Ideał człowieka... jest wśród nas!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Ideał człowieka... jest wśród nas!
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-12-2007 12:24
I co ten temat ma wnosić? Ideałów nie ma..zapomniałaś dodać, że jest biznesmenem, człowiekiem przez którego wiele ludzi patrzy na religię przez pryzmat Radia Maryja i się od niego odsuwa..Zapomniałaś dodać, że jego działania spotykają się z krytyką episkopatu, a w rozgłośni często propagowane są poglądy antysemickie. Taki bezkrytycyzm w twoim wydaniu i idealizacja jest wręcz śmieszna. Sama koncepcja Chrześcijańskich Mediów/ uczelni nie jest zła, ale Rydzyk jest przykładem sprytnego manipulatora i karierowicza. Nie podpieram swoim poglądów wyświechtanymi ogólnikami. Mam w domu TV Trwam i wiem co w tych mediach jest. Zdarzają się ciekawe dyskusje ale dominuje wyraźna stronniczość. Przykładów jest wiele. RM zamyka się na jeden pogląd widzenia i z góry uznaje go za jedyny słuszny. Często sprytnie manipuluje faktami, a w Naszym Dzienniki zdarzają się okropne przekłamania.. (vide przykład z przystanku Woodstock)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 16-12-2007 14:54
Nie no po prostu... Brakło mi słów... Jedyne, co mogę napisać, to że jest mi bardzo przykro i że współczuję autorce tematu, jako ofierze manipulacji. Przykre jest także to, że Kościół Katolicki jest w Polsce tak bardzo bezradny, bo kilka razy próbowano sekciarskie zapędy Ojca Dyrektora ograniczać, ale niestety jego działania były na rękę byłej (BYŁEJ i z tego się cieszmy) władzy PiSu. Smutne, że jeden człowiek potrafi sobie tak owinąć wokół palca rząd i tylu biednych i bezbronnych wobec jego manipulacji ludzi. Najsmutniejsze, że Ojciec Rydzyk robi to wszystko "w imię wiary". Podobnie "w imię wiary" organizowano wyprawy krzyżowe, których głównym celem była wielka rzeźnia na "barbarzyńskich" innowiercach oraz zdobycie fortuny. Smutne, a ja się zastanawiam, jak Ojciec Rydzyk jest w stanie patrzeć jeszcze w lustro i nie czuć do siebie samego pogardy. Ech...
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 16-12-2007 15:59
Niech Ojciec Dyrektor lepiej nie robi tych odwiertów w Toruniu, bo się do piekła dokopie! A jeszcze gorzej jak mu dziadek Tuska z dziury wyskoczy.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-12-2007 18:26
Cytat:
To prawda, że jest kimś w rodzaju biznesmena, ale nie widzę w tym nic złego. Jeśli świeccy mają prawo zajmować się sprawami finansowymi, to duchowni również.


Przypomnij sobie ostatnie słowa Papieża, które wypowiedział w Polsce. Księża powinni się skupiać na Wierze, a nie stawianiu piętnastu kościołów na metr kwadratowy. Nadmierne bogacenie się kościoła już nie raz skutkowało poważnym buntem przeciwko klerowi. Masz przykłady na wyciągnięcie ręki: Francja, Hiszpania...

Lepiej niech Ojciec Dyrektor zajmie się pomaganiem biednym, bo niejeden biedak na ulicy może pozazdrościć Komfortów jakich używa sobie owy "Duchowny".
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 16-12-2007 19:07
Cytat:
To prawda, że jest kimś w rodzaju biznesmena, ale nie widzę w tym nic złego.

no cóż, jeśli nie widzisz w tym nic złego i masz go za ideał, to jak się to wszystko ma do ślubów ubóstwa, które musiał złożyć jako ojciec redemptorysta...?
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2007 19:40
Cytat:
czysty, aseksualny, niedostępny)


czy Julia jest spowiednikiem O Rydzyka?

aseksualność jest zjawiskiem niezgodnym z matką naturą, a więc jeśli nie zboczone to co najmniej chore

co do innych zalet słynnego ojca być może są prawdziwe.
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 16-12-2007 19:52
Cytat:
fantasja napisał/a:
co do innych zalet słynnego ojca być może są prawdziwe.


Wrednie, złośliwie, z premedytacją:

A to on ma jakieś zalety? No, w sumie jest już po sześćdziesiątce. A śmierć jako jedyna chyba na świecie, naprawdę jest sprawiedliwa.

A żeby było jasne - nikomu źle nie życzę :p
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2007 20:10
Jeśli to nie są zalety, to ja nie jestem fantasja!


Cytat:
Jest zagorzałym obrońcą życia ludzkiego. Kiedy ktoś zagraża nienarodzonym dzieciom albo schorowanym starcom, nie waha się ich bronić. Wyznaje ponadczasowe, sprawdzone wartości moralne, a nawet propaguje je w rozmaitych mediach. Wyróżnia się sprytem, inteligencją, doświadczeniem życiowym, umiejętnością pokonywania wszelkich trudności. Jest bardzo wymowny i charyzmatyczny - potrafi zachęcić miliony ludzi, by podążały jego drogą. Posiada poczucie humoru oraz cięty język, przy czym nigdy nie używa wulgaryzmów. Nie pije, nie pali, nie zażywa narkotyków
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 16-12-2007 20:20
Och nie, oczywiście, że TO są zalety jak najbardziej i człowiek, który byłby taki, jak opisała Natalka byłby ideałem. Ja po prostu jakoś nie widzę związku z wymienionymi zaletami i Ojcem Dyrektorem. No może poza umiejętnością zachęcenia milionów ludzi do pójścia za nim. Chociaż w tym akurat przypadku nie mówiłbym o "zachęceniu", lecz o "zniewoleniu".
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2007 21:04
Cytat:
nie widzę związku z wymienionymi zaletami i Ojcem Dyrektorem. No może poza umiejętnością zachęcenia milionów ludzi do pójścia za nim.

Ojciec Dyrektor ...jeśli nie ideał, z czym potrafię się pogodzić, to bez wątpienia idol z krwi i kości.
być może to wystarczy by zasługiwać na szacunek społeczny?
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 16-12-2007 21:07
Idol bez wątpienia, tutaj masz rację. Ech, jak niewiele jest osób, wobec których mam tak bardzo ambiwalentne uczucia...
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2007 21:19
Cytat:
niewiele jest osób, wobec których mam tak bardzo ambiwalentne uczucia...



czyż aby nie jest to, z Twojej strony uzasadniony lecz nieświadomy przejaw zazdrośći?
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2007 21:23
Cytat:
bez wątpienia idol z krwi i kości.
Hitler też był idolem wielu
Cytat:
być może to wystarczy by zasługiwać na szacunek społeczny?
no chyba jednak niektórzy wymagają czegoś więcej
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2007 21:35
Cytat:
Hitler też był idolem wielu



Nie dajmy się ponosić skrajnościom i nędznikom -

bowiem Jezus jest wciąż idolem (choć zapewne jest to zbyt skromne określenie w tym przypadku)
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2007 21:38
Dla mnie idolatria to bałwochwalstwo
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 16-12-2007 22:10
Cytat:
czyż aby nie jest to, z Twojej strony uzasadniony lecz nieświadomy przejaw zazdrośći?


Wiesz, chyba coś w tym jest - okradać miliony ludzi w taki sposób, by Cię jeszcze za to wielbili - tego nie dokonał jeszcze nikt w historii, prawda?



Dodano: 16 grudzień 2007 22:11

Ech, aż jestem ciekawy, co Natalia nam tu odpisze na te nasze posty :).
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2007 22:23
Cytat:
okradać miliony ludzi w taki sposób


złodziej przychodzi nocą z maską na twarzy...
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2007 22:29
Cytat:
złodziej przychodzi nocą z maską na twarzy...
widocznie ma moralność :D też bym się wstydziła, że kradnę ;)
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 16-12-2007 22:31
Tja... A myślałem, że mówi do swych wiernych radiosłuchaczy :).

Ale OK., bo rozmowa schodzi w złośliwie - bluźnierczy ;) offtop... Swoje zdanie tutaj zamieściłem i tyle do powiedzenia w temacie tym mam :).
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 17-12-2007 17:49
ideały mają to do siebie, że są fikcją literacką. Życie zawsze to udowadnia.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]