Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Proza
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Aleksander Sarota Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd:
Dodane dnia 12-09-2010 14:29
Witam.
Postanowiłem stworzyć wielką opowieść fantasy. Ów pomysł nie jest oryginalny, bo zaistniał i ukształtował się już kilka lat temu na pewnym forum, która dziś nie działa. Warto nadmienić, że "Leśne Potyczki" cieszyły się tam ogromnym powodzeniem i były niejako wizytówką owego forum.
Ale w tym temacie właściwa opowieść nie powstanie. Ten temat służy jedynie do wyjaśnienia Wam, moi drodzy, o co właściwie chodzi, bo "Leśne Potyczki" to dość skomplikowany projekt. Tutaj wraz z moją drogą przyjaciółką, Medaną, postaramy się wszystko cierpliwie wyjaśnić. Mogę Was zapewnić, że Potyczki staną się Waszą wielką pasją, tak jak i dawniej użytkowników umarłego niestety Brokilonu.
Oddaję głos Medanie:)
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Medana Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd:
Dodane dnia 12-09-2010 14:35
Halo, Halo, Aleksandrze, dziękuję za oddanie mi głosu we wiadomej sprawie.

Potyczki to troszkę niekonwencjonalny sposób pisania wspólnej powieści, chociaż z doświadczenia wiem, że istnieją podobne projekty na innych stronach. Zasady są proste.

Każdy tworzy swoją postać, ale nie musi zdradzać całej swojej przeszłości już na początku - w realnym świecie nie wiemy o nowej osobie praktycznie niczego poza imieniem i tym, jak wygląda. To ukłon dla graczy, można kształtować swoją przeszłość wraz z rozwojem fabuły, taka opcja bardzo się przydaje.

Piszesz o swojej postaci najczęściej w 1 osobie, jednak zawsze możesz wprowadzać interakcję między innymi członkami grupy, oczywiście w granicach rozsądku - nikogo nie zabijamy albo urywamy ręki, chyba, ze umówicie się z danym graczem na PW. Możesz wkładać w usta innych bohaterów różne słowa, ale pamiętając o charakterze danej postaci - uszanuj innych graczy tak, jak i Ty chciałbyś być szanowany.

Co jeszcze, Alex?
Jestem tylko słowem
Wypowiedzianym
Drżącym głosem
W niepewności trwam
Zamgloną pamięcią nie sięgam już wstecz
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Aleksander Sarota Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd:
Dodane dnia 12-09-2010 15:20
Świetnie to opisałaś, Medano:)

Tutaj, w załączniku zadajemy pytania do właściwych Potyczek. Tutaj również kreujemy własną postać; piszemy jej Imię, gatunek (wybór jest ogromny np. Elf, Golem, Krasnolud, Czarodziej, Ork, Człowiek... Najważniejsze, żeby była to postać rodem z fantasy, czyli "przyszłościowe" gatunki jak Robot czy Kosmita odpadają); dodajemy do swej postaci również krótką charakterystykę, piszemy również o jej ekwipunku, broni jaką posiada itp.
W temacie "Leśne Potyczki", który założę wkrótce piszemy w 1. osobie jako wyimaginowani bohaterowie. Piszemy też o tym co mówią i co robią inni, ale przede wszystkim o swoim bohaterze/bohaterce. Kiedy opisujemy czyny innych nie zapominajmy o tym kim są. Jeśli powiedzmy istnieje bohaterka Hera, która jest podstępna i okrutna, nie możemy niszczyć tej postaci, opisując jej czyny w inny sposób. Taka postać nie może nagle stać się strachliwą, roztrzęsioną kreaturą bez żadnego powodu. Chyba że to jakiś podstęp:)
Ewentualne pytania winny pojawić się w tym temacie najlepiej przed początkiem całej wędrówki.
Za kilka dni, gdy skompletujemy bohaterów (liczę na minimum trzech, max. siedmiu) i odpowiemy sobie na wszelkie pytania założę temat "Leśne Potyczki", gdzie na początku spotkamy się w karczmie i pójdziemy razem zabić jakiegoś potwora. Myślę że to dobry początek, późniejszy wątek może ktoś inny wymyśli. Byle nie "wychodzić" z gatunku, utrzymywać odpowiednie tempo akcji itp.
Czekam na pytania i na Waszych wyimaginowanych bohaterów.

Aha! Aby nasza opowieść była naprawdę ciekawa, nie wolno nam tworzyć bohaterów niezwyciężonych, bohaterów bez wad. Każda postać winna mieć jakieś słabości, negatywy, ale jakie to już zależy od Was samych. Jeśli powiedzmy ktoś z Was stworzy postać elfa, mającego w sobie wszystkie cechy tolkienowskie to będzie to niezgodne z zasadami. Nie chcę tu postaci Najsilniejszych, Najmądrzejszych, Najpiękniejszych itp. na świecie. Każdy ma swoje zalety i wady w rzeczywistym świecie i tak też ma być z naszymi bohaterami. "Rambo Bez Wad" odpada!
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 12-09-2010 15:37
Coś jak http://www.historica.pl ?
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Medana Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd:
Dodane dnia 12-09-2010 15:45
A zatem ośmielę Was trochę.

Imię : Medana

Rasa: człowiek - chociaż niezwykły. Podczas swojej podróży przypadkowo zabiła pewnego czarodzieja i uzyskała długowieczność. Potem przyjęła na swe ramiona Boga Gniewu Niiru, który utrzymuje ją przy życiu dla swoich własnych, egoistycznych celów. Całkiem trudno ją zatem zabić ;)

Wygląd... niewysoka, bardzo piękna kobieta, wygląda na około 18 lat - tyle miała, gdy spotkała wspomnianego czarodzieja i bardzo wolno się starzeje. Na prawym policzku - Znak, czyli czerwone Ciernie (oznaka Wojownika z Bractwa Boga Niiru). Na plecach wielki tatuaż Róży. Jest osobą bardzo dziwną, Wojownikiem, nieco fanatycznym żołnierzem, stworzonym do walki z każdym. Pozbawiona w dużej mierze uczuć. Nie rozumie do końca otaczającego ją świata. Alkoholiczka. Prostytutka. Morderczyni dzieci i kobiet, o mężczyznach nie wspominając. Niemiła i niesympatyczna. Cyniczna. Uwodzicielska i wiecznie niezaspokojona. Nie posiada barier ochronnych przed czarami - bardzo podatna na magię.

Nie cierpi zwierząt, a one nie cierpią jej. Ma swojego konia, który nazywa się Szczerzyząb.

Ekwipunek... torba bez dna, czyli wrzucaj-i-wyciągaj. Dwa sztylety na biodrach, miecz na plecach. Zabija z i bez broni, stworzona do zabijania.

reszta wychodzi podczas powieści ;)
Jestem tylko słowem
Wypowiedzianym
Drżącym głosem
W niepewności trwam
Zamgloną pamięcią nie sięgam już wstecz
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Aleksander Sarota Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd:
Dodane dnia 12-09-2010 16:05
sirmicho --> Zarówno ja i Medana sprawdziliśmy link i... nie bardzo rozumiemy o co Ci chodzi. Nie widzę podobieństw do Potyczek...

--------------------------------------------------------------------------
Oto moja postać:

Imię: Kalt

Rasa: Czarodziej

Charakterystyka:
1) Krótka biografia: Pochodzi z bardzo starego rodu Czarodziejów z Wież na dalekiej północy kontynentu. Po pokonaniu swojego Mistrza, czarodzieja Belwira w krwawej wojnie postanowił trochę odpocząć. Ma swoją ukochaną Persję, która dawniej trudniła się najstarszym zawodem świata. Towarzyszy mu także milczący elf pozbawiony oczu (Makao dawniej służył Belwirowi, ale Kalt zdjął z niego urok), jego Uczeń, Czarodziej Altior oraz wspomniana Persja. Ma czarnego wierzchowca o imieniu Fenrir.
2) Wygląd i zachowanie: Kalt to wysoki, szczupły mężczyzna. Ma ciemnobrązowe włosy, nosi brodę. Ubrany jest w całości w czerń. Jak każdy mag z północy posiada Kij, którym rzuca zaklęcia (coś w rodzaju różdżki, a bardziej jeszcze laski jaką miał Gandalf). Czarodziej jest postacią niezwykle przekonaną o swoich umiejętnościach podczas spotkań z wrogiem, lecz wśród przyjaciół potrafi być bardziej skromny. Jego słabością jest Persja. Uwielbia księgi. Typ przywódcy, uwielbia rządzić. Całe życie dąży do zostania najpotężniejszym Czarodziejem na świecie, co po pokonaniu Belwira staje się bardziej realne.

Ekwipunek: Kalt posiada magiczny Kij, nóż i sztylet. Jedzenie, picie, ubrania itp. przenosi na grzbiecie Fenrira.
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Medana Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd:
Dodane dnia 12-09-2010 18:29
zapomniałeś wspomnieć, że Kalt jest próżny, samolubny i egoistyczny, taki despotyczny koleś z zapędami do bycia Najważniejszym-I-Najlepszym-We-Wszystkim, w skrócie nazywany przez Medaną "bohaterem-magiem", w czym przejawia się jej lekceważący stosunek do naszego Czarodzieja :D
Jestem tylko słowem
Wypowiedzianym
Drżącym głosem
W niepewności trwam
Zamgloną pamięcią nie sięgam już wstecz
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 08:22
Cytat:
sirmicho --> Zarówno ja i Medana sprawdziliśmy link i... nie bardzo rozumiemy o co Ci chodzi. Nie widzę podobieństw do Potyczek...


Zatem Ci wytłumaczę.
Historica to portal oferujący właśnie to co proponujesz (grę RPG), ale w świecie starożytnego Rzymu. Tworzysz i prowadzisz tam swoją postać wprowadzając ją w interakcję z innymi osobami, właśnie za pomocą opisów poczynań swojego bohatera. Bawiłem się w to dość długo i miło wspominam. Ale więcej nie mam zamiaru. Ale życzę Wam powodzenia.
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Aleksander Sarota Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 10:51
sirmicho---> A więc wygląda na to, że właśnie o to chodzi;)

Medana---> Wybacz, że nie wspomniałem o tych małych wadach mojego bohatera.

Poczekam jeszcze dziś, może jutro na chętnych, którzy oczywiście jeśli się nie pojawią to mogą dołączyć do nas później.
Na Brokilonowych "Leśnych Potyczkach" Kalt założył na południu Miasto Chmur (Miasto Czarodziejów) i wyjechał by zemścić się na zdradzieckich Behemotach. Potem niestety Brokilon padł. Teraz zacznę od tego jak Kalt odwiedza karczmę (ta sama karczma w której zaczęły się poprzednie Potyczki, należąca do Centaura Norberta). Już w pierwszym poście dołączą do niego Altior, Persja i milczący Makao. Altior powie, że zostali zaatakowani, a samo miasto zostało zniszczone. Persja urodziła martwe dziecko, towarzysze Kalta są ranni. Znów za atak odpowiadać będą zdradzieckie Behemoty. Kalt postanowi dokonać zemsty.
Myślę, że niespodziewanie w tej samej karczmie pojawi się Medana i może Roth (jeśli człowiek kreujący postać wilkołaka zechce pisać), którzy postanowią pomóc Czarodziejowi... Co myślisz, Medano?

Uwagi: Zmieniłem nieco powyższe plany. Między innymi za atak na Miasto Chmur nie są (akcja Potyczek już trwa) odpowiedzialne Behemoty, lecz nieznane nikomu stwory, których nie można zabić w żaden ze znanych sposobów. Persja urodzi zdrowe dziecko i zostanie w karczmie Norberta.
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Medana Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 11:52
Roth nie odpowiada w eterze, ale wysłałam mu wiadomość o reaktywacji. Mam też nadzieję, że przyłączą się do zabawy kolejne osoby! Jeżeli chodzi o Medankę, no cóż... zakładam, że urodziła dzieciaka i zostawiła go na wyspie. A co dalej... zobaczymy ;)
Jestem tylko słowem
Wypowiedzianym
Drżącym głosem
W niepewności trwam
Zamgloną pamięcią nie sięgam już wstecz
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Aleksander Sarota Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 16:51
Dobra, czekam do środy na zgłoszenia. Oczywiście nawet kiedy ruszy opowieść można do niej dołączyć opisując najpierw swoją postać w tym temacie.
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Unfa1thful Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 20-12-2010 19:16
Imię: Tofel

Rasa: Człowiek

Charakterystyka: W sumie sam o sobie nie wie zbyt wiele. Zaawansowana skleroza doprowadza go do szału, potrafi w najmniej oczekiwanym momencie zapomnieć kim jest i w jaki sposób znalazł się w danym miejscu. Co jednak nie przeszkadza mu dobrze kłamać, wykręcać się oraz snuć intrygi. Szybko się irytuje, oraz wścieka. Bez skrupułów potrafi zaatakować sojusznika, wychodzi z założenia że należy ufać tylko sobie.

Ekwipunek: Torba w środku różne buteleczki niebieska, zielona, czarna z jakimś płynem sam nie pamięta po co mu to, necronomicon pewnie ma związek z tymi buteleczkami. Nóż przy pasie, maczeta na plecach dodają mu pewności siebie.

Wygląd: Rasa biała, 180 cm, posiadasz lekkiego brzuszka ale ma dobrą kondycje. Dobrze zbudowany. Twarz prostokątna, krótka ale gęsta broda, szatyn o zielonych oczach.
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 20-12-2010 23:43
Imię: ?
Znana jako: Miedziana Bogini, Pani Bogactw, Upragniona, Szczęśliwa, Łaskawa, Złotooka...

Rasa: Bóstwo

Wygląd: piękna kobieta, wyglądająca jak zrobiona z miedzi, złote oczy, gęste włosy skręcone w drobne loki jak miedziane sprężynki, ubiór - zwiewna szata, na to szal-narzutka obszyta mnóstwem łańcuszków, dzwoneczków, pieniążków, świecidełek, ozdoby na rękach i nogach

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:C8kAJBqwdU1lEM:http:/.../GoldenGoddess.jpg&t=1

http://2.bp.blogspot.com/_49V0GuS58J8/.../84abbsre.jpg

Miedziana Bogini należy do Pierwszego Rodzeństwa [pierwszych bogów stworzonych przez Przyczynę, niosących świat], jest bóstwem pomyślności, bogactwa i spełnionych marzeń. Mieszka w bajkowym pałacu w Wysokich Górach. Świętem poświęconym jej jest Vayyati - noc, gdy bogini podobno opuszcza swój pałac i wychodzi wysłuchiwać każdej modlitwy - życzenie wypowiedziane w noc Vayyati z pewnością się spełni (są od tego znane nieliczne tylko ustępstwa opisane szerzej w mitologii), jednak ceną jest pozostanie na zawsze w jej górskiej świątyni. Akolitów Pani Bogactw lud uważa jeszcze za życia za rodzaj wspomożycieli, gdyż utraciwszy już swoje doczesne życie, są zawsze blisko bogini i mogą podszepnąć jej słowo za pozostałymi w świecie. Wbrew pozorom kult Łaskawej nie jest zbyt mocno rozwinięty, gdyż istnieje przekonanie, że za spełnione modlitwy istnieje odpłata, będąca utratą czegoś innego - tak tłumaczy się często zmienność kolei losu. Miedziana Pani przestrzega tym samym ludzi przed chciwością pragnień, jej kult polega zazwyczaj na prostych ofiarach bez wyrażania intencji, tak by bogini sama mogła zesłać taki czy inny dar. Co robi albo i nie. Pomyślny wypadek tłumaczony jest często jako Uśmiech Szczęśliwej. Pani Bogactw nie posiada świątyń, poza kaplicami i posągami w świątyniach poświęconych wszystkim bogom Panthei. Istnieje jednak zwyczaj stawiania jej kapliczek w ogrodach większych domostw, gdzie jej posążek często posiada złote dzwoneczki - na szacie lub "wplecione" we włosy. Dźwięk wiatru w tych dzwoneczkach uważany jest za pomyślny omen, gdyż tradycyjnym bogiem-parą Miedzianej Bogini jest jej najbliższy brat - bóg wiatru, pogody i zniszczenia, zwany Łagodnym lub - dźwiękonaśladowczo - Ishshea.
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Arionell Użytkownik
  • Postów: 25
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2010 18:43
Witam!
Jestem nowy, dostałem zaproszenie od Aleksandra.
przechodzę do mojej postaci.

Imię: Arionell van Graldt ( dla przyjaciół, Arion )

Rasa: Człowiek

Kilka krótkich słów o nim:
Kiedyś był Anemondarskim rybakiem. Splot nieszczęśliwych wydarzeń sprawił, że Arion umarł, ratując księżniczkę Sabrę przed demonem.
Historia na tym się jednak nie kończy. Rybak został wskrzeszony przez tajemniczego nekromantę na polecenie boga Kassandara. Nowym celem Ariona miało być zemszczenie się na Anemonie przez którego rybak stracił życie ( Anemon jest bóstwem starającym się o pozycję Boga, wykorzystał w swym planie niewinnego człowieka). Tak więc Arion znów żyje, jednak wpadł po raz kolejny w machinę nowego spisku... ( Kssandar nie chce dopuścić Anemona do grona Bogów). Wiem, że cała historia jest zapętlona i niezrozumiała, ale opisuję tu moją małą domową powieść starając się przelecieć tylko "po łepkach".
W każdym razie: Arion w nowym życiu staje się pół demonem (wynik walki o uratowanie Sabry; moc demona została uwięziona w martwym ciele rybaka). Od tej pory Arion ma zdolność przemiany w "księcia nocy" - czarną bestię, podobną nieco do wilkołaka, widzącą w ciemnościach o niezwykłej zręczności i szybkości. Jednak podczas przemiany niezupełnie nad sobą panuje...
Taki mały opis. Reszta wyjdzie w praniu. Aha wadu i zalety... Rybak jest romantykiem ( to wada), nie umie walczyć ( a w zasadzie dopiero się uczy) i raczej nie wykazuje się zbytnią odwagą... Zalety? Sarkazm, poczucie humoru.
Co do wyglądu. Nie jest przystojny, to wizualny przeciętniak, do tego chuderlawy, ale już książę nocy... Wygląda jak czarna pantera i jest niesamowity ;)
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2010 19:25
imię: Marcin

rasa: człowiek

charakterystyka postaci: 13 lat, drży przed przejściem do gimnazjum. Ucieka więc do świata fantazy, aby znaleźć moc tak potrzebną mu teraz w realu. Mieszka w bloku punktowcu z matką i ojcem. Starsza siostra już za mąż pójdnięta, wyprowadzona. Ojciec pracuje w odlewni, a matka nocami głośno kaszle. Marcin ma dryg manualny w rękach objawiający się skubaniem skórek bez użycia zębów, a także grube uda i pulchne pośladki. Walory dopełnia pewna dziwność pozytywna jego pozoru. Gdy pragnie komuś zaimponować, albo wydać się strasznym, wówczas unosi barki i wydyma oczy jakby wywoływał z wnętrza siebie postać fantastyczną i projektował ją własnym kształtem. Stroszy się Marcin, rozcapierza niewidzialne pazury i staje się jakby centrum magicznego wiru, a wtedy wszystko wydaje się dążyć ku niemu. Zasysa, zasysa...

(żarcik)
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Aleksander Sarota Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2010 19:46
Widzę że wiele osób się zgłosiło, choć Marcina jakoś nie bardzo widzę na Potyczkach;) Sylwetka jego postaci (tak wiem "żarcik";) jest nazbyt nowoczesna;)
Unfa1thful i Arionell -> cieszę się że zechcieliście wprowadzić tu swoje postaci. Teraz Waszym zadaniem będzie wprowadzenie ich na karty Leśnych Potyczek. Nie musicie od razu poznawać innych bohaterów, możecie na przykład wędrować samotnie i wspominać to o czym tutaj napisaliście. Dopiero potem spotkać Medanę i Kalta. Jak wprowadzicie swoje postaci zależy od Was, jednak pamiętajcie o realiach fantasy i dostosujcie się do nich:) Oczywiście nie jest powiedziane, że ja czy Medana jesteśmy tam głównymi bohaterami - od Was zależy jak Wasze postaci będą poczynać sobie na Potyczkach.
Mariomagdaleno -> Tobie również dziękuję, że podzieliłaś się informacjami o swojej postaci w Załączniku do "leśnych potyczek" i dziękuję, że piszesz z nami już bezpośrednio na Potyczkach:)

Pozdrawiam Wszystkich Bardzo Serdecznie,
Aleksander Sarota
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Medana Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2010 22:15
Ach, nowi mężczyźni! :)
Witam, witam...
Jestem tylko słowem
Wypowiedzianym
Drżącym głosem
W niepewności trwam
Zamgloną pamięcią nie sięgam już wstecz
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 21-12-2010 23:33
Ach, nowi śmiertelnicy! :)
Witam, witam...
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Aleksander Sarota Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2010 11:46
Ostatnio pojawiło się kilka nowych osób na Leśnych Potyczkach, więc myślę że powinienem tutaj streścić ich historię.
Leśne Potyczki mają kilka lat. Pierwszy raz pojawiły się na nieaktywnym już portalu Brokilon, a raczej na jego forum. Wówczas ktoś rozpoczął tę historię, Medana dołączyła po kilkunastu stronach, ja jeszcze później. Około ośmiu, dziewięciu użytkowników przewinęło się wówczas przez Potyczki wraz ze swoimi postaciami. Moją postacią wówczas był elf Makao.

Książę elfów Makao, wojowniczka, oblubienica boga Niiru Medana, wilkołak Roth, druid Kirten. To główni bohaterzy "pierwszych potyczek". Wędrują wspólnie właściwie bez celu, choć co jakiś czas mają jakąś ważną misję do wypełnienia. Relacje między bohaterami są różne: Medana uwodzi Makao i Rotha co oczywiście powoduje, że panowie za sobą nie przepadają, muszą jednak współpracować.
Mieliśmy jeśli dobrze pamiętam blisko 200 stron Potyczek. Temat nagle zniknął z forum.
Blisko rok temu założyłem go na nowo również na Brokilonie.
Akcja ma miejsce kilkanaście lat po wydarzeniach z tamtych Potyczek. Tym razem moją postacią był już Kalt - Czarodziej.
Drugie Potyczki rozpoczynają się w karczmie centaura Norberta. Przypadek sprawia, że różni bohaterowie spotykają się w tamtym miejscu. Kilkanaście lat wcześniej czarodziej Belwir (w przeszłości mistrz Kalta, razem zostali wygnani z czarodziejskiej krainy Wież) przejmuje kontrolę nad umysłem Makao, pozbawia go oczu i duszy. Elf w Krainie Bezimiennych, wzmocniony mocą Belwira zabija wszystkich swych towarzyszy, a przynajmniej tak mu się wydaje. Medana ucieka z KB i tuła się samotnie po świecie, dopiero po latach w karczmie Norberta spotyka druida Kirtena (który uderzył głową o kamień i ma sklerozę);) Bohaterzy łączą swe siły, by pokonać wspólnego wroga - Belwira. Podczas jednej z bitew przejmują jeden z zamków złego czarodzieja, a tymczasem Behemoty (wcześniej poprzysięgły wierność Kaltowi) dopuszczają się zdrady, atakując wojsko mojego bohatera. Później Medana dobrowolnie oddaje się Belwirowi i nawet ma z nim dziecko. W jego Pałacu spotyka Makao - elfa bez oczu, który kiedyś ją kochał. Naszym bohaterom udaje się zwyciężyć Belwira, a Kalt znosi urok z Makao. Niestety wybucha nowy spór - Kalt pragnie uśmiercić dziecko Medany (otrzymał imię po ojcu). Tymczasem Czarodziej sam zostaje ojcem. Wcześniej Medana zostaje z Rothem, Kirten wyrusza w swoją podróż, a Kalt, odczarowany Makao, Altior (uczeń Kalta) i Persja (ukochana Kalta, nosząca w sobie jego dziecko) wyruszają na południe, gdzie zakładają czarodziejskie Miasto Chmur.
Niestety w pewnym momencie Brokilon przestał działać. Jego forum również... Leśne Potyczki na Portalu-Pisarskim są kontynuacją tego co minęło bezpowrotnie - Leśnych Potyczek umarłego Brokilonu...
W "trzecich Potyczkach" (tych na Portalu-Pisarskim) Kalt i Medana spotykają się ponownie w karczmie centaura Norberta. Nienawidzą się (o czym napisałem wcześniej). W końcu dochodzi jednak między nimi do kompromisu: dzieci i Persja zostają wysłani razem na tajemniczą Wyspę, by nikt nie dopuścił się morderstwa (ani Kalt, ani Medana). Razem tymczasem wyruszają, by dokonać zemsty na Behemotach. Więcej informacji w samej lekturze Leśnych Potyczek na Portalu Pisarskim!
Do góry
Autor
RE: Załącznik do "Leśnych Potyczek"
Medana Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2010 12:03
Zapomniałeś dodać, ze Kalt jest zadufanym w sobie bubkiem ^^ a Medana psychopatyczną seksoholiczką ze skłonnościami sado-masochistycznymi :)
Jestem tylko słowem
Wypowiedzianym
Drżącym głosem
W niepewności trwam
Zamgloną pamięcią nie sięgam już wstecz
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]