Portal Pisarski na YouTube
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 17-11-2010 18:46
No, Sisey... rzeczywiście... "popeliny nie zamieściłeś".
Nieźle.
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 17-11-2010 19:08
Sisey, no, no. Jeszcze, jeszcze.:D
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-11-2010 19:38
Jeszcze będzie :)
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 17-11-2010 21:47
Imponujące.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 18-11-2010 15:14
Cytat:
Poke Kieszonka napisał/a:
Cytat:
sisey napisał/a:
Właśnie posłałem dwa swoje wierszydła. Miłego słuchania. :D

PS. Szanowni autorzy, dbajcie o jakość dźwięku. Wiersz Boskiego (i nie tylko) ledwo zrozumiały. Potraktowanie jakimś filtrem odszumiającym, to nie tak hop - strasznie masakruje.

kłaniam, sisey marudny

Drogi Sisey - rozumiem, że to odnosi się do mnie, bo ja czytałam wiersz Bosskiego, rzeczywiście jakość mogłaby być lepsza:yes:, ale wiesz jak człowiek czasami się porwie do czegoś to o pewnych rzeczach zapomina:yes:, a potem już jest za późno - no cóż wypada mi teraz tylko Bosskiego przeprosić, bo nie tak miało być, jego wiersz zasługuje na solidne wykonanie:yes: - dlatego dziękuję Ci za marudzenie:yes: - skutecznie podciąłeś skowronkowi skrzydełka;) - na razie zamierzam zaprzestać czytania i posłucham innych może uda mi się osiągnąć w końcu taki efekt jaki zamierzałam:yes: - tylko błagam Cię oszczędź uwag dla Oke i Juliasa - bo oni naprawdę robią wszystko, aby było dobrze - dodatkowo poświęcają przecież swój wolny czas:yes::)



Droga, szanowna itd. słuchając wierszy chciałbym skupić się wyłącznie na ich treści i tylko stąd wynika moje marudzenie. Czytasz bardzo dobrze, zostaje zadbać o te drobne szczegóły techniczne, bo jak widać/słychać mogą zniszczyć zamiary autora i proszę nie pisz, że teraz to już tylko milczenie zostało. To kto będzie czytał, ja? Może pocieszy Cie fakt, że nad swoim nagraniem spędziłem kilka godzin: wyszukanie stosownego podkładu, obejście różnych problemów technicznych, parzenie kawy, spacer... a i tak nie ustrzegłem się potknięć (co słychać)

A to już do wszystkich chętnych: Z każdym kolejnym utworem jest łatwiej. Nie padać duchem, dopieszczać. Wiem jak elegancko, brzęczą mikrofony podpięte do PC. Jest tak prosta sztuczka. W trakcie nagranie, przez cały czas dotykamy palcem metalowej części gniazda słuchawek - znacznie spada poziom przydźwięku. Dobrze jest wyłączyć automatyczną regulację głośność (efekt jej działania słychać w nagraniu Izoldy, gdzie dość przypadkowo zmienia się głośność).

No to tyle z wymądrzania, wybaczcie ale może komuś pomogłem.

@Oke Nigdy nie wątpiłem w Twoja inteligencję proszę mi nie amputować. :D

Ja się nie czepiam Jullasa... bardziej niż innych. :lol:
I drobna prośba. Jeżeli ktoś posyła nagarnie wykonane w łazience przy włączonej wirówce, to bądź tak miła i jednak poproś o poprawkę.

z poważaniem sisey, okropnik
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2010 15:18
Sisey, my naprawdę robimy przy tych nagraniach wszystko, na co nas stać :) A wskazówki wydają mi się całkiem zacne, jak masz więcej, to dawaj :)
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 18-11-2010 15:29
Heh, to jednak portal literacki, czyli z definicji (zaraz oberwę czymś ciężkim) technicznych inaczej. Pomyślę o jakiejś ściągawce. Proszę też głośno pytać. Na nei zadane pytania dość trudno odpowiedzieć.

Starczy tej radosnej twórczości - znikając we mgle, sisey szepnął. B)

Edit:

Rady dla artystów.
- Nim przystąpisz do nagrań, wybierz godziny gdy jest najciszej.
- Zamknij okna
- Wyprowadź psa i kanarki
- Wynieś budzik
- Koniecznie wyłącz telefon komórkowy!
- Nie kręć głową, nie szeleść
- Postaraj się ograniczyć pogłos w pomieszczeniu. Dodasz go sobie później w edytorze.
- Sprawdź w telewizji, czy w okolicy nie było wypadku. Nic tak nie w@!$%#, jak karetka nie w porę.
- Daruj sobie systemową usługę nagrywania. Poszukaj programów typu Sound Forge, Audacity, czy Nero (tak, w programie do wypalania płyt, jest i taki moduł)
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 18-11-2010 15:42
Właśnie obejrzałam moje słuchawki z każdej strony. I... nie wiem, która to metalowa część. Dla mnie całe są z tworzywa. A może sam mikrofon trzymać? I jeszcze jedna prośba. Jeśli piszecie, żeby coś wyłączyć, napiszcie gdzie tego szukać. Łopatologicznie, jak Julas pisał kilka stron wcześniej.

A co do techniki. To Zapewniam, że nagrania są opracowywane. Sama przeszłam wymianę mailową z osobą za to odpowiedzialną i próbujemy jakoś eliminować brzęczyki, warczyki i tym podobne. Proszę zatem nie oceniać kogoś, jeśli się nie wie, jak było. Wszyscy uczymy się na błędach, a wiadomo, kto ich nie robi, prawda?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 18-11-2010 15:48
Elwira, GNIAZDA, nie wtyczki. W laptopie jest prościej, w desktopie trudniej, gdy brak przedniego panelu słuchawek, częściowo pomaga dotykanie metalowej obudowy kompa. Przy długim kablu mikrofonowym warto poeksperymentować z miejscem nagrania. Bardzo często przesunięcie sie o parę centymetrów eliminuje część przydźwięków.

Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2010 19:32
Taaadaaaaam!!!

Zgadnijcie, kto? :D

http://www.youtube.com/user/PortalPisarski?feature=mhum
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2010 20:01
Sisey!
Świetnie. I wierz mi, wiem, co mówię!:yes:
zo
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 18-11-2010 20:03
:)no brawo Elwirko:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2010 20:14
Elwi, widzę, że w końcu ujarzmiłaś technikę nagrywania.;) Fajnie wyszło.:)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 18-11-2010 20:30
Kolejna pani urzekła mnie swoim głosem - aż chce się słuchać. :) Elwirko, Twoja córka musi kochać bajki w Twoim wykonaniu.

A Panowie mogliby może zaangażować swoich szanownych kolegów, ponieważ to aż trochę zawstydzające, że wciąż zachwycam się kobiecymi głosami... Dwóch panów się popisało, pora na resztę;).


Wszystkim czytającym moje lakoniczne: gratuluję.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 18-11-2010 20:40
A kto mi dorobił takie metaliczne echo? Wyszło, jakbym była kosmitką. :rol: A może po prostu jestem. :lol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2010 20:59
Pewnie się zrobiło przy wyrównywaniu głośności... Bywa :]
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 18-11-2010 22:25
Kolejna Odważna. Gratulacje.
Nie wiem już co lepsze: zanikający głos czy głos z puszki.

Ale kiedyś się wydoskonalimy tak, że i maruda popelinowa nic nam nie zarzuci.:D
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2010 22:27
I kolejny głos stał się już teraz znajomy. Gratuluję :)
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2010 23:07
Gratki Elwiro :)

Następny głos znajomy :)
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Portal Pisarski na YouTube
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 19-11-2010 11:32
Właśnie posłuchałam sobie większości z was :)
Jestem pod wrażeniem i zbieram się na odwagę.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]