzie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 10-04-2010 18:13
akurat ( odnosząc się do nazwy tematu _ Prezydent - choć to brzydko zabrzmi to najmniejsza strata dla naszego kraju. O wiele bardziej możemy odczuć śmierć członków kancelarii, i dowódców wojskowych.

Co do Prezydenta - jego śmierć mnie ani smuci, ani cieszy ( bo niczyja śmierć mnie nie cieszy, ale mało która boli )

Za to widzę bandę hipokrytów w internecie na naszych klasach itp.
Co teraz jakże to zapłakani porównują tę tragedię do śmierci papieża itd, kondolencje i w ogóle już wybaczają mu wszystko bo w gruncie rzeczy to on nie był taki zły itd

Mam na myśli tych tylko, którzy gdy żył, szydzili z niego, śmiali się, opowiadali kawały i złorzeczyli. a teraz idą owczym pędem.


Notowania PIS pójdą w górę ( zaneguje jeśli chcesz - ktokolwiek - ale za około 2 tygodnie )


Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 18:31
Wybaczcie, ale jak czytam niektóre wypowiedzi przychodzi mi na myśl tylko jedno, stare, ale jak widać ciągle aktualne powiedzenie:

Głupota ludzka nie zna granic.

I drugie, z filmu "Szpital na peryferiach", wypowiedź doktora Strosmajera:

"Gdyby głupota miała skrzydła, niektórzy fruwaliby jak gołębice"

Ręce opadają.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Marioosh Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 18:36
To ogromna tragedia!! Dla mnie zarówno w sensie ludzkim jak i państwowym!
Prosiłbym ludzie: Ciszej nad tą trumną!!!
Dyskusja czy był najlepszym Prezydentem, czy tylko dobrym, czy najsłabszym jest tu nie na miejscu. Nie dzisiaj!
Almari - masz rację że nie będzie żadnego zjednoczenia Polaków itp , tak jak i to, że dużo usłyszymy słów, które zabrzmią hipokryzją, ale z drugiej strony tylko naiwność mogła by nam powiedzieć że można tego oczekiwać.

Byłem osobiście na pogrzebie Papieża i potem denerwowały mnie takie słowa o zjednoczeniu, wspólnocie itp.
śmierć Papieża wstrząsnęła mnie i dlatego bez chwili wahania wybrałem się wtedy ale to zupełnie co innego, odczułem ją zupełnie inaczej, nie aż tak smutno. Dlaczego? Bo była oczekiwana, bo przyszła najpóźniej jak mogła, Bo wyzwoliła tego wielkiego człowieka z okropnego cierpienia, bo dała coś światu! łzy straty były zrozumiałe ale rozpacz dewocyjny już nie bo większość ludzi nie rozumie istoty rzeczy - chcieliby wykraść Jezusa z więzienia, żeby tylko uniknął śmierci a nie rozumieją że bez tego cała jego droga nie miałaby sensu. Śmierć Papieża miała swój wymiar tragiczny ale też piękny a ta straszna katastrofa jest tylko tragedią i tylko ogromną stratą.
Im bliżsi są nam ludzie, tym bardziej jesteśmy ślepi (A. Malraux)
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 18:44
Mark, nie "ekspertom", ale ekspertom.
Nie wypada rzucać oskarżeń bez dowodów, tyle.
Oskarżasz Rosjan, oskarżasz pośrednio Tuska&spółkę o przyczynienie się do śmierci 96 osób w tym także polityków PO.
Myślę, że nigdy dziennikarzy się nie dopuszcza na miejsce tragedii, to chyba nie jest miejsce, gdzie każdy powinien móc się dostać.

Pytania można zadawać, jasne. Ale pokazywanie przez pryzmat tragedii, że któraś opcja polityczna jest zła i teraz najwięcej skorzysta jest bardzo niskie.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Nius Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2010 18:47
Czytając niektóre komentarze można tylko powiedzieć - jaki kraj takie teorie spiskowe.

Jak bardzo tępym trzeba być, żeby twierdzić, że ktoś może organizować zamach na Prezydenta na kilka miesięcy przed wyborami? Weżcie się ludzie ogarnijcie jakoś bo mątwy w stawie i kurczaki z odrąbanymi głowami cechują się lepszą dedukcją.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2010 18:49
Mark, dlaczego?

już ci odpowiem. Bo bardziej jak widać interesuje cię kto obejmie posadę prezydenta i kogo będą zeskrobywać ze ściany za "podejrzaną" jak mówisz katastrofę, a nie to że zginęło tyle osób. Przestańcie prowadzić dywagacje na temat polityki, ile razy można do was mówić? [Do wybranych osób]
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2010 19:07
Cytat:
Anub1s napisał/a:
To nie był żaden zamach. Prawda jest taka, że...


Pieprzysz a priori, Anubis :/ Nie lubię tego.

Spiskowe teorie wydają się śmieszne, ale wyrzucanie ich na śmietnik tylko dlatego, że 'spiskowe', to już przesada.

Nie widziałeś nigdy jak służby specjalne kreują rzeczywistość? To sobie przypomnij Magdalenkę i rok 1992.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-04-2010 19:37
Zastanawiam się, po co ludzie, deklarujący (poniekąd) chęć wyciszenia (się) w obliczu tragedii, wchodzą na to forum i uciszają innych. Hm. I nie znajduję odpowiedzi, najwyżej pewne niemiłe rzeczy spekulować mogę...

A jakby ktoś chciał znać moje zdanie:
może i "spisek", może i nie. Popieram (tę) dyskusję.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-04-2010 20:04
Dlaczego nie potraficie być ludźmi w obliczu tego, co się stało?

Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 20:06
przestańcie do cholery, ci zmarli spalili się żywcem...nikomu nie życzę takiej okrutnej śmierci.




Ile można gęgać?
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2010 20:10
Cytat:
Elwira napisał/a:
Dlaczego nie potraficie być ludźmi w obliczu tego, co się stało?



Co to znaczy "być ludźmi"?!

Czyli "oddawać się głębokiej refleksji"?

Nie. Nie nadaję się do głębokich refleksji, które polegają na stawianiu świeczek z kwadratowych nawiasów i powszechnym stękaniu.

Gombrowicz: "Zapanowała powszechna niemożność".

Być człowiekiem dla Ciebie, to nie móc.
Nic nie móc. Nic nie mówić. Milczeć.

Milczenie po śmierci, to jak głupia mina dziewczynki, gdy jest już po herbacie.

Na refleksję czas jest PRZED a nie PO.

Nasza kultura postawiona jest na głowie właśnie dlatego, że wszyscy są mądrzy, refleksyjni i moralni PO a nie PRZED.

Stąd się bierze ta głupota i hipokryzja.

Teraz właśnie pora wstać na nogi i zacząć robić, bo nie ma prezydenta i innych ważnych osób. Teraz trzeba wziąć odpowiedzialność, a nie się mamłać "w zadumie".
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-04-2010 20:10
Też uważam, że to wszystko wina Michnika.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2010 20:10
Cytat:
moffiss napisał/a:
przestańcie do cholery, ci zmarli spalili się żywcem...nikomu nie życzę takiej okrutnej śmierci.




Ile można gęgać?


To sobie postój cicho w kąciku. Taka postawa jest przecież "odpowiednia", nie?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Konrad Staszewski Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 20:11

Pamiętajmy

Elita polskiego rządu nie żyje. W sobotę, dnia 10.04.2010 roku o godzinie 8.56 rano (według naszego czasu), prawie w rocznicę pamiętnych i tragicznych wydarzeń w Katyniu, pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154 (Tupolew). Według oficjalnych informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nikt z pasażerów nie przeżył. Wśród nich znaleźli się między innymi: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką, Pan Ryszard KACZOROWSKI b. Prezydent RP na Uchodźstwie, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Pełna lista ofiar katastrofy znajduje się pod tym adresem:

http://wiadomosci.onet.pl/2153159,11,lista_osob_na_pokladzie_tupolewa,item.html .

O katastrofie informują największe serwisy medialne polskie i zagraniczne. Onet.pl nazwał ją "Największą tragedią w historii". Artykuł znajduje się pod adresem: http://wiadomosci.onet.pl/2153218,11,najwieksza_tragedia_w_historii_prezydent_lech_kaczynski_i_dziesiatki_najwazniejszych_osob_w_panstwie_nie_zyja,item.html .

Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, który zgodnie z konstytucją przejął tymczasowo funkcję "głowy państwa", ogłosił tygodniową żałobę narodową.

Konrad Staszewski
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 20:27
Zginęli najporządniejsi ludzie w tym kraju, nie mogę się pozbierać do kupy. Masakra.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-04-2010 20:33
Drogi Samuelu, a jakby w tej katastrofie zginęła bliska Ci osoba, ktoś, kogo znałeś, szanowałeś, komu wiele zawdzięczasz?
Czy krzyczałbyś tak jak teraz, czy nie bolałby cię te uwagi?

Zginął rektor mojej uczelni. Na pewno nie był człowiekiem niewygodnym, na pewno nie spekulował. Pomagał. Mnie też pomógł, kiedy potrzebowałam.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?