Nagrody filmowe
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
Nagrody filmowe
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-01-2011 13:51
Złote Globy za 2010

NAJLEPSZY FILM - DRAMAT
"The Social Network"
- oglądałem i jestem zaskoczony. Dobry film, ale bez przesady. Dostał za temat. Amerykański sen kolejny raz się ziścił. Z akademika do listy miliarderów.

NAJLEPSZA AKTORKA W DRAMACIE
Natalie Portman - "Czarny łabędź"
- widziałem i nadal jestem zachwycony. Należało się. Dostanie jeszcze Oscara.

NAJLEPSZY AKTOR W DRAMACIE
Colin Firth - "Jak zostać królem" - nie widziałem - ale zobaczę ;)

NAJLEPSZY FILM - KOMEDIA LUB MUSICAL
"Wszystko w porządku" - jak wyżej.

NAJLEPSZA AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU
Annette Bening - "Wszystko w porządku" - jak wyżej.

NAJLEPSZY AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU
Paul Giamatti - "Barney's Version" - jak wyżej.

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY
"Toy Story 3" - nie widziałem i zobaczę, jak będzie w telewizji nie śpieszy mi się.

NAJLEPSZY FILM OBCOJĘZYCZNY
"In A Better World" - nie kojarzę.

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Melissa Leo - "Fighter" - chcę bardzo zobaczyć.

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Christian Bale - "Fighter" - jak wyżej.

REŻYSERIA
David Fincher - "The Social Network" - no tak. Fakt, że film jest zrobiony bardzo dobrze, więc widać się należy.

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
Aaron Sorkin - "The Social Network" - :rol: No sorry.

NAJLEPSZA MUZYKA
Trent Reznor, Atticus Ross - "The Social Network" - nie zwróciłem uwagi. Cameron kiedyś powiedział, że idealna muzyka w filmie, to taka, której nie słyszysz oglądając, jest tak zgrana z filmem. Widać tu musiało być podobnie.

NAJLEPSZA PIOSENKA
Diane Warren za utwór "You Haven't Seen the Last of Me" - "Burleska" - nie widziałem, jeszcze.

I co sądzicie?

Aha De Niro dostał za całokształt, no wiadomo.

Nic nie dostałą Incepcja, to podobno zdziwienie. Niby za co miała dostać :lol: nie było kategorii efekty specjalne, montaż czy dźwięk. Oscara zgarnie jakiegoś, ale w technicznych kategoriach.
Turysta nie dostał :lol: No, a za co? Za usta Angeliny, czy policzki Johnego?
Alicja też nie dostała. No i dobrze!

Za tydzień ogłoszenie nominacji do Oscarów.
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 17-01-2011 17:32
Cytat:
Nic nie dostałą Incepcja, to podobno zdziwienie. Niby za co miała dostać nie było kategorii efekty specjalne, montaż czy dźwięk. Oscara zgarnie jakiegoś, ale w technicznych kategoriach.


No tak, choć Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, a nigdy nie było tam żadnej kategorii technicznej, dziennikarze i tak rżną głupa, że są zaskoczeni ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nagrody filmowe
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 17-01-2011 17:37
ja raczej nie obejrzę z tego nic
ale miło się dowiedzieć ;)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-01-2011 17:54
Cytat:
No tak, choć Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, a nigdy nie było tam żadnej kategorii technicznej, dziennikarze i tak rżną głupa, że są zaskoczeni
Ale chodzi o to, że Incepcja była nominowana, co uważam za żart.
NAJLEPSZY FILM - DRAMAT
"Czarny łabędź"
"Fighter"
"Incepcja"
"Jak zostać królem"
"The Social Network"

MarioMagdaleno Blac Swan obejrzyj koniecznie, film jest rewelacyjny.
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 17-01-2011 19:43
zobaczymy :)
w każdym razie tytuł zapisałam
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-01-2012 21:09
Ogłoszono nominacje :D
Najlepszy Film:
"Czarny Łabędź"
"The Fighter"
"Incepcja"
"Wszystko w porządku"
"Jak zostać królem"
"Toy Story 3"
"127 godzin"
"Social Network"
"Prawdziwe męstwo"
"Do szpiku kości"

Mam jeszcze sześć filmów od obejrzenia. I tak pewnie dostanie Social, ma dwanaście nominacji. Ale z tego co widziałem to Black Swan, lub Do szpiku kości to najlepsze filmy minionego roku. I znów Incepcja :shy: WTF?? Mam nadzieję, że to pomyłka jakaś.



"Jak zostać królem" - 12
"Prawdziwe męstwo" - 10
"Incepcja" - 8
"Social Network" - 8
"127 godzin" - 6
"Czarny łabędź" - 5
"Toy Story 3" - 5




http://film.onet.pl/specjalne/.../ogloszono-nominacje-do-oscarow,1,4154391,wiadomosc.html link do pełnej listy



I mamy kolejne nominacje i w nich polski film. Czy ktoś widział "W ciemności"? Ja niebawem zobaczę.

Na razię z nominowanych do głównej nagrody, widziałem tylko "O północy w paryżu". Bardzo fajny film. Bez fajerwerków, ale jest niezły. Allen na starość, mi się podoba.

Nominowani
http://www.filmweb.pl/awards/.../2012
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 25-01-2012 21:48
Jeszcze nie widziałam W ciemności. Bardzo jestem ciekawa nowego obrazu A.Holland. Za to widziałam nominowanego w 11 kategoriach Hugo... M. Scorsese, co prawda nie trójwymiarowo, ale wynudziłam się za wszystkie czasy. Sama historia może i ciekawa, ale film rozczarował mnie bardzo. Jak zwykle najlepsze były zajawki:)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nagrody filmowe
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-01-2012 22:32
Ja widziałałem W ciemności. Jeden z najbardziej poruszających filmów jaki ostatnio widziałem. Myślę, że warto się wybrać do kina. Nie polecam osobom o słabych nerwach.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 25-01-2012 22:52
Oscara za najlepszy film nieamerykański wygra pewnie "Irańczyk". Amerykanie nie lubią historii innych krajów, która nie jest przedstawiona według ich modły.
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-01-2012 23:07
Jakby nie było to postać Sochy może nie nazbyt jaskrawo, ale jest schematyczna i po części wpisuje się w schemat hollywoodzki. Także szansa na oscara jest ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-01-2012 20:28
Ja przed chwilą zobaczyłem Szpiega, który ma trzy nominacje, aktor pierwszoplanowy, najlepszy scenariusz adaptowany i muzyka.
Mhm, Gary Oldman to rewelacyjny aktor, uwielbiam go, jednak rola, którą grał była tak statyczna jak to tylko możliwe. Gdyby miał grać w pomidora, myślę, że by nie dał nikomu szans. Nie widziałem reszty filmów z nominacją - najlepsza rola męska, ale myślę, że Oldmanowi się nie należy i jej nie dostanie.

Muzyka była taka, że prawie jej nie pamiętam, to podobno dobrze, więc skoro tak, może mieć szansę.

Scenariusz. Czyli historia - coś co lubię. Z nominowanych widziałem na razię Idy marcowe. Osobiście kibicuję Idom, jednak muszę przyznać, że najmnocniejszą stroną Szpiega jest właśnie opowieść. Wszystko się fajnie trzyma kupy, zazębia itd. Nie wiem czego temu filmowi brakuje, ale na pewno, ten brak nie tyczy się scenariusza. Jednak Idy mi się po prostu bardziej podobały :) i mają tylko jedną nominację :)



A tu zwiastun kolejnej, 84 ceremonii :D boski
http://www.youtube.com/watch?v=sXGI9suAyBI

I tym razem genialny prowadzący :D
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2012 20:32
a mnie się Oldman w tej roli podobał :)

kluczem jego gry było nazwisko bohatera, którego grał: Smiley - dlatego właśnie przez cały film twarz Oldmana była pozbawiona emocji (nawet w jedynej scenie, w której podniósł głos!), a taka gra jest bardzo wymagająca.... wcześniej potrafił to tylko Buster Keaton :))
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-01-2012 20:42
Może, masz rację. Coś w tym jest. Sam Worthington, też przez całe Starcie Tytanów, nie wykazuje emocji, a wygląda jak walczący manekin do testów zderzeniowych, a Oldman gra swoją rolę. Chociaż jak widzę w obsadzie nazwisko pana Oldmana, to zaraz mam ochote na coś takiego co zrobił w Leonie Zawodowcu, Draculli, czy nawet Piątym elemencie. Kocham go jako szaleńca. Przyznaję rację.

Przed chwilą widziałem Nicka Nolte, który ma nominację do drugoplanowej roli, za Warriora, bardzo mi się podobał, i myślę, że mógłby coś dostać, za życia :) należy mu się.
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2012 21:20
widziałem wczoraj "Rozstanie".... egzotyczny film irański, może nie wybitny, ale biorąc pod uwagę polityczne koneksje hollywoodu, to ma dużą szansę pokonać W ciemności...

"Służące" to naprawdę wielki film.
"War Horse" bardzo epicki, mocno amerykański, ale moim zdaniem nie powalczy
Do góry
Autor
RE: Nagrody filmowe
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-02-2012 19:31
Ja słyszałem, że Moneyball jest głównym kandydatem. Muszę go zobaczyć. Widziałeś? Ja myślę, że w tym roku zgarnie coś "zwykłego", po zesłorocznym królu :) więc na Spilberga bym nie stawiał. Woody Allen też chyba nie, bo mimo, że film jest uroczy, to nie Oscar. Mówisz, że Służące takie dobre? Jutro zobaczę.



Z filmów nominowanych, do głównej nagrody widziałem już Moneyball, Spadkobierców, O północy w Paryżu, Czas wojny, i Służące. Zostały mi cztery z czego najbardziej ciekawi mnie Artysta.
Jeszcze wczoraj moim faborytem byli Spadkobiercy, bardzo dobry film. Moneyball mi się podobał, ale to film dla Amerykanów, a ja nim nie jestem.

Jednak, zostałem porażony Służące jednen z najlepszych filmów ostatnich lat. Niesamowite amerykańskie kino. Wzruszałem się, śmiałem i wściekałem, po kilka razy. A po ostatniej scenie zrobiłem wow! ponad 130 min, filmu (bez napisów) i zero znudzenia, każda scena jest przemyślana, każda postać jest jakaś. Film historyczny, dramat, film romantyczny, tragikomedia, ale przede wszystkim hollywod, mimo braku patosu ;) Film, momentami pokazujący tak straszne rzeczy, że aż krew zalewa, ale z końcówką, pełną nadziei. Kurczę, tylko Amerykanie to potrafią.

Viola Davis - pierwszoplanowa kobieca, nie znam pozostałych ról nominowanych, jakoś kobiece świetne role, nie są w tych najlepszych filmach. Ale ta pani, której nie znałem, zagrała świetnie.

Octavia Spencer i Jessica Chastain za drugi plan. Gdyby była kategoria duet aktorski, no to powinny dostać statuetkę. Cudna para. Chociaż wg mnie pani, Chastain miała ciekawszą rolę to i się bardziej wykazała. Chociaż kurdę nie wiem :D
Melissa McCarthy za Druhny ma też nominację i nie dorastała im to pięt, chociaż była zabawna.

I to wszystko. Mało tych nominacji.

Nie wiem, co reszta kobiet pokazała, pani Davis ma mocną konkurencję bo:
Meryl Streep i Glenn Close, ale film Służące powinien dostać dwa Oscary. Coś dostać musi, bo to zbyt dobre kino!





http://www.filmweb.pl/awards/.../2012

Niedźwiedzie rozdane. Warto się przyjrzeć tegorocznym laureatom, może znajdziemy coś dla siebie :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]