Eutanazja i Kara śmierci
Autor
Eutanazja i Kara śmierci
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2007 20:22
Przeczytałam właśnie felieton czy co to za cholerstwo, diabeł wie, autorstwa Natalii Jakieśtam - wybacz, nie pamiętam ciągu dalszego - i aż mnie zatelepotało. Pisze tam, że eutanazja to morderstwo... Dziewczyno, idź choć raz do szpitala albo hospicjum, popatrz w oczy umierającej, chorej dziewczyny/chłopaka, młodego człowieka, który zwija się z bólu i wie, że nikt nie jest w stanie mu pomóc... A przestaniesz wypisywać takie brednie. Akceptuję oczywiście Twoje zdanie na temat kary śmierci, ale nie wypisuj mi tu, że nie można komuś pomóc odejść, jeśli on o to prosi, że to morderstwo... Bo to akt najwyższego miłosierdzia! Najwyższego, bo często wbrew sobie, a dokonanego z wiarą w to, że nie warto cierpieć ze świadomością, iż tak już będzie do końca... Podziwiam ludzi, którzy wprowadzają eutanazję w czyn, tak jak podziwiałam bohateroów filmu "Za wszelką cenę", oglądnij, a zrozumiesz, o czym mówię...


A jakie jest wasze zdanie co do eutanazji i kary śmierci?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-10-2007 20:32
W obydwu przypadkach jestem na NIE. Mimo wszystko, według całego "miłosiernego" (heh lub i nie) założenia eutanazji, jest to zbyt niebezpieczna broń, która morze się wymknąć spod kontroli. Ile starszych osób ucieka już z Holandii, bo boją się własnych szpitali? Łatwiej jest wstrzyknąć złoty środek niż utrzymywać "starucha" nie? Owszem, są ludzie którzy zapadli na nieuleczalne choroby, osoby które proszą o śmierć. Z drugiej strony czasami cuda się zdarzają. Jedni widzą w tym opatrzność Bożą, drudzy nieograniczone możliwości mózgu, organizmu..

Co do kary śmierci, to wystarczy przepatrzyć statystycznie ile razy sądy się mylą. Ja bym szczerze nie chciał znaleźć się w takiej sytuacji, że na mocy prawa posadzą mnie na krześle...
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-10-2007 20:36
O eutanazji powiem tyle: Jeśli osoba cierpiąca życzy sobie uśmiercenia i jest przy tym w pełni władz umysłowych, to moim zdaniem należy spełnić jej prośbę. Lepsze to, niż samobójcy rzucający się z dachów. Wierzcie mi.

Kara śmierci: jestem za, ale tylko jako najwyższy wymiar kary. Zamiast kary dożywocia bez możliwości warunkowego zwolnienia czy skrócenia kary, skazywać na śmierć. Nie wiem czemu za moje pieniądze mają być utrzymywani, często przez dziesiątki lat, kryminaliści.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2007 20:38
podzielam zdanie Sagita

co do kary śmierci uważam, że łagry byłyby lepsze - w moim przekonaniu taka osoba powinna odczuć tu na ziemi, że jest w piekle tzn o ile na to zasłużyła - nie mówię o przypadkach, gdy skazano niewinną osobę
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 14-10-2007 20:39
kara śmierci - tak.
eutanazja - jeśli ktoś chce się zabijać - to niech się zabija, ale sam musi o tym decydować i sam to musi zrobić - czyli wszystko sprowadza się po prostu do samobójstwa. Oczywiście pojawia się trudność w przypadku osób sparaliżowanych, ale jeśli mają do dyspozycji wózek sterowany głową to nie jest to takie niemożliwe.
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2007 20:42
Łagry? Przecież to sadyzm. Little, zszokowałaś mnie, przecież skazywanie na takie orboty to powrót do Stalina czy Bóg wie jeszcze kogo...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-10-2007 20:44
LRR: Oczywiście obozy pracy byłyby jeszcze lepszym rozwiązaniem niż kara śmierci. Jest możliwosć uniewinnienia, a łotr zarabia na swoje utrzymanie z korzyścią dla społeczeństwa.

pw: Parę miesięcy temu byłem świadkiem samobójstwa. Moja sąsiadka, młoda dziewczyna, rzuciła się z dachu mojego bloku. Nawet nie krzyczała. Tylko głuche uderzenie w trawnik z wysokości dziesiątego piętra. To nie jest coś, co chciałbym oglądać kiedykolwiek w przyszłości. Bo widziałem o jeden raz za dużo.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2007 20:50
Przejąłeś się. Pewnie, to nie jest widok, który chciałoby się powtarzać. Ale co do łagrów, to brr! Nie chciałaby być w skórze skazańca.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 14-10-2007 20:51
tylko, że obozy pracy to argument ekonomiczny a nie moralny. Poza tym, w przypadku bezrobocia już widzę tych mordujących, aby dostać pracę :)

atreides - tylko, że tak zdefiniowana eutanazja jest możliwa nawet dzisiaj - i jakoś się nikt masowo nie zabija. znacznie łatwiej jest poprosić kogoś niż samemu targnąć się na własne życie jeśli ma się problemy ze zdrowiem, a nie problemy z psychiką, sensem życia etc. też bym wolał nie widzieć samobójstwa i można to zrobić tak aby nikt nie widział
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2007 20:53
Cytat:
LRR: Oczywiście obozy pracy byłyby jeszcze lepszym rozwiązaniem niż kara śmierci. Jest możliwosć uniewinnienia, a łotr zarabia na swoje utrzymanie z korzyścią dla społeczeństwa.


i to miałam na myśli
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2007 20:54
Zależy jeszcze, jakie warunki byłyby w tych łagrach, bo jak dla mnie to autentycznie powrót do stalina i na syberię. Za żadne skarby!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2007 20:56
ale jeśli ktoś zasłużył? jest mordercą? to społeczństwo ma go utrzymywać bo on dostanie x-lat z darmowym wiktem i opierunkiem?
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-10-2007 20:57
W zimę rośnie przestępczość, bo bezdomni wolą spędzić ją za kratkami za próbę kradzieży kalafiora ze sklepu...
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2007 20:57
Niby tak, ale jakoś przed tym bardziejs ię wzdrygam... Ale to ja taka pokręcona :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 14-10-2007 20:59
nie bierz tak poważnie tego wątku z bezrobociem ;)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 14-10-2007 21:44
Eutanazja? Hmm moim zdaniem powinna byc legalna ale tylko i wyłacznie pod wariunkiem że pacjent jest świadom swego wyboru. Nie powinien za niego decydować drugi człowiek, gdyż to nie jego zycie.

Jesli chodzi o karę śmierci to uważam że powinna taka byc ale tylko w wtedy gdy jak to napisał atreides:
Cytat:
atreides napisał:
ale tylko jako najwyższy wymiar kary. Zamiast kary dożywocia bez możliwości warunkowego zwolnienia czy skrócenia kary, skazywać na śmierć. Nie wiem czemu za moje pieniądze mają być utrzymywani, często przez dziesiątki lat, kryminaliści.


Przecież w tych więzieniach jest o wiele lepiej niż na ulicy. Kiedys oglądałam prezentację w której były zdjęcia pewnego więzienia (co z tego że w Niemczech ale więzienie). Ejj... normalnioe wyglądało jak hotel 5-gwiazdkowy !!! Masakra... jeżeli tak miałaby wyglądać kara za np. morderstwo to ja się nie dziwie że ludzie zabijają innych. Bo przeciez mordercami często zostają bezdomni, biedni etc. czy nie tak?

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2007 22:28
Ogólnie to jestem za zaostrzeniem kar dla kryminalistów. Wkurwia mnie to, że mordercy i gwałciciele po paru latach chodzą po ulicach. Ale do kary śmierci nie jestem do końca przekonany. Trochę przemawia do mnie "Ride The Lightning Metallicy". A co do eutanazji to trudno powiedzieć. Może jeśli chory tego chce... Nie potrafię jednoznacznie się wypowiedzieć.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 14-10-2007 23:23
racja, przeciez nie ma zadnej pewności czy ten gwałciciel i morderca znowu nie zacznie gwałcic i mordowac.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2007 00:11
Prawo do eutanazji należy się człowiekowi cierpiącemu. Powinno też przysługiwać skazanym na dożywocie. Karze śmierci jestem przeciwny, bo po pierwsze- sądy nie są nieomylne, jeśli popełniają błędy, musi być szansa by je naprawić, po drugie- taka kara jest często narzędziem politycznych manipulacji (przykład mieliśmy choćby w grudniu ubiegłego roku).
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 15-10-2007 00:17
hmm no tak, teraz to z tymi sadami nic nie wiadomo. Każdego mozna przekupić. I jak tu teraz wierzyć w sprawiedliwość?

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.