PREZYDENT NIE ŻYJE
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 18:08
Cytat:
Wyrywasz zdania z kontekstu, pieprzysz bzdury, masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i nie opanowałeś podstawowych zasad dyskusj


No, tak gada każdy, gdy mu się kończą argumenty :) no to spójrzmy gdzie wyrywałem te zdania z kontekstu :)

Cytat:
Mam nadzieję że to będzie mój ostatni post, w tym temacie bo naprawdę nie ma sensu tłumaczyć idiocie, że jest idiotą.


Nie musisz nam tego dłużej udowadniać, każdy już widzi kim jesteś.

Cytat:
A no tak! To ty miałeś swoją własną definicję "ironii" jakiś czas temu... teraz chcesz stworzyć własną definicję kryzysu?


Eee? A która definicja kryzysu ogranicza go tylko do ekonomii?

Cytat:
Tak, nasze wojsko na chwilę obecną nie ma większego znaczenia


Brawo :lol: rzeczywiście, szczyt inteligencji i przezorności. Ale durna większość państw świata, która ładuje grubą kasę w wojsko. Po co, skoro Victor stwierdza, że wojny nie będzie?

Cytat:
Człowieku w tej samej linijce piszesz o kompromitacji i się kompromitujesz


Oj strasznie się kompromitowałem - twierdzę, że wojsko jest ważne! Po takich słowach doprawdy z domu nie powinienem wychodzić.

Cytat:
to że ktoś piastuje JAKIEKOLWIEK stanowisko nie znaczy, że nie ma w kraju lepszej do tego osoby


To że ktoś piastuje stanowisko, a potem traci je na skutek śmierci oznacza tragedię nie tylko ludzką, ale i dla urzędu który piastował.

Cytat:
1. ZASTĘPCY BYLI USTALENI JUŻ DAWNO TEMU
2. SĄ TO FACHOWCY KTÓRZY ZNAJĄ PRZEPISY, SWOJE OBOWIĄZKI ITP.


Po pierwsze: wyłącz CapsLocka. Po drugie: objęcie urzędu po innej osobie zawsze łączy się z lekkim zamieszaniem, a jeśli opróżnienie urzędu nastąpilo tak nagle i niespodziewanie - to to zamieszanie jest znacznie poważniejsze. Nikt się nie spodziewał takiej sytuacji.

Cytat:
Ekhem - "Czyżby Polska nie dorosła do demokracji?"


Nie Polska - Ty.

Cytat:
Ale jakbyś miał mi podać, dlaczego brak któregoś z tych posłów miałby poważnie wpłynąć negatywnie na sytuację Polski, to...?


Choćby dlatego, że:
- byli członkami licznych komisji (niektórzy także śledczych) i zaangażowani w prace nad projektami ustaw itd
- byli ludźmi o ogromnym doświadczeniu, a na ich miejsce wejdą być może ludzie, dla których będzie to debiut w parlamencie,
- byli kandydatami opozycji na objęcie w przyszłości stanowisk ministerialnych, a obecna katastrofa pozbawia opozycję kadr.

Cytat:
Aha, byłbym zapomniał - Wyjedź do U.S.A tam mają lepszą "normalniejszą" kampanię od nas.


Chętnie bym to zrobił, naprawdę.

Cytat:

zapewne stwierdzisz, że wiesz COKOLWIEK na temat zasad dyskusji.


No trochę pokory. Wulgarnie mnie wyzywasz, a teraz domagasz się przestrzegania zasad dyskusji? Daj pan spokój.

Cytat:
Jak nie rozumiesz to zawołaj kogoś dorosłego niech ci wytłumaczy słowo pisane.


Wiesz, że był łagodniejszy, a i tak przyrównujesz go do największego bandyty w historii? W takim razie jest to jeszcze większy skandal.

Cytat:
O czym ty pier***lisz?


O, brawo :) widać jak łatwo pod wpływem dyskusji wychodzi z niektórych ich prawdziwa, buracko-prostacka twarz :)

Cytat:
Nie wiem skąd wiesz jakie gazety czytam


Domyślam się po poziomie twoich wypowiedzi :)

Cytat:
Też bym zazdrościł gdybym nie umiał i wsz. w koło zarzucał, że sami myśleć nie umieją tylko "czytają co za durnie, fuj


Oj, chłopczyku, chłopczyku. Późno już, weź się za lekcje, bo jutro szkoła :)

Cytat:
Dokładnie ci sami ludzie którzy zabraniają pluć na krzyż.


A nachodzi cię taka potrzeba? :)

Cytat:
To wina wsz. innych bo to wsz. inni twoi dyskutanci są głupi


Nie wszyscy. Ale niektórzy widocznie nie mają wyczucia taktu, by z pewnymi kuriozalnie idiotycznymi tezami nie wychodzić akurat w takim dniu.

Cytat:
Dobra, dosyć. Od tego momentu kazda osobista wycieczka kończy się ostrzeżeniem, jak nie rozumiecie po dobroci


Ja za dużo łagodniejsze słowa dostałem ostrzeżenie. Widać wulgaryzmy i totalne chamstwo mniej wam przeszkadzają.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 18:11
Anubis: nie karm trolla - dyskusja z gówniarstwem nie ma sensu.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 18:12
Może i racja. Koniec z mojej strony.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 18:13
Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:

Dobra, dosyć. Od tego momentu kazda osobista wycieczka kończy się ostrzeżeniem, jak nie rozumiecie po dobroci.


to ja poproszę od razu o bana - BO UWAŻAM ŻE CHAMÓW NALEŻY WALIC NAHAJKĄ A NIE TYLKO OSTRYM SŁOWEM i nie sądzę żebym zmienił ten pogląd :|
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 18:14
Cytat:
Może i racja. Koniec z mojej strony.

"No tak gada każdy, gdy mu się kończą argumenty"

Cytat:
Eee? A która definicja kryzysu ogranicza go tylko do ekonomii?

A gdzie napisałem coś takiego? Przeczytaj to dokładnie, literka po literce, a może zaczaisz.

Cytat:
Ale durna większość państw świata, która ładuje grubą kasę w wojsko.

Jaka durna większość świata? Skąd pogląd, że większość ma rację?
Np. Niemcy sprzedają owszem masę broni, ale raczej do krajów trzeciego świata.
Rosja i U.S.A. ograniczają liczbę bomb atomowych - to źle twoim zdaniem?
Spójrz sobie na armię np. Szwajcarii, albo innych najbardziej cywilizowanych krajów.

"Według doniesień szwedzkich mediów, wojska lądowe tego kraju mają być zmniejszone o ponad jedną trzecią, a liczba czołgów – o połowę. Decyzja powinna być ogłoszona w piątek.

Według dziennika Svenska Dagbladet, największe cięcia dotkną jednostek pancernych. Zostanie prawdopodobnie wycofana połowa ze 120 czołgów / Zdjęcie: Försvarsmakten

W ubiegłym roku rząd podtrzymał decyzję o zamrożeniu wydatków wojskowych tego kraju do 2014, na poziomie 38,9 mld koron (4,9 mld USD). Oznacza to de facto zmniejszenie wydatków, w odniesieniu do PKB i ze względu na inflację. Zresztą wydatki te systematycznie spadają, od 44 mln koron w 2000.

Obecnie siły zbrojne na stopie pokojowej liczą ok. 17 tys. żołnierzy, z czego ponad połowę stanowi kadra oficerska. Liczba żołnierzy służby zasadniczej spadła w ostatnich latach do ok. 5 tys. Do tego dochodzą szeregowi kontraktowi – wykorzystywani głównie do misji zagranicznych –odbywający ćwiczenia oficerowie i żołnierze rezerwy oraz obrony terytorialnej. Liczba pracowników cywilnych wynosi ponad 6 tys."
Owszem jakieś bezpieczeństwo należy zachować, ale chyba nie spodziewasz się jakiegoś najazdu na dniach?
Cytat:
Nie Polska - Ty.

Do demokracji w twoim mniemaniu, w której najlepsza kampania to taka w której jak najwięcej jest "ostrości"... może rzeczywiście, jednak wolę rzeczową dyskusję.

Cytat:
o trochę pokory. Wulgarnie mnie wyzywasz, a teraz domagasz się przestrzegania zasad dyskusji? Daj pan spokój.

1. Gdzie cie wulgarnie wyzwałem? Problem z czytaniem?]
2. Ty łamiesz te zasady od początku.

Cytat:
O, brawo widać jak łatwo pod wpływem dyskusji wychodzi z niektórych ich prawdziwa, buracko-prostacka twarz

"O brawo", "brawo" - fanem tego pismaka jesteś? Jeśli każdego kto kiedykolwiek napisał jakiś wulgaryzm uważasz za "buraka" to... o w niemal wszyscy w tym kraju są warzywami! -_-'


Cytat:
Wiesz, że był łagodniejszy, a i tak przyrównujesz go do największego bandyty w historii? W takim razie jest to jeszcze większy skandal.

Tylko znowu - zadałem ci pytanie, a ty zamiast udzielić na nie odpowiedzi... robisz "bla, bla, bla".
Tak porównałem Piłsudskiego do Stalina, ale nie PRZYRÓWNAŁEM.

Cytat:
A nachodzi cię taka potrzeba?

A napisałem coś takiego?

EDIT:
Cytat:
- byli członkami licznych komisji (niektórzy także śledczych) i zaangażowani w prace nad projektami ustaw itd

Tak to jest problem. Ale nie sądzę aby w znaczący sposób miało to Polakom, czy Polsce w czymś poważnie przeszkodzić.
Cytat:
- byli ludźmi o ogromnym doświadczeniu, a na ich miejsce wejdą być może ludzie, dla których będzie to debiut w parlamencie,

Nawet jeśli - to niekoniecznie znaczy źle.
Cytat:
- byli kandydatami opozycji na objęcie w przyszłości stanowisk ministerialnych, a obecna katastrofa pozbawia opozycję kadr.

Ile z tych osób było z opozycji? 8? 9? Faktycznie druzgocząca strata.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
incana Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 18:19
Dużo emocji, co poradzić. Ja osobiście jestem ciekawa co dalej, bo ani wersja o nagłym zjednoczeniu Polaków ani o zupełnym braku zmian, mnie nie przekonują. Chylenie czoła, znicze i mądre cytaty zostawiam reszcie społeczeństwa, a patrząc na tłumy przy przyjeździe trumny jestem nie tyle wzruszona, co zaskoczona... Nie wiem. Takie tłumy...?
Trochę mi tu pachnie żalem i wyrzutami sumienia. Że człowieka, którego krytykowano i momentami, aż wyśmiewano - teraz po prostu nie ma.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 11-04-2010 18:26
Cytat:
incana napisał/a:
Trochę mi tu pachnie żalem i wyrzutami sumienia. Że człowieka, którego krytykowano i momentami, aż wyśmiewano - teraz po prostu nie ma.


Incena to chyba nie tak, to ze kogoś nie lubimy, krytykujemy jego poglądy, wcale nie oznacza, że nie czujemy żalu po jego tak tragicznej śmierci.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-04-2010 18:31
Cytat:
soczewica napisał/a:
Cytat:
Almari napisał/a:
80% społeczeństwa śmiało się z kaczyńskiego a teraz wielka żałoba. Masowa hipokryzja. To prawda że jest to tragedia, ale niech milczą ci co życzyli mu przez cała kadencje jak najgorzej.


Hipokryzja? A może ludzki odruch? K


Kiedy drugi dzień słyszę, jak ś.p. Prezydenta porównuje się do Piłsudskiego, kiedy ciągle mówi się, jakiego to Europa straciła męża stanu, i że bez niego Polska już nigdy nie będzie taka sama, jak to on się nie zasłużył dla stosunków polsko-niemeickich, polsko-francuskich, polsko-żydowskich czy jakich tam... Tak, ja też myślę, że to hipokryzja i koniunkturalizm.

Niewątpliwie był żarliwym patriotą, niewątpliwie dział w najlepszej wierze. Ale przesada w każdą stronę robi się w końcu niesmaczna. Ofiarom tragedii należy się cześć i szacunek, i jako ludziom, i funkcjonariuszom państwa. Szacunek, nie histeria i szumne, puste słowa.
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 11-04-2010 18:55
A ja Wam chłopaki walnąłbym po tygodniu uciszenia, tak, za to, że chciałem coś ciekawego poczytać, a trafiam na Wasze drażniące dyskusje.
Albo nahajką. A co tam, jak szaleć, to szaleć.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 18:58
Cytat:
Borek707 napisał/a:
[*]
Elwira Dla mnie to także jak najbardziej dziwne.
Podzielę się z wami moimi osobistymi obserwacjami na ten temat.

Przed podróżą samolot był oddany do przeglądu. Naprawiali go, wymieniali niektóre części itp. Odbywało się to w Samarze czyli w Rosji. Dziwne jest to że milicja była wcześniej na miejscu od ludzi, którzy mieszkali niedaleko (!). W radiu słyszałem wypowiedzi ludności z tych okolic. Kiedy byli na miejscu (poszli z aparatami fotograficznymi) milicja już czekała, nie dopuścili ich blisko wraku a aparaty skonfiskowali. Zastanowiło mnie jeszcze jedno, pilot musiał tam lądować przez awarię samolotu. (słyszałem to bodajże w programie pierwszym polskiego radia). Wydaje mi się to nielogiczne, dlaczego samolot psuje się zaraz po dokładnym przeglądzie? Wiem że wysuwam się tutaj z dość śmiałym twierdzeniem, jednocześnie, które może wzbudzić wiele kontrowersji. Po zamachu na Litwinienko wiem do czego zdolni są rosyjskie władze z Putinem na czele jako byłym szefem KGB. Dzisiejsza katastrofa była zamachem. Podczas tej naprawy z samolotem, którym leciał prezydent mogli zrobić wszystko. Dosłownie wszystko. Teraz władze Rosji zwołały komisję, która zapewne nic nie wykryje (albo poda fałszywą wersję wyrażeń), Polakom, którzy będą chcieli dokładnie przebadać sprawę władze będą utrudniać śledztwo i cała katastrofa nie zostanie wyjaśniona.

Tak więc albo nieszczęśliwy zbieg okoliczności, albo zamach. Dla mnie to tak wygląda.
Jeszcze raz hołd i pamięć dla wszystkich tych, którzy zginęli.



Byłam na wycieczce w Bournemouth, kiedy zadzwonił do mnie ojciec. Usłyszałam, że Kaczyński nie żyje i od razu pierwsza moja myśl to zamach. Potem, jak się dowiedziałam, że runął cały samolot... Znowu to samo: to nie mógł być wypadek, samoloty nie spadają ot, tak, a zwłaszcza rządowe. Fakt, że ja jestem zafiksowana na wojnę, ale dla mnie to przerażające. Bez względu na to, co mówią, Polska jest teraz w rozsypce: zginęła nie tylko głowa Państwa, ale też najważniejsi głównodowodzący. Zarówno Armia, jak i rząd się zachwiał. Nie mówię, że upadnie, bez przesady. Ale moją pierwszą, niezbyt przytomną myślą było to, że teraz Polska może oczekiwać ataku.

Ja zwykle się mylę i tym razem na pewno tak jest, ale tragedia i tak ogromna...

Co do Kaczyńskiego, lubiłam go tylko za jedno: za ostrą politykę antyrosyjską. Jako jedyny nie właził im w tyłki. Żałuję nie polityka, ale zwyczajnie, człowieka.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
nieproszony Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 19:51
Święte słowa koriat. Na nich moglibyśmy zaprzestać dyskusji, jakiejkolwiek.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 19:51
Cytat:
Victor napisał/a:
Cytat:
Może i racja. Koniec z mojej strony.

"No tak gada każdy, gdy mu się kończą argumenty"



skończyły mi się argumenty.
pozostaje nahajka.

a teraz popatrz w lustoro i zastanów się dalczego
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-04-2010 19:52
Cytat:
Przed podróżą samolot był oddany do przeglądu. Naprawiali go, wymieniali niektóre części itp. Odbywało się to w Samarze czyli w Rosji. Dziwne jest to że milicja była wcześniej na miejscu od ludzi, którzy mieszkali niedaleko (!). W radiu słyszałem wypowiedzi ludności z tych okolic. Kiedy byli na miejscu (poszli z aparatami fotograficznymi) milicja już czekała, nie dopuścili ich blisko wraku a aparaty skonfiskowali. Zastanowiło mnie jeszcze jedno, pilot musiał tam lądować przez awarię samolotu. (słyszałem to bodajże w programie pierwszym polskiego radia). Wydaje mi się to nielogiczne, dlaczego samolot psuje się zaraz po dokładnym przeglądzie? Wiem że wysuwam się tutaj z dość śmiałym twierdzeniem, jednocześnie, które może wzbudzić wiele kontrowersji. Po zamachu na Litwinienko wiem do czego zdolni są rosyjskie władze z Putinem na czele jako byłym szefem KGB. Dzisiejsza katastrofa była zamachem. Podczas tej naprawy z samolotem, którym leciał prezydent mogli zrobić wszystko. Dosłownie wszystko. Teraz władze Rosji zwołały komisję, która zapewne nic nie wykryje (albo poda fałszywą wersję wyrażeń), Polakom, którzy będą chcieli dokładnie przebadać sprawę władze będą utrudniać śledztwo i cała katastrofa nie zostanie wyjaśniona.

Przyznaję, moja pierwsza myśl biegła tym torem, ale...
Rosjanie naprawdę bardzo angażują się w pomoc, są przejęci całą sprawą. Wiem skąd inąd jak wygląda sytuacja na miejscu katastrofy, wiem jaka jest postawa Rosjan i... wątpię. Gdyby się okazało, że oni za tym wypadkiem stoją, byliby największymi hipokrytami na świecie. Doprawdy, im zależy na wyjaśnieniu sprawy, może bardziej niż nam, bo my już nic nie zdziałamy. Nie wystąpimy przeciwko Rosji, bo nie stać nas, straciliśmy dowódców, a zastępcy się jeszcze nie zorganizowali, są w szoku, jak cały naród. A Rosjanie... Cóż, oni muszą się oczyścić, właśnie żeby nie padał na nich najmniejszy cień, bo wielu jest takich, którzy snują teorie spiskowe. Nie za bardzo mogą też utrudniać, bo chociaż tragedia była w Smoleńsku, to dotknęła nas, samolot był nasz. Nie wiem, co mówi prawo o takich sytuacjach, ale chyba Polacy mają jednak większe kompetencje do prowadzenia śledztwa, bo to nasza elita zginęła.
I jeszcze jedno, Victor, to, że Ty nie głosowałeś to nic nie zmienia. W Polsce jest demokracja. Prezydenta wybrała większość narodu i musisz się z tym pogodzić. To był (jest) też Twój prezydent. Demokracja polega na tym, że każdy obywatel głosuje w wolnych wyborach, a jak komuś się nie chce ruszyć tyłka od tv czy netu i iść do urny, a później psioczy, że on nie głosował na tego czy innego, to zabija demokrację. Nie iść na wybory - godzić się na to, żeby inni decydowali za mnie. To tak do przemyślenia.

Z oskarżeniami, teoriami spiskowymi i podobnymi dziwadłami zaczekajmy na oficjalne stanowisko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 20:10
Ja nie chcę się kłócić, ale oficjalne stanowisko rzadko kiedy jest w stu procentach prawdziwe...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 20:17
Cytat:
I jeszcze jedno, Victor, to, że Ty nie głosowałeś to nic nie zmienia. W Polsce jest demokracja. Prezydenta wybrała większość narodu i musisz się z tym pogodzić.

Wiem i pogodziłem się z tym i postawiłem mu znicz nawet. Po prostu ktoś napisał (cytat z pamięci i wyolbrzymiony) "WybraliśMY to nie marudź", więc podkreśliłem, że ja nie wybrałem.


Cytat:
Dziwne jest to że milicja była wcześniej na miejscu od ludzi, którzy mieszkali niedaleko (!). W radiu słyszałem wypowiedzi ludności z tych okolic. Kiedy byli na miejscu (poszli z aparatami fotograficznymi) milicja już czekała, nie dopuścili ich blisko wraku a aparaty skonfiskowali.

To że nie dopuścili ludzi i skonfiskowali aparaty to jak najbardziej normalne. Poza tym z tym że milicja była tam od razu to też chyba nie takie nadzwyczajne (pewnie było ich więcej ze względu na to, że wiedzieli o przyjeździe Kaczyńskiego). No i był Polski montażysta na miejscu wypadku (niby też mieszkał niedaleko).
Cytat:
Zastanowiło mnie jeszcze jedno, pilot musiał tam lądować przez awarię samolotu. (słyszałem to bodajże w programie pierwszym polskiego radia). Wydaje mi się to nielogiczne, dlaczego samolot psuje się zaraz po dokładnym przeglądzie?

Ja tam o tej awarii nic nie słyszałem - słyszałem za to że Rosjanie mieli odsyłać samolot do Mińska, albo Moskwy, bo na miejscu nie było warunków do lądowania. (Polski pilot przystępował do niego kilkukrotnie)
Cytat:
Wiem że wysuwam się tutaj z dość śmiałym twierdzeniem, jednocześnie, które może wzbudzić wiele kontrowersji. Po zamachu na Litwinienko wiem do czego zdolni są rosyjskie władze z Putinem na czele jako byłym szefem KGB. Dzisiejsza katastrofa była zamachem.

Już taki pewien tego jesteś Oo
Cytat:
Podczas tej naprawy z samolotem, którym leciał prezydent mogli zrobić wszystko. Dosłownie wszystko.

Mogli... tylko po co? Z czystej nienawiści do Polaków?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-04-2010 20:21
Jasne, że nie zawsze :) Pewne sprawy mogą zostać przemilczane, zakłamane albo przebarwione, ale inteligentny człowiek zawsze znajdzie złoty środek i ze steku bzdur wyjmie informacje wartościowe. Tylko rzucanie oskarżeń, plucie Rosjanom w twarz nie ma teraz sensu. Ich postawa jest naprawdę imponująca. Nie musieli wielu rzeczy robić. Spójrzmy na nich jak na ludzi, którzy patrzą na naszą tragedię po ludzku - ze współczuciem i rozumieniem. Czy długo jeszcze będą musieli odpowiadać za błędy Stalina? Czy nie można odpiąć im tej etykietki?

I taka jeszcze jedna myśl. Niektórzy mówią pochopnie "nie mój prezydent, ja nie głosowałem na niego", a co by było, gdyby w obliczu jakiejś tragedii prezydent odmówił komuś pomocy, bo "on na mnie nie głosował". To działa w obie strony.



Cytat:
Wiem i pogodziłem się z tym i postawiłem mu znicz nawet. Po prostu ktoś napisał (cytat z pamięci i wyolbrzymiony) "WybraliśMY to nie marudź", więc podkreśliłem, że ja nie wybrałem.

Ja napisałam. Wybraliśmy my - naród w wolnych, demokratycznych wyborach. Jesteś częścią narodu? Jeśli tak, to jesteś MY.

Nieważne, że głosowałeś inaczej, czy też wcale. (Ja też głosowałam inaczej, ale się nie uchylam.).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 20:29
Cytat:
Ja napisałam. Wybraliśmy my - naród w wolnych, demokratycznych wyborach. Jesteś częścią narodu? Jeśli tak, to jesteś MY.

O ile uznałem go za prezydenta Polski i mojego narodu - to twierdzenie że wybrał go naród jest troszkę naciągane. Jaka była frekwencja? Ile % obywateli chciało go na prezydenta?
Cytat:
(Ja też głosowałam inaczej, ale się nie uchylam.).

A ja się "uchylam"?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-04-2010 20:43
Wstyd mi. Zginęło tylu ludzi, a w temacie poświęconym śmierci prezydenta, prowadzi się takie rozmowy. No tak, ale minął już jeden dzień od jego śmierci. Wstyd mi.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-04-2010 20:50
Cytat:
O ile uznałem go za prezydenta Polski i mojego narodu - to twierdzenie że wybrał go naród jest troszkę naciągane. Jaka była frekwencja? Ile % obywateli chciało go na prezydenta?

To, że ludziom nie chciało się iść do urn i wziąć losów Polski w swoje ręce oznacza jedno - jesteśmy społeczeństwem matołów, nie dorośliśmy do demokracji, ale nie cofa demokratycznie podjętych decyzji przez tych, którzy jednak mają w sobie odrobinę patriotyzmu, poczucia obowiązku, czy jak to nazwiesz.

.



Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Wstyd mi. Zginęło tylu ludzi, a w temacie poświęconym śmierci prezydenta, prowadzi się takie rozmowy. No tak, ale minął już jeden dzień od jego śmierci. Wstyd mi.


Ten cały temat jest moim zdaniem wstydem dla PP.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 20:57
Cytat:
To, że ludziom nie chciało się iść do urn i wziąć losów Polski w swoje ręce oznacza jedno - jesteśmy społeczeństwem matołów, nie dorośliśmy do demokracji, ale nie cofa demokratycznie podjętych decyzji przez tych, którzy jednak mają w sobie odrobinę patriotyzmu, poczucia obowiązku, czy jak to nazwiesz.

O żadnym cofaniu decyzji nie mówię i nie chcę się wypowiadać za innych - ale to że ktoś nie głosował nie oznacza, że nie dorósł do demokracji. Był kiedyś taki odcinek w South Parku, gdzie Stan miał zagłosować i wybrać co lepsze "Kanapka z kupą", albo "Wielka lewatywa" i wszyscy do niego strzelali właśnie takimi frazesami jak ty.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.