Radio PePe
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-12-2011 21:11
To może daj dobry przykład i nagraj audycję :)?

Audycje, które zostały dotąd nagrane, nie uważam osobiście za byle jakie, każdy włożył w to wysiłek i serce. Twój osąd jest co najmniej nietaktowny, żeby nie powiedzieć więcej. Radio internetowe na takim portalu to ciężka sprawa wbrew pozorom, wprowadzenie ostrej selekcji "dykcyjnej" jak na rozmowie o prace spowoduje, że nagrań w ogóle nie będzie. Żeby być w czymś lepszym, trzeba to szkolić, nagrywać i także, to o czym ty mówisz, ćwiczyć dykcję, co nie jest równoznaczne z tym, że ktoś jest przekreślony.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
julass Użytkownik
  • Postów: 1107
  • Skąd: Północne Doki
Dodane dnia 05-12-2011 21:11
ja bym sie tam mógł doczepić że skoro do danej audycji jeszcze nic nie zostało nagrane to praktycznie jej nie ma a nazwę zawsze można zmienić... no ale regulamin rzecz święta:P
przecinki są homo
_________________________________
Ach, gdyby zamiast być piekłem, świat był ogromną niebiańską odbytnicą...
Lautreamont
Do góry
Autor
RE: Radio PePe
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2011 21:14
Cytat:
Almari napisał/a:
To może daj dobry przykład i nagraj audycję :)?

Audycje, które zostały dotąd nagrane, nie uważam osobiście za byle jakie, każdy włożył w to wysiłek i serce. Twój osąd jest co najmniej nietaktowny, żeby nie powiedzieć więcej. Radio internetowe na takim portalu to ciężka sprawa wbrew pozorom, wprowadzenie ostrej selekcji "dykcyjnej" jak na rozmowie o prace spowoduje, że nagrań w ogóle nie będzie. Żeby być w czymś lepszym, trzeba to szkolić, nagrywać i także, to o czym ty mówisz, ćwiczyć dykcję, co nie jest równoznaczne z tym, że ktoś jest przekreślony.


Nie wkładaj mi w usta (pod palce) coś czego nie napisałam. I powstrzymaj się od komentarzy ad personam. Dziękuję.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-12-2011 21:18
Cytat:
julass napisał/a:
ja bym sie tam mógł doczepić że skoro do danej audycji jeszcze nic nie zostało nagrane to praktycznie jej nie ma a nazwę zawsze można zmienić... no ale regulamin rzecz święta:p


Masz rację, można, zwłaszcza, że te audycje są na próbę, jak zaznaczyliśmy wyżej. Jedne się przyjmą, drugie nie.

Chodzi mi bardziej o to, że jeśli miałoby to wyglądać tak, że felietony są czytane, to równie dobrze można je dać do prozaka, albo stworzyć osobną audycję dla publicystyki. A założenie audycji z medio-życia wzięte było takie, że teksty powstają jakby na bieżąco, nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć, może prosto: Idziesz do kogoś, robisz wywiad lub reportaż, najlepiej nagrywasz to, i potem wrzucasz do radia. W sumie felietony w tym przypadku trzeba stąd wyrzucić, bo one tak czy siak będą czytane.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 05-12-2011 21:20
Taaaaak... Genialna koncepcja. Tyle że na ten bełkot ktoś poświęcił czas, podczas gdy szanowne grono krytyków do góry 4literami leżało. Sorry bardzo, ale marudzić póki co mogą ci, co się wysilili i poświęcili ten odsetek swojego życia na nagranie czegoś.
A skoro ad persona pisać nie wypada, to powiem ogólnie. Marudzą Ci co robią najmniej. Ja zapierniczam z treningów na poły ubrana żeby ze wszystkim zdążyć, staram się eliminować możliwe błędy, wgrywam wszystko, majstruję przy pilocie. Nie muszę tego robić. Może ktoś da radę lepiej? Psze bardzo.
Uwagi i propozycje, jasne, przyjmiemy chętnie. Tylko trochę szacunku, nie nazywać bełkotem coś na co ktoś poświęcił czas. To nie tyle może nietaktowne, co mało wyszukane i infantylne.
No a poza tym to miłego wieczoru.
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-12-2011 21:22
Cytat:
Esy Floresy napisał/a:
Cytat:
Almari napisał/a:
To może daj dobry przykład i nagraj audycję :)?

Audycje, które zostały dotąd nagrane, nie uważam osobiście za byle jakie, każdy włożył w to wysiłek i serce. Twój osąd jest co najmniej nietaktowny, żeby nie powiedzieć więcej. Radio internetowe na takim portalu to ciężka sprawa wbrew pozorom, wprowadzenie ostrej selekcji "dykcyjnej" jak na rozmowie o prace spowoduje, że nagrań w ogóle nie będzie. Żeby być w czymś lepszym, trzeba to szkolić, nagrywać i także, to o czym ty mówisz, ćwiczyć dykcję, co nie jest równoznaczne z tym, że ktoś jest przekreślony.


Nie wkładaj mi w usta (pod palce) coś czego nie napisałam. I powstrzymaj się od komentarzy ad personam. Dziękuję.


Ty takie stosujesz, tylko sprytnie ukryte za formą bezosobową przykład: Jak ma być byle jak... + bełkot tych, którzy nagrywali. To są akurat twoje słowa, więc niczego ci nie wkładam w usta.

Ja odniosłam się do twoich słów, nie do osoby. Więc nie wiem, gdzie tu argumentum ad personam.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2011 21:31
Norules, ależ nikt nie zaprzecza, że kawał pracy został włożony przez zaangażowane osoby. Myślę, jednak, że warto posłuchać głosu słuchacza i spróbować pracować nad ulepszeniem. Pewnie, że niełatwo jest coś stworzyć od zera, ale pierwszy krok już zrobiliście, więc róbcie i kolejne. A co, do bylejakości, to nie ja odmawiam Wam profesjonalizmu.:p



Almari zacytuję zatem Ciebie

Cytat:
Wiadomo, że nie jest to profesjonalne radio, więc chyba nikt nie oczekuje, że usłyszy zaraz głos Darka Maciborka.


Skoro nie profesjonalnie, to jak? Skoro uważasz, że już teraz jest ekstra i nie ma nad czym pracować, to gratuluję też dobrego samopoczucia.;)



Cytat:
Almari napisał/a:


Ty takie stosujesz, tylko sprytnie ukryte za formą bezosobową przykład: Jak ma być byle jak... + bełkot tych, którzy nagrywali. To są akurat twoje słowa, więc niczego ci nie wkładam w usta.

Ja odniosłam się do twoich słów, nie do osoby. Więc nie wiem, gdzie tu argumentum ad personam.


I zwróć uwagę proszę na użyty czas. Jak ma być a nie że jest. ;)

Jak dla mnie początki, a te wiadomo są trudne, więc nie ma co się zżymać tylko działać i rozwijać.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-12-2011 21:57
Cytat:
Jak pisaliśmy w regulaminie, wszystko pomału się wyklaruje i ułoży. Trochę cierpliwości i wyrozumiałości.


Cytat:
Żeby być w czymś lepszym, trzeba to szkolić, nagrywać i także, to o czym ty mówisz, ćwiczyć dykcję,


Cytat:
Esy napisała:
Skoro uważasz, że już teraz jest ekstra i nie ma nad czym pracować, to gratuluję też dobrego samopoczucia.


I nie wkładaj mi w usta coś, czego nie powiedziałam ;) To, że trzeba pracować i ćwiczyć napisałam powyżej, więc przeczy to twojej tezie. Z takiego założenia wychodzę, że należy zawsze się dokształcać i poszerzać horyzonty, ale umiem również docenić pracę innych, bo akurat najlepiej wiem, jak wygląda praca w radiu, w prasie czy innym medium, i tak, w tym przypadku to jest ekstra, że ludzie poświęcają bezinteresownie swój czas, żeby coś nagrać.

Nie zżymam się, potwierdziłam twój pomysł do ćwiczenia dykcji za słuszny ;) Jak możesz to daj namiary na ten program, brzmi ciekawie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2011 22:10
Dykcjonarz to nie program, tylko plik do przesłania na maila. Otrzymałam go na warsztatach literackich, ponoć ćwiczą na nim nasi aktorzy i inne gwiazdy. Może się okazać pomocny również i naszym radiowcom, kto wie może wyrośnie nam taki Maciborek tutaj! :)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 06-12-2011 13:55
Do dzisiejszej audycji "recenzje z kubkiem ..." wkradł się Mikołajkowy chochlik - niespodzianka.

Mam nadzieję, ze nie przeszkodzi w słuchaniu, a może wywoła uśmiech :-)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-12-2011 17:36
Mój wywołał, pozytywny oczywiście :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 06-12-2011 20:49
Duuuża niespodzianka :D
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-12-2011 20:58
Jeszcze większą widzę w twoim poście, Nalko :D Fajny obrazek.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 06-12-2011 21:08
Almari lubi fraki :D
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-12-2011 21:16
Nie mówię o avatarze, tylko o sygnaturze, tej ruchomej :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 06-12-2011 21:19
No to lubisz jeździć na gęsi (zakładam, że to gęś) :D
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-12-2011 21:24
To że mi się podoba, nie oznacza, że uprawiam takie jeździectwo. ;)

Jak wam się podobają piosenki Wiolina?

Przypominam, że jutro wystąpi wierszokleta :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 06-12-2011 21:26
A widzisz, ja na zmianę czytam i matmę robię, a nagrania same się nie przygotują. To do roboty.
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 06-12-2011 21:50
Wiolin potrafi czarować niewątpliwie głosem :)
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Radio PePe
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 06-12-2011 23:11
W niedziele posłuchałam nowinek, wczoraj o wierszach, a dziś muzyki - ciekawe.:) Początki są zawsze trudne, ale na pewno audycje bedą coraz ciekawsze.;)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.