Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 05-09-2010 13:48
również gratuluję zwycięzcom i cieszę się z miejsca w pierwszej 20 :D jak widac dużo jeszcze pracy przede mną żeby osiągnąć taki poziom jak najlepsi ale to tylko motywacja do dalszej pracy nad doskonaleniem się :yes:

btw. konkurs przeprowadzony profesjonalnie, czekam na następne :smilewinkgrin:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Szuirad Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Trzebnica
Dodane dnia 05-09-2010 15:07
Witam

Gratuluję zwycięzcom. Wszystkim i tym z punktacją 30 i wyżej i tym w okolicach 20 pkt.

Dzięki DRXX1, że mogłem brać udział w tym konkursie od strony innej niż zazwyczaj. Nowe doświadczenia i przede wszystkim odpowiedzialność.
Szczególne ukłony dla Miladory i Wasinki
W szczególach nieco różniliśmy się w ocenie poszczególnych prac, ale główny trend był bardzo popdobny.

Jakie jest dla mnie ostateczne przesłanie, myśl, jaką wyniosłem po kilkukrotnej lekturze wszystkich tekstów ?
Cyberprzestrzeń, internet, net jakkolwiek to nazwiemy to sztuczny twór a my jesteśmy ludźmi i by ludźmi pozostać, potrzebujemy prawdziwego kontaktu, dotknięcia, pulsowania krwi, głębi oczu. Cyberprzestrzeń to jedynie kolejne narzędzie sposób dotarcia do żywego człowieka.

Autorzy dzieki za przyjemną, czaserm wzruszającą, czasem dającą do myślenia lekturę. Tylko Wy wiecie ile tak naprawdę Waszych tekstach jest zyberprzestrzeni a ile odbicia własnych przeżyć, uniesień, radości, zawodów, bólu.

Pozdrawiam Wszystkich
"W człowieku, który uważa, ze wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze - uroda życia".
R Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 05-09-2010 18:11
Ja byłem po raz pierwszy po "drugiej stronie barykady" i muszę stwierdzić, że bycie jurorem to bardzo odpowiedzialna i trudna rola. Nie miałem pojęcia, jak ciężko jest oceniać i jak przykro, kiedy nie można dać wysokiej oceny. Bardzo niewdzięczna robota! Najlepiej chciałoby się dać wszystkim pracom pierwsze miejsce. :yes:
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 05-09-2010 18:26
Gratuluję wszystkim :)

Brawa dla darxxa za wspaniałą organizację.
( mam nadzieję, że myślisz już nad kolejnym konkursem. :))
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 05-09-2010 19:03
Lekko spóźniona, ale dobiegłam i już wrzucam swoją pracę.
Gratulacje dla wszystkich, podziękowania dla jurorów, szczególnie dla organizatora.:D
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
anna nawrocka Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Zawidów
Dodane dnia 05-09-2010 19:14
nadal nie mogę uwierzyć. niech mnie ktoś uszczypnie!
realnie!

gratuluję świetnie zorganizowanego konkursu - przejrzyste zasady, profesjonalizm.

gratuluję uczestnikom - nie jest łatwo odważyć się na napisanie pracy na konkurs, nie jest łatwo uchwycić miłość w słowa.

dziękuję :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Szuirad Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Trzebnica
Dodane dnia 05-09-2010 19:49
Niestety realnie to do szczypania musisz znaleźć kogoś w pobliżu - nawet cyberprzestrzeń ma ograniczenia :)




Niestety realnie to do szczypania musisz znaleźć kogoś w pobliżu - nawet cyberprzestrzeń ma ograniczenia :)
"W człowieku, który uważa, ze wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze - uroda życia".
R Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 05-09-2010 22:23
Oj, wiem jak się czujesz, Anno. To wspaniałe. Więc zostań z nami.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Antek Użytkownik
  • Postów: 817
  • Skąd:
Dodane dnia 05-09-2010 22:28
gratuluję zwycięzcom, to oczywista pomyłka, że jestem tak nisko, ale cóż
o gustach się nie dyskutuje...liczę na dogrywkę i poprawę pozycji;)
pozdrawiam
Morze jest moim domem (Bałwan)
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 06-09-2010 12:48
Właśnie ogłoszono wyniki konkursu "Miłość w cyberprzestrzeni" o laureatach, którym serdecznie gratuluję, możecie przeczytać w innym miejscu. Jestem w szalenie niewygodnym położeniu, gdyż sam brałem w nim udział, więc wszelkie uwagi krytyczne z mojej strony, mogą być rozumiane jako użalanie się. Trudno, godzę się z tym faktem, ale mam zamiar w pełni skorzystać z wolności słowa. W najgorszym wypadku, dorobię się etykiety warchoła, co będzie dobrze, mam nadzieję, korespondować z moim avatarem.

A tak poważnie, to współczuję sędziom. Szalenie niewdzięczna rola, gdyż łatwo narazić się na zarzuty, ot chociażby o stronniczość, czy brak obiektywizmu, szczególnie przy niezbyt jasnych kryteriach ocen. Sama punktacja niewiele mówi, co zrozumiałe. Podoba mi się pomysł zrecenzowania tekstów uczestników, to dużo cenniejsze niż informacja "kto na pudle" i byłbym rad, gdyby weszło to do kanonu zasad pracy każdej komisji konkursowej.

Co jeszcze mnie cieszy? Całkiem spora grupa uczestników jak na lokalny konkurs. Porównań dokonuję z innym ostatnio organizowanymi, bo gdyby za kryterium przyjąć liczbę zarejestrowanych portalowych dusz, to już nie jest tak wesoło. Wiem, łatwo to zmienić podnosząc stawkę, ale nie o to chodzi, a o dobrą zabawę i zwyczajną możliwość sprawdzenia się – konfrontacja z innymi piszącymi i z oczekiwaniami organizatorów. Przy okazji może to być dobrym ćwiczeniem.

No cóż, tu przyznaję, że poległem (a tomik wierszy diabli wzięli). Musiałem wystartować, by zrozumieć, że nie piszę pod oczekiwania, a z potrzeby wewnętrznej i tylko przypadek może zdecydować, że trafię w gusta. Taka refleksja nie pojawiła się dziś, lecz w miarę przybywania prac na liście (o czym zresztą wspominałem w jakimś komentarzu).
Nie bez znaczenia był stosunkowo długi czas oczekiwania na wyniki. Emocje opadają, a wówczas już inaczej patrzy się na własny wytwór (pojawiają się wątpliwości) i nagle paluszki swędzą, by się wycofać lub coś poprawić. Pukam się więc w czoło i mówię: stary spokojnie, co przeżywasz, mimo wszystko to tylko zabawa.

Pomogło, więc już na chłodno, kilka zdań, nie tyle o wynikach, co o zawartości.
Przeczytałem wszystko, ale z trudem, bo taka ilości łzawych, blogaskowych tekstów, to ponad siły zwykłego faceta, który czasem napisze wiersz i usłyszy, że jest romantyczny. Gdzie mi do piszących pań, bo dziwnym trafem to głównie one, tak dosłownie i sztampowo podeszły do tematu. Sytuację ratują panowie, usiłując wprowadzić trochę życia, a nie jedynie gorzkie żale. Mój faworyt uplasował się w środku stawki, co mnie mocno zaskoczyło. Nie sądziłem, że mam aż tak odmienny gust. No ale ponoć z tym jest jak z dupą...

Padały słowa, o wyrównanym poziomie i rzeczywiście, poza drobnymi wyjątkami, całość zdumiewa "gładkim" warsztatem. (Proszę mi się nie dziwić, jako nowicjusz w prozie, nie znam większości autorów, stąd to moje zaskoczenie. Teraz wiem, że z pewnością, to nie "kelnerzy" wystartowali). Plus dla organizatorów, że udało im się przyciągnąć taką stawkę.
Mógłbym jeszcze pomarudzić, że za wiele było tych łez, drżących nad klawiaturą rąk, pijanych kobiet, tajemniczych nieznajomych i tragicznych miłości (chyba tylko różowych poduszek zabrakło). Można by wręcz odnieść wrażenie, że szukanie kogoś "do serca", z pomocą sieci, to prosta droga na krzyż, a jedyna opcja - zdrowa Jaśka/Janek spod czwórki na parterze. Mógłbym też, ponarzekać na koniunkturalizm, tyle że według słownika, koniunktura to zjawisko pozytywne, a ja coś nie do końca jestem o tym przekonany. Mógłbym... ale wystarczy.

Pozostaje poczekać na oceny czytelników, jak bardzo będą one zgodne z ocenami jury, chociaż jeżeli za głosowanie wezmą się wyłącznie panie, to wynik już znam (śmiech).

PS. Z przyjemnością poznam opinie innych autorów, jak też czytelników. Tylko zlitujcie się, i nie w stylu: "podobałosie" lub nie. Rozgrzejcie wasze złote paluszki, bo głodny jestem wiedzy, po ilu minutach od skończenia lektury wszystko z was wywietrzało - to chyba jedyny realny wskaźnik.

Sisey – ten od rymowanek.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 06-09-2010 13:14
A ja proszę o zachowanie spokoju, zapoznanie się z Regulaminem. Proszę również o nie powielanie wątków na forum i przez to jego zaśmiecanie.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 06-09-2010 13:24
Hej, z drobnym opóźnieniem, ale serdecznie gratuluję zwycięzcom konkursu!!! :D

PS. właśnie wrzuciłam swój tekst na pp
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-09-2010 18:26
Temat został odblokowany. Osoby, które chcą się podzielić refleksjami na temat konkursu, są proszone o nie zakładanie nowych wątków.

Pozdrawiam.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 08-09-2010 12:30
W obecnej sytuacji, wypada by jedynie jakieś świeczki zapalić. Ech...
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 10-09-2010 23:44
Z pełną i nieukrywaną satysfakcją pragnę ogłosić, ze konkurs przyniósł naszemu portalowi wymierną korzyść w postaci nawrócenia zagubionej duszyczki. Świetna autorka, laureatka tego konkursu, opublikowała kolejną swoją pracę u nas. I z tego, co widzę pozostanie z nami. Proponuję przywitać Ją oklaskami. Nie taję, że ponad satysfakcję z przeprowadzonego konkursu stawiam właśnie taką piękna sprawę. Świadomość, że przyciągnąłem wspaniałą koleżankę i w dodatku utalentowaną działa jak balsam.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-09-2010 09:16
Darksio, ja bym Ci coś powiedziała, ale chwilowo nie mam czasu Cię prowokować.
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Antek Użytkownik
  • Postów: 817
  • Skąd:
Dodane dnia 11-09-2010 09:21
nie cierpię balsamów, są śliskie i przereklamowane...tak się wydurniam;)
siemka;)
Morze jest moim domem (Bałwan)
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-09-2010 09:25
Tutaj akurat lepsze byłoby słowo "wazelina" :)
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 12-09-2010 11:51
dariusznowak.webpark.pl/images/Dedykacja.jpg
Do góry
Autor
RE: Konkurs "Miłość w cyberprzestrzeni"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-09-2010 17:50
Darksio, przechodzisz samego siebie :lol:
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]