Inspiracje
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Inspiracje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2008 19:15
ehh, ostatnio bardzo inspiruje mnie życie. Dużo sie dzieje.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-05-2008 13:09
podróże :)
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
Andar Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Nottingham
Dodane dnia 14-05-2008 13:40
Moje inspiracje to zazwyczaj emocje...Czasem mnie zainspiruje inny wiersz,obraz albo jakieś wydarzenie.A czasami inny człowiek...
"Ludzie chcą kłamstw,które pomagają im żyć"
Terry Pratchett.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 15-05-2008 17:48
Jeśli o mnie chodzi to inspiracją jest przede wszystkim to co dzieje się wokół mnie i we mnie. Emocje, zdarzenia, codziennośc. Zwykła rzecz potrafi zachęcic mnie do napisania czegoś.

są to zmiany w przyrodzie, cytat z jakiejś książki, inny wiersz... jednym słowem wszystko.
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-05-2008 18:23
Czyli dochodzę do wniosku, że wszyscy mamy te same inspiracje, tylko ułozone w róznych kolejnościach.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-05-2008 23:27
W moim wypadku jest właśnie tak, że ta kolejność ulega co jakiś czas zmianie, zależnie od tego, co przeżywam i co spotykam po drodze, co ma na mnie wpływ, albo przynosi nowe pomysły. Dla mnie inspiracja nie jest rzeczą stałą, mam swoją ulubioną tematykę, ale co jakiś czas następuje "przeskok" z jakiegoś motywu w kolejny.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
Fri Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: okolica stolica
Dodane dnia 17-05-2008 19:18
mnie inspiruje wczoraj, dziś, teraz... czasami jutro.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
mmanolo Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: nibylandia
Dodane dnia 19-05-2008 23:10
Inspiracje czerpię głównie z życia, zwykłych życiowych zdarzeń,czasem związane są głównie ze mną a czasem z innymi osobami i ich perypetiami życiowymi.
Na każdym kroku można zostać zainspirowanym do napisania wiersza czy jakiegoś tekstu, może to być np.fraszka,jakaś złota myśl, lecz było już tylu pisarzy i twórców, że trudno dzisiaj stworzyć coś nowego.
Powielamy raczej myśli dawnych poetów, ukazując nowe interpretacje, pisząc naszym językiem jak nasze oczy, serca i pióra widzą dany temat.
Nie jest to plagiat ani dosłowne kopiowanie innych artystów pióra, mało jest dziś nowych tematów nie opisanych przez wielkich pisarzy lecz zmienia się sposób spostrzegania pewnych rzeczy więc niech nawet moje tu wypociny będą inspiracją dla wasB)
wiersze nie mogą być wykorzystywane i powielane bez zgody autora ( Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z pozn. zm )
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 08-06-2008 13:31
dzisiaj miałem taki sen, że kurde aż muszę na jego podstawie napisać opowiadanie :D
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 08-06-2008 17:20
Moją istotnią inspiracją był jeden z odcinków telernieju "Milionerzy". Opowiadanie pt. "Miłość" już w drodze. Mam nadzieję, że przejdzie przez ostre sito recenzentów i pojawi się na portalu :)
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
anek_ch Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Hecznarowice
Dodane dnia 08-06-2008 18:23
Inspiracja dla mnie sa najczęściej muzyka, lub filmy. Zdarza sie, ze czasem piszę, bo jakaś myśl kołąta mi się po głowie i dopiero, gdy ją przeleje na papier, mam względny spokój moralny:smilewinkgrin:
Teraz może być już tylko gorzej
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
komandirowka Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2008 08:45
często piszę o osobach, które znam. przyglądam się własnej rodzinie i o nich piszę.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
turpizm Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2008 13:57
Ludzie.
Piszemy i piszemy, a tak naprawdę istnieje ta Rózewiczowska "śmierć poezji", choć wolę ją odnieść do zjawisk pięknych. Z istotą brzydoty poezja musi się jeszcze zmierzyć.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 10-06-2008 13:48
kurde, oczywiście mam teraz pomysłów na artykuły dużo jak nigdy, ale, jak wiadomo, jest sesja :( i pewnie nie napiszę nawet połowy
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2008 23:32
Po raz kolejny spędziłam sporo czasu wśród chorych kardiologicznie...Kiedy dopada nas choroba, wtedy szczególnie zdajemy sobie sprawę z tego ,że czas naprawdę płynie...pozdrawiam teTom
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
AnotherGirl Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Tarnowsie Góry
Dodane dnia 25-07-2008 21:58
Cytat:
isa napisał/a:
jak zaczynałam to pisałam, ale z czasem coraz mniej, aż wręcz zaczęłam unikać jak ognia własnej osoby w swoich tekstach.


Ja staram szybko się uczyć. Własnej osoby też zaczynam powoli unikać lub pisać o sobie ale w osobie trzeciej ;) Inspiruje mnie... życie :) to chyba najprostsza i najbardziej konkretna odpowiedź :D
Wanting to be someone else is a waste of the person you are.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 25-07-2008 22:14
eee... a ja nie zwracam na to uwagi oO wymyślam kilka zdań potem je łączę, zmieniam, doklejam nowe i coś wychodzi :) inspiracja? przede wszystkim smutek, czasami dość silne uczucia, które chcą się "wydostać" na świat :D
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2008 16:04
Jeśli chodzi o inspirację to znajduje się ona wszędzie. Jest dokoła nas. Trzeba tylko umieć dobrze się rozejrzeć.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
zelazecko Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2008 20:34
Piszę co czuję.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
zareel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2008 21:05
Życie to moja inspiracja,często to co obserwuję tuż obok siebie.
zareel
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.