Kto to wymyślił?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Kto to wymyślił?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 11:17
Zdecydowanie inny pogląd na sztukę w dodatku niezależną.

Zdecydowanie inny?
A co to zacz zdecydowanie inny?
A inny to nie jest zdecydowanie?
Na sztukę niezależną.
A jak to jest z tą sztuką zależną w dzisiejszej dobie,
skoro postrzega się niezależną?
Ten megalomański tytuł portalu przesądza o jego
wiarygodności. Poczytałem tu nieco.
Zauważyłem, że w wielu przypadkach o "wartości dzieła"
przesądza moment użycia klawisza ENTER!
Spróbujmy zejść na glebę i wyrażać to, co mamy
jeżeli w ogóle do wyrażenia.
Radzę częściej a właściwie zawsze spoglądania w lustro.
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-12-2011 11:24
Nie podoba Ci się u nas - użyj google i znajdź dla siebie inny portal :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 11:47
I tylko na tyle stać Cię w odpowiedzi?
Nie dostrzegłeś, że celem mojego wystąpienia
jest troska o rzetelność i wiarygodność portalu?
Rzeczywiście, nie podoba mi się tu i to bardziej,
po Twojej, osoby tu znaczącej - wypowiedzi.
Przepraszam za zamieszanie.
Widocznie moje oczekiwania są zbyt duże.
Błędnie sugerowałem się tytułem portalu.
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 17-12-2011 12:19
Haha, kolejne pierdzielenie o szopenie :D
Ludzie mają banie, chodzą i marudzą.
Nie ma to jak się pośmiać na dobry początek dnia :D
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kto to wymyślił?
SheIsARebel Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 12:56
O rany, nie wiem, ale jak chcesz to mogę się dowiedzieć. Mnie tam osobiście nie przypadł do gustu tylko ten trzy kropek. Proponujesz jakieś inne hasło reklamowe? ;)
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 12:58
Michu800, ten tekst jest doskonale uniwersalny. Powiedziałbym nawet, że transparentny znaczeniowo. Nie powiedziano jaki PP ma pogląd na sztukę i dlatego admini (z naciskiem na "mini") mogą robić wszystko. Nawet nic!
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 17-12-2011 14:12
Michu, ja myślę, że czepianie się pierdół bez podawania konkretnych przykładów co do Entera i niewiarygodności portalu jest niepoważne. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś słowa, użyj słownika, po to są. Jeśli nie rozumiesz związku frazeologicznego, zapytaj pani od polskiego. Jeśli nie masz dość inteligencji, żeby zadać mądre pytanie - milcz. A jeśli musisz mówić, niech ze słów coś wynika, a niech nie będzie to stek bzdur czy wiadro pomyj wylewanych na ludzi, którzy Ci nic złego nie zrobili.
Po prostu się odechciewa wszystkiego, jak się widzi taką postawę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Gadget Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: לובלין
Dodane dnia 17-12-2011 14:56
Obstawiam, że "Starzy Wyjadacze" raz na jakiś czas mają taką sytuację, że pojawia się ktoś nowy, kto od razu jest wielce oburzony portalem i rządzącymi nim zasadami.

Szkoda, że Michu800 zaczął temat tonem, który kojarzy się z atakiem. Gdybyś inaczej sformułował swoje myśli to może inni nie poczuliby się atakowani i powstałaby z tego konstruktywna dyskusja a nie obrzucanie się nawzajem błotem.

"Dojrzałość – powiada Bokonon – jest gorzkim rozczarowaniem, na które nie ma lekarstwa, chyba że uznamy za jakieś lekarstwo śmiech."
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 15:43
Ale dobrze, że zwrócono uwagę na wyraz "niezależną". Portal zdaje się nienawidzieć niezależności; użytkownicy mają zależeć o siebie, bo przecież "się pisze dla ludzi" i marzą o zależeniu od wydawnictwa. Przecież każda jedna wydana pierdółka twórcy PP, to rodzinne szczęście całego portalu i tak dalej. Kurs pisarski pana P. też manifestem niezależnym nie jest, przeciwnie - przemawia głosem zy góry, zy ambonny, lekceważąco bo z mnóstwem błędów, które przysługują tylko największym marnotrawcom atramentu.
Przyznajcie sami, że "niezależną" tu nie pasuje, może chodziło o "amatorską"?



"zdecydowanie inny pogląd na kwestię żydowską" (Adolf Hitler'39)
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Gadget Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: לובלין
Dodane dnia 17-12-2011 15:52
Dla mnie hasło samo w sobie jest nietrafione. Gdyby ktoś w swoim wierszu by je umieścił, zostałby od razu skrytykowany za posługiwanie się utartymi frazesami.

Ale jak dla mnie to w tej chwili zachowujemy się jak rodzimi politycy, którzy wolą kłócić się o to, że kartki są niepoprawnie białe niż o treść przekazywaną na tych kartkach.

Zanim znalazłam się na tym forum, znajomy (który mi je polecił) 'poradził' mi- komentuj dużo to i Ciebie będą komentować. Powiało to fotką.pl. Z samymi komentarzami też tak często bywa- wystarczy, że 'zielony' dobrze oceni, to potem już wszyscy się zachwycają.


Uważam, że dyskusja jest troszkę pozbawiona sensu. Każdy przyszedł tu z jakiegoś powodu, każdy ma jakąś koncepcję tego, co chce tworzyć, bardziej lub mniej konkretną. Komuś, kto nie do końca jeszcze jest pewien (czy pewny?) swej drogi, wiele osób chętnie pomoże wybrać. Osobie pewnej swego stylu ktoś pomoże uzupełnić braki w znajomości gramatyki czy ortografii. I to jest plus tego forum. A jak ktoś jest jak ta gałązka na wietrze, zmieniająca kierunek co pięć minut tylko po to, aby dogodzić czytelnikom... Cóż... Pewnie odniesie sukces i zbije kokosy. :D

Mój post tradycyjnie odbiega od pierwotnego założenia i być może nijak się ma do tematu, przepraszam za to. Puenty nie mam, zamiast tego na zakończenie chciałam Wam wszystkim powiedzieć, banalnie straszliwie- Kochani, nie spinajcie się.
"Dojrzałość – powiada Bokonon – jest gorzkim rozczarowaniem, na które nie ma lekarstwa, chyba że uznamy za jakieś lekarstwo śmiech."
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 17-12-2011 16:39
Zabawne macie problemy.
Proponuję się rozpędzić, a nóż jakaś ściana się znajdzie.

Przykro mi że moja wypowiedź nic nie wnosi. Chciałam siè jedynie dostosować ;]
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 16:53
Żeby uściślić intencję mojego komentarza, dopowiem, że pragnę jeno zwrócić uwagę na punkt, który może posłużyć (tym wnikliwszym), do podśmiechujek wszelkiego rodzaju. Ponieważ rozczerwienione powiedzonko okraszające motto, zmusza do dorobienia sobie sensu na własną rękę, to poznając portal odkrywamy znaczenie raczej niekorzystne.

Nie chcę zmiany tekstu, apelowałbym raczej o wpływanie własną postawą, na bardziej korzystną interpretację tego cytatu.



Norules, jest ok, wnosisz tyle samo do dyskusji ile z niej wynosisz :)
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 17:18
A jakie to wszystko ma znaczenie? Niezależny to tylko zwykły przymiotnik. Wszystko zależy od ludzi. Portal nie jest doskonały, bo i ludzie nie są idealni.
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 17:34
A literatura, to tylko zbiorowisko zwykłych części mowy, więc po co administracja i system komentarzy?
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 18:20
A co ma administracja i system komentarzy do niezależności? Nie widzę związku. Rozwiń temat to spróbuję się do tego odnieść.
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 19:09
Akurat na Twoim odniesieniu się, w ogóle mi nie zależy.
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 19:15
Jesteś bardzo przewidywalny :)
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 19:21
Znam ostrze Twojej riposty ;)
Do góry
Autor
RE: Kto to wymyślił?
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2011 21:32
Niestety, zadałeś mi właśnie śmiertelny cios. Nie potrafię być cynicznym z uśmiechem na twarzy :D
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]