PREZYDENT NIE ŻYJE
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2010 23:17
Cytat:
A dzisiaj mieliśmy się wszyscy jednoczyć. ;] Dzięki. To,że ktoś potwierdza kogoś słowa to jest brak intelektu? Być może.


Proponuje rozejm, jeśli obraziłem to przepraszam najmocniej.

Pozdrawiam.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-04-2010 23:19
A ostatnia wypowiedź Jacka to nie była - hm, jak to się zwie? - ironia?
Bo nie rozumiem tej wypowiedzi Borka707 o ksenofobii, Rosjanach zbiorowych itd.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 23:37
Możliwe. Moim zdaniem przesadził i dlatego tak zareagowałem.
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 00:53
Pomijając już wszystko, to współczuję premierowi, zwłaszcza jak widzę to zdjęcie: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/5,80292,7757397,Premierzy_Tusk_i_Putin_w_Smolensku__ZDJECIA_.html?i=6 on nie ma wyjścia - musi tam być, musi robić to co do niego należy, niezależnie od tego jak bardzo jest wewnętrznie rozbity, czy jak bardzo chciałby się odciąć od wszystkiego i po prostu płakać...
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 11-04-2010 00:55
miałem nadzieję że Polacy chociaż w obliczu takiego wydarzenia potrafią odstawić politykę na bok a jakieś PiSowskie gadanie i szukanie winnych zacznie się po zakończeniu żałoby... A tu widzę zaczęło się zanim ta oficjalnie się rozpoczęło, narodzie polski, upadłeś na samo dno :rip:

nigdy nie kryłem tutaj swoim poglądów i powiem szczerze że z tych wszystkich ludzi którzy zginęli najbardziej żal mi pana Szmajdzińskiego i... Marii Kaczyńskiej. W niej było coś takiego wyjątkowego przez co nie potrafiłem jej nie lubić. Samego prezydenta wręcz nie znosiłem, działał mi na nerwy strasznie za każdym razem gdy go widziałem ale jak pomyślę sobie że już go nigdy nie zobaczę, że nie zobaczę choćby posła Gosiewskiego, Wassermanna czy pana Szczygły (też przeze mnie nielubianych) to po prostu mnie skręca z żalu, byli jacy byli ale byli ludźmi, byli Polakami i próbowali (teoretycznie) budować Polskę na kształt swoim wyobrażeń o niej, tak żeby była jak najbardziej zgodna z ich poglądami, niestety już nic dla kraju dobrego ani złego nie zrobią

do tego sam fakt że zmarło na pokładzie tego samolotu dwóch prezydentów pokazuje skalę tragedii, ciężko cokolwiek o tym wszystkim mówić więc kończę. A życie niech toczy się dalej
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 01:53
Cytat:
Pieprzysz a priori, Anubis :/ Nie lubię tego.


A ja nie lubię, gdy ludzie nie potrafią zrozumieć prostego faktu, że tragedie się w życiu zdarzają i nikt nie wie, kiedy umrze. Były złe warunki pogodowe, stary samolot, pilot popełnił błąd - i tyle wystarczyło, żeby samolot się rozwalił, a 96 ludzi zginęło na miejscu. Wiem, że się w to wierzyć nie chce, ale to się po prostu zdarza.

Cytat:
Żal, że historia się powtarza, że cały czas stosowane są stare "dobre" i sprawdzone NKWD-owskie metody rozwiązywania kwestii problemowych


Nie, takich rzeczy nie robiło nawet NKWD, a ty o nie oskarżasz obecną Rosję. Ruscy mogą manipulować naszym krajem na tysiąc innych sposobów: agenturą, której zapewne pełno, szantażem energetycznym, propagandą... Masowy mord ludzi z partii, która nie rządzi i Prezydenta, który na 100% nie zostałby wybrany na II kadencję byłby bez sensu. Poza tym, czemu podejrzewacie Rosjan, a nie np Niemców?

Cytat:
Samego prezydenta wręcz nie znosiłem, działał mi na nerwy strasznie za każdym razem gdy go widziałem ale jak pomyślę sobie że już go nigdy nie zobaczę, że nie zobaczę choćby posła Gosiewskiego, Wassermanna czy pana Szczygły (też przeze mnie nielubianych) to po prostu mnie skręca z żalu, byli jacy byli ale byli ludźmi, byli Polakami i próbowali (teoretycznie) budować Polskę na kształt swoim wyobrażeń o niej, tak żeby była jak najbardziej zgodna z ich poglądami, niestety już nic dla kraju dobrego ani złego nie zrobią


Ale dlaczego go właściwie nie znosileś? Moim zdaniem, w wypadku Prezydenta Kaczyńskiego przekroczono granicę, która oddziela krytykę, polemikę polityczną od brutalnego niszczenia człowieka. To jakiś absurd, że wielu młodych ludzi dopiero dziś, po jego tragicznej śmierci dowie się o tym, że tak naprawdę był to człowiek, który całe życie służył ojczyźnie. Że był w Solidarności, walczył z komuną, był ministrem sprawiedliwości itd. Ja jego poglądów politycznych (zwłaszcza gospodarczych) nie podzielałem, ale nie znosiłem wszystkich tych żenujących akcji, które miały go ośmieszyć. Od pierwszych dni jego prezydentury: a to, że powiedział coś nie tak, a to że niski, że nie ma żony modelki. Wmawiano nam, że cała Europa się z niego śmieje, że przynosi nam wstyd. Dziś napływają do nas kondolencje z całego świata, w których światowi przywódcy podkreślają jego patriotyzm i oddanie krajowi. Robiono z niego antysemitę, a sam Izrael podkreśla, że Kaczyński był wielkim przyjacielem Żydów. Nawet Michnik pisze, że Lech Kaczyński to patriota, którego zawsze będzie wspominał z sympatią.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-04-2010 03:13
Cytat:
Sędzia Mark orzekł: to była zbrodnia.


:lol:

Cytat:
Dajcie mi Rosjanina, a Mark już mu winę znajdzie...


:lol:

Cytat:
Nie każdy Rosjanin jest winny! Odpowiedzialność zbiorowa obowiązywała w czasach wojny, ale że do dziś przetrwała to nie wiedziałem.


:lol::lol::lol:

Cytat:
Głupstwa piszecie.
I tak każdy wie, że wszystkiemu winni są żydzi i masoni !


:lol:

Cytat:
Rosjanach zbiorowych itd.


:lol:

Cytat:
Masowy mord ludzi z partii, która nie rządzi i Prezydenta, który na 100% nie zostałby wybrany na II kadencję byłby bez sensu.


Coś w tym jest. :smilewinkgrin:

Cytat:
(Anub1s)
Poza tym, czemu podejrzewacie Rosjan, a nie np Niemców?


Znaczy, mówisz o imigrantach rosyjskich? ;)

Cytat:
(Anub1s)
To jakiś absurd, że wielu młodych ludzi dopiero dziś, po jego tragicznej śmierci dowie się o tym, że tak naprawdę był to człowiek, który całe życie służył ojczyźnie.


A nie służył? :confused:
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 07:46
Cytat:
Moim zdaniem, w wypadku Prezydenta Kaczyńskiego przekroczono granicę, która oddziela krytykę, polemikę polityczną od brutalnego niszczenia człowieka. /.../ nie znosiłem wszystkich tych żenujących akcji, które miały go ośmieszyć.


Chamstwo mediów? Ot wczoraj rano - jechałem akurat PKS-em do Zakopanego. Podano w radio (zetka) komunikat o wypadku samolotu, zdawkowy - potem radosna muzyczka. Dostałęm SMS od znajomego powiedziałem pasażerom. Może pięć minut potem podali informacje o śmierci prezydenta - i dalej radosna muzyczka. Gdzieś po kwadransie ktoś się zreflektował że jednak warto zmienić na poważniejszą...

Takie h(----) tam siedzą.

Zaraz po 10-tej w Zakopanym znajomy włączył radio a tu Monika olejnik sie wypłakuje. Może jestem niedzisiejszy ale zważywszy na jej udział w nagonce, w ogóle tego dnie nie powinna dostać mikrofonu do ręki! Podobnie proszenie o komentarz ...Józefa oleksego. Nie mieli kogo!?

*

Pisałem o tym - na tym forum zdeje się też JE Lech Kaczyński mimo swoich wad i potknięć i tak był najlepszym prezydentem jakiego mieliśmy od 1918-tego.

Większości zamierzeń nie zdołał zrealizować. Ale w warunkach gdy bez przerwy na dzieisątki sposobów podstawiano Mu nogi widocznie lepiej się nie dało.

Okres "Dwukaczyzmu" wspominam ciepło - nakład książek wzrósł znacząco a tantiemy spływały dużo szybciej niż w epoce Ryżego. Ergo: LUDZIE MIELI KASĘ.

Poważne zastrzeżenie mam jedno: podpisał traktat. Być może musiał - ale moim zdaniem mógł coś jeszcze utargować... A za to osądzi Go historia.

*

co do teorii spiskowych: zabić da się każdego. Odpowiedni zamach bez zostawiania śladów potrafią zrobić dowolne służby. Pewnie nawet nasze by sobie poradziły.

Wystarczy rozproszyć wiązkę laserową która naprawdza samolot i we mgle można "pokazać" mu pas startowy w miejscu gdzie rośnie las.

A przepraszam na lotnisku w Smoleńsku tak zaawansowanej techniki nie ma...

Tylko po co!?

Powiem rzecz bardzo brutalną: Dla systemu politycznego naszego kraju to nie będzie żadne zachwianie, żadne potknięcie. Wszyscy którzy zgnięli mają swoich zastępców. Zastępcy nie są ani lepsi ani dużo gorsi. Może awansuje dzieki temu jaiś głupek, albo ta śmierć otworzy drogę do awansu geniuszowi. ale średnia wyjdzie taka jak przedtem.

Tak działa demokracja. Liczy się wynik kolektywu.

Bronisław Komorowski pełni obecnie obowiązki prezydenta RP. Chciał być prezydentem - wybierał sie kandydować. Cieszy się? Gdzie tam. Zamiast spokojnie przygotowywac sobi kampanię dostał na głowę nawał obowiązków ktore mu utrudnią życie. w dodatku ludzie popatrzą jak sobie radzi i może stracić słupki poparcia albo zyskać. Jedno i drugie równie prawdopodobne... A w polityce hazard jest ryzykowny. Bo reczywistosc trzeba drobiazgoow planować a nie iśc na żywioł.

Efekty polityczne wypadku? Żadne. Ani PO na tym nie zryska, ani zwolennicy PiS nie urosną w siłę. Byc może przejdzie kilka ustaw ktore Prezydent by zawetował a Komorowski nie zawetuje. Ale PO nie jest na tyle głupie by pospiesznie coś przepychać - bo Komorowskiemu patrzy teraz na rece zbyt wielu "usłużnych krytykantów"

PiS utracił kilkunastu polityków ze swojej wierchuszki - ale cała reszta ocalała. Będą drobne przetasownia personalne i tyle.

Więc kto miał by na tym zyskać? (żydzi, masoni, cykliści, krasnoludki?). Kto miałby stracić? Co stracić?

To co zostaje? Zemsta? Jak Prezydent powiedzial niemcom parę przykrych słów prawdy historycznej został za to wyszydzony we własnym kraju. Wyprawa do Gruzji? Rosja zrealizowala wówczas założone cele operacji militarnej. Może dzieki Jego odwadze weszli płycej niż planowali i wynieśli się szybciej. Ale i tak dzięki schwytaniu na linii frontu kilku doradców wojksowych USArmy osiągnęli o wiele więcej niż zakładali.

Szanse na reelekcję mimo "cudów" Ryżego były nikłe.

*

coś się zmieni? Nic. Przez miesiąc PiS i PO przestaną na siebie publicznie ujadać, ale wybory prezydenckie będą za 60 dni. Do tego czasu wszystko wróci do smutnej polskiej normy.

Ta śmierc ani nie jednoczy ani nie podzieli.
Ta smierć nic na dłuzszą sklaę nie zmieni.

I tylko ludzi którzy zginęli żal.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 10:32
mysle, ze najwiecej zlego robia media, a nie politycy.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-04-2010 10:58
Zginęło wielu naszych rodaków. To jest tragedia. To wszystko.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-04-2010 11:24
Ach, przestańcie już o tym przypominać, bo głowa boli. ...jakbyśmy nie zauważyli, że coś się stało, to wczoraj rozbił się samolot... :mad:

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:


So what? Bez sensu?
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 11:36
Cytat:
A nie służył?


Chyba nie zrozumiałeś.

Cytat:
Powiem rzecz bardzo brutalną: Dla systemu politycznego naszego kraju to nie będzie żadne zachwianie, żadne potknięcie. Wszyscy którzy zgnięli mają swoich zastępców. Zastępcy nie są ani lepsi ani dużo gorsi. Może awansuje dzieki temu jaiś głupek, albo ta śmierć otworzy drogę do awansu geniuszowi. ale średnia wyjdzie taka jak przedtem.


Nie do końca. Zwróć uwagę, że dla PiS-u to jest cios straszny, bo zginęli praktycznie wszyscy jego rozpoznawalni politycy.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
bozka Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Sosnowiec
Dodane dnia 11-04-2010 11:40
może tych co przed chwilą tak wyśmiewali prezydenta i prezydentową, opluwali na każdym kroku , a te dowcipy niewybredne-- ruszy sumienie-ech- chyba nie- a proszenie o wypowiedź po katastrofie- Niesiołowskiego- uważam za brak wszelkiej przyzwoitości

cóż polska rzeczywistość
paskudna
Milczenie, przyjaciel który nigdy nie zdradzi.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 11:43
Cytat:
Zaraz po 10-tej w Zakopanym znajomy włączył radio a tu Monika olejnik sie wypłakuje. Może jestem niedzisiejszy ale zważywszy na jej udział w nagonce, w ogóle tego dnie nie powinna dostać mikrofonu do ręki! Podobnie proszenie o komentarz ...Józefa oleksego. Nie mieli kogo!?

A mi się wydawało że specjalnie jego przeciwnikom dali się wypłakać na antenie, aby pokazać że "Polska się jednoczy", "To katastrofa narodu, nie tylko partii", "Był wielkim człowiekiem, mimo że go nie lubiłem".
:rol:



Cytat:
Większości zamierzeń nie zdołał zrealizować. Ale w warunkach gdy bez przerwy na dzieisątki sposobów podstawiano Mu nogi widocznie lepiej się nie dało.
Okres "Dwukaczyzmu" wspominam ciepło - nakład książek wzrósł znacząco a tantiemy spływały dużo szybciej niż w epoce Ryżego. Ergo: LUDZIE MIELI KASĘ.

Ekhem - :D

Cytat:
coś się zmieni?

W Polsce na dłuższą metę raczej nic* - ale Rosjanie (choć mi jakoś nie za bardzo na tym zależy) dziś o 20.00 na swoim odpowiedniku TVP1 obejrzą "Katyń" Andrzeja Wajdy.

* Choć brak Kaczyńskiego może wyjść na dobre.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 12:15
O dziwo zgadzam się z Zadystą - taka wersja wydarzeń wydaje mi się najprawdopodobniejsza. Ten pilot który znajdował się na pokładzie widział jakie są warunki, wiedział jakie jest lotnisko i powinien odmówić wylądowania, jak to zrobił inny w Gruzji.

Ale Kaczyński zapewne uparcie pragnął zdążyć nagadać na Rusków pod Katyniem i rozkazał lądować.

W takim razie winny jest pilot, bo mu jaj zabrakło żeby się postawić i Kaczyński.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
kwiat_kalafiora Użytkownik
  • Postów: 31
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 11-04-2010 12:17
Dajmy sobie spokój z szukaniem winnych, oskarżaniem. Nie mamy nic, tylko pogłoski, wiadomości, czesto wykluczające się. Jeśli dowiemy się całej prawdy o tym zdarzeniu, to na pewno nie z mediów, bo jesteśmy prostymi ludźmi, a takim nie podaje się wszystkich informacji. Być może prawda wyjdzie na jaw po kilkudziesięciu latach - tak jak to było ze zbrodnią w Katyniu. Na razie możemy się obrzucać mięsem i dawać upust swoim teoriom, ale nie będziemy wiedzieli, czy na pewno mamy rację.
Osobiście dziwi mnie fakt, że akurat znaczne osoby z PiS i SLD - opozycji, zostały dotknięte katastrofą. Nie wiem, co o tym sądzić, w odniesieniu do innych partii. Ale oskarżeń rzucać nie będę. Myślę, że Polska została w tym momencie znacznie osłabiona i powinniśmy się skupić jeśli już nie na refleksjach, to na patrzeniu z uwagą, co będzie dalej i wyciągania wniosków.
"Przykro mi, Galahadzie, czy jak Ci tam, ale najwidoczniej trafiłeś nie na tę Panią, co trzeba.
Ja niczego nie rozdaję. I nie pozwalam sobie odebrać.
Żeby wszystko było jasne."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 12:17
A może byśmy naprawdę nie snuli różnorakich wersji nic nie wiedząc. Czarne skrzynki powinny wiele wyjaśnić.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 12:21
Cytat:
A może byśmy naprawdę nie snuli różnorakich wersji nic nie wiedząc. Czarne skrzynki powinny wiele wyjaśnić.

Wiemy więcej o tym wypadku i Kaczyńskim niż Einstein o wszechświecie, a mimo to on i inni fizycy teoretycy jakoś chętnie sobie "snują"(/snuli).
1. Fajnie będzie za miesiąc powiedzieć "tak myślałem", gdy śledczy w końcu opublikują wiadomości z czarnej skrzynki.
2. Nie zdziwiłbym się gdyby próbowano zatuszować, że głupota prezydenta zabiła 100 osób.


Cytat:
Myślę, że Polska została w tym momencie znacznie osłabiona

Ty tak myślisz, czy tak ci TV powiedział?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
kwiat_kalafiora Użytkownik
  • Postów: 31
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 11-04-2010 12:30
W pewnym sensie TV też, publikując listę ofiar. Zginęło dużo nacznych osób "z góry". Dla ciebie to korzystna sytuacja? Jeśli chodzi o tuszowanie, zgadzam się, też bym się nie zdziwiła. Ale myślę, ze każdą inną wersję też by okrojono i ocenzurowano.
"Przykro mi, Galahadzie, czy jak Ci tam, ale najwidoczniej trafiłeś nie na tę Panią, co trzeba.
Ja niczego nie rozdaję. I nie pozwalam sobie odebrać.
Żeby wszystko było jasne."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 12:40
1. Prezydent jaki był każdy wie. Szkoda gościa, ale jednak większość Polaków wolała by innego.
2. Dowództwo wojska zawsze ma wyznaczone zastępstwo. Czy nowi są gorsi od starych? Wątpię.
3. Politycy którzy tam zginęli - wcale nie byli lepsi od tych którzy wskoczą na ich miejsce.
4. Były tam persony, których naprawdę będzie mi brak, np.Janusz Kochanowski, ale większość z nich zostanie bardzo szybko i bardzo łatwo zastąpiona. To w znacznej mierze nie były jednostki wybitne.

Szkoda ludzi, ale państwo na tym raczej poważnie nie ucierpi.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.