Ideał człowieka... jest wśród nas!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2007 17:47
Pragnę podkreślać iż nie jest to miejsce na bezpłatną autoreklamę
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
keefree Użytkownik
  • Postów: 106
  • Skąd: posen
Dodane dnia 21-12-2007 22:28
no popatrz a a tak właśnie wygląda wpis NJN:p
nie przejmuj się tak gospodarczo bo od tego robią się wrzody:D
In the middle of the night
I go walking in my sleep
Through the jungle of doubt
To the river so deep
I know I'm searching for something
Something so undefined
That it can only be seen
By the eyes of the blind
In the middle of the night
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-12-2007 07:30
Wracam do tematu :)

Natalio, powiadam Ci - prędzej Peja będzie w Raju niż Ojciec Pieniążek.

Zabrzmiało jak prowokacja? Hmm no i dobrze. Może Natalia wreszcie się odezwie. A com rzekł, tom rzekł i naprawdę w to wierzę.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-12-2007 11:32
No widzisz, to Twoje zdanie. Ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak "czyściec" w którym spędza się kilka lat i potem idzie do nieba albo do piekła (albo i tylko do nieba?). Nie chcę pisać, gdzie trafi a gdzie nie trafi ktokolwiek po śmierci, bo tak naprawdę nikt nie wie nic więcej poza cmentarzem. A ja po prostu jakoś nie umiem dostrzec w Rydzyku tych dobrych cech, o jakich pisałaś.
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-12-2007 12:05
A ja wolę "Śmierć to dopiero początek" B)
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-12-2007 12:09
A ja sądzę, że moja ciocia jakiś czas temu miała rację, mówiąc, że przez Radio Maryja i polityczne mieszanie Rydzyka młodzież odwraca się od kościoła.
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-12-2007 12:20
Cytat:
Natalia Julia Nowak napisała:
Czy można mnie nazwać zbuntowaną nastolatką?"


Nie. Nastolatką, co się urodziła jakieś dwieście albo i trzysta lat za późno. Kiedyś sam o sobie tak myślałem. Czy nie przesadzasz czasem? To, że będziesz podobać się chłopakom w krótkiej spódniczce to nie grzech przecież.

Cytat:
Natalia Julia Nowak napisała:
W minione wakacje rodzice zachęcali mnie, bym częściej wychodziła na dwór, ale opuściłam dom tylko 11 (słownie: jedenaście) razy.


Powiedz mi, DLACZEGO?
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-12-2007 12:27
No właśnie... Widzisz, nie ma takiego świata i nigdy nie będzie. To utopia, nierealna idea. Nie da się podzielić świata na czerń i biel. Nie ma dobra i zła na dwóch przeciwległych biegunach. To wszystko się o wiele bardziej miesza. Nie ma takiego świata, takiego ustroju i koniec. Albo to zaakceptujesz i będziesz się starać brać z życia to, co najlepsze, albo nigdy nie pogodzisz się z otaczającym światem... A "pro-life"... Ostatnio źle reaguję na to słowo.

A co do powodów dla 11 opuszczeń domu... Punkty jeden i dwa można zrozumieć, ale jeśli Ty widzisz tylko "trójkę" a na ulicach jedynie "zakapturzonych chłopców", to ja po prostu bardzo Ci współczuję.
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-12-2007 12:31
Widzisz, "takimi" owszem. Ale ja jakoś wychodzę z domu i nie spotykam się z "takimi" osobami. Świat poza domem naprawdę może być piękny a ludzie dobrzy, tylko trzeba pozwolić mu to pokazać, Ty wolisz z góry go skreślać i siedzieć w czterech ścianach. Widzisz tylko to, co chcesz zobaczyć.
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-12-2007 12:34
Wiesz co? To może lepiej się zastrzel od razu, bo przecież świat będzie coraz gorszy i nawet we własnym domu nie będziesz mogła schować się przed wszechobecnym ZŁEM.

Rozumiesz sarkazm?

A poza tym jest takie powiedzenie: "chcesz, by świat był lepszy? Zacznij od siebie".
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-12-2007 12:42
Dobra. To ja już wiem wszystko, co z Tobą jest i mam nadzieję, że Ci się poprawi. Że jednak kogoś kiedyś poznasz w swoim kątku w domu i zobaczysz, że świat jest piękny i warto patrzeć na niego jak na coś dobrego. O, powiem więcej nawet :).

W nadchodzącym Nowym Roku 2008 życzę, żebyś dostrzegła, że świat wokół to nie tylko czerń, zło i sami źli ludzie. Bo tak jest tylko wtedy, gdy Ty chcesz, by tak było. Czy czasem nie szukasz jakiegoś usprawiedliwienia dla siebie? "Po co mam się zmieniać i starać, jeśli wszystko wokół jest złe?"
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-12-2007 12:48
Tak właśnie myślałem, ale Natalia, nie można tak... Więcej optymizmu! Naprawdę "tam" za oknem nie jest źle.
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-12-2007 13:18
Hm, całkiem fajna rozmowa się tu rozciągnęła po tej prowokacji :)
Najbardziej cieszy mnie, że Natalia wcale nie jest taka zamknięta (chociaż w domu zamknięta).
To dobrze wróży, bo dopóki samodzielnie myślisz, to jest nadzieja, że coś wymyślisz. A dopóki słuchasz, to jest szansa, że coś usłyszysz.
Uwierz mi, że nie jest rozsądnie wierzyć bezkrytycznie we wszystko co mówi o. Rydzyk. Nie jest też rozsądnie wierzyć w "czyściec", o czym już wspomniał MarcinD. A dlaczego? Choćby dlatego, że w Biblii nie znajdziesz takiego słowa. Mało tego nie znajdziesz nawet wzmianki o miejscu, które by coś takiego przypominało. Przykro mi, ale Biblia mówi, że są tylko dwie możliwości - życie lub śmierć. Ba, nie ma też mowy o czymś takim jak życie wieczne w piekle. Hm, długi temat, ale możemy pogadać...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-12-2007 13:35
Nieśmiertelność duszy to nauka Platona, zgoła inna od nauki biblijnej. Biblia mówi, że człowiek jest duszą. Dusza, czyli człowiek, zwyczajnie umiera ale... nie na zawsze.
Jezus "wymyślił" przepis na ożywianie dusz :) Obiecał też, że kiedy przyjdzie ponownie skorzysta z tej mocy i wzbudzi z martwych swoich ludzi. Wierzę Mu w to, a to, że w to wierzę daje mi spore szanse na życie wieczne :)
"... nie z uczynków pochodzi zbawienie, aby się kto nie chlubił, lecz z WIARY. Boża to łaska." - to wolny cytat z Biblii ( nie znam na pamięć, ale jeśli będzie interesować, to znajdę dokładny cytat). :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-12-2007 14:03
"Ale NIGDY nie zdołasz udowodnić, że Bóg, szatan i dusze naprawdę istnieją." - to nie takie trudne Natalia :)
Powiedz mi tylko jakie argumenty do Ciebie najmocniej trafiają. Jeśli naukowe, ok, udowodnię naukowo, jeśli Biblijne - udowodnię z Biblią w ręku.
Osobiście wolę to pierwsze. Temat obcykany :)

A jeśli chodzi o Platona, to nie mam nic do tego pana, bo wiele mądrych rzeczy powiedział, jak na przykład: "Kobieta brzydka łatwo zachować cnotę może." :D
Ale chrześcijaninem to on nie był na pewno.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2007 14:30
VALDENS, weź kredyt na świąteczne prezenty dla całej rodziny... wkrótce po świętach zjawi się u ciebie prawdziwy szatan...
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-12-2007 15:03
fantasja, powiem ci wprost, bo już mam do tego prawo po obserwacjach : prawdziwa z ciebie ...proszę beż obraźliwości
A teraz mnie jeszcze straszysz wywłoko!?
Czy o co chodzi?

editet by sagit
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2007 15:26
Jakby poszukać istnienie istot pozaziemskich można w łatwy sposób udowodnić. Jest mnóstwo udokumentowanych świadect, czy to obecności Boga czy też Szatana. Ja wychodzę od tego, że nie ma nic z niczego ;) Nauka jest bezradna próbując tłumaczyć początek wszechświata. Do wszystkeigo da siędorobić jakąś teorię, ale początku jeszcze nikt nie wyjaśnił. Ktoś powie wielki wybuch itp..ale coś musiało być przed nim, żeby nastąpił ;) Ten fakt stawia mnie jako człowieka bądź co bądź myślącego w sytuacji, żę jest coś ponad mną. Ludzie od początku swojej egzystencji szukali Boga. Nie ma takiej pradawnej cywilizacji, która nie miała by własnych wierzeń. Skąd to wynika? Być może jak powiadają teologowie człowiek ma w sobie "gen" który przypomina mu o czymś takim jak Bóg. Oczywiście ktoś może zarzucić, że rzucam ogólnikami, ale wystarczy popatrzeć. KAŻDA cywilizacja miała jakiś tam system wierzeń.

Muszę zgodzić się z Marcinem. Radio Maryja dzieli kościół. Dizeli pomiędzy starsze osoby i nieliczną chrześijańską młodzież a resztą. Dodamy do tego ogólną nagonkę mediów na RM, i już mamy gotowy obraz kościoła, na który patrzy się przez pryzmat Bogatego kleru. Niestety tak jest i wiem to z włąsnego środowiska. Prawda jest taka, że media nie atakują RM tylko atakują kościół, który od lat jest mu niewygodny patrząc na liberalną tendencję.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
keefree Użytkownik
  • Postów: 106
  • Skąd: posen
Dodane dnia 22-12-2007 16:09
pozwolę sobie wyrazić odrębne zdanie, niech już demokracji stanie się zadość:)
jest takie fajne zdanko którego nie będę cytował tylko przytoczę mnie/jwięcej " Przedstawiciele jakiejkolwiek odpowiednio rozwiniętej cywilizacji ( czyt będącej na poziomie rozwoju którego nie możemy objąć ludzkim rozumem" ) zostaliby na Ziemi uznani za pół a nawet pełnych bogów"
ale uznanie nie oznacza istnienia::D
Wiem że po ziemi chodza deiści ( ci co wierzą w miriardopalcego Boga pociągającego za sznurki czyniącego cuda i wysłuchującego modlitw)
teiści ( wierzą w Boga twórcę ale nie ingerującego a tylko obserwującego)panteiści ( wierzą w prawa natury i uznając ją za siłę wyższa przyznają niejako rangę boskości) agnostycy ( ludzie poszukujący w uproszczeniu) i zadeklarowani ateiści ( nie ukrywam że zaliczam sie do grupty ostatniej)
Jednak to co chcę powiedzieć to iż bez względu na światopogląd każdy człowiek może być w określonych okolicznościach ideałem- ważne tylko by pamiętał że nie powinien tworzyć niepodważalnego wzorca,granicy której niegodni wg jego punktu widzenie nigdy nie przekroczą..
i to tyle na razie w temaci
In the middle of the night
I go walking in my sleep
Through the jungle of doubt
To the river so deep
I know I'm searching for something
Something so undefined
That it can only be seen
By the eyes of the blind
In the middle of the night
Do góry
Autor
RE: Ideał człowieka... jest wśród nas!
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-12-2007 16:42
"Ktoś powie wielki wybuch itp..ale coś musiało być przed nim, żeby nastąpił "

Sęk w tym, że naukowcy zakładają, że wcześniej nie było nic - żadnej materii, a nawet próżni, nie było czasu... niczego. Takie założenie jest jak najbardziej zasadne, bo jeśli się go nie przyjmie, to nie jest już rozmowa o początku. Bo przecież jeśli było "coś", cokolwiek, to trzeba się jeszcze cofnąć, do tego momentu, kiedy to coś powstało. Inaczej mówimy nie na temat.
I tutaj naukowcy (ci ateiści) wpadają w pułapkę, bo Wielki Wybuch był - co do tego najwybitniejsi naukowcy są zgodni, a jeśli on był, to CO wtedy wybuchło? :)
Teraz nawet najbardziej nawet sceptyczni naukowcy muszą przyznać, że wybuchło coś nie znanego nauce, nadnaturalnego.
Powiedzmy wprost: Wielki Wybuch, to naukowo udowodniony CUD.
A to że wybuchło "nic", to paradogmat (tak nazwano to w encyklopediach naukowych), czyli coś tak niepodważalnego, jak 2x2=4 w matematyce.

Natalko, potraktuj to jako pierwszy dowód na istnienie Boga.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]