Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Volver Użytkownik
  • Postów: 79
  • Skąd:
Dodane dnia 24-06-2010 18:50
forza Slovacchia! ach ciekawie teraz będzie.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
SzWU Użytkownik
  • Postów: 35
  • Skąd:
Dodane dnia 24-06-2010 18:55
Bramka Słowaków na 3 1 była mistrzowska :D
SzareWersyUlic
479.-31.08.10
"..poezja wieków to gówno.Jest żałosna."Bukowski
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-06-2010 19:28
i dobrze, zgadzam się z tym że dla dobra włoskiej piłki lepiej że już nie grają ;) Holandia będzie mistrzem, w 1/4 prawdopodobnie zagra z Brazylią, tam się okaże jak ich wyrachowanie z tego mundialu naprawdę działa :D liczę na mistrzostwo bez straty gola w wykonaniu Holendrów, są w stanie to zrobić, jestem tego coraz bardziej pewien :)

dla ciekawostki, jedna z drużyn: Urugwaj, Korea Płd, Ghana, USA zagra na pewno w półfinale :) czyli jednak Amerykanie mogą osiągnąć brąz jak przewidywałem :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-06-2010 21:37
Ale jak ładnie gra Japonia. Forza Ippon. I w obronie i w ataku, jak Włosi :lol:
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 25-06-2010 11:09
W ogóle drabinka jest niezła: na wygranego z meczu Niemcy - Anglia będzie już czekać najprawdopodobniej Argentyna :-) (o ile oczywiście wygra z Meksykiem)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 25-06-2010 11:16
nie nie, to zwycięzca mecze Niemcy - Anglia będzie czekać na zwycięzcę Argentyna - Meksyk, europejski klasyk będzie o 16 :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 25-06-2010 23:48
no tak, Jakbu, masz racje :-)
kolejny szlagier w 1/8: Hiszpania - Portugalia :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-06-2010 21:34
Haha, i po Jankesach. Niech się baseballem lepiej zajmą. Żeby jeszcze dzisiaj Anglia dostała w dupsko i będzie gites. :D



I jest. :)
Szkoda Meksyku, bo gra z Argentyną jak równy z równym. Liczę, że i w drugiej połowie będzie z tego mecz.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 27-06-2010 23:42
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Żeby jeszcze dzisiaj Anglia dostała w dupsko


No i dostała. Znikną falgi z okien, z policzków, chorągiewki z aut, czerwone włosy, vuvuzele i okrzyki z knajp. Słyszałem je nawet przy zamkniętym oknie... Co jak co, Angole potrafią się bawić, to kibole całym sercem. :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-07-2010 17:57
Holandia vs Brazylia. Na razie 1:1. Pierwsza połowa Brazylia rządziła, druga przebudzenie pomarańczy. Jak się skończy mecz? Trzymam za Brazylie ;/



Holandia prowadzi 2;1 a Melo dostał czerwoną kartkę :( czyli co mam kibicować Argentynie. A jak Argentyna odpadnie, to komu? Pewnie Hiszpanii. Ale lipa.



Co za wstyd :( Żenada. Najbrzydsze mistrzostwa świata. Może finał Holandia vs Niemcy?



I proszę, nie mówcie, że Holandia gra ładnie, bo nawet ich trener mówił, że "Nauczył ich wygrywać brzydkie mecze". Świetnie, triumf taktyki, ale trochę żal.



Cytat:
Pozwólcie mi zapewnić was, że naprawdę chcemy wygrywać, i jeśli uda nam się to zrobić z klasą, to świetnie. Ale musicie się też przygotować na "brzydkie" zwycięstwa
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2010 18:00
Biorąc pod uwagę, jaki piach grała Brazylia przez całe mistrzostwa to łaska boska, że ich już nie ma. Fabiano niech wraca trenowac piłkę ręczną.
Poza tym kanarki grały z finezją drwali i dla mnie to najpiękniejszy dzień mistrzostw, kiedy ta słaba, chamsko grająca drużyna zakończyła w nich swój udział :).
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-07-2010 18:16
No tak, w zamian będziesz miał przepięknie grającą Holandię. Szybki ofensywny futbol. Zachwycają lekkością i pomysłowością w rozgrywaniu meczy.
A te wszystkie okropne bramki, które zdobyła na tych mistrzostwach Brazylia, na wymioty zbiera. Zwłaszcza, ta przypadkowa szmata, jaką strzelili Holandii.
Sami wirtuozi gry zostaną. Szkoda, że Niemcy nie grają tak pięknie jak kiedyś, byśmy mieli dwie wspaniałe reprezentacje. A tak zachwyca nas głównie Holandia.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2010 18:46
Powinieneś zmienic sobie podpis :p.
Holandia na pewno zagrała w tym meczu efektownie, nie efektywnie niestety, bo wtedy mielibyśmy wynik z 4:1.
Brazylia słaba była, pokazała to z niezłymi zespołami takimi jak Portugalia, czy Holandia. Z Koreą i WKS problemu wygrac nie było, Chile niezłe w ataku, ale obrona słabo.

Niemcy, obok chyba Urugwaju, grają najładniejszą piłkę tych mistrzostw. Argentyna podobnie jak Holandia - nieźle z przodu, beznadziejnie z tyłu. nie miałbym nic przeciwko niespodziance i koronowaniu Urugwaju na mistrzów.
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2010 18:58
Ja kibicuję na tych mistrzostwach Urugwajowi, mają już w historii dwa tryumfy, czemu nie dorzucić trzeciego? Jeśli dziś odpadnie, to Ghanie też pokibicuję;)
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 02-07-2010 19:23
a dla mnie jest to dzień triumfu :D w końcu Holendrzy grają tak jak powinni, nie jakąś przepiękną piłkę która pozwala wyjść w grupy i odpaść bo się drużyna wystrzelała w grupie :) w końcu grają o zwycięstwo w turnieju i muszą je osiągnąć, dzisiaj pokazali że są najlepsi w wygrywaniu :smilewinkgrin: dzisiaj koniec Brazylii, jutro koniec Argentyny i niech jeszcze Hiszpania nie awansuje do finału i mistrzostwa będą dla mnie najlepszymi od lat (zeszłe to triumf Italii więc wspaniałe wydarzenie ale Francuzi w finale już mi się nie podobali ;) )

także wszystko zmierza powoli do finału który sobie wymyśliłem: Holandia - Niemcy :D i liczę na triumf Oranje, niewątpliwie zasłużony ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2010 20:05
Ja i tak twierdzę, że Brazylia była najsilniejszą, najbardziej kompletną i najlepiej przygotowaną do turnieju ekipą, której dzisiaj w drugiej połowie powinęła się zwyczajnie noga (ku mojej radości, bo całym sercem jestem za Holandią). No i dobrze... zawsze po odpadnięciu Brazylii wyścig po mistrzostwo zaczyna się tak jakby na nowo.
Dla Holandii to był pierwszy poważny mecz w mistrzostwach - zaliczony, przynajmniej w drugiej połowie. Dobrze, że jest p. Sneijder, bo bez niego nic by nie zrobili.
Teraz sytuacja się rysuje dla nich komfortowo, bo główni rywale do złota będą się tłuc między sobą i ten, który przejdzie, będzie zapewne fizycznie wykończony.
Tylko żeby nie zlekceważyli swojego rywala w półfinale, bo choć będą faworytem, to jednak nie będzie spacerku (a męczyli się nawet ze Słowacją, jedną z najsłabszych ekip całych mistrzostw)...

No zobaczymy. Do boju, Pomarańczowi!
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 02-07-2010 20:20
wszyscy mówią że męczyli się ze Słowacją, to jakieś totalne nieporozumienie i dziwne spojrzenie na tamto spotkanie ;) Holandia stosuje coś takiego jak gra zachowawcza ;) gdy mogą oszczędzają się, robią nagłe zrywy, strzelają tyle ile potrzeba, przechodzą dalej ;) krótko mówiąc mistrzowski w dzisiejszych czasach styl, jedyny dający sukcesy :yes: oddanie inicjatywy rywalowi nie oznacza że drużyna się męczy z rywalem, to coś nazywamy w sporcie taktyką ;) jak widać była skuteczna a Holandia miała więcej sił niż Brazylia przez co wygrała a i tak nie włożyła 100% w ten mecz dzisiejszy, nie mogę się doczekać finału w którym w końcu to zrobią :smilewinkgrin:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2010 20:22
Hmm... Teraz zauważyłem, że moje (ale chyba nie tylko moje) typy sprzed turnieju są już całkiem nieaktualne. :)
Na ten moment (stan przed meczem Ghana - Urugwaj), bym obstawiał, że na 80% w finale zagra Holandia ze zwycięzcą meczu Argentyna - Niemcy. A szanse w tym finale daję pół na pół. :)
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2010 20:37
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Ja i tak twierdzę, że Brazylia była najsilniejszą, najbardziej kompletną i najlepiej przygotowaną do turnieju ekipą, której dzisiaj w drugiej połowie powinęła się zwyczajnie noga


No to Ty guzik wiesz o piłce, bo ani składu nie mieli rewelacyjnego, ani przygotowani specjalnie dobrze nie byli :].
Fajnie, jakby Urugwaj wszystkich zaskoczył. Mają chyba najmocniejsza pakę od ładnych paru lat, Suarez gra świetnie, Forlan chyba szczytowy moment kariery...
Do góry
Autor
RE: Mistrzostwa świata w piłce nożnej - zabawa typerów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-07-2010 21:16
Cytat:
No to Ty guzik wiesz o piłce
Tak, myślałem, to Pan Gmoch się zarejestrował na PP. Panie trenerze, może się pan ujawnić.

Cytat:
Holandia stosuje coś takiego jak gra zachowawcza gdy mogą oszczędzają się, robią nagłe zrywy, strzelają tyle ile potrzeba, przechodzą dalej krótko mówiąc mistrzowski w dzisiejszych czasach styl, jedyny dający sukcesy oddanie inicjatywy rywalowi nie oznacza że drużyna się męczy z rywalem, to coś nazywamy w sporcie taktyką
Pan Gmoch pewnie z tym się zgodzi :D
Ja na pewno. Tak powinni grać Włosi i tak grali kiedyś. Przyjmujemy u siebie, pełna kontrola i bramki. Popatrz jak mało tracą. Jeszcze dajcie im wybitnego bramkarza będą wielcy. W sumie powinni mi się to podobać. Ale jakoś nie jestem przekonany do Holendrów.

Brazylii powinęła się noga to prawda, ale Holandia ich zaskoczyła.
Obawiam się, że ci faceci mogą sobie dać radę z każdym. Jak Niemcy. Z tym, że poza grą taktyczną i mądrą w Oranie grają indywidualności. ;/

Cytat:
Tylko żeby nie zlekceważyli swojego rywala w półfinale, bo choć będą faworytem, to jednak nie będzie spacerku (a męczyli się nawet ze Słowacją, jedną z najsłabszych ekip całych mistrzostw)...
Jeśli ktoś gra w półfinale, nawet jeśli tam trafił łatwiej niż inni, nie może być słaby. Holandia jest zbyt mądrą drużyną aby odpuścić.
Słyszałem ciekawe wypowidzi dziennikarzy z Holandii. Mówią, że na reszcie mają dojrzałą drużynę. Zawsze grali pięknie, teraz grają w piłkę.
Bo wiemy, że nie ma punktów za styl.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?