Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 20:11
Kiedyś Moffiss coś takiego proponował. Nie wiem, dlaczego w końcu nie wyszło, bo to dosyć sensowne.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 13-09-2010 22:30
Zamysł dobry, po doszlifowaniu wart realizacji.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 14-09-2010 00:18
To ja przepraszam, że sie wogóle odezwałam.
Sisey, poproszę o nieparzyste strony :D
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-09-2010 09:37
No, sporo czasu kosztowało mnie przeczytanie wszystkich postów, ale nie żałuję, bo przynajmniej wiem, jakie były głosy na temat konkursu. ;)

Na początku chciałabym jednak podziękować wszystkim uczestnikom i złożyć im gratulacje. Za zaangażowanie i odwagę zmierzenia się z tematem.
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców.
Podziękowania także dla Darksia (zmieniłeś nick, jak widzę ;) ) i pozostałych członków Jury.

A teraz parę wyjaśnień z mojej strony.
Posądzanie kogokolwiek z nas, jurorów, o kumoterstwo jest dla mnie zwyczajnie śmieszne. Same wyniki konkursu świadczą bowiem, że to nonsens. Tak samo, jak imputowanie, że mamy swoje ustalone preferencje.
Jeżeli rzeczywiście mamy jakiekolwiek, to jest to wyłącznie dobra literatura.
Przepraszam, że mówię teraz także w imieniu pozostałych jurorów, ale czytając przez dłuższy czas ich komentarze pod publikowanymi na portalu tekstami, zdążyłam się już o tym wielokrotnie przekonać.

W czasie oceniania nadesłanych tekstów nie kontaktowałam się z żadnym z pozostałych jurorów i sądzę, że oni również nie wymieniali uwag pomiędzy sobą. Wysyłając jako pierwsza wypełnioną ankietę, nie miałam więc najmniejszego pojęcia, jak teksty te zostaną ocenione przez pozostałych członków jury. Nie wiem zresztą tego do dzisiaj i nie zamierzam pytać.
Ponadto pod każdym tytułem w ankiecie zamieściłam krótkie uzasadnienie swojej punktacji. Nie było w zasadzie takiego wymogu, ale pomyślałam, że może się przydać organizatorowi, jako dowód bezstronności oceny.
Nie obniżałam zresztą tych ocen za błędy interpunkcyjne, w tym za tak kochane przez nas wszystkich przecinki. ;)
Dla mnie o wartości tekstu decydował pomysł, oryginalność, przesłanie i warsztat. Sposób potraktowania tematu i pointa. A także to, czy tylko "czytało się" ten tekst, czy też zmuszał do refleksji i prób wejścia w głąb niego, pod podszewkę. I tak też patrzyłam na wszystkie teksty, niezależnie od tego, czy zahaczały o science fiction, czy o "prozę życia".
To tyle w kwestii wyjaśnień. ;)

Co do anonimowości prac, zarówno w konkursie, jak i głosowaniu publiczności - jak najbardziej byłabym za takim rozwiązaniem. Zresztą chciałam otrzymywać teksty anonimowe, numerowane losowo. Nie udało się jednak rozwiązać tego od strony technicznej tym razem - może uda się następnym?
Myślę, że pomysł z "mężem zaufania" wart jest przemyślenia.

Na zakończenie dodam tylko, że od jutra zacznę nadrabiać zaległości w komentarzach, ale nie obawiajcie się, bo bez "rozbierania". :D
No, chyba że z takim malutkim. ;)

Dziękuję, Darksiu, że mogłam uczestniczyć w tej zabawie. :D



Zapomniałam wczoraj dopisać, że proszę o podanie adresów, na które mam wysłać książki. :D
A więc Spalonka i Sisey - czekam na pw na Wasze namiary i natychmiast wysyłam.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]