WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2010 23:47
Tyle chętnych lasek, tylko wszystkie z drugiego końca Polski.

Trzeba będzie kupić samochód ;)

A tak serio - wiesz co powiedziałby Peddobear? ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-05-2010 23:54
Ten? :D Na szczęście go nie spotkałam.

static.funnyjunk.com/pictures/cd_6_usa_91_.jpg
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 03:37
Na moje bezsensowne pytanie: „Może mi ktoś odpowie: jak to się dzieje, że zarejestrowanych użytkowników PP jest przeszło trzy tysiące sześćset, a w głosowaniu na komentatora prozy bierze udział niespełna dwudziestu?”, zareagował Tomasz Obłuda: „Łatwo odpowiedzieć. Głosowanie jest na forum, a forum jest dodatkiem do portalu gdzie ludzie publikują i czytają teksty. Większość, ma życie i nie mają zamiaru siedzieć w tym miejscu, tak jak my. I wg mnie to wspaniale, bo taki powinien być portal literacki, moim skromnym zdaniem. Ja nie głosuję, bo nie wiem na kogo. Jest kilku bardzo dobrych komentatorów, ja nie uważam, że jest takich dwóch, którzy zasługują na wyróżnienie, a jeśli to zabawa, to mnie nie bawi.”

Moim nieskromnym zdaniem jest odwrotnie. Gdyby było tak, jak pisze Tomasz, na stronie głównej znajdowałaby się nazwa „Forum Zapracowanych Tumiwisistów”. Uważam również, że jeśli jest tak, jak Tomasz mówi, portal w obecnym kształcie powinien nazywać się „Nasza Literacka Bezklasa”.

Ludzie decydujący się publikować na PP przychodzą tu w jasno sprecyzowanym celu, a celem tym jest nauka lepszego pisania. Jednak by pisać strawniej, trzeba poprawiać. A przekształcać można jedynie poprzez czytanie innych autorów i w następstwie stosowania stylistycznych, gramatycznych, lub interpunkcyjnych rozwiązań sugerowanych w komentarzach. Tymczasem znaczna część portalowych twórców ogranicza własną aktywność do wrzucania tekstów i arogancko nie interesuje się ich dalszym losem. Przeważnie są to utwory niedopracowane pod względem graficznym, upstrzone błędami ortograficznymi, denerwujące banalnym poziomem szablonowej treści, językowo beznadziejne, a ich producenci, zamiast udoskonalać swój warsztat, nadal płodzą nowe gnioty ze starymi bykami. Co mija się z edukacyjnymi założeniami PP.
Do góry
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 05-05-2010 08:17
Dokładnie. Mam takie samo odczucie. Nawet mógłbym podać jaskrawy przykład, nie o to tu jednak chodzi. Tyle że samo trzepanie piany nie pomoże. I tak będą aktywne tylko te same osoby. Co zrobić? -nie wiem.
Do góry
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 08:27
Według mnie problem leży w tym, że tak właściwie nigdzie nie jest jasno powiedziane, do czego PP służy.

Cytat:
Jeśli trafiłeś tu przez przypadek, nie zamykaj okienka. Istniejemy w sieci już od trzech lat i stale się rozwijamy. Jest nas coraz więcej! Masz w szufladzie opowiadania? Piszesz skrycie wiersze? Boisz się poddać ocenie, krytyce? Najwyższy czas wyrzucić te lęki w kąt... Miłe grono redakcyjne, z chęcią pomoże Ci w kształtowaniu warsztatu pisarskiego, a użytkownicy na pewno skomentują i ocenią Twoje dzieła. Nie zastanawiaj się dłużej.


To jest skromna informacja dla osób niezarejestrowanych. Wydaje mi się, że trzeba by położyć większy nacisk na to, że to jest portal dla tych, którzy chcą się uczyć, chcą wiedzieć, gdzie robią błędy, albo mogą pomóc w tych błędów eliminowaniu.

Póki co, tak jak powiedzieli Owsianko i Miladora, dużo osób wpada tu tylko po to, żeby zostawić swoje "genialne" opowiadania, tak samo, jak na pięćdziesięciu innych tego typu stronach.

Wydaje mi się tez, że dużo osób po prostu boi się odpowiedzieć na komentarz, albo z góry odpuszcza. Też, niestety, mamy w tym swoje zasługi.
Do góry
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 09:03
Właściwie kiedy się zjawiłam na portalu odebrałam misję PP właśnie jako miejsce wspólnej nauki. Jednakże zgodzę się, że jest to zbyt mało eksponowane a nie każdy jest tak dociekliwy jak ja. ;) Zgadzam się z Oke, że powinniśmy uwypuklić dla noworejestrujących fakt, że uczymy się wzajemnie od siebie i należy być aktywnym choćby w kwestii dyskusji pod własnym tekstem. Myślę, że jest szansa wysłać na PW z automatu wiadomość do każdego nowozarejestrowanego z odpowiednią treścią powitalną.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 09:20
Mi się wydaje, że wystarczyłoby trochę zmodyfikować ten tekst który cytowałam u góry.
Do góry
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 09:24
To też, ale powitalna wiadomość, która by nieco przybliżała atmosferę portalu wskazywała np ważne linki na forum też mogłaby wiele wnieść, tak myślę.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 09:56
Albo wprowadzić limit w dodawanych tekstach.

"Jeśli chcesz dodać kolejny tekst, musisz skomentować cudzy."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 10:01
To by było bez sensu. Nie wszystkie osoby są dobre w komentowaniu. Czasem potrzebują trochę czasu i nauki na własnych tekstach, żeby widzieć błędy. Ja tak miałam.
Do góry
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 05-05-2010 10:04
Dobry pomysł, z tym , że jak będą chcieli ominąć ten wymóg, to po prostu zasuną komentarz w stylu: "podobało mi się" i automat zakwalifikuje ich do dalszego umieszczania tekstów. Ale warto coś takiego wprowadzić, ponieważ część z nich zacznie się udzielać, a to już jakiś sukces.



Oke, ale nie wszyscy muszą wskazywać błędy, niech piszą np. jakie mają wrażenia po przeczytaniu czyjegoś tekstu. Ma to tę zaletę, że przynajmniej niektórzy rzeczywiście zaczną czytać, a to także jakaś nauka.
Do góry
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 10:05
Ludzie źle odbierają zakazy i nakazy. Jeśłi postawi się im taki warunk zwyczajnie pójdą gdzie indziej a nie o to chodzi. Myślę, że trzeba szukać inych dróg motywacji. Absolutnie pomysł z konkursem moim zdaniem jest dobrym kierunkiem. Ja się zastanowię nad konstruktywnym zmotywowaniem uzytkowników do komentowania i coś zaprponuję w najbliższym czasie.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 10:12
Tylko wtedy tak czy siak "zmotywujesz" tylko tych z forum.

1. Jeśli dopiero po 5 dodanych tekstach byłby wymóg komentowania to ludzie raczej nie będą uciekać.
2. Jeśli nie będą potrafili komentować to wstawią chociaż ocenę - opinia zawsze ma znaczenie, nawet jeśli jest opinią idioty.

P.S - Aczkolwiek mi zbytnio nie zależy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 10:16
Cytat:
Victor napisał/a:
2. Jeśli nie będą potrafili komentować to wstawią chociaż ocenę - opinia zawsze ma znaczenie, nawet jeśli jest opinią idioty.


No, thanks :|
Do góry
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 10:19
Jak wydasz książkę tylko dla znawców pióra to najpewniej się nie sprzeda.
^^
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 10:21
Cytat:
Victor napisał/a:
Tylko wtedy tak czy siak "zmotywujesz" tylko tych z forum.



Dlatego trzeba pomyśleć jak zmotywować do korzystania z forum. ;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2010 11:24
Eska Floreska napisała trafnie: „kiedy się zjawiłam na portalu odebrałam misję PP właśnie jako miejsce wspólnej nauki. Jednakże zgodzę się, że jest to zbyt mało eksponowane a nie każdy jest tak dociekliwy jak ja. Zgadzam się z Oke, że powinniśmy uwypuklić dla noworejestrujących fakt, że uczymy się wzajemnie od siebie i należy być aktywnym choćby w kwestii dyskusji pod własnym tekstem. Myślę, że jest szansa wysłać na PW z automatu wiadomość do każdego nowozarejestrowanego z odpowiednią treścią powitalną.”

Niektórym użytkownikom i pseudokomentatorom pochrzaniły się definicje: nad wejściem wisi informacja, że jest to Portal Pisarski. Nie ma tam ani słowa, że jest to WYCHODEK. Proponuję obwieszczenie: drogi Użytkowniku! Pamiętaj, że jak nie komentujesz, to nie publikujesz!
Do góry
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-05-2010 12:10
Zgadzam się, dobrze by było trochę unowocześnić słowo wstępne na stronie głównej, by ludzie wiedzieli, rejestrując się na portalu, że oczekujemy od nich nie tylko publikacji, ale i aktywnego włączenia się do portalowego życia - pomocy w komentowaniu i udziału na forum czy w konkursach.

Darksiu - dziękuję za niespodziankę. :D

dariusznowak.webpark.pl/Galeria/zabawne_fotki1_www.portalik.org.jpg
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 05-05-2010 12:17
Do usług. :)
Do góry
Autor
RE: WSZYSTKO O NICZYM (bzdurnik chwilowy)
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 05-05-2010 12:42
Ponieważ temat o wszystkim i o niczym został odblokowany, ten, jako zastępczy, zamykam i gaszę światło.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]