Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2010 21:24
Cytat:
Holandia jest zbyt mądrą drużyną aby odpuścić.

Ja w 2005 roku tak myślałem o Milanie. Od tego czasu jestem ostrożny. :)
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2010 21:29
Hahahaha, Tomasz, ale jaja. Boże, jakie to oryginalne było, no przestac śmiac się nie mogę.
Sorry, ale Brazylia skład miała lipny ze względu na despotyczny charakter Dungi, który z sobie wiadomych powodów nie wziął różnych naprawdę dobrych graczy, niekiedy dużo lepszych od tych, którzy pojawili sie na boisku.

A nawiązując do tego meczu: Ale będą jaja, jak czarni awansują do półfinału. Od wuwuzeli to chyba bębenki zaczną strzelac.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-07-2010 21:54
A co ci miałem powiedzieć, skoro zamiast coś konkretnego, mówisz komuś, że się nie zna na piłce, tak się w szkole rozmawia.
Dunga najlepiej znał formę swoich zawodników. Poza tym, mecze wygrywa drużyna, a nie jakieś konkretne gwiazdy. Co pięknie pokazują Niemcy i co pokazała Anglia. Anglia podobno miała najlepszy składa, od .... któregoś tam roku i co? Lipa. Albo Francja, tacy zawodnicy, a nie wyszli z grupy. Raczysz żartować twierdząc, że ten skład Brazylii był słaby. Oni nie przegrali z Holandią, widziałeś końcówkę, kiedy Brazylia grała w 10? To Holandia nie pozwoliła Brazyli wygrać.
Np takiej obrony Brazylia nie miała jak żyję, strzelać też miał kto. I nie musieli przegrać tego meczu. Pomarańczowa maszyna była wytrzymalsza, bardziej systematyczna. No, Niemcy, Włochy, Holandia ;)

Popatrzcie, jakie drużyny mają najwięcej tytułów. Włochy i Niemcy, drużyny grające bez polotu, takie maszyny do niszczenia i Brazylia ;) wirtuozi. Liczę, że zwycięży ładna gra, czyli Argentyna. Niestety wszystko wskazuje na to, że to mistrzostwa robotów. Niemcy vs Holandia :D To będzie piękny mecz :lol:

Chociaż Niemcy grają tu nadspodziewanie ofensywnie.



I jakoś tak kibicuję Ghanie. Pewnie odpaną. Prawie wszyscy, którym kibicuję odpadają. Mam pecha ;/
Ch... Włosi.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2010 22:07
Dunga był mocno krytykowany - nie wziął między innymi Ronaldinho i Pato ze względu na jakieś osobiste animozje. Oboje mieli świetny sezon w Milanie, a sam Pato mimo młodego wieku jest zawodnikiem o niebo lepszym niż drewniany Fabiano. Kto zresztą zapisał się in plus na tych mistrzozstwach? Bastos, Maicon i chyba tyle...
Na Francję raczej nikt nie liczył. Już przed mistrzostwami atmosfera wokół ich kadry była fatalna. Bojkot Gourcuffa, krytykowany niezmiernie Domenech, rzadkie bramki strzelane z akcji i przede wszystkim zadziwiająca wręcz niemoc strzelecka. Ta drużyna skończyła się w chwili odejścia najlepszego zawodnika ostatnich dwudziestu lat - Zidane'a.

Niemcy grają świetnie, fakt, ale są do pokonania co pokazała Serbia. Z Argentyną mogą wygrac bo ile drużyna z Ameryki Płd ma świetny atak to w obronie mizerię straszną. No i Messiemu odbiło na punkcie strzelenia bramki. Na 10 jego akcji 9 kończy się strzałem - i to kiepskim strzałem.

A Anglia? Ona zawsze ma dobry skład, a kończy tak samo... :)
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 03-07-2010 09:51
dlaczego Dunga nie zabrał Ronaldinho i go nie lubi? Nieoficjalni w Brazylii mówi się że przez to:

http://www.youtube.com/watch?v=Mes2LJcg5Tk

i gdy tylko Ronaldinho nie jest najlepszy na świecie nie powołuje go ;) Pato nie zabrał bo nie wyszedł mu jakiś mecz w kadrze i już od tamtego czasu "Kaczor" stracił miejsce w kadrze

Cytat:
Ja w 2005 roku tak myślałem o Milanie. Od tego czasu jestem ostrożny. smiley

tak, tylko że Milan zawsze tak miał że byli zbyt pewni siebie ;) a jak już mamy wspominac Milan to lepszy przykład mieliśmy w dwumeczu z Deportivo w 2004 ;) pojechali na piknik do Hiszpanii po zwycięstwie u siebie 4:1, skończyło się 0:4... I niestety nie wyciągnęli z tego wniosków, na szczęście Holandia jest piłkarsko mądrzejsza niż najlepsza drużyna klubowa XXI wieku ;) bo takiego składu jak Milan w latach 2003-2005 nie miał nikt, nawet Barcelona z 2006 czy 2009 ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2010 12:38
Pato miał przeciętny sezon. Ronaldinho miał przeciętne 4 ostatnie sezony. Dunga chciał zrobić zgraną, solidną drużynę, a nie "dream team", który by ładnie wychodził na reklamach coca-coli. Czasami o porażce decyduje chwila kryzysu. W pierwszej połowie, kiedy Brazylia grała z pełnym zaangażowaniem to Holandii nie było. Stało się - trudno, ale nie można mówić, że Dunga coś drastycznie zawalił, jak Domenech.

Cytat:
Ona zawsze ma dobry skład, a kończy tak samo... smiley

No to teraz pokazałeś wytrawne wręcz znawstwo. Anglia dobry skład to ostatnio miała w 1966.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 03-07-2010 13:29
Ronaldinho miał przeciętny sezon? No nie... Najwięcej asyst ze wszystkich w Milanie, gra opierała się na nim i jak tylko mecz mu wychodził Milan wygrywał z łatwością... Pato nie miał przeciętnego sezonu, tylko kontuzje, jak już grał to robił to bardzo dobrze ;) także ewidentnie Dunga nie pomyślał powołując chociażby Kakę który miał dużo słabszy sezon od jednego i drugiego ;) a skoro Kaka poradził sobie nawet nieźle na mundialu to jakby tam byli Ronaldinho i Pato to Brazylia przeszłaby Holandię i każdą inną ekipę

a jeśli uważasz że Anglia nie miała dobrego składu to nie wiem kto miał... ;) same gwiazdy oprócz bramki, jeśli to nie był dobry skład to w piłkę grają same cieniasy ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-07-2010 13:55
Ale słuchajcie, może Ronaldincho i Pato nie pasowali mu do koncepcji. To nie też o to chodzi, aby wcisnąć każdą gwiazdę z obywatelstwem. Wtedy Real Madryt by wygrywał wszystko :D Ci piłkarze muszą grać razem, grać w piłkę.
Anglia miała świetnych zawodników, ale jak powtarza cała Anglia, nie była drużyną.

Widzieliście mecze Brazyli? Brazylia najsłabszy mecz miała z Portugalią, bo im się nie chciało. Widzieliście mecz z WKS, Z Chile? Bez problemu wygrywali z każdym. Widzieliście pierwszą połowę z Holandią? Holandia była bezsilna. Pierwsza bramka i karny rozwaliła Brazylię. Przegrali mentalnie. Ten faul Melo był głupszy od faulu Zizou.

A widzieliście mecz Urugwaj Gana? I ostatni karny w dogrywce :D Widzieliście jak ten koleś się cieszył w szatni, jak zobaczył, że swoją ręką i czerwoną kartką uratował Urugwaj. Piłka powinna być w siatce :D

To jest piękno futbolu, powiedzcie, że to nie było wspaniałe :D
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2010 14:56
Chyba każdy zrobiłby by tak samo. Dla mnie piękne było też jak ten sam zawodnik, co przestrzelił w ostatniej minucie dogrywki strzelał pierwszą jedenastkę w serii rzutów karnych, trener mu zaufał. To był chyba jak dotąd najbardziej dramatyczny mecz. Ja chciałbym zobaczyć Urugwaj w finale.


Za godzinę hitowe spotkanie. Ciekaw jestem, naprawdę. Nawet mam trochę sympatii dla Niemców na tym Mundialu, bo grają odważnie.

Wracając do Brazylii: Imponował mi Maicon, ale miałem wrażenie, że wielu piłkarzy gra na zaciągniętym psychicznym wstecznym.

W meczu Paragwaj - Hiszpania faworyt jest tylko jeden, ale fajna by była jakaś sensacja albo przynajmniej trochę emocji.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2010 15:20
Cytat:
Najwięcej asyst ze wszystkich w Milanie,

No zarąbistą miał konkurencję. :D
Nigdy się nie sprawdziła wspólna gra Kaki i Ronaldinho w jednej drużynie. Jakbym miał wybierać między nimi, to chyba oczywiste, że też postawiłbym na Kakę. Ewentualnie można było wziąć Dinho za Baptistę, ale z drugiej strony taki ktoś na ławce, psułby tylko atmosferę w zespole - czy to przez nocne balety, czy przez kłótnie z trenerem.
No a Maicon to klasa sama w sobie... Bez dwóch zdań najlepszy brazylijski piłkarz obecnie.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-07-2010 15:20
Argentyna Hiszpania :D to będzie mecz. A mecz o 3 miejsce też będzie ciekawy w tym roku co? Niemcy Hiszpania :D A finał Argentyna vs Holandia. Przegram 1/2 ltra ale co tam, kibicuję Argentynie.
- tak bym chciał, więc bądźcie pewni, że będzie inaczej, bo jak na razie ciągle się mylę.

Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 03-07-2010 18:07
tak tak, Argentyna to sobie może pograć w bierki z Niemcami, może tam mieliby jakieś szanse, stało się tak jak się spodziewałem, przereklamowana Argentyna dostała porządna lekcję futbolu, powinni odpaść rundę wcześniej, gdyby nie ten oszukany gol Meksyk mógłby zrobić niespodziankę, niestety sędzia podciął im skrzydła :rol: także Tomaszu proszę Cię, kibicuj teraz Hiszpanii żeby odpadła a w półfinale Urugwajowi i Paragwajowi bo finał Holandia-Niemcy to coś o czym marzę :D na razie jest to bardzo możliwe :)

wynik 0:4 chyba nie wymaga komentarza, Argentyna jak zawsze dno i aż bym się napił za to że Bóg był na tyle łaskawy i pozwolił im już teraz odpaść z turnieju :D ale było u mnie w domu głośno po każdym golu Niemców B)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-07-2010 18:38
U mnie też było głośno. Przy trzecim golu już wszyscy kibicowali Niemcom, no bo szkoda, kibicować partaczom. To co Argentyna robiła w ataku było śmieszne. Fakt, Niemcy grali rewelacyjnie w obronie, ale Argentyńczycy nie rozumieją chyba, że to gra zespołowa, piłkę trzeba podawać, a nie grać samemu jak na w-fie.
No Jakubie została mi Hiszpania, ale po tym co pokazuje i co pokazują Niemcy, nie wierzę, w ich sukces.
Ale obstawiałem Niemców w pierwszej 4 ;) mało kto to robił. A teraz pierwsza 4 :D Holandia, Niemcy, Hiszpania i Urugwaj. Kto tak obstawiał? ;)
Cuda.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2010 19:35
No stary, jakbyś postawił na Kakę, a nie Ronaldinho w tym sezonie to dalej niż Dunga byś nie zaszedł. Milan miał słaby skład, a i tak grał całkiem nieźle - głównie dzięki Pato i przede wszystkim Ronaldinho, który w końcu grał co najmniej dobrze.
Sama Anglia skład miała bardzo dobry - może ogranicz spożycie napoi wyskokowych, jeśli tego nie zauważyłeś.
Tyle, że z nimi jest ten sam problem co przez lata z Hiszpanią - mnóstwo gwiazd, efektowna gra, a sukcesów zero.
Jak wspomniałem, Argentynę tak samo jak Brazylię pogrzebało przekonanie o własnej nieomylności ich trenerów. Tak samo zresztą zrobił Lippi - wcale nie wziął najlepszych. Co tam robił Grosso, Montolivio?
Na czas mistrzostw odkłada się osobiste animozje vide Dunga. Co do Argentyny to sprawdza się stara prawda, że ofensywą wygrywa się mecze, ale defensywą mistrzostwa.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-07-2010 19:45
Cytat:
Sama Anglia skład miała bardzo dobry - może ogranicz spożycie napoi wyskokowych, jeśli tego nie zauważyłeś.
:lol: A to do kogo? Kto mówił, że Anglia miała słaby skład?

A jakie gwiazdy, przepraszam mają Niemcy? Nie chodzi o gwiazdy, chodzi o drużyne. Jeśli, ktoś nie pasuje do składu, żeby był Ronaldo, nie powinien jechać. Ale to nie problem, gwiazd, jak słusznie zauważyłeś wiara w trenerów, a także wiara trenerów w gwiazdy. To co Boski Diego mówił o Messim było śmieszne. Piłka nożna to gra drużynowa, trzeba stworzyć drużynę, a nie postawić grupę zawodników i kazać im grać. Wtedy mecze, typu ktoś kontra reszta świata, zawsze by wygrywała reszta świata. Tak się nie da.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2010 23:32
Ja już na początku napisałem, że Niemcy minimum w półfinale:)
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2010 11:37
Cytat:
Tak samo zresztą zrobił Lippi - wcale nie wziął najlepszych. Co tam robił Grosso, Montolivio?

Yyyy... To niby kogo miał wziąć?
Przed Mundialem byłem trochę zły, że nie wziął p. Marka Balotelliego, ale przy tym wyrobie piłkopodobnm, który się kopie w RPA, to p. Balotelli by chyba tylko ptaszki strącał. Innych kontrkandydatów nie było.
A co tam robił p. Grosso to nie wiem. Pewnie byłem zbyt oszołomiony wspomnianymi trunkami, bo nawet go nie zauważyłem na liście zawodników.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2010 11:07
To dziś finał :) Tak czy siak będzie dobry wynik. Niestety :D Znów nie będę kibicował z całego serca. Hiszpanii kibicuję, ale jak wygra Holandia to nie muszę wódki stawiać :) czyli zaoszczędzę trochę kasy :D Heh
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
nuwanda_89 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Kalisz
Dodane dnia 11-07-2010 12:46
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
To dziś finał :) Tak czy siak będzie dobry wynik. Niestety :D Znów nie będę kibicował z całego serca. Hiszpanii kibicuję, ale jak wygra Holandia to nie muszę wódki stawiać :) czyli zaoszczędzę trochę kasy :D Heh


no to nie zaoszczędzisz, ale jak wygra Hiszpania, to ze szczęścia nawet Ci tę kasę pożyczę, ba dam Ci ją:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 11-07-2010 19:27
a jak wygra Holandia to ja wygram zakład :D a jestem na 100% pewien swego, byłem od początku czerwca gdy zobaczyłem kadrę Holandii, nic tego nie zmieni i dzisiaj Oranje przy 3 podejściu w końcu wygrają finał, do tej pory przegrywali w nim tylko z gospodarzami, teraz na drodze jest tylko Hiszpania, grająco nieciekawie i zupełnie nie po swojemu (no, Holandia też gra zdecydowanie inaczej niż zawsze :p ), jak na moje Sneijder z Robbenem wygrają Mundial, mimo słabej obrony strzelą o jednego gola więcej niż stracą :D oby... :)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]