Fascynujące ekranizacje...
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
Fascynujące ekranizacje...
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 07-07-2007 18:10
Myślę, że najlepszymi ekranizacjami, jakie kiedykolwiek widziałam, są: "Lot nad kukułczym gniazdem", "Rok 1984" (wersja z tytułowego roku 1984), "Harry Potter i Czara Ognia". Lubię również adaptację "Krzyżaków", chociaż pierwowzór WCALE nie przypadł mi do gustu.
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 07-07-2007 18:12
ekranizacja "Lolity" Nabokova, ekranizacja "Myszy i ludzi", nie pamiętam autora..., Serce Jesusa - świetny komediodramat zdaje się, boliwijskiej produkcji.
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-07-2007 18:22
Jakoś nie mam szczęście do ekranizacji. Z reguły czytam takie książki, których nikt nie ekranizuje :p

Mimo całej mojej antypatii do Kinga "Lśnienie" jest całkiem przyzwoite.

Podobała mi się także ekranizacja gry Silent Hill. Polecam.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-07-2007 19:44
Afternoon - też lubię Myszy i ludzie :) a ponadto: Zielona Mila, Przeminęło z wiatrem, Lolita, Wichrowe Wzgórza
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 07-07-2007 20:15
Dawno temu w Ameryce - uwielbiam te klimaty - Ameryka, lata trzydzieste, ach...
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 08-07-2007 08:31
Sin City - to przecież też ekranizacja, czyż nie :> ?? Poza tym "Władca Pierścieni" z całą pewnością.
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 08-07-2007 12:28
Nade wszystko genialny, wspaniały, cudowny, doskonały FIGHT CLUB. Moim skromnym zdaniem chyba nawet przewyższył poziomem książkę.
Ponadto "Władca Pierścieni", "Martwa strefa". Na chwilę obecną więcej sobie nie przypominam, ale dopiszę jeszcze.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-11-2007 08:55
a ja mam "Wichrowe Wzgórza" z 1939 roku czarno - białe jeszcze :)



Chciałam wam zarekomendować film animowany z 1988 roku. "Grobowiec Świetlików", bo o nim mowa (ang. tytuł "Grave of the Fireflies";) powstał na podstawie powieści Akiyukiego Nosaki. Zaznaczyć trzeba, że film, jak zapewne domyślacie się po autorze, powstał w kraju kwitnącej wiśni (USA też się dołączyło jeśli już mam być precyzyjna).

Film jest z gatunku anime/dramat. Nie chcę opowiadać całej historii, bo być może znajdą się chętni, by obejrzeć. W każdym razie akcja dzieje się w Japonii w czasie II wojny światowej. Bohaterami jest dwójka dzieci, ktorym przyszło żyć i radzić sobie samym...

Gorąco polecam, bo film wzrusza i porusza.
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
keefree Użytkownik
  • Postów: 106
  • Skąd: posen
Dodane dnia 16-11-2007 18:13
"Stupid is as stupid does"albo coś w tym rodzaju,myślę że autora cytatu nie muszę przedstawiać:D a gdyby jednakbyły wątpliwości to porucznik Dan potwierdzi moją wersję:p
In the middle of the night
I go walking in my sleep
Through the jungle of doubt
To the river so deep
I know I'm searching for something
Something so undefined
That it can only be seen
By the eyes of the blind
In the middle of the night
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Atabe Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2007 18:26
Moim zdaniem ( prawie) każda ekranizacja jest dobra, dopóki...nie przeczyta się książki.

Dla mnie tylko parę ekranizacji było naprawdę dobrych (ale - nie lepszych od książki):
Lśnienie, Lot nad kukułczym..., Zielona mila i Rain Man. Zapewne to w dużej mierze zasługa Obsady : )
Bo któż mógłby lepiej - od Nicholsona - zagrać paranoję alkoholika: ).
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2007 22:01
Cytat:
Atabe napisał/a:
Moim zdaniem ( prawie) każda ekranizacja jest dobra, dopóki...nie przeczyta się książki.


To mit. Są ekranizacje lepsze od książek (np. "Dolina Issy" w reżyserii T.Konwickiego), albo równie dobre (np. "Siekierezada" w reż. W.Leszczyńskiego i R.Zatorskiego). Pewnie by się znalazło jeszcze przykładów.
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-11-2007 10:11
Popieram _VV_, dla mnie przykładem adaptacji, która przerosła książkę jest "Przeminęło z wiatrem" - niczego książce jednak nie ujmując, a nawet idąc z fabułą troszkę innymi ścieżkami, ale film robi wrażenie jeśli chodzi o czas nakręcenia (1939 z tego, co pamiętam) a kositiumy, dekoracje - ogólnie wizualnie bardzo dobrze wygląda - porównać można sobie choćby z "Wichrowymi Wzgórzami" z tegoż roku - różnica kolosalna jeśli chodzi o techniczne sprawy (choćby kolor), no i ten Clark Gable... któraż mu się oprze? ;)
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 20-11-2007 12:25
I ja sie podpisze.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
whitedream Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 20:04
Dla mnie to;
Pokuta
Diabeł ubiera się u Prady (fascynująca Meryl Streep)
Raport mniejszości (chodź można posądzić o sporą nadinterpretację porównując do opowiadania)
Władca pierścieni
Wyznania gejszy (powiew orientu)
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 14:16
Wyznania gejszy - ja ogladalam Wspomnienia gejszy, wiec nie wiem, czy to ten sam film, niemniej jednak rzadkosc, prosze zauwazyc - wedlug mnie film lepszy od ksiazki. Historie troche przeinaczyli, ale ona przynajmniej zyje wlasnym zyciem. Obronili sie po prostu i za to szacunek.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 15:07
"Noce i dnie" zdecydowanie..."Kolor purpury" i 'Chłopi"
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 18:44
"Mgły Avalonu" na podstawie M.Z.Bradley
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 19:57
Popieram. Niezłe to było.



Popieram.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 23:15
"La Strada Fellini" polecam, niezłe dzieło.
Do góry
Autor
RE: Fascynujące ekranizacje...
Draculina Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd: Jasło
Dodane dnia 08-07-2008 18:06
Duma i Uprzedzenie z 2005 roku, Władca Pierścieni, Lśnienie. Dzięki Bogu, ten film jest tylko z napisami, co jest genialne, bo można słyszeć Nicholsona a nie jakiegoś lektora z mody na sukcesB)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]