Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 13-09-2010 10:11
Słuchajcie, rozumiem emocje, rozumiem żal, nawet rozumiem, że niektórym trudno pogodzić się z przegraną, ale bądźmy rozsądni i nie zachowujmy się jak dzieci.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Bardzki Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd: Zielona Góra
Dodane dnia 13-09-2010 10:17
Wydaje mi się ,że dyskusje na forum mogłyby być całkiem bardzo dobrym tematami na opowiadania. Może temat konkursu w tym kierunku.
Rafał
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 13-09-2010 10:17
Kto jak się bawił i na co był nastawiony widać po tym kto przeczytał wszystkie prace. Skoro z 23 osób zagłosowało 11 i mniejszość podjęła się komentowania - to co mam o tym myśleć?
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 13-09-2010 11:28
Zainteresowanie było wielkie dopóki konkurs trwał. Po ogłoszeniu wyników jury, niektórzy zniechęcili się. Ja to rozumiem, wysyłając pracę na konkurs każdy liczy na zwycięstwo. Kiedy dowiaduje się, że jego praca nie została najwyżej oceniona, przychodzi rozczarowanie, zawód. To normalne odczucia. Tylko jedni potrafią się z tym pogodzić, inni nie. To też jest naturalne. Mimo wszystko uważam, że konkurs udał się wspaniale. A narzekający zawsze i wszędzie się znajdą. Nawet jeśli się im da gwiazdkę z nieba, to i tak stwierdzą, że jakaś nie taka. Za słabo świeci i w ogóle jest do bani.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 12:22
Wszystko fajnie co Darsiu piszesz. Pewnie racja.

Zabrakło tylko kultury i dobrego wychowania u niektórych. I to jest żenujące.
Przynajmniej jak dla mnie.


Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 13-09-2010 13:17
Nie wiem, czy powinnam zabierać głoś, bo pewnie zaraz ktoś sobie pomyśli, że jeśli zajęłam II miejsce, to pewnie prze "kumoterstwo" i powinnam siedzieć cicho.
Muszę jednak coś dodać do tej dyskusji, bo naprawdę aż trudno uwierzyć ze mądrzy ludzie o szerokich horyzontach mogą wypisywać takie rzeczy.

Zastanawia mnie dlaczego nikt nie zgłosił swoich uwag przed rozstrzygnięciem konkursu? Przecież regulamin " wisiał na PP przez wiele tygodni.
Każdy wysyłając swój tekst, doskonale wiedział, jakie są reguły i kto jest w Jury.
Wszystko było ok dopóki nie opublikowano listy z punktacją.
Jestem niezmiernie ciekawa, czy gdyby osoby, które mają teraz najwięcej pretensji znalazły się na jej szczycie, zgłaszałyby jakiekolwiek zastrzeżenia.
Mogę wam odpowiedzieć - NIE!

Zresztą, zachowujecie się tak, jak gdyby od tego konkursu zależała cała wasza przyszłość.
Ludzie... My się tu uczymy.
Pisać, recenzować, a także organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia.
Coś nie wyszło? Następnym razem będzie lepiej. Tyle!


Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Antek Użytkownik
  • Postów: 817
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 13:37
dobra ja regulaminu nie czytałem..nigdy nie czytam;) mam w nosie, zakładam uczciwość...jestem optymistą lub naiwniakiem;) pretensji nie mam..ale może na przyszłość zrobić to porządnie bez bałaganiarstwa i kumoterstwa?(ależ jestem dumny, słowo robi karierę) przecież nie pójdę do Jarka się poskarżyć jak mam wątpliwości, ani się do krzyża nie przywiążę...cieszę się za odrobinę zamieszania jakie udało mi się stworzyć...:smilewinkgrin: ale wolę się wygadać niż boczyć;) ponieważ teraz już znam zasady, więcej komentów nie będzie;) drugie miejsce za kumoterstwo...na pewno;) B)
Morze jest moim domem (Bałwan)
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-09-2010 14:04
Radzę ci Antku przyswoić sobie regulamin, a z perfidnymi prowokatorami umiemy sobie poradzić. Gwarantuje ci to ;) Ale ciebie to mam nadzieję nie dotyczy.

Po raz kolejny cie upominam, że to nie jest blog ani portal społecznościowy tylko portal pisarski. Zachowaj zasady języka polskiego. Mam nadzieję, że wiesz co to jest wielka litera na początku zdania i po kropce? Inne zasady np Savoir vivre także by ci się przydały.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 14:06
Jane, ja udziału w konkursie nie brałam, faworytów też nie miałam, a obiekcji nie składałam wcześniej, bo mnie nie było :) I nie tyle chodzi mi o kumoterstwo, co o tendencyjne jury (skąd wiem? Darksio, wystarczy poczytać Wasze komentarze, żeby wiedzieć, co się komu podoba). Skoro konkurs był dla wszystkich, a oprócz tematu nie było nic sprecyzowane, to dlaczego poza Szuiradem nie było nikogo dla równowagi?

Darksio, udało Ci się zorganizować konkurs, który cieszył się naprawdę dużym powodzeniem. Gratuluję sukcesu, serio. Ostatnio nie udawało się to nawet administracji. Ale skoro się czegoś takiego podejmujesz, to musisz być przygotowany i na krytykę. Mam nadzieję, że wyciągniesz z niej jakieś wnioski.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 13-09-2010 14:09
Cytat:
Antek napisał/a:
dobra ja regulaminu nie czytałem..nigdy nie czytam;) mam w nosie, zakładam uczciwość...jestem optymistą lub naiwniakiem;) pretensji nie mam..ale może na przyszłość zrobić to porządnie bez bałaganiarstwa i kumoterstwa?

Sam się przyznajesz, że nie czytałeś regulaminu, ale zarzucasz bałaganiarstwo. Największym bałaganiarstwem jest nie przeczytanie regulaminu, a tym samym brak wiedzy w czym się bierze udział. Nie wiesz o co chodziło, to skąd wiesz, że konkurs był źle zorganizowany? Brak konsekwencji w Twoich wypowiedziach poraża. Mam wrażenie, że przychodzisz tu tylko po to, żeby wszystkich wkoło obrażać. Teraz oprócz jury i konkursu wsiadłeś na autorów. Rozwijasz się. Ale takim zachowaniem pokazujesz tylko kim jesteś naprawdę.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 14:25
Oke - cieszy mnie, że czytałaś moje komentarze. Ale chyba jednak nie dostrzegłaś w nich tego, co naprawdę mówiły.
Jury potrzebowało równowagi? Jestem tu krótko, więc zdumiewa mnie fakt, że tak dobrze znasz moje preferencje i brak obiektywizmu, jednak co do reszty jurorów powinnaś zdawać sobie już sprawę z ich kompetencji i uczciwości.
Szkoda, że takie głosy się pojawiły. Ale każdy ma prawo do swojego zdania. Byle nie rzucać niesprawiedliwych oskarżeń, które jednak, niestety, mają miejsce.
Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 14:28
Powiedziałam, co na ten temat myślę i nie będę nikogo za swoje poglądy przepraszać :)
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 14:34
Nie wymagam przeprosin. Tylko sprawiedliwego i obiektywnego podejścia. Myślę, że moje komentarze są dość oczywiste i obiektywne. Nie potrzebują zrównoważeń. Ale dobrze, że poznałam Twoje zdanie.
Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 14:43
Nie brałam udziału w konkursie, nikomu nie kibicowałam, więc uważam, że moje spojrzenie jest obiektywne.

Pozdrawiam również :)
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Antek Użytkownik
  • Postów: 817
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 14:56
Cytat:
Darksio napisał/a:
Cytat:
Antek napisał/a:
dobra ja regulaminu nie czytałem..nigdy nie czytam;) mam w nosie, zakładam uczciwość...jestem optymistą lub naiwniakiem;) pretensji nie mam..ale może na przyszłość zrobić to porządnie bez bałaganiarstwa i kumoterstwa?

Sam się przyznajesz, że nie czytałeś regulaminu, ale zarzucasz bałaganiarstwo. Największym bałaganiarstwem jest nie przeczytanie regulaminu, a tym samym brak wiedzy w czym się bierze udział. Nie wiesz o co chodziło, to skąd wiesz, że konkurs był źle zorganizowany? Brak konsekwencji w Twoich wypowiedziach poraża. Mam wrażenie, że przychodzisz tu tylko po to, żeby wszystkich wkoło obrażać. Teraz oprócz jury i konkursu wsiadłeś na autorów. Rozwijasz się. Ale takim zachowaniem pokazujesz tylko kim jesteś naprawdę.

Dobra wodzu masz mnie...kopara mi opodła na ziemię jak się dowiedziałem o zasadach oceny..sam sobie jestem winny;) Dobrze, że nie przeczytałem bo bym nie wziął udziału, a tego akurat nie żałuję...fajny tekst mi wyszedł;) pozdrawiam wszystkich
Morze jest moim domem (Bałwan)
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 13-09-2010 17:14
Nikt nie twierdzi, że Twój tekst był zły. Ale inni też piszą i też dobrze. Nie ma co traktować tego jako wyrocznię. Jak pisałem wcześniej, czasem prace w jednym konkursie niezauważone w innym wygrywają. Nikt też nie skreśla Cię jako autora. Z pewnością napiszesz jeszcze mnóstwo dobrych tekstów. Proponuję się troszkę zdystansować. Wygasić emocje.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 13-09-2010 17:39
Co to za śmieszne bicie piany? Zamiast zarzutów, proponuję wykorzystać doświadczenia, przy organizacji kolejnych konkursów. Jestem zdecydowanie za tym, by prace były anonimowe, a komisję konkursową, do czasu rozstrzygnięcia wysyłać na Karaiby (oczywiście odbierając wszelkie środki komunikacji), a niech czytają tam w pocie i znoju, czy jakoś tak.

Antek, sam głosowałem na Cibie, ale to co robisz, to zwykłe rozrabiactwo. Na Twoim miejscu nawet bym dzioba nie otworzył, skoro nie raczyłeś regulaminu przeczytać. No o czym tu gadać? Amatorszczyzna! I to nie o warsztacie Twoim piszę, a o reakcji. Otworzyłem furtkę, byśmy swobodnie mogli porozmawiać o poziomie i niuansach warsztatu, i co? Po publikacji, kilka osób biorących udział, zdecydowało się na personalne komentarze, pod dziełami konkurencji, co uważam za zły pomysł - zawsze się znajdzie "ktosiek" mający obiekcje do rzetelności tego typu wpisów. To może być Oke, ale i każda inna osoba o wyostrzonym zmyśle krytycznym. :D

A co do samych prac, to tym razem posłużę się cytatem z naszej szacownej koleżanki - Linka a:

Cytat:
Jestem dość zbrzydzona (a może mam idiosynkrazję, nie wiem), że neteratura potrafi tak często miłość – ważną przecież, no :D – rozmieniać na drobne, na upiorne ględzenie w jeden deseń na okrągło, tak że w końcu można mieć wrażenie, że miłość = kolonia bakterii, jedna w drugą takie same. [szablon nr 1].
Dlatego tutaj, na samą info "zobaczyła go" (rodzaj męski), które poprzedziła sugestia, że bohaterka miała Duże Problemy (a kobiety, jak już miewają naprawdę Duży Problem, to przez faceta – [szablon nr 2 :D]), dźgnęło mnie podejrzenie, że może chodzić o zjechany do nitki scenariusz harlequina (niespodziewanie spotkana miłość zbawia [szablon nr 3], zwłaszcza dawna [szablon nr 4], przywraca bohaterce utraconą tożsamość [szablon nr 5] lub pomaga ją w ogóle rozpoznać [szablon nr 6]). (...)
podstęp narracyjny,(...) romansowe rozczulenie, które sprawia, że upupia się kochanka [ach, ten wieczny chłopiec! szablon nr 7] Lub – pomyślałam – kobieta w ten sposób wraca do myśli, jaki był, kiedy go poznała: widzi coś, co było, a nie coś, co jest.


Jest to fragment komentarza spod tekstu Oke_Mani "Przystanek Opera", a przytaczam go tu, bo pasuje jak ulał do tego, co się zdarzyło w konkursie. :)


Pax, Szanowni Państwo.


Cytat:
zajacanka napisał/a:

Sisey, dawaj moja czesc nagrody.


Aneczko oczywiście, tylko strony policzę. Wolisz początek czy koniec?
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 13-09-2010 18:24
Cytat:
sisey napisał:
Co to za śmieszne bicie piany? Zamiast zarzutów, proponuję wykorzystać doświadczenia, przy organizacji kolejnych konkursów. Jestem zdecydowanie za tym, by prace były anonimowe, a komisję konkursową, do czasu rozstrzygnięcia wysyłać na Karaiby (oczywiście odbierając wszelkie środki komunikacji), a niech czytają tam w pocie i znoju, czy jakoś tak.


Rozważałem tę możliwość. Ale o ile w warunkach konkursów organizowanych przez różne redakcje, gdzie w grę wchodzi wysyłanie prac tradycyjną pocztą w kopercie, w której znajduje się praca i druga zamknięta koperta z godłem autora, jest to łatwe w organizacji, o tyle w warunkach portalowych już nie bardzo. Przyjmijmy, że autorzy przysyłają osobno prace na jeden adres, oraz godła na inny. Jurorzy po ogłoszeniu wyników otwierają skrzynkę z godłami i dopasowują nicki do konkretnych utworów. Dam sobie rękę uciąć, że byłyby głosy podejrzewające jurorów o wcześniejsze podejrzenie kto dany tekst napisał. Nie ma mocnych. Ponadto niektórzy niefrasobliwi autorzy "zapominali" nawet o umieszczeniu tytułu w pracy, podając go poza załącznikiem. Wątpię, żeby dało radę utrzymać dyscyplinę wśród autorów i zdarzałyby się pomyłki, albo przez roztargnienie bądź zapomnienie nie wszystkie godła trafiałyby na odpowiedni adres. Nie wszyscy czytają regulamin (co widać wyraźnie na przykładzie tego konkursu), więc takich wypadków mogłoby być więcej. A więc bałagan organizacyjny.
Może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać. Chętnie wysłucham sugestii.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Antek Użytkownik
  • Postów: 817
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 19:35
Organizowałem konkursy na forum. Mieliśmy męża zaufania, do niego kierowaliśmy prace, on je publikował bezimiennie. Tylko on znał autorów. sam brał udział w konkursie, ale nie głosował(bo znał autorów). Głosowali wszyscy chętni znani na portalu. Głosowanie na 3 utwory. punkty 4, 2, 1.
I tak były zapewne mniejsze, czy większe nadużycia, ale wynik ostateczny dawał b. duże przybliżenie do stanu faktycznego. System na pp daje zbyt wielki margines błędu. Szkoda bo osiągnięty wynik może być istotną informacją dla młodego twórcy na jakim obecnie jest poziomie. Do tego najważniejsza informacja - czy sie podobam(chodzi o cel marketingowy i możliwa sprzedaż w przyszłości). Jeżeli celem konkursu jest li tylko zabawa - to ok obecna forma jest dobra. Jeżeli myśli się o czymś więcej zasady oceny powinny być zmienione. Tylko o to mi chodzi. Nie było moim zamiarem aby namieszać, serio;)
Morze jest moim domem (Bałwan)
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 13-09-2010 19:57
To dość interesujący pomysł. Ma swoje wady, ale wart przemyślenia.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]