Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Pandora Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 06-10-2011 11:41
Nie rozumiem czym się martwicie. chipy... Przyjdą, czy nie przyjdą... Nawet jeśli się pojawią, to człowiek w swej naturze zbyt pragnie wolności, żeby sie utrzymały. Tym bardziej Polak :) Mogą narzucać zniewolenie... Może nawet cały czas zapuszczać na nas macki... Niepostrzeżenie nawet :) I co z tego, skoro się nie utrzyma? Mam konto na fb i na nk. Używam ich typowo do kontaktu ze znajomymi, którzy albo wyjechali za granicę za pracą, albo po prostu mieszkają na drugim końcu naszego pięknego kraju... Jesli to sprawia, że jestem głupia i naiwna, to prosze bardzo :) Może jestem :) Ale to jest w tym przypadku moj problem :)
"Pisanie to czary, woda życia, jak każdy akt twórczy. Woda nic nie kosztuje. Pijcie zatem. Pijcie i nasyćcie pragnienie. "
Stephen King
blindwindow.blogspot.com
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-10-2011 12:01
Cytat:
Pandora napisał/a:
Mam konto na fb i na nk. Używam ich typowo do kontaktu ze znajomymi, którzy albo wyjechali za granicę za pracą, albo po prostu mieszkają na drugim końcu naszego pięknego kraju... Jesli to sprawia, że jestem głupia i naiwna, to prosze bardzo :) Może jestem :) Ale to jest w tym przypadku moj problem :)


Ale.... Nie masz jeszcze chipa ? :lol:
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 06-10-2011 13:16
Wydaje mi się, że jak wszędzie potrzebny jest zdrowy rozsądek. Mam konto na NK i FB, na NK już raczej z przyzwyczajenia i żeby mieć kontakt z osobami, z którymi inaczej nie mogę się skontaktować i coś tam raz na 3 miesiące do siebie napiszemy, za to FB służy mi w kontaktach dotyczących moich zainteresowań, a więc literackich. Gdy coś potrzebuję się dowiedzieć, szybko kogoś złapać i o coś zapytać, to świetne rozwiązanie. Natomiast sama nie rozumiem osób, które używają NK - może FB mniej, nie wiem, ale tak zauważyłam po wrzucanych treściach - do prezentacji zdjęć z wesel, chrzcin, osiemnastek, urodzin cioci, czy dopiero co narodzonych dzieci. Dla mnie to obdzieranie rodziny z prywatności, nawet jeśli w dobrej wierze, żeby pokazać dawnym kumplom synka czy córeczkę, to jednak jakieś smutne według mnie. Równie dobrze można by rozwiesić na przystanku autobusowym we wsi i napisać patrzta ludziska.
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 06-10-2011 13:22
No i właśnie o "patrzta ludziska" chodzi! Niech zobaczą moje zdjęcia z plaży w Tunezji, zdjęcia mojej eleganckiej wypucowanej fury, zdjęcia mojego najpiękniejszego chłopaka, itd. itp. i niech im oczy wylezą z zazdrości!

Żal pupę ściska...
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 06-10-2011 13:26
Co gorsza, przeraża mnie, że np. 10-letnie dzieci mają konta na NK a tam po 500 znajomych i więcej. Bo to oznacza, że albo rodzice olewają sprawę, albo w ogóle nie wiedzą, co dziecko robi w sieci. I niektórzy już mają tak, że akceptują każde zaproszenie, co tam czy to konto fikcyjne, czy niefikcyjne, znajome czy obce.
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-10-2011 14:01
Ktoś nazwał potrzebę prezentacji swojego życia na FB rodzajem ekshibicjonizmu. Myślę, że jest to jakaś prawda. Niestety niosąca wiele niebezpieczeństw o większym wymiarze niż nam się wydaje. Oglądanie albumów w gronie rodzinnym i przyjacielskim nie przynosi takich negatywnych skutków, kiedy pewne zdjęcia, których nie chcielibyśmy ujawnić, zostają jednak pokazane. To co ostatnio przenika do internetu, nie było przecież efektem chęci ujawnienia, sprawiło wiele cierpienia i zbrukało godność ludzką. Tak samo ma się to do ujawniania faktów z życia, których nie powinno się pokazywać. Młodzi ludzie czasem zupełnie nie zdają sobie konsekwencji ze swoich działań. To co zostałoby kiedyś w gronie ograniczonej liczby osób, teraz idzie w tzw. świat. Przy czym można zawsze te fakty wyciągnąć z zakamarków internetu. Nie rozumiem potrzeby informowania wszem i wobec o faktach z życia, ludziom, którzy nie mają pojęcia czym dla mnie takie wydarzenia mogą być. Nie rozumiem wystawiania się na wyśmiewanie lub lekceważenie, bo przecież to co dla mnie jest ważne, dla kogoś może mieć zupełnie inny wymiar. Ludzie mi bliscy odbiorą moje radości i smutki we właściwy sposób, lub lepiej powiedzieć, jest szansa, że tak odbiorą. Czy naprawdę jest już tak kiepsko z kondycją przyjaźni, że nie można jej znaleźć blisko? Że trzeba ogłaszać o własnym życiu ludziom, których tak naprawdę ono nie interesuje? Jest to chyba faktycznie wyraz pewnego niedowartościowania. Zawsze wolałam spotykać się z żywymi ludźmi, widzieć ich reakcje, słyszeć ton głosu, śmiech czy wzburzenie. Niejednokrotnie przekonałam się, że nic nie zastąpi rozmowy pełnej werbalnych i niewerbalnych treści i obrazów. To sprawia, że mam zaufanie i radość z obcowaniem z żywym, krwistym człowiekiem. Jak będę chciała sobie poczytać o czyimś życiu, wybiorę książkę, albo teksty na PP. Relacje z prawdziwymi ludźmi wolę utrzymać za pomocą maila i listów. Nie musi cały świat wiedzieć, że rano miała niestrawność, a wieczorem udane przyjęcie, bo co to innych obchodzi... A chip przydałby się mojemu żółwiowi, który znowu zaginął był... Czy to oznacza, że dobrze jest zachipować ludzkość? W razie jak ktoś zaginie, naciśniemy odpowiedni guzik i satelita go znajdzie. Pomocne, czyż nie? Ale czy na pewno o to chodzi? Czy to, co wydaje się pomocne, nie jest zarazem ograniczeniem prywatności? Telefony, zwykła rzecz, a jednak pamiętam "Rozmowy kontrolowane". Wydaje się, że twierdzenie - technika tylko ułatwia nam życie, jest jednak pewnym uciekaniem od faktów, przy czym poddajemy się pewnym ograniczeniom, świadomie lub nie, ale popadamy w niewolę nowinek technicznych. Kto z nas wyobraża sobie życie bez internetu, bez komputera, bez prądu? Nie chodzi przecież o cofnięcie się do ery kamienia łupanego, raczej o obiektywne spojrzenie na pewne fakty i próby znalezienia równowagi, żeby nie zaprzepaścić tego co najważniejsze - relacji, prawdziwej bliskości i przyjaźni.
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-10-2011 12:44
Władze Cleveland zapowiedziały, że dzięki chipom będą sprawdzały zawartość kubłów na śmiecie. Piętnaście tysięcy domów otrzyma kubły na śmieci, które będą w stanie zmierzyć czego dokładnie się pozbywamy (i w jakich ilościach). Żeby było ciekawiej, włodarze miasta nałożą karę na każdego mieszkańca, którego odpadki w ponad 10% będą się składały z śmieci nadających się do przetworzenia. Takie osoby zostaną zmuszone do zapłacenia mandatu w wysokości 100$.



================================================


Facebook i Coca-Cola zorganizowały letni obóz wypoczynkowy dla młodzieży z Izraela. Jego uczestnicy mogli wziąć udział w różnych aktywnościach. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda więc normalnie. Rzeczą niezwykłą były natomiast czytniki czipów RFID porozstawiane w różnych częściach obozu. Każdy jego uczestnik otrzymywał opaskę z czipem, zintegrowaną z jego kontem na Facebooku. Kiedy mógł przybliżyć dłoń do czytnika, a ten wysyłał odpowiednie informacje do serwisu.

Jeśli więc polubiliśmy zjeżdżalnie czy stół do bilarda albo naszą koleżankę, to w kilka sekund mogliśmy poinformować o tym swoich znajomych.
Jeśli koleżanka wyrazi chęć kopulacji, też może o tym poinformować wszystkich znajomych na Facebook`u

Na terenie obozu pojawili się również profesjonalni fotografowie, których aparaty również były wyposażone w czytniki. Po zrobieniu zdjęcia, wystarczyło zbliżyć rękę do lustrzanki, byśmy automatycznie zostali oznaczeni na grafikach, publikowanych na łamach Facebooka.
Każdego więc mogliśmy poinformować, jak wyglądają nasze igraszki.


Wystarczy sobie wyobrazić, że idziemy do klubu, w którym dostajemy niewielki gadżet, umożliwiający publikację chociażby zdjęć z imprezy, bez konieczności sięgania po komórkę. To tylko jeden przykład integracji Facebooka z rzeczywistym światem.


Mój serwis, moje zasady
A skoro mowa o Facebooku, to prezes serwisu korzysta w nim ze specjalnych przywilejów. Jest on ponoć jedyną osobą, której inni użytkownicy nie mogą zablokować. Przy próbie wykonania takiej czynności, na ekranie naszego monitora pojawi się komunikat o błędzie. Jest to w sumie drobiazg, ale jak podkreślają zagraniczni komentatorzy, właśnie czegoś takiego można się spodziewać po człowieku, który swojego czasu korzystał z wizytówki, na której napisano:
"I’m CEO...Bitch".
Tłumaczyć tego hasła raczej nie trzeba żadnej dziwce, która zakłada konto na FB
i chce zrobić nie to na co jej nie pozwolono.
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Jack Wolf Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Jelenia Góra
Dodane dnia 25-10-2011 07:41
Mam profil na Fb, jako Jack Wolf i potrzebuję tego po prostu. Moje życie jest realizacją potrzeb- nigdy nie chciało być czymkolwiek innym. Więc nie mam oporów przed Fb, a wręcz dużo czasu tam jestem.B)
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-10-2011 17:40
i1.ujarani.pl/3/8/85hz5i.jpg

Zadysta, ten plakat to Twoje dzieło? ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-10-2011 18:32
Cytat:
Mój serwis, moje zasady
A skoro mowa o Facebooku, to prezes serwisu korzysta w nim ze specjalnych przywilejów. Jest on ponoć jedyną osobą, której inni użytkownicy nie mogą zablokować.
To trochę jak Portal-Pisarski. Sagit ma więcej uprawnień niż inni. Hallo, czy wszystko z nami ok? Czy Facebook jest obowiązkowy? Chyba nie.

Cytat:
Wystarczy sobie wyobrazić, że idziemy do klubu, w którym dostajemy niewielki gadżet, umożliwiający publikację chociażby zdjęć z imprezy, bez konieczności sięgania po komórkę. To tylko jeden przykład integracji Facebooka z rzeczywistym światem.
:) Świetny pomysł. Wiem, mam 28 lat i nie boję się rozwoju technologii i wirtualnego świata, ale rozumiem starszych ludzi.
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Jack Wolf Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Jelenia Góra
Dodane dnia 29-10-2011 22:33
Czasem Facebook- jak dla mnie- jest kontaktem ze światem, kiedy siedzę sam w domu lub na służbie. Jesteśmy tylko ludźmi, a kobiety kochają dziś za kasę, zaś koledzy patrzą, jak nogę podstawić. Niestety.
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2011 11:04
Cytat:
valdens napisał/a:
i1.ujarani.pl/3/8/85hz5i.jpg
Zadysta, ten plakat to Twoje dzieło? ;)


Nie moje :)

Cześć Valdens ! :smilewinkgrin:

Ale nie jest to głupie! Trochę za leniwy jestem, bo tak chyba założyłbym sektę religijna "ANTYCZIPOWCÓW"

Można było by stworzyć takie trójki klasowe, które po 22-ej grasowałyby po mieście i wyłapywały prekursorów ROBOKOPIZMU....
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Sfora Użytkownik
  • Postów: 62
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2012 18:12
O tak, jesteśmy wygodni. Ja sama nic bym nie miała przeciwko chipom, gdyby ułatwiły mi życie. Nie cierpię obracać gotówką, potrafię urządzać spacery w poszukiwaniu sklepu z terminalem, ale...
Równolegle jestem starzejącą się już (względem młodzieży strajkującej przeciwko ACTA), rozemocjonowaną idealistką.
NIE ŻYCZĘ sobie, żeby chipowały mnie bezideowe, zarobione koncerny handlowe. NIE ŻYCZĘ sobie, żeby monitorowały mnie i panowały nad moim życiem rządy, które wysadziły WTC - by dostać się do Iranu, spreparowały Pearl Harbor - by ruszyć handel ściśle przyssany do zjawiska wojny.
NIE ŻYCZĘ sobie, żeby świat bez naszej zgody, a nawet wiedzy łączył się w Unie polityczne zarządzane potentatami.
Wiecie mam nadzieję, że Unia Europejska nie jest jedyną na świecie? Stany Zjednoczone nie informując obywateli podpisały pakt Unijny z Meksykiem i kilkoma innymi krajami Ameryki południowej, tworząc Unię równoległa do tej Europejskiej? (nie będę rzucała datami i pełnymi nazwami - odsyłam do materiałów Zeitgeist'a) Planuje się Unię Azjatycką?

Tak. Życie z chipami mogłoby być sielanką. Ale ojcowie INDECT, SOPA, ACTA nie mają na celu naszej sielanki. Chcą władzy. Chcemy im ją dać?
Owszem nie obalimy tego. Połkniemy tę żabę. A ja ŻĄDAM, aby była poćwiartowana i ugotowana przez mojego kucharza, w ulubionym sosie, z ulubioną przystawką. Nie chcę dożyć chwili kiedy trzeba będzie budować podziemie, żeby przeczytać taki temat na forum, jak ten. Powinniśmy wejść w nowe realia na zasadach, w których tworzeniu braliśmy udział.
HOWKH
;P

Oho... kruca... ale czasu upłynęło... dawno mnie nie było coś... I se wykopała temat...
A jeśli przyjdą Ateiści... - powiedział Bóg. - Mnie nie ma.
Nieuczeski - targowisko myśli
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-02-2012 19:02
Cytat:
które wysadziły WTC - by dostać się do Iranu,
:lol: W światowy rżąd, kosmitów i iluminatów też wierzysz? Zaczekaj, aż będziemy mieli zamieszki muzułmanów jak u brytoli i żabojadów, chociaż muzułmanie nie są tacy źli, można bić kobiety i one to lubią. Aha, Iranu nikt nie zaatakował, tylko Irak.

Cytat:
NIE ŻYCZĘ sobie, żeby świat bez naszej zgody, a nawet wiedzy łączył się w Unie polityczne zarządzane potentatami.
A ja sobię życzę. Dlaczego twoje zdanie ma być respektowane, a moje nie? Skoro nie podoba Ci się ten świat, możesz sobie w nim nie uczestniczyć. Korea Północna nie ma Facebooka, ani koncernów, nikt ich nie zmusi. Jak do Azji zbyt daleko, zawsze możesz zostać pustelniczką, albo założyć wioskę Amiszów.

Cytat:
Wiecie mam nadzieję, że Unia Europejska nie jest jedyną na świecie? Stany Zjednoczone nie informując obywateli podpisały pakt Unijny z Meksykiem i kilkoma innymi krajami Ameryki południowej, tworząc Unię równoległa do tej Europejskiej?
NAFTA :( Janusz Korwin, kiedyś mówił, że jeśli już mam gdzieś należeć, powinniśmy się włączyć do NAFTY, a nie komunistycznej UE. NAFTA nie miesza się w politykę, a jest tylko strefą wolnej wymiany handlowej i to jest przepiękne.

Cytat:
Połkniemy tę żabę. A ja ŻĄDAM, aby była poćwiartowana i ugotowana
A ja żądam, aby było tak jak ja chcę. I uratuję żabę przed tobą ;)

Korporacje wcale nie są takie złe, zresztą nikt wam nie każe być na facebooku (kocham facebook) pić cocacoli, korzystać z windowsa, nikt was nie zmusza to wydawania pieniędzy na nich. Mi się ten świat podoba, a jak banda lewaków anarchistów wyjdzie na ulicę i będzie chciała zmieniać świat, bo czegoś tam żadają, to wyjdę na ulicę z drugiej strony i będę w nich rzucał kamieniami, aby ich wygnać na ich stronę miasta. Jeśli wam źle, załóżcie sobie komuny i w nich żyjcie. Kto wam broni?
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-02-2012 19:12
Błąd jest nie we fejsie, tylko w wygodnictwie ludzi. Póki większość będzie wygodna, póty jego (chociażby) programiści będą mieli zarobek... :)
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-02-2012 19:37
Ale nadal nie rozumiem, co jest złeg w tym, że owi programiści zarobią? Co to jacyś źli ludzie, może jednak zrezygnować z facebooka, aby nie zarabiali? Może wydają kasę na narkotyki, albo broń? Co facebook takiego złego robi?
Proszę droga redakcjo, pomóżcie.
Tomek lat 13. ;)



Cytat:
No i właśnie o "patrzta ludziska" chodzi! Niech zobaczą moje zdjęcia z plaży w Tunezji, zdjęcia mojej eleganckiej wypucowanej fury, zdjęcia mojego najpiękniejszego chłopaka, itd. itp. i niech im oczy wylezą z zazdrości!

Żal pupę ściska...
Mhm, ale to przyjemne? Nie przeglądam takich fot, ale skoro piszesz, że żal pupę ściska, to znaczy, że oglądasz te zdjęcia, aby Ci ściskał? Ten żal, znaczy. To fajne, jak Ci ściska? Ja chyba jednak zrezygnuję i nie będę oglądał fot, które mnie nie kręcą.



Cytat:
I jeszcze fajnie, że zabili BinLadena i że zabilu Husajna. I jakby mieli lepszy sprzęt to odstrzeliliby Kadafiego! Niech żyje USA i McDonalds, Nike i CocaCola!
Ale mega :) w tym temacie, 04.10.2011 napisałem ten tekst. I co? Kadafi nie żyje.
mhm :rol:
I niech zabiją Mahmuda Ahmadineżada (prezydent Iranu)
Myślicie, że zadziała? :shy:
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-02-2012 19:39
Ależ w tym cały widz, że zarabiają. Widz, że niech zarabiają. Mnie to nawet cieszy poniekąd. B)
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Sfora Użytkownik
  • Postów: 62
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2012 20:00
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
które wysadziły WTC - by dostać się do Iranu,
:lol: W światowy rżąd, kosmitów i iluminatów też wierzysz? Zaczekaj, aż będziemy mieli zamieszki muzułmanów jak u brytoli i żabojadów, chociaż muzułmanie nie są tacy źli, można bić kobiety i one to lubią. Aha, Iranu nikt nie zaatakował, tylko Irak.


;)
Nie będę się zagłębiała w kwestie wiary-niewiary w cokolwiek. To moja prywatna sprawa.
Czy słusznie atakujesz moje "ŻĄDAM"?
A czy ja żądam czegoś od Ciebie osobiście? Warto z jakichś powodów mnie ironizować? Skupiać się na celowym modelu postawy dziecinnie-roszczeniowej i przepuścić wszystko inne bokiem?
Może według Ciebie warto.

Na pewno warto wyłuszczyć błąd z wspomnianym Iranem. Chociaż, czy to naprawdę błąd?
Czytasz zapewne te małe paseczki, które się przewijają w TV w trakcie wiadomości. O kurcze konflikt idzie dalej, co? O kurcze chyba wlezą do Syrii i Iranu, nie?

Możesz wyjść przeciwko protestującym, pomogę, bo lekko źle się do tego zabrali :).
Atakując posłańca żaby nie uratujesz. Przecież Ty nigdzie nie wyjdziesz prawda?

Nie musisz robić nic.
I to jest idealny stan umysłu by żabę bezboleśnie połknąć :).

Pozdrawiam zdziwiona.
:)
A jeśli przyjdą Ateiści... - powiedział Bóg. - Mnie nie ma.
Nieuczeski - targowisko myśli
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-02-2012 20:48
Nie rozumiesz. Nie ironizuję twojego żądam. Boję się takiej postawy. Głosisz poglądy, które godzą w obecny stan, który jest dobry. Mogłby być lepszy, ale przecież ludziom żyję się lepiej niź w XIX wieku, chociażby z punktu widzenia medycyny. Żyjemy dłużej. Polski rząd ma problem, nie z umieralnością, ale z tym, że długość życia emerytów wzrasta.
Obecny świat mi się podoba. A Ty Żądasz zmian, a to niebezpieczne i wrogie mi. Nie chcę dużych zmian. Dlatego mam nadzieję, że korporacje, których nie kocham przecież, poradzą sobie z ludźmi, którzy głoszą podobne teorie. A poradzą sobie, bo zbyt dużo ludzi w takowych korporacjach i tym zystemie żyje.
I co z tego, że ktoś ma miliardy, jeśli ja mogę z tego spijać część.

Co do Iranu, nienawidzę muzułmanów, bo to religia, która głosi, że chrześcijanie powinni być ich niewlonikami, a ateiście powinni zostać zabici, która pozwala znęcać się nad kobietami i zakazuje pić alkohol. To wymysł oszołoma, a Iran, to kraj muzułmański, więc jeśli Izrael i USA, daj Boże aby Rosja i Chiny się nie wtrącały, zmiotą ten kraj z powierzchni Ziemi, a Irańczyków zmuszą do przyjęcia naszej zachodniej kultury, to będę szczęśliwy.

I będę szczęliwy, że zabiorą im ropę, bo benzyna będzie tańsza. A kultura masowa, której elementem jest facebook, w cudny sposób pomaga w rozmontowywaniu takich systemów, jak to fajnie zobaczyliśmy w Egipcie.

Chociaż Facebook, też pomagał się łączyć "Niezadowolonym" oraz przeciwnikom ACTA. Jak ktoś jest idiotą, to mu facebook, będzie szkodził, tak samo jak cukier, alkohol i żyletki w maszynce do golenia. Trzeba używać narzędzi zgodnie z ich przeznaczeniem i trochę myśleć, a wtedy będzie ok.
Do góry
Autor
RE: Masz profil w Facebook`u? Jesteś głupi.Orwell się spełnia.
Sfora Użytkownik
  • Postów: 62
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2012 23:07
Mi nie szkodzi Fejsbók. Lubię go. Poznałam kupę ciekawych autorów, artystów, głosów etc. etc.
Boisz się mojej postawy mówisz. A ja się boję, postawy takiej jak Twoja.
Zmieść sporą cześć ludzi z powierzchni globu, żeby dostać się do ropy i zlikwidować "złą" wiarę?
Ale dlaczego?
Mamy opatentowany samochód na wodę, ale nie produkowany, bo to uderza w potentatów, z których chcesz spijać skapujące krocie finansowe. Zbierasz te "odpady" z ich imperium i oddychasz coraz bardziej stęchłym cuchnącym, przepalonym gazami kopalnymi powietrzem. A nie trzeba, prawda? (tak wiem, utopia, ale przecież to nielogiczne, prawda?)
Też chcę żyć wygodnie. Tylko, że nikt nam tak naprawdę nie daje tego wszystkiego co już dla wygody stworzono.
Podsuwają nam odpadki. podsuwają telewizory 3D w promocjach wiedząc, że za pół roku, rok na rynek wejdzie 5D (czy inny kwiatek), który i tak kupimy za krocie.
To tak jakbyśmy zbierali 5 złotych z tego co nam, jak to ująłeś dane spić, a zabierają nam 10 złotych, które zarabiamy w krwawicy "boskiego PKD" naszego kraju.

Nie. Nie chcę zmian podobnie jak Ty drastycznych. Dlatego nie biegam w protestach. bo żeby coś uzyskać trzeba mieć plan: co dalej. Nie wystarczy wrzeszczeć ŻĄDAM w wiecu, w którym idą sami młodzi ludzie z kółkami w uszach i z dredami. Uwielbiam ten styl oglądać, ale na Boga - sami się zdyskredytowali tą walką o ACTA. Studenci, a kompletnie olali metody socjotechniczne i psychologię tłumu (byłam w szoku nota bene). Ratuje ich tylko fakt, że wypowiada się całe społeczeństwo internetowe. Że ktoś mówi o tym, że nie tylko o ściąganie filmów chodzi.

W USA rolnik posiadający pole obok konglomeratu, który wysiewa modyfikowane genetycznie zboże, objęte patentem - musi płacić kary. Bo te rośliny rosną i zapylają po sąsiedzku jego małe uprawy. Prawa autorskie to również koniec tańszych zamienników w medycynie.
Zachorujesz - pójdziesz do apteki i nie będziesz mógł wybrać tańszego środka o podobnym działaniu za 10 złotych. Tylko oryginał za 50.
Tak to będzie wyglądało.
Nie chcę rewolucji, chcę żebyśmy w ogóle brali udział w tym wszystkim.
Polecam stronę Vagli. Całkiem sensowna myśl polityczna, która dałaby nam możliwość dialogu na linii rząd-lud.
Nie chcę niszczyć wygodnego życia, bo sama jestem wygodna. I lubię Fejsa i lubię portale społecznościowe.

PS
Cena baryłki ropy nie zmienia się od ładnych kilku miesięcy, jak słyszałam. A benzyna nadal drożeje prawda? Myślisz, że jak zagarną całą ropę świata to będzie tańsza?
Czy ktoś kto może dyktować ceny spuści z tonu, bo ma towaru dużo?
Czy czytałeś kiedykolwiek książkę, w której nie znalazła się postać robiąca biznes na takiej przewadze?

Nie jest tak, że ja wierzę we wszystko, jak leci. Ale jest tak, że sporo osób w ogóle nie otwiera oczu. Nie łączy faktów.

Mówię o tym wszystkim, bo mimo, że brak mi wykształcenia politycznego, czy nawet zacięcia w tym temacie, oglądam wokoło wszystko to przed czym ostrzegałam przed dziesięcioma laty.
Jak chrzaniona wróżka.
A ja tylko czytam masę science fiction.
Tak, stanie się do głównym argumentem dla Ciebie i innych. Nie dbam o to. Bo jestem przerażona, jak dosłownie oceniłam sytuację tak dawno temu.

I rozumiem Twoją postawę. Nie mogłam tylko zrozumieć napastliwości.
Dialog, dialog, dialog.

Pozdrawiam już mniej zdziwiona.
:)
A jeśli przyjdą Ateiści... - powiedział Bóg. - Mnie nie ma.
Nieuczeski - targowisko myśli
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.