Eutanazja i Kara śmierci
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-09-2010 11:14
Cytat:
Różnica między nimi a nami jest bardzo prosta. My cierpimy moralnie. I o ile lekarz może próbować porównać cierpienia fizyczne dzięki obserwacjom, to cierpienia moralnego porównywać nie można. To my ludzie wiemy, czy chce nam się żyć czy nie. I tylko my znamy skale i ogrom naszego cierpienia duchowego. I to my podejmujemy decyzje.
No stary ;) bolało cię coś kiedyś? Cierpienie moralne to w filmach i książkach, ale jak cię coś bardzo boli, a ja sobie mogę tylko próbować wyobrazić taki ból. Nie wiem, czy pacjent myśli o moralności. Oczywiście zapomniałem, że to nie o chorego chodzi, tylko o nas. To my mamy się czuć dobrze, a nie pacjent.
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
ziemowitos Użytkownik
  • Postów: 36
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-09-2010 11:37
Między nimi a nami co jasno z tekstu wynika zwięrzętami a ludzmi. Drugie "my" to ludzie, czyli w kontekscie pacjenci i to oni decydują, lekarz nie ma nic do gadania. Wydawało mi się, że to jasne. ;)
Czytam i piszę
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-09-2010 12:05
Spoko, co nie zmiania faktu, że - moralnie - ma z tym nie wiele wspólnego. Ból to nie duchowość, ból to fizyczność.



A i ciekawe dlaczego nikt się nie skomentował przykładów recydywistów i brutalnych gwałcicieli, jakie podałem :lol: Pewnie przeciwników kary śmierci tak śmieszą takie wykroczenia , że nie są w stanie nic napisać. Chcą, ale śmiech ich dusi. - Zgwałcił prawnuczkę, :lol: no nie, ale kara śmierci? Może to pomyłka sądowa.
- Przypadkowo zapewne, skazany za morderstwo człowiek, taki sam jak my, na przepustce chciał zgwałcić jedenastolatkę. Czy nie czuć tu procesu politycznego? Tak, powinni go zwolnić, a my zaprosimy go na święta do stołu. No może jeszcze praca w przedszkolu, przecież lubi dzieci. Taki człowiek jak My.
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
ziemowitos Użytkownik
  • Postów: 36
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-09-2010 13:52
Jak najbardziej, tylko to się nazywa samobójstwo;)
Czytam i piszę
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-09-2010 14:00
Oczywiście, że nie. Tak samo z eutanazją, jestem przeciwnikiem aby lekarz dokonywał eutanazji. Jestem za ewentualną zgodą, na to aby pacjent, miał jakiś dajmy na to guzik, za pomocą, którego może dokonać samobóstwa, i to jeszcze nie na zwykłe zawołanie, ale po jakimś rozpatrzeniu proźby. Samobójstwo nie powinno być czymś akceptowanym społecznie, człowiek sam jest panem swojego życia, ale to nie znaczy, że mamy pochwalać, takie zachowania.
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
ziemowitos Użytkownik
  • Postów: 36
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-09-2010 14:12
Nie wiem o jakim prawie mówisz. Jeśli masz na myśli prawo do życia to tylko Ty o tym decydujesz to chyba oczywiste. Tego pzywileju nikt Ci nie może odebrać. Nikt nie pytał Cię o zdanie czy chcesz żyć i czy masz ochotę przyjść na świat, więc dlaczego masz teraz kogoś pytać czy masz jeszcze żyć. Kogo? Lekarza?
Jeżeli nie masz ochoty żyć to na pewno warto pójść do psychiatry i sobie o tym pogadać. To bardzo pomaga. Jeśli nie pomoże wszystko w twoich rękach.;)
Czytam i piszę
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
ziemowitos Użytkownik
  • Postów: 36
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-09-2010 14:25
Legalnie nikt nie ma prawa odebrać mi życia.
Czytam i piszę
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
ziemowitos Użytkownik
  • Postów: 36
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-09-2010 14:28
Ty po prostu wprost pytasz czy jestem za eutanazją czy przeciw? Jestem przeciw.;)
Czytam i piszę
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2010 14:32
Cytat:
Anub1s napisał/a:

No w obecnym stanie prawnym nie. Ale jeśli zalegalizowanoby eutanazję, to jednak za twoją zgodą lekarz mógłby odebrać ci życie.


przykład Holandii wskazuje że wielu lekarzy uważa iż mają "zgodę domniemaną" i już nawet nie pyta...
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
ziemowitos Użytkownik
  • Postów: 36
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-09-2010 14:40
Zgoda domniemana, stan wyższej konieczności, obrona konieczna, okoliczności łagodzące, niska szkodliwość czynu, precedensy i prawo prawdopodobieństwa występowania przypadku;)
Czytam i piszę
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2010 22:34
Nie porownuj zgody domniemanej do obrony koniecznej czy niektorych - pozwalam niektorych - okolicznosci lagodzacych.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 02-09-2010 22:52
Cytat:
Anub1s napisał/a:
Cytat:
ziemowitos napisał/a:
Legalnie nikt nie ma prawa odebrać mi życia.


No w obecnym stanie prawnym nie. Ale jeśli zalegalizowanoby eutanazję, to jednak za twoją zgodą lekarz mógłby odebrać ci życie.


To już chyba nie byłby lekarzem.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2010 23:01
Bo co? Przysiega mowi ''nie szkodzic'', a nie ''nie zabijac''. Wbrew pozorom to roznica.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 02-09-2010 23:15
Jasne, dude. Zabijanie jest spoko. No to zabijmy sobie kogoś i chodźmy spać, bo juz późno.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-09-2010 11:30
Cytat:
Krzysztof Suchomski napisał/a:
Jasne, dude. Zabijanie jest spoko. No to zabijmy sobie kogoś i chodźmy spać, bo juz późno.


a możecie załatwić kogoś z mojej listy?
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-09-2010 12:13
Cytat:
Zabijanie jest spoko. No to zabijmy sobie kogoś i chodźmy spać, bo juz późno.
Pewnie, że jest spoko, skoro tylu miłośników gwałcicieli i morderców, którzy zamiast karania, chcą im dawać nagrody. Całuski dla morderców :) (heh :| )
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 03-09-2010 13:09
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cytat:
Krzysztof Suchomski napisał/a:
Jasne, dude. Zabijanie jest spoko. No to zabijmy sobie kogoś i chodźmy spać, bo juz późno.


a możecie załatwić kogoś z mojej listy?

Sie robi. Wysłać cennik na priva? ;)
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-09-2010 14:34
e, zabijać za kasę to nie sztuka. :lol:
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Natasza_Dz Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 03-09-2010 16:22
Szczerze mówiąc nie rozumiem przeciwników eutanazji. Wydaje mi się, że ludzie są przeciwni, żeby zachować dobre samopoczucie, żeby nie musieli żyć ze świadomością, że pozwolili odłączyć kogoś od aparatury, żeby czuli się dobrze, bo nie pozwolili komuś przedwcześnie umrzeć. To jest egoizm. Niektórzy ludzie bardzo cierpią, a nie mają siły ze sobą skończyć.
Do góry
Autor
RE: Eutanazja i Kara śmierci
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 03-09-2010 19:04
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
e, zabijać za kasę to nie sztuka. :lol:

Gildia zabrania nam roboty pro publico bono. Mówią, że to psuje rynek.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]