Zaskocz siebie
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Zaskocz siebie
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 24-06-2011 10:07
Dyskusja z tematu opowieści: http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=28507

Czy zpsienie siebie pomaga w życiu? Jak odnowić swoje życie, aby wypaść z rutyny dnia codziennego? I wreszcie: co robić? Extremalne sporty czy spokojne popalanie cygar?
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-06-2011 10:31
Ja na przykład piszę.

Ale można też pić, to jest dobra i tania droga.
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-06-2011 10:39
Cytat:
Dobra Cobra napisał/a:
Czy zpsienie siebie pomaga w życiu?


:confused:
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-06-2011 11:37
No zpsienie, OKE?!!! Coś jak zkocienie, zżółwienie. Od psa, te zpsienie.
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-06-2011 12:24
Bardzo dobry tekścik Mirandy, trafia w sedno dzisiejszego stylu życia. Jednak co do tytułu założonego tematu mam duże wątpliwości. Przecież owo "tylko" autorki tekstu, jest niczym innym jak zaskakiwaniem siebie. No bo spójrzcie: uruchamiamy Laptopa von Notebooka z zamiarem sprawdzenia poczty, ale nagle, zupełnie spontanicznie, przy okazji wciskamy skrót na zakładce do Facebooka, potem taki sam do innego portalu społecznościowego, a za chwilę do kilku innych stron. Każda odwiedzana strona kieruje nas dalej i dalej. W końcu jesteśmy całkowicie zaskoczeni sami sobą, że nie pamiętamy co mieliśmy zrobić.
W naszych czasach - moim (no bo czyim?) zdaniem - trzeba niestety planować i nie poddawać się ślepo instynktowi, bo nim manipuluje "Wielki Brat". Czyli podtrzymuję myśl Mirandy żeby wybierać prostą drogę, realizować zamiar i nie zaskakiwać siebie po drodze do celu (to już od siebie).
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 25-06-2011 00:42
bla bla bla
Ekszyn ma zawsze cos do powiedzenia...
A ja zaskoczylam dzis siebie: zrobilam zakupy calotygoniowe w 18 minut!!! I to w wielkim supermarkecie, takim na 46 kas plus 16 samoobslugowych. Zazwyczaj zajmuje mi to 1,5h!
Osiagniecie dnia!
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zaskocz siebie
Karol Nieporadny Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2011 09:44
Mirando lubię "tylko"... ono tworzy moje życie.;)
Smutek to najgorsza pora dnia.
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 26-06-2011 13:07
Cytat:
zajacanka napisał/a:
bla bla bla
Ekszyn ma zawsze cos do powiedzenia...
A ja zaskoczylam dzis siebie: zrobilam zakupy calotygoniowe w 18 minut!!! I to w wielkim supermarkecie, takim na 46 kas plus 16 samoobslugowych. Zazwyczaj zajmuje mi to 1,5h!
Osiagniecie dnia!


I to jest to!
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-06-2011 14:36
No,tak tylko pytanie jak wykorzysta pozostałą godzinę i dwanaście minut. Będzie gonić za innym zającem. Bo chyba, nie chodzi o to, aby robić jeszcze więcej, jeszcze szybciej?
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-06-2011 11:50
Chodzi o to. Złapać króliczka i zacząć gonić szybszego. Nie planować. Dostosować się do sytuacji. Mówić jestem, miast żyję.

I nie "zpsienie", tylko bardziej "zepsienie", jeżeli już mówimy o słowotwórstwie. :yes:
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-06-2011 19:38
Oczywiście chodzi o "złoty środek" pomiędzy planowaniem a spontanem w życiu. Bez tego pierwszego (w skład którego wchodzą m. in. dyscyplina i konsekwencja), nic wartościowego i mocno stojącego na ziemi się nie zrobi, a bez drugiego nie ma zadowalającej amplitudy doznań.
Spsienie kojarzy mi się z wieczną zabawą i żarciem, czyli życiem instynktownym, bezrefleksyjnym i nie kreatywnym.
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 27-06-2011 21:36
Tak, chodzi o złoty środek! Bez niego chowają się nieodpowiedzialne lamusy, bezproduktywne indywidua. Brrr.

Niech będzie zepsienie, chociaż zpsienie też jest ok i nawet brzmi bardziej rokendrolowo.
;)
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Zaskocz siebie
weronikulus Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 15-07-2011 19:10
Punkty planu odkreślane przez Ponawypisywacza Chcącego Być Aktywnym to dążenie do wymagań wobec siebie i wykonanie zadań w stylu Perfekto Człowieka. Gdy jednak samemu Sobie nie powie się odpowiednio wcześnie o zamiarze planów może być różnie. To "tylko" przed Sobą, to "słabiutko" przed motywacją - gdy jest. Lepiej zdenerwowaniem w chwili nerwowej zaradzić i udowodnić spontanicznie, że "tylko" znaczy "odpowiednio".
A bez zdenerwowania to przyjemnością nasycać rutynę. Przynajmniej jej cząstkę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zaskocz siebie
2memo Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd:
Dodane dnia 18-10-2016 11:56
A kuku! No i nie wyszło...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.