Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 08-06-2010 10:55
Przypominam: do jutra typujemy, a potem już tylko śledzimy :)

Kto jeszcze nie wytypował nic, niech się spręża.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-06-2010 15:16
Dlaczego do jutra? Forza Italia, Italia, Italia!!!
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-06-2010 22:27
A jak to miało być, konkretne wyniki meczy typujemy, czy nie?
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-06-2010 22:46
kto chce. Ja typuję tylko 4. I kto wyjdzie z grupy. Może później wyniki też. ale wszyskich mecz mi się nie chce.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-06-2010 00:06
kto wyjdzie z grupy wg mnie:

A: Meksyk, RPA
B: Nigeria, Argentyna
C: USA, Anglia
D: Niemcy, Ghana
E: Holandia, Kamerun
F: Włochy, Paragwaj
G: Brazylia, WKS
H: Hiszpania, Chile
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2010 01:01
Po przeanalizowaniu drzewka turniejowego zmienię jednak typy na pierwszą czwórkę, dając za Holandię (i tak będę jej kibicował!!!) na Anglię (nie moja wina, że mają stosunkowo najłatwiejszą drogę do półfinału).
Czyli:
1. Brazylia
2. Hiszpania
3. Argentyna
4. Anglia
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 09-06-2010 09:44
Proponuję jeszcze do piątku wytypować króla strzelców :-) (pierwszy mecz w piątek o 23:40)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2010 10:55
Pan Lionel Messi! (wiem, to nie było odkrywcze :D )
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2010 14:05
Wytypowanie Mistrza świata przy królu strzelców jest dość łatwe. Co prawda Messi jest faworytem, ale w Argentynie nie jest, aż tak skuteczny, jak w Barcelonie, a i często zamiast gwiazd odpowiedzialność za strzelanie bramek biorą na siebie inni. Kto wie czy nie pokaże się jakiś nowy Schillaci.

A Jeżeli chodzi o wyjście z grupy to:
Gr.A: Francja, Urugwaj
Gr.B: Argentyna, Nigeria
Gr.C: Anglia, USA
Gr.D: Niemcy, Serbia
Gr.E: Holandia, a oprócz niej każda drużyna ma szansę, a największe daję Kamerunowi.
Gr.F: Włochy, Paragwaj(Słowaja też nie jest bez szans i miło byłoby jakby sprawiła niespodziankę)
Gr.G: Brazylia, Portugalia(WKS może tu nieźle namieszać)
Gr.H Hiszpania, Chille

Najprawdopodobniejszym finałem jest mecz Brazylia - Hiszpania, ale we wróżkę ciężko się tu bawić. Niemniej spróbuje:

1: Hiszpania
2: Brazylia
3: Anglia
4: Argentyna

Argentyna specjalnie trudnej drogi nie ma, ale nie zdziwiłbym się jakby po drodze gdzieś się potknęła. W Anglii wielkiego faworyta nie upatruję, ale mieli dobre losowanie i jak naprawdę chcą wygrać mundial to muszą to wykorzystać. W przypadku Brazylii i Hiszpanii wszystko jasne. Grają znakomicie, skutecznie i porywająco. Trochę szkoda, że Brazylia w ćwierćfinale zagra z Holandią, bo "pomarańczowi" mają potencjał na pudło, ale co do tego czy sam mecz rozegra się w ćwierć-, czy w półfinale to mała różnica. I tak powinno być wielkie widowisko. Nic niezwykłego nie byłoby też gdyby w finale zagrały np. Niemcy i Włochy, choć specjalnie sukcesów w tym roku im nie przewiduję. Faza pucharowa to sprawa otwarta i decyduje tu wiele czynników.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-06-2010 15:58
Ja bym Torresa typował na króla strzelców. Patrząc na grupę jaką mają postrzela sobie w trzech meczach. Później będzie ciężko.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 09-06-2010 18:38
Hehe, przeglądałem sobie składy drużyn które mogą szaleć do półfinałów i ciekawą rzecz odkryłem - WSZYSCY zawodnicy z reprezentacji Anglii są z angielskich klubów! Podobnie Niemcy (z tą różnicą, że tam 70% to "Niemcy" :lol:) i Włosi - oprócz Fabio Cannavaro, który gra gdzieś w Afryce :-)

Co do króla strzelców... to wróżenie z fusów, ale dla mnie Argentyna może być dużym zawodem tych MŚ, Messi może nie odźwignąć tego ciężaru - poza tym ma obok siebie też bramkostrzelnych napastników. Kusi mnie, żeby postawić na Rooneya albo Robbena :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-06-2010 23:02
myślałem że będę inny ale widzę moja kandydatura już jest :) Złotą Piłkę po mistrzostwach świata dostanie Arjen Robben, nie wiem czy będzie królem strzelców ale liczę na niego że zdemoluje w tym roku wszystkich, nie ma piłkarza lepszego od niego na świecie :D (i nie wyskakujcie mi tu że Messi lepszy, on mu do pięt nie dorasta wg mnie :p )
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-06-2010 14:56
Robben zdecydowanie. Zdobył przecież w tym roku mistrzostwo niemiec. Wow!! :bigeek: I nie mógł zrobić nic w finale LM, gdy musiał grać przeciwko myślącej obronie. Przypomnijcie kto był królem strzelców w 2006 roku? Klose. Co za gwiazda ;) MŚ to nawet nie mistrzostwa Europy tu nikt nie odpuszcza. Zobaczycie, że będzie mało bramek i będą szachy. No może poza meczami w grupie, gdzie jeszcze będą afrykańskie drużyny, tam gwiazdy będą mogły sobie postrzelać. Bo jak przypomnę sobie grę WKS w Niemczech, to mi się łezka w oku kręci, futbol na tak Taktyka jak z podwórka.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2010 16:07
Ale teraz p.Robben [o ile (odpukać) nie dozna kolejnej kontuzji - "piłkarz ze szkła" o nim mówią] będzie miał do pomocy p.Sneijdera, czyli znacznie więcej okazji do wykazania się, niż miał w Bayernie, gdzie musiał sam wszystko ciągnąć! I to już jest coś, taka dwójka (nie wiem już który cenniejszy).
Jeśli reszta Holendrów (kadra może nie wybitna, ale solidna) nie będzie od tych dwóch odstawała, to może być pomarańczowo, może być cudownie.

Ja zakładam, że walka o koronę króla strzelców rozstrzygnie się w fazie grupowej, a tam Messi będzie szalał (ma do tego Słowaków i Greków).
Hiszpanie też mogą wiele nastrzelać, ale tam jest dwóch snajperów do podziału - p.Villa i p.Torres.



Cytat:
Przypomnijcie kto był królem strzelców w 2006 roku? Klose. Co za gwiazda smiley

Bardzo dobry napastnik wówczas, zresztą główny faworyt do tej korony (u wszystkich ważniejszych buków).
Cytat:
Zobaczycie, że będzie mało bramek i będą szachy.

Nie byłbym taki pewny. To mogą być właśnie mistrzostwa wyjątkowo ofensywnej piłki, jakiej dawno na tym poziomie nie było.
Na fali są drużyny znane z wyjątkowo otwartej gry - Brazylia, Argentyna, Hiszpania, czy Holandia. Ooza tym teren będzie sprzyjał ultraofensywnym drużynom afrykańskim, z których praktycznie każda poza Algierią ma spore szanse na wyjście z grupy (chociaż nie... Algieria w sumie też ma). Za to kraje znane z wyrachowanej, strategicznej gry, są piłkarsko w dołku - Niemcy, Italczycy, zobaczymy jeszcze Anglików (to w sumie, jak na razie, główna zagadka - co oni pokażą?).

P. Marceli Lippi na pewno nie zrezygnuje z piłkarskich szachów, ale co znaczy najlepszy szachista, kiedy ma same piony, skoczki i laufry, ale bez wież i hetmana?
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-06-2010 19:52
A zatem nasze eksperckie typy wyglądają następująco:

pw

1. Hiszpania
2. Anglia
3. Holandia
4. Francja

jakub

1. Holandia
2. Anglia
3. USA
4. Hiszpania

oke_mani

1. Holandia
2. Argentyna
3. Anglia
4. Portugalia

sirmicho

1. Hiszpania
2. Brazylia
3. Portugalia
4. Holandia

Jack the Nipper

1. Brazylia
2. Hiszpania
3. USA
4. Argentyna.

Tomasz Obłuda

1.Włochy
2.Brazylia
3.Niemcy
4.Francja.

bury_wilk

1. Argentyna
2. Anglia
3. Hiszpania
4. Holandia

VV

1. Brazylia
2. Hiszpania
3. Argentyna
4. Anglia

AmIam

1: Hiszpania
2: Brazylia
3: Anglia
4: Argentyna

Typowanie uznaję za zamknięte. Na podstawie powyższych prognoz wyłonimy zwycięzcę.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-06-2010 21:36
Ja nie wygram, obstawiłem jak kibic, ale myślę, że poza Włochami mogę mieć trochę punktów ;)

_VV_ obyś miał rację. No poza Włochami. Holandię lubię, a Argentyna i Brazylia jak najbardziej. Z tym, że Brazylia gra dobrze w obronie, i wbrew pozorom, to nie jest jakiś na prawdę szalony futobol otwarty. Już się nie mogę doczekać pierwszych spotkań.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 10-06-2010 23:10
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Robben zdecydowanie. Zdobył przecież w tym roku mistrzostwo niemiec. Wow!! :bigeek: I nie mógł zrobić nic w finale LM, gdy musiał grać przeciwko myślącej obronie.

a wcześniej prawie w pojedynkę rozjechał niemyśląca i żenująco słabą obronę Manchesteru United ;) gdyby nie on to Bayern by nawet z grupy nie wyszedł a tu proszę, zaciągnął ich aż do finału mimo że ta drużyna nie miała na to potencjału ;) a Holandia ma dużo wyższy potencjał od Bayernu, zdecydowanie :yes:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 10-06-2010 23:13
ja chyba źle coś drabinkę ogarnąłem... no ale niech będzie :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-06-2010 17:59
Zaraz zobaczymy niezły mecz. Myślę, że Meksyk wygra, ale to nie będzie łatwe.



Ja widzę to tak. Grupa A - Francja Meksyk
B - Argentyna Grecja
C - Anglia USA
D - Niemcy Serbia
E - Holandia Kamerun
F - Włochy Paragwaj
G - Brazylia Portugalia
H - Hiszpania Szwajcaria



A w nocy, Francja pokona Urugwaj, myślę, że z łatwością i jestem pewien, że drużyna kolegi Robena, Ryberyego zaskoczy (niestety) wielu niedowiarków. Mimo, że bez Zidana to nadal wicemistrzowie świata.



Remis i żałuję. Pierwszy raz w życiu będę kibicował reprezentacji z Afryki. RPA w drugiej połowie grała tak jak lubię. Mądra, taktyczna gra, wciąganie przeciwnika i kontry. W sumie powinna być bramka na 2:1. Myślałem, że po stracie bramki, pójdą na wymianę, ale nie :) Grali mądrze, bronili się i kontratakowali. A bramkarz Meksyku to partacz, szczęscie chyba sprzyja głupim. Pierwsza połowa, ok, RPA było ostrożne, ale później :) heh. Włochy Afryki.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-06-2010 18:49
Liczę, że we Francji postraszą jednak kimś więcej niż p.Ribery, a parę talentów mają. Np. taki p.Gourcuff - on był w tym sezonie 5 razy lepszy niż ten cały p.Ribery. Tak samo p.Gomis może być rewelacją.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]