Inspiracje
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Inspiracje
Aver Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 21-10-2008 18:53
Inspirować może nieomal wszystko....


Portal literacki www.dozis.pl zaprasza do umieszczania swoich tekstów (wiersze, proza, eseje, felietony, recenzje) na stronach portalu. Zachęcamy do aktywnego współtworzenia portalu www.dozis.pl poświęconego literaturze.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-10-2008 21:32
życie
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 21-10-2008 23:50
Depresja jest bardzo dobrym inspiratorem. Nie wiem czemu, ale teksty smutne lub dramatyczne wychodzą ludziom znacznie lepiej niż radosne - łatwo w nich o trywialność.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
passi Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 23-10-2008 17:40
u mnie to różnie, zazwyczaj czerpię z nut, jak melodia romantyczna, piszę ckliwe kawałki i odwrotnie... czasem tez czerpię z mitologii, Biblii
moje prywatne czarowanie...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-11-2008 13:22
Zgadzam się, inspirować może wszystko...
Także krytyka, ocena, czyjeś zdanie na temat itp.
Przynajmniej mnie...
Dostaje się takiego kopa i zaczyna myśleć... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 05-11-2008 13:52
mnie dzis zainspirowało do myslenia o opowiadaniu smutne zdarzenie, które już opisalem w shotboxie. Przypomnialo mi się że w szkole w której kiedys uczyłem, jest taki stary zapomniany instrument. Berda (gitara kontrabasowa). Postanowiłem go przejąć od szkoły. Okazalo się że znikł. Po przeprowadzonym dochodzeniu wyszło na jaw że... berda została porąbana siekierą na szczapki i spalona w pieco C.O. Bo zawadzała, a nie była przydatna nikomu. :(
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 05-11-2008 13:56
Cytat:
Hyper napisał/a:
Depresja jest bardzo dobrym inspiratorem. Nie wiem czemu, ale teksty smutne lub dramatyczne wychodzą ludziom znacznie lepiej niż radosne - łatwo w nich o trywialność.

mnie depresja uniemożliwiała podjęcie jakiegokolwiek działania - w tym pisania - nie powiedziałabym, żeby mogła być inspiratorem (chociaż usiłuję napisać coś o zmianach w postrzeganiu świata w czasie zdrowienia - niestety wychodzi strasznie banalnie ;))
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
Rudzik Użytkownik
  • Postów: 27
  • Skąd: Sieradz
Dodane dnia 10-11-2008 17:11
Historia świata i ta moja.
Książki. Gdy czytam porządną powieść, to inspiracją jest dla mnie bym napisał 100x lepszą. Ktoś wątpi ;)?
Mózg. Albo myśl wleci i poleci, albo wleci i zostanie ;).
Co dowodzi, że używam mózgu. Mimo że wiele osób w to wątpi :p.

Pozdrawiam
Używający mózg Rudzik :)
"Kiedyś pisarstwo było powołaniem, pokrzepianiem serc, służbą wobec narodu, idei czy religii. Grafomani mieli małe szanse na przebicie się do szerszej publiczności, pisali do szuflady albo zamęczali swoimi utworami rodzinę i znajomych. Dzisiaj jest internet."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-11-2008 00:07
Inspiracje są przedziwne czasem. Np. przy sikaniu można wymyślić tekst o ciąży, a przy wyciąganiu prania z pralki o bibliotece :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-11-2008 09:28
Ja Ci Damianie powiem tak: bezczelnie wykorzystujesz fakt mojego umartego internetu. Co ja poradzę na to, że jak robię rzeczy, które mnie bardzo umysłowo nie absorbują, to mi po głowie tuptacze tuptać zaczynają...? :p A skojarzenia są przecież logiczne i oczywiste... Heh...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-11-2008 15:39
mnie inspiruje życie
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Inspiracje
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-11-2008 21:19
Ja czem wrzucam tak zwaną inspirację wiodącą, lub jej fragment, jako motto, ale stwierdzenie, że coś takiego było przyczynkiem do powstania tekstu, to gruba przesada, ponieważ zawsze takich inspiracji jest wiele, a wybieram albo tą najmocniejszą, albo taką, która czytelnikowi najłatwiej będzie przyjąć.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 12-11-2008 22:57
Inspiracja? Życie, rozmowy prowadzone na szkolnych korytarzach, czasem filmy i ksiązki. A najczęsciej chyba sny.. :)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
Dominika289 Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: okolice Warszawy
Dodane dnia 13-11-2008 21:48
Tak, chwila, życie- to dla mnie najważniejsze źródła inspiracji. Ale nie musi być to koniecznie MOJE życie. Staram się mieć uszy ciągle otwarte, bo z doświadczeń innych ludzi można sklecić coś naprawdę interesującego. Jednak najczęściej pomysły wpadają do mojej głowy zupełnie bezwiednie, w formie takiego "błysku". Jednak tu też jest haczyk, gdyż łatwo taki "błysk" zignorować, zapomnieć. A więc czujność, czujność i jeszcze raz czujność! I wrażliwość- inspiracja może wyłonić się z nawet najbardziej prozaicznej rzeczy. I jeszcze książki- wykształcenie to podstawa, by to co się pisze miało ręce i nogi. Pozdrawiam :)
"Nie szukaj sprawiedliwości. Można być wolnym, nosząc kajdany."

S. Kierkegaard
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-11-2008 09:24
Wiesz, Dominika, masz rację, co do tego błysku. Zastanawiałam się kiedyś, jak to nazwać, taki krótki moment olśnienia. Błysk - faktycznie.
Ale jest on, albo bywa krótki, ulotny i jeżeli się go nie chwyci natychmiast, potrafi uciec. Jednym słowem, bądźmy wrażliwi na chwilę. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2009 20:22
Dziś taka chwila dopadła mnie w kościele.Dodałam tekst ,ale nie widze w oczekujących - czy sa jakies zmiany , o których nie wiem?
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 25-02-2009 21:45
Nie było zmian, powinnaś widzieć go w oczekujących. Dodaj jeszcze raz, pewnie coś nie wyszło.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
Lemuria Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Naas/Irlandia
Dodane dnia 01-03-2009 23:13
Cytat:
Nathien napisał/a:
Inspiracja? Życie, rozmowy prowadzone na szkolnych korytarzach, czasem filmy i ksiązki. A najczęsciej chyba sny.. :)


Zgadzam się, Sny - bywają w moim przypadku tak dziwaczne ,że wręcz należy stworzyc z ich scenariusza coś konstruktywnego i twórczego. Teskt
Oprócz snów hmmmm... chwila - każda inna, każda na tyle niepowtarzalna by móc ją opisac.
...::Lemuria::...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 21-03-2009 21:57
życie codzienne, nic więcej.
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Inspiracje
staszek44 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 22-03-2009 23:08
Moją wielką inspiracją jest muzyka. chociaż nie mam wykształcenia muzycznego. Dyktuje klimat nielicznych wierszy, tematykę. Opisana tekstem nazywa to, co było tylko nieuchwytnym wzruszeniem, staje się bardziej konkretna.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.