"Nostalgia anioła"
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
"Nostalgia anioła"
monikaa86 Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2010 17:28
No a co powiecie o tym filmie? Nakręcony na podstawie książki o tym samym tytule autorki Alice Sebold, a wyreżyserowany prze Petera Jacksona mnie osobiście powalił na kolana. Nie rozumiem, dlaczego film ma tylu przeciwników. Dla mnie jest on majstersztykiem, który w żadnym razie nie urąga Jacksonowi. Tym, co najbardziej podobało mi się w tej ekranizacji, to świetna gra aktorska (tutaj zwrot w stronę Marka Wahlberga) oraz świetnie ukazane przenikanie się światów - realnego z fantastycznym (na oklaski zasługuje zwłaszcza scena z rozbijającymi się o nadbrzeże butelkami pełnymi statków oraz scena z sejfem, w którym spoczywa czerwony kwiat).
Do góry
Autor
RE: "Nostalgia anioła"
Szuirad Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Trzebnica
Dodane dnia 11-11-2010 19:52
Mam podobne odczucia. Film ogladałem parę miesięcy temu, ale to co na mnie wycisnął pozostało i pewnie jeszcze długo będzie poruszać. Niesamowity film i jak w moim przypadku niezwykle inspirujący
"W człowieku, który uważa, ze wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze - uroda życia".
R Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Do góry
Autor
RE: "Nostalgia anioła"
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2010 20:08
mam podobne do Was odczucia.

Niesamowity film po którym wrażenia są zbyt silne, żeby móc od razu wrócić na normalne tory.

Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: "Nostalgia anioła"
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 11-11-2010 20:12
mnie się nie podoba
sentymentalny i mdły, szalenie zlicealniony i holyłódzki :no:
anioł to anioł, zemsta to zemsta
a taka cukierkowa historia ma się nijak do głębszego przesłania
czy jakiejkolwiek życiowej filozofii
niestety ale dla mnie to film o niczym
oczywiście słodki i miły, ale tak nieżyciowy, że
dobry tylko dla amerykańskich nastolatek :yes:
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: "Nostalgia anioła"
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2010 20:17
Chwała, że nie jestem nastolatką :) i to w dodatku amerykańską.

Oni są wrażliwi na punkcie dyskryminacji. Mogłaby być niezła rozróba. :lol::lol::lol:
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: "Nostalgia anioła"
Szuirad Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Trzebnica
Dodane dnia 11-11-2010 21:14
Hm na wszelki wypadek spojrzalem w lustro i spytałe bliskich, ale na szczęście nikt nie powiedział, że jestem nastolatką, tym bardziej amerykańską;) Cieszyć się czy płakać.
A powaznie to osobiście odbierałem film nie jako głowna bohaterka ale ojciec dwóch nastolatek
"W człowieku, który uważa, ze wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze - uroda życia".
R Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Do góry
Autor
RE: "Nostalgia anioła"
monikaa86 Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 12-11-2010 19:53
Szuirad, może to właśnie fakt, że sami jesteśmy rodzicami, wpływa inaczej na postrzeganie tego filmu przez nas. Zawsze mówiono mi, że jak będę miała własne dzieci, będę inaczej spoglądać na życie. Dawniej nie dowierzałam, a dziś...:)
Monika
Do góry
Autor
RE: "Nostalgia anioła"
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 12-11-2010 20:29
Niesamowity kicz. Bardzo mi się nie podobał.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: "Nostalgia anioła"
Nemine Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Toruń/Płock
Dodane dnia 17-12-2010 14:05
Owszem, kicz, tandeta, ale przyjemna. Wiadomo, co się stanie za chwilę. Taki urlop od myślenia w całkiem miłej oprawie. Oglądanie tego filmu całkiem dobrze nadaje się do obiadu, moim skromnym zdaniem (;.
Nie ma nic przyjemniejszego w życiu niż latanie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: "Nostalgia anioła"
WasiaWenFurria Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Zawady
Dodane dnia 22-01-2011 20:05
Ten film rzeczywiście jest niesamowity. Jeden z najlepszych jakie widziałam. Pełny niesamowitych scen. Najlepsze było właśnie rozbijanie butelek i "wniebowstąpienie"
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]