Odmładzanie redakcji :D
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2008 14:23
to się chwali:)
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
pawelh Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Dymitrów Duży (powiat tarnobrzeski)
Dodane dnia 19-11-2008 15:30
ja się zgłoszę:
1) mam sporo czasu,
2) -------- (nie mogę oceniać mojego warsztatu, ale zdaje się, że nie jest najgorzej)
3) jestem tu ze trzy miesiące
4) nie załatwiałem nigdy sponsorów, ale sprawy organizacyjne nie idą mi najgorzej

Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-11-2008 18:08
Mam nadzieję, że nie było/nie ma/nie będzie takiej sytuacji, że redaktor nie przepuści tekstu kogoś, kogo na ten przykład nie lubi, z kim się poprztykał albo będzie się kierował przede wszystkim własnym widzimisię, hę? <podejrzliwie> Bo to by było trochę niefajne... Chodzi mi o to dokładnie, że ktoś mógłby poczuć się Panem i Władcą za bardzo. I co wtedy? Jest na to jakiś sposób? Pytam, bo kiedyś się nad tym zastanawiałam, a teraz mi się przypomniało, więc korzystam z okazji, by zapytać.
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2008 18:12
Za dużo tutaj osób jest, żeby w ogóle pomyśleć o czymś takim jak poprzytykanie się, nielubienie tego czy tamtego - po prostu jest tyle roboty, że na pierdołki i dziecinade nie ma czasu :)
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-11-2008 18:25
To dobrze, bo kiedyś tak się nad tym zastanawiałam i przyszło mi do głowy, że w rękach nieodpowiedniej osoby takie przesiewanie wierszy przez sitko wyglądałoby po prostu jak wybieranie takich, które się akurat jej podobają. Albo takich, które napisały lubiane osoby. Bez znaczenia czy te niepodobające się są dobre albo te "ulubieńców" kiepskie. To mnie uspokoiłaś :)
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2008 19:10
jestem tu dość krótko, ale wydaje mi się, że portal jest na tyle poważnym portalem, że nikt tutaj nie nadużywał i nie będzie nadużywał władzy :) nie jesteśmy dziećmi. wymiana zdań pod tekstem jest wymianą zdań pod tekstem i tyle, tak uważam. nie można lubić czy nie lubić kogoś, kogo się nie zna. tekst może się podobać lub nie, w zależności od gustu, upodobań itp., ale nie ma to wpływu na "odsiew" ;)

może się mylę, ale myślę, że odrzucane są jedynie teksty, które nie spełniają pewnych wymogów określonych, o ile dobrze pamiętam, w regulaminie :)

pozdrawiam serdecznie :)
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-11-2008 20:01
Cytat:
malpica napisał/a:
tekst może się podobać lub nie, w zależności od gustu, upodobań itp., ale nie ma to wpływu na "odsiew" ;)


I o to mi właśnie chodziło. Bo komentować sobie można różnorako, ale najważniejsze, żeby puszczać dobre teksty - bez żadnych animozji czy osobistych sympatii.
A to, że tekst musi spełniać określone wymagania, też nie zawsze się sprawdza z tego co widzę, bo nieraz przemknie się jakiś naprawdę kiepściutki wierszyk, albo taki naszpikowany rażącymi błędami (ort, literówki czy masa np. R11). Ale mniemam, że to tylko przez nieuwagę :) Albo na zachętę na początkujących.
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2008 21:17
Cytat:
A to, że tekst musi spełniać określone wymagania, też nie zawsze się sprawdza z tego co widzę, bo nieraz przemknie się jakiś naprawdę kiepściutki wierszyk, albo taki naszpikowany rażącymi błędami (ort, literówki czy masa np. R11). Ale mniemam, że to tylko przez nieuwagę smiley Albo na zachętę na początkujących.
- teksty słabsze przechodzą w dwóch wypadkach:
1. osoba jest nowa i są to jej pierwsze wiersze na portalu, więc musi poznać przez komentarze czy jej pisanie w ogóle do czegoś się nadaje i co z nim ewentualnie zrobić, żeby było lepiej
2. osoby bardzo młode, co akurat jest wyjątkiem, bo raczej nie bywają tutaj osoby poniżej gimnazjum, ale czasem się zdarza :)

ja biorę więc pod uwagę wiek, czas pobytu na portalu i nabyte do tej pory doświadczenie; są oczywiście przypadki, gdzie odpada 95% tekstów, a są takie, gdzie przyjmowanych jest 95%, z tym jest bardzo różnie, niemniej tekst nadesłany zawsze czytam i czasem się zdarza odrzucać teksty osób które cieszą się u mnie czy u innych raczej dobrą opinią jeśli chodzi o warsztat, ale każdemu zdarzy się popełnić czasem coś słabszego, nawet mnie :)
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 19-11-2008 21:24
o ja się właśnie cieszę, że Róża odrzuciła mój tekst - wrzuciłam trochę pod wpływem chwili a potem marzyłam, żeby go dopaść i dopracować :)
odrzucenie tekstu zawsze daje mi do myślenia - co jest nie tak, czasem nie trzeba wielkich zmian, żeby wiersz został przyjęty (najlepiej oceniony z moich tekstów - został opublikowany za trzecim podejściem) :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-11-2008 10:12
Ale wracając do tematu poszukiwania redaktora - ktoś jeszcze chętny? :) Choć i tak czuję, że będziemy mieć z Afternoonem ciężki orzech do zryzienia.
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-11-2008 10:43
No to kto w końcu przeszedł na tego redaktora?
Czyli kogo mamy się obawiać? :D:D:D
W razie czego ja też służę pomocą (z zewnątrz).
Tak sobie poczytałam i nie mogę zrozumieć jakim cudem nikt mi nie odrzucił jeszcze utworów?! Cud boski... ani chybi :D
(proszę, nie, to nie była zachęta)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-11-2008 12:07
Odmładzajcie się :) Ja popatrzę
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2008 12:18
Decyzją redakcji działu poetyckiego redaktorem został tycenak

witamy serdecznie w gronie :D
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-11-2008 12:24
tycenak, gratulacje :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2008 12:26
ja bojam, nie powiem, że nie jestem zaskoczony... Ale dam z siebie wszystko, dziękuję za zaufanie i obiecuję jak najczęściej bywać na portalu (zajęcia nie zając ;))
Raz jeszcze dziękuję :)
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 23-11-2008 12:35
Gratulacje:)...napewno bedzie ok:)
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-11-2008 12:37
O, kurcze, a ja sobie jeszcze żadnych chodów u niego nie wyrobiłam... :D
muszę zrobić szybki rachunek sumienia, czy mu nie podpadłam... :lol:
(uff, nie chyba)

Gratulacje Tycenusiu, wybór dobry i zasłużony :yes:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2008 12:53
Uprzejmie informuję, że chody nic nie dadzą ;) wystarczy dobrze pisać :D ;)
Dziękuję raz jeszcze i (niedługo) biorę się do roboty :)
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 23-11-2008 13:27
no no. redakcja rośnie w zaskakująco szybkim tępie ;)
gratuluje Tycanku i powodzenia :)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Odmładzanie redakcji :D
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 23-11-2008 13:44
Tycuś, ą czy ja u Ciebie podpadłem?...:O

Ale i tak gratuluję... Na zdjęciu dobrze Ci z oczu patrzy...:yes:
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]