Zrobienie sobie przerwy
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Zrobienie sobie przerwy
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 05-09-2010 00:47
Jak się ma sprawa zrobienia długiej, np. rocznej przerwy od pisania w celu oczyszczenia umysłu? Jakie ma wady a jakie zalety? Może przynieść korzyści także w prozie? (ponoć Szymborska po dostaniu Nobla, nie napisała przez rok zadnego wiersza). Robicie sobie takie przerwy?
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Zrobienie sobie przerwy
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 05-09-2010 11:42
Witaj, Ares.
U mnie tak to jest z tymi przerwami, że dobrowolnie ich nie robię... Tylko czasem, gdy muszę - gdy brak czasu lub weny.
Czy miałyby mi pomóc, gdybym miała w głowie nowe pomysły? Wątpię. Pisanie bez pomysłu jest złe, z ich nadmiarem - tak samo.
Pozdrawiam.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zrobienie sobie przerwy
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-09-2010 13:19
Cytat:
Ares napisał/a:
Jak się ma sprawa zrobienia długiej, np. rocznej przerwy od pisania w celu oczyszczenia umysłu? Jakie ma wady a jakie zalety? M


wada? można sobie mózg wyczyścić do cna.
zaleta? dzięki temu można zdobyć zawód nieco pewniejszy niż pisanie.



Cytat:
spalonapustka napisał/a:

Czy miałyby mi pomóc, gdybym miała w głowie nowe pomysły? Wątpię. Pisanie bez pomysłu jest złe, z ich nadmiarem - tak samo.


z reguły mam nadmiar.
nie uważam tego za wadę.

Przerwy demoralizują i rozleniwiają.
Do góry
Autor
RE: Zrobienie sobie przerwy
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-09-2010 13:46
Mi się wydaje, że zawsze dobrze jest zrobić przerwę, kiedy przestaje nas cieszyć to, co robimy (nie mówię tu u pracy zarobkowej :bigrazz: ) i nie tylko w przypadku pisania. Po jakimś czasie albo za tym zatęsknisz i wracasz z nowymi siłami, albo stwierdzasz, że to już cię nie kręci i szukasz sobie nowego zajęcia.
Do góry
Autor
RE: Zrobienie sobie przerwy
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 05-09-2010 15:04
Gorzej, jak są pomysły, ale ich realizacja....

siadasz, paluchy na klawiaturze lub piórze i... pomysły, cały gotowy tekst nie che się przelać z głowy na inne medium :(
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Zrobienie sobie przerwy
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-09-2010 15:19
A mnie się zdaje, że przerwy nie są dobre. Poezję trzeba na nowo odkrywać a nie zamykać jej w słoiku na pewien czas.
Do góry
Autor
RE: Zrobienie sobie przerwy
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 10-09-2010 18:03
"Urlop dziekański" od pisania? Dziękuję, nie skorzystam. Są inne rzeczy, od których chętnie bym się urlopował. :D
Inną sprawą jest nabranie dystansu do "dzieła", czyli odłożenie go "na półkę" w pierwotnej wersji i powrót ze świeżym umysłem po miesiącu. To w moim przypadku daje czasem efekty. Oczywiście, w tak zwanym międzyczasie pracuję nad innymi tekstami.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Zrobienie sobie przerwy
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2010 22:37
Pogłębiające się lenistwo, zesztywnienie pisarskie, nieporadność w składaniu zdań, coś w środku, co gnębi, a nie wiesz dokładnie co - wszystko przez przerwy w pisaniu, trwające miesiącami. Nie piszę, a tęskno mi za pisaniem - okropne uczucie.
Coś jak w bieganiu - nadmierny wysiłek i maraton za maratonem mogą wymęczyć, ale z powodu kilku tygodni wolnego ryzykujemy spadkiem formy lub co gorsza odstawieniem butów biegowych do szafy na dobre.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zrobienie sobie przerwy
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-01-2011 19:53
Cytat:
Krzysztof Suchomski napisał/a:
"Urlop dziekański" od pisania? Dziękuję, nie skorzystam.

Również nie skorzystam. Można (chwilowo) nie mieć weny, ale żeby zaraz urlop?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.