PREZYDENT NIE ŻYJE
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 20:41
Mark Dziękuję za wsparcie mojej teorii o podejrzanym wypadku, jestem tego samego zdania.
Fakt, niektórzy na forum nie zdają sobie sprawy w jaki sposób potrafi działać KGB, inne służby specjalne i jakich (koszmarnych) metod używają.

Cytat:
Właśnie to, że zginęło tak wiele osób, prawdopodobnie dlatego, że byli niewygodni, mnie najbardziej przeraża.


Byli niewygodni (co prawda nie wszyscy) - święta racja. Jest za dużo dziwnych faktów aby uważać że to był wypadek. Takie chwyty były stosowane dawniej i najprawdopodobniej będą stosowane przez władze Rosji i KGB. Cóż, taki jest okropny charakter komunizmu. Za niewłaściwe poglądy mogą cię załatwić przy najbliższej możliwej okazji. To jest właśnie najgorsze. Za rozdrapywanie ran z przeszłości elita naszego kraju już po raz drugi została zgładzona.
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 20:42
Jedną ze stewardess była studentka mojego wydziału.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-04-2010 20:44
Kabanos, to chyba nie ma sensu, oni są tak pochłonięci rozdrapywaniem ran i rzucaniem oskarżeń, że nie widzą czyjegoś żalu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Vinc77 Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 20:50
Po ludziach nazywających siebie wrażliwymi, a nawet nadwrażliwymi, spodziewałem się pod tym tematem czegoś innego.

Ja w temacie powiem tylko tyle: ...
(na słowa przyjdzie czas odpowiedni)
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-04-2010 20:55
Cytat:
Vinc77 napisał/a:
Ja w temacie powiem tylko tyle: ...
(na słowa przyjdzie czas odpowiedni)


Ale pozostaje pytanie: czy ten temat jest po to, by pisać: ... ?
Czy byłby potrzebny po to?
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 21:07
[*]
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 22:04
Cytat:
kabanos napisał/a:
Sagit miał na myśli kłótnie i rzucanie oskarżeń.


wiem co miał na myśli mimo to..
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 22:18
Mark, jeśli przeczytasz, to co napisałeś, zauważysz, że swoim żalem usprawiedliwiasz rzucanie bezpodstawnych oskarżeń. KGB nie istnieje od niemal dwóch dekad, wszystko wskazuje na wypadek. Rosjanie chcieli zabić prezydenta, więc zrobili to na swojej ziemi, w rocznicę niewygodnego wydarzenia historycznego by o tym mógł usłyszeć cały świat? Zastanów się! Możesz pisać, że masz wątpliwości, co było przyczyną wypadku, kto się przyczynił... Ale mówienie z góry to oni jest niewłaściwie.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-04-2010 22:22
Jako redaktor prozy życzę wszystkim zwolennikom teorii spiskowych by umiejętnie przelali je na papier i stworzyli tym samym poczytne dzieła, które sprzedadzą w większych nakładach niż "Kod Leonarda" Dana Browna.

Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 10-04-2010 22:29
Masz rację Jack...tylko zastanawiam się po co, po co ten wątek? wystarczy światełko i cisza.

...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 10-04-2010 22:59
[*]
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-04-2010 23:02
Cytat:
Mark napisał/a:


Niewłaściwe jest milczenie nad dokonaną zbrodnią.


Zawsze chętnie zapoznam się z dowodami. Masz jakieś, potwierdzające, ze to zaplanowana zbrodnia a nie wypadek?

Możesz dać na PW, jak nie chcesz publicznie.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 23:03
Cytat:

Niewłaściwe jest milczenie nad dokonaną zbrodnią.


Sędzia Mark orzekł: to była zbrodnia.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 10-04-2010 23:05
Cześć wracam tutaj z świeżą głową.
Tak na marginesie do zadysty,to jestem kobietą, bo Euridice to była kobieta. Ale cóż. Marginesik taki. I podałam przykład, ale to do starych postów.

Uważam, że właściwie nie powinny się tu dzisiaj rozlegać żadne dyskusje, chociaż i ja się w takowe wdawałam. Ale cóż. Mój błąd. Najbardziej mnie śmieszą ludzie, którzy to traktują jakby nigdy nic. Otóż moim zdaniem stało się. I to w taką rocznicę. Dla mnie to ma podwójne znaczenie. Ale nie wiem kiedy je zrozumiemy.
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-04-2010 23:05
Cytat:
kabanos napisał/a:
Cytat:

Niewłaściwe jest milczenie nad dokonaną zbrodnią.


Sędzia Mark orzekł: to była zbrodnia.


Dajcie mi Rosjanina, a Mark już mu winę znajdzie...
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Vinc77 Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 23:07
"Paranoja (w obecnej klasyfikacji ICD-10 uporczywe zaburzenia urojeniowe) jest chorobą rozpoznawaną w medycynie dość rzadko, jednak wielu autorów skłania się ku przypuszczeniu, że jest to stan patologiczny występujący znacznie częściej, niż wynika to z oficjalnych statystyk. Wynika to z tego, że w chorobie tej doznawane przez chorego urojenia są na tyle prawdopodobne, że otoczenie traktuje to raczej jako cechę charakteru, niż chorobę. Można pokusić się o stwierdzenie, że każdy zna jakąś osobę, która ma pewne poglądy nie oparte na żadnych przesłankach, które podzielałoby otoczenie i w tych poglądach jest niewzruszona. Choć wszyscy wokół uważają, że poglądy tej osoby są niezwykłe, to jednak wskutek częstego faktu, że człowiek ten właściwie wypełnia swoje role społeczne (pracownika, ojca/matki, kolegi itp.) urojenia paranoiczne nie są uważane przez innych za chorobowe."
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 23:14
Jack the Nipper Brawo. Ksenofobia na całego. Nie każdy Rosjanin jest winny! Odpowiedzialność zbiorowa obowiązywała w czasach wojny, ale że do dziś przetrwała to nie wiedziałem.
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 10-04-2010 23:15
Cytat:
Sagitarius napisał/a:
Cytat:
Oj Kabanos. To akurat nie moje słowa, lecz mojego Dziadzia, lecz ja przy nich przystaję.


:lol: Nic tylko pogratulować intelektu. Rzeczywiście czytając Twoje posty miałem nieodparte wrażenie, że kopiujesz wyświechtane komunały zeszłego pokolenia. Zamiast pisać frazesy czasami sama pomyśl co tak naprawdę wypisujesz.

Radzę wszystkim wziąć kłębki oddech i odłożyć teorie spiskowe na bok. Tragedia, tragedią i zamiast forumowych krzyków największym szacunkiem będzie odrobina wyciszenia.


A dzisiaj mieliśmy się wszyscy jednoczyć. ;] Dzięki. To,że ktoś potwierdza kogoś słowa to jest brak intelektu? Być może.
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-04-2010 23:16
Ciekawe scenariusze wydarzeń, choć i tak najbardziej podobały mi się wypowiedzi Jacka the Nippera.
Cieszę się bardzo z tego powodu, że na pokładzie samolotu nie był nikt z moich znajomych, przyjaciół ani krewnych. Dzięki temu uniknąłem żalu i czarnych myśli, które mogłyby dotknąć mnie bezpośrednio. Smutno, kiedy pomyślę, ilu ludzi tam zginęło - bo każdy człowiek to osobna historia. Wiem też, co zrobiłbym w razie śmierci w wypadku kogoś bliskiego - z całych sił chciałbym się dowiedzieć, co się stało - czy to wina tej osoby, czy tamtej, czy sprzęt nawalił, czy coś innego.
Przyznam się szczerze - większość z nazwisk ofiar nic mi nie mówi. No dobrze, całkiem szczerze - tylko kilka nazwisk obiło mi się o uszy. Nie wiem też, kto do jakich partii należał i jaką funkcję pełnił w naszym kraju. Jedyne osoby, którym współczuję, to przyjaciele i rodziny ofiar - oni zostali w domach i zabrano im kogoś ważnego.
Przypomniałem też sobie różne żarty i opinie, czytane gdzieś w sieci, w stylu: - Najchętniej wsadziłbym tych polityków w jakiś stary rządowy samolot i wysłałbym gdzieś w podróż. - Czy to było po kłótniach o koszty samolotów czy o ich stan, nie pamiętam, nieistotne. Ciekawe jak teraz czują się autorzy tego typu opinii, czy stało się to, czego sobie życzyli.
Nie znam się na samolotach i ich kontrolach, ale wiem, że zepsuć się może wszystko i wszędzie (choćby samochód wyjechał od mechanika po przeglądzie i naprawach, coś może nawalić, choćby opona, nówka-świeżynka). No ale nieistotne - rzeczywiście nic nie słyszałem, żeby chodziło o jakąś awarię.
W szkole ochroniarskiej policjanci uczyli nas o procedurze w razie kradzieży, napaści, wypadku itd. - zabezpieczenie miejsca zdarzenia - tak to się chyba nazywa. Odizolować miejsce, odsunąć gapiów, jak najmniej dotykać, poza ratowaniem ludzi lub działaniem mającym na celu zapobieganie dalszym stratom. W przeciwnym wypadku stada buciorów zadeptają dowody i ani nie odnajdzie się sprawcy, ani nie odtworzy zdarzenia.
A takie dopasowywanie różnych wybranych faktów, żeby zgadzało się z daną teorią, jaką nosi nazwę?
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 23:17
Głupstwa piszecie. ;)
I tak każdy wie, że wszystkiemu winni są żydzi i masoni !
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]