Ezoteryka
Autor
Ezoteryka
Ryan Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: ?
Dodane dnia 09-12-2010 15:38
Czy interesujecie się ezoteryką i zjawiskami parapsychologicznymi? Mieliście świadome sny czy coś podobnego?
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
victorys Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 09-12-2010 20:43
I owszem. Interesowałem się szamanizmem i ezoteryką. Miewałem świadome jak i demoniczne sny.
Konkluzja jest taka, że co z tego, że myślą stwarzasz cały świat, jeśli i tak natrafiasz na ograniczenia wynikające z własnej świadomości. Poza tym jest niedosyt, że stwarzasz cały świat, lecz jesteś wciąż częścią kosmosu (czyli ładu), do którego tajemnicy wcale się nie przybliżasz. Jeśli chodzi o opuszczanie własnego ciała, to jest to rzecz przerażająca - jeśli próbuje się ją wyćwiczyć - gdyż może się zdarzyć, że z powrotem do ciała nie można wrócić.
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 09-12-2010 22:13
Jedyny mój związek z "dziwnymi" zjawiskami, to spełniające się sny... Ale chyba nawet nie zaliczyłabym tego do parapsychologii...
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ezoteryka
Ela Samek Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: pl/ch
Dodane dnia 15-12-2010 11:53
Ezoteryka, zjawiska parapsychologiczne... druga strona. Wiedza którą niesie poznanie bywa zbyt ciężka, aby rozsuwać kurtyny "między światami" trzeba być silnym i znać zasady BHP.

Ela Samek-Sadkowski
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
Berserkerka Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-12-2010 12:24
Świadome sny mam, nawet często. Mam też sny w których przypominam sobie o czyms co śniło mi się np kilka miesięcy wcześniej i na jawie o tym juz dawno nie pamietałam, dopóki nie przypomniałam sobie tego we śnie:) Jak śnię to czasem pojawiają się jakieś powiązania z poprzednimi snami. Ale to sny, więc to że jest tam cos dziwnego wcale mnie nie dziwi i mysle wręcz, że to zupełnie normalne i występuje czasem u wszystkich ludzi.
Istnieje teoria, że jeśli ktoś kiedyś się dowie, dlaczego powstał i czemu służy wszechświat, to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwaczniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.

Istnieje także teoria, że już dawno tak się stało.
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 15-12-2010 14:11
Berserkerko, pytanie o swiadome sny byo o uprawianie lucid dreaming - czy myslimy o tym samym?
bo takie sny jak opisujesz to tylko zwykla podswiadomosc, a nie swiadome snienie...
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
CzerwonyTulipanek Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 15:22
Ezoteryka sama w sobie mnie nie interesuje,nie próbuję bawić się zjawiskami,których w efekcie nie zrozumiem.Zawsze mnie śmieszyło używanie takich pojęć jak: 'czarna magia' lub 'biała magia'.Magia,to magia,po co zamydlać oczy bzdurnymi wyjaśnieniami.
Natomiast świadome śnienie jest ciekawym zjawiskiem.Sterowanie snem bywa wciągające.Właśnie tym różni się on od zwykłego snu.
Tylko ten nie popełnia błędów,co nic nie robi.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ezoteryka
Berserkerka Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-12-2010 17:20
świadome sny - miałam na mysli takie w których wiem, że śnię i mogę pomysleć co bym chciała żeby się stało i to sie dzieje (we śnie oczywiście). Nie znam sie na tym więc mogłam cos pomylic i źle zrozumieć. Sorry:)
Istnieje teoria, że jeśli ktoś kiedyś się dowie, dlaczego powstał i czemu służy wszechświat, to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwaczniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.

Istnieje także teoria, że już dawno tak się stało.
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 15-12-2010 21:51
nie szkodzi,
takie coś miewa każdy :)
dopiero, kiedy umiesz "zaprogramować " swój sen i automatycznie wyowołać lucid dreaming o danych parametrach i z wyostrzonymi (a nie stłumionymi) zmysłami i odczuciami, choćby odpowiednią autosugestią lub chainingiem, lub po prostu stosujesz LD jako wstęp czy ćwiczenie do transu astralnego, wampiryzmu czy OOBE mówimy o świadomym śnieniu zachodzącym w kategorie ezoteryki :)

sprostowałam, więc wracam w poza-temat;)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-12-2010 22:00
Ja kiedyś czytałem "Wróżkę" bo moja mama lubiła to czasopiskmo i kupywała regularnie :)
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-12-2010 04:47
Cytat:
victorys napisał/a:
I owszem. Interesowałem się szamanizmem i ezoteryką. Miewałem świadome jak i demoniczne sny.
Konkluzja jest taka, że co z tego, że myślą stwarzasz cały świat, jeśli i tak natrafiasz na ograniczenia wynikające z własnej świadomości. Poza tym jest niedosyt, że stwarzasz cały świat, lecz jesteś wciąż częścią kosmosu (czyli ładu), do którego tajemnicy wcale się nie przybliżasz. Jeśli chodzi o opuszczanie własnego ciała, to jest to rzecz przerażająca - jeśli próbuje się ją wyćwiczyć - gdyż może się zdarzyć, że z powrotem do ciała nie można wrócić.


A świstak zawija je w te sreberka...
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ezoteryka
Nemine Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Toruń/Płock
Dodane dnia 17-12-2010 13:57
Zawsze mnie denerwowało, gdy pod tematem ,,EZOTERYKA" ktoś wciskał tylko świadome sny i OOBE. To, tak jakby rozmawiać o Japonii tylko na podstawie znajomości anime. Błe, błe.
Ezoteryka do mnie wraca, skubana, gdzieś głęboko siedzi mi w biednej, chorej głowie, ale gdy o tym opowiadam przy piwie i kolejnym papierosie, zazwyczaj albo ktoś jest wspaniałym ekspertem i poleca mi księdza ew. robi wielkie oczy, boi się lub mówi, że ma od lat to samo, ale ja nie mam żadnych zdolności, a tak w ogóle ,,to aura Ci zanika". Internetowo ten argument też jakoś był często powtarzany. Oczywiście zapewne istnieją jednostki, które znają się na ezoteryce i nie odrzucają jej od siebie, ale na szczęście żadnej nie spotkałam.
Jestem dość emocjonalna, otwarta na wszystkie przeżycia zewnętrzne, czasem widzę różne rzeczy, których nie chcę, ale poza jedzeniem śniegu mieszczę się zapewne w którejś tam szufladce normalnego człowieka. A. No i jestem kiepska w tej całej ezoteryce. Skubane dusze astralne albo mają powtarzalne pragnienia erotyczne albo pokazują mi swoje kocio-metafizyczne oczy.
Nie ,,bawcie" się w to, bo o ile nie można ,,stamtąd" (albo z siebie) nie wrócić (chyba, że się nie chce żyć), to z całą pewnością po powrocie nie jest się już tą samą osobą.
Pozdrawiam i życzę świadomych, pięknych snów.
Nie ma nic przyjemniejszego w życiu niż latanie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ezoteryka
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 18-01-2011 17:41
Cytat:
A świstak zawija je w te sreberka...


Mistrz :D
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
Ponury Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Justynów
Dodane dnia 19-01-2011 21:09
Ezoteryka... Owszem to temat zbyt szeroki by mówić że ktoś jest w tym dobry lub zły.

Cytat:
wiedza tajemna, dostępna tylko dla wtajemniczonych lub wybranych; niedostępna dla ogółu

Definicja ze słownika

Z tego rozumiem że ezoteryką może być zarówno techniką OOBE jak i sztuką widzenia aury, telepatią, wróżbiarstwo, regres hipnotyczny, szamanizm, świadomy sen, huna i w ogóle wszystko co "zwykłym" ludziom wydaje się nadprzyrodzone.
Osobiście miewałem stan "wejścia" w OOBE ale nigdy z ciała wyjść mi się nie udało, za to świadome sny miewam regularnie :] jest to zjawisko naturalne i według wszech wiedzących ekspertów każdy z nas ma LD przynajmniej raz w życiu. Nie ma się czego bać :D.
Czytałem też wiele książek. Między innymi Dr Michaela Newtona które wszystkim polecam.
Wiem że wiedza książkowa nijak ma się do doświadczeń ale to też jakaś wiedza ;).
Nie było mi dane słyszeć o ludziach którzy z ciała wyszli i nie wrócili albo o jakiś problemach z tym związanych. Za to strach przed tym potrafi być największym bodźcem powstrzymując nas przed OOBE.
________________________________________

Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś.
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-01-2011 21:40
Cytat:
Jeśli chodzi o opuszczanie własnego ciała, to jest to rzecz przerażająca - jeśli próbuje się ją wyćwiczyć - gdyż może się zdarzyć, że z powrotem do ciała nie można wrócić.
Moja nauczycielka zawsze mówiła:
- Jak się nie uspokoicie, to wyjdę z siebie i stanę obok.
Dobrze, że się jej nie udało, mogłaby nie wrócić.
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2011 23:00
Tak na temat:
http://www.youtube.com/user/.../x-1jX6nOn6U

:]
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2011 17:00
fajnie że ktos poruszył ten temat
swojego czasu poważnie interesowałem się klimatami lucid dream oobe i near death
polecam ciekawą książkę "tybetańska joga snu i snienia" Rinpoczego

co do oobe to praktykowałem przez jakiś czas początkowo stosujac się do rad mentora Roberta Monroe
zdarzyło mi się kiedyś napisać następujące wierszydełko http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=20834

żałuję tylko jednego; że zbagatelizowałem przestrogę pewnego katolickiego kapłana
przed niebezpieczeństwem tego typu praktyk przestrzegał również były new age'owiec Robert Tekieli
gdzieś na you tube cos być powinno. Niewporę obejrzałem też reportaż o tym że praktykowanie tej mrocznej szatańskiej mistyki powoduje głębokie problemy natury psychicznej
sam Monroe przyznał sie do sporadycznych halucynacji.
Nie wiem na ile wiarygodne jest to co piszę, dla osób które zwyczajnie się z czymś takim nie zetknęły.
w każdym razie dość często zdarza mi się zasypiać mając pełną świadomość tego że zasypiam,
doświadczam różnych surrealistycznych wizji splatania zmysłów i bóli psychosomatycznych
czasami nie umię się przebudzić bo miewam długie paraliże przysenne
i zupełnie tego nie kontroluję




Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2011 17:50
A myślałeś o tym, żeby zmienić leki? :)
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2011 19:37
o dżizusku... te bóle psychosomatyczne, paraliże przysenne i szataństwo brzmią okropnie...
http://www.berbela.com/
Do góry
Autor
RE: Ezoteryka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-01-2011 14:23
Oke zdaje sobie sprawę z tego że jako zdiagnozowany schizofrenik nie jestem wiarygodny w tej kwestii
bo wszystko mozna zrzucic na chorobę
tym niemniej 4 lata temu kiedy rozpoczynałem swoja przygodę z medytacją transem i deprywacja sensoryczną byłem jeszcze zdrowy

nie wiem jak daleko sięga twoja wiedza na ten temat (tzn czy opiera się na relacjach z youtube czy moze na jakichś doświadczeniach)
moim skromnym zdaniem praktyka oobe to właśnie prowokowanie paranoi
przed właściwa eksterioryzacją bardzo czesto wystepują
synestazja o których wspomniałem w nomenklaturze oobe zwanehipnagogami
czyli doznania generowane przez umysł czasami o wiele bardziej intensywne niż doznania zmysłowe z realu

proponuje ci poszerzyć swoja wiedzę i poczytać cos na temat deprywacji sensorycznejczy
komór deprywacyjnych
zdrowy człowiek przy sporym wysiłku MOŻE halucynować
i serio słyszałem o wielu przypadkach kiedy to wymkneło się spod kontroli

wracając do twojego pytania
o zmianie leków myślałem tylko sposród sześciu przetestowanych na mnie ten który obecnie biorę jest najlepszy
ale jeśli czujesz taką potrzebę to jeszcze się pośmiej;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.