nie dla ACTA!
Autor
RE: nie dla ACTA!
amasztybrutalu Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2012 14:10
dziś o 3:30 w nocy czasu polskiego zostało podpisane
porozumienie ACTA w Tokio przez polską ambasador.
jednak zanim umowa wejdzie w życie musi być ratyfikowana, wiadomo,
więc to jeszcze nie musi być koniec;)
"Wiersz musi być o czymś. Nawet o przysłowiowej dupie Maryny może być, ale musi wypływać z niego prawdziwe, szczere uwielbienie do tej dupy." (barteczekm - wrzeszcze.pl)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nie dla ACTA!
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 27-01-2012 12:23
Cytat:
Nie można zmusić dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Oznacza to, że kontrowersyjna ustawa ACTA przyjęta właśnie przez polski rząd, jest niezgodna z prawem.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11038771,ETS__ACTA_niezgodne_z_Karta_Praw_Podstawowych.html?lokale=rzeszow



"Osoby najaktywniej korzystające z Internetu to jednocześnie najaktywniejsi uczestnicy kultury, we wszystkich jej obiegach, komercyjnym legalnym, komercyjnym nielegalnym, niekomercyjnym nielegalnym i niekomercyjnym legalnym. Po prostu, to kulturowi wielożercy korzystający z kultury dużo, a Internet jest doskonałym narzędziem, by kulturalne życie organizować. Wniosek z tej części badania taki, że - ujmując rzecz w pewnym uproszczeniu - piraci (nie wszyscy) także zostawiają najwięcej kasy za płyty DVD, w kasach teatrów i kin, księgarniach.

Na drugim biegunie znajduje się ponad połowa polskiego społeczeństwa, która nie piraci, jednak też i nie płaci. Nie płaci, bo nie korzysta z niczego, poza telewizją."

http://www.polityka.pl/kultura/.../1523743,1,kulture-ratuja-cyfrowi-piraci.read



Cytat:
Czy niedługo rząd USA będzie wiedział o wszystkim, co piszą użytkownicy Facebooka? FBI planuje budowę systemu do infiltracji serwisów społecznościowych. Ma on łączyć informacje pozyskiwane np. z Twittera, Facebooka i Google Maps. Co z prywatnością użytkowników? "Nikt nie zmusza ich do publikowania tych treści" - uważa Waszyngton.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11041568,FBI_chce_narzedzie_do_szpiegowania_Facebooka__Twittera.html
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
amasztybrutalu Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2012 17:25
"Im mniej wiesz tym jesteś szczęśliwszy"
- fakt. po ostatnich wydarzeniach powoli tracę wiarę w ludzi,
w wolność (nie mylić z anarchią), a patriotyzm?
jeszcze coś z tego zostało i chyba zawsze będzie,
no ale jakieś takie przygnębienie mnie dopadło.

a tu jeszcze USA tylko podgrzewa i tak już złą atmosferę w Polsce.



wp.pl:
"Michał Boni stawia sprawę honorowo - tak premier Donald Tusk odniósł się do deklaracji ministra, który - w związku ze sprawą umowy ACTA - przedstawił szefowi rządu gotowość do dymisji. - Proszę to traktować tylko jako gotowość ministra - zastrzegł szef rządu."

więcej:
http://wiadomosci.wp.pl/title,Nowy-minister-Tuska-poda-sie-do-dymisji,wid,14203550,wiadomosc.html



"Premier Donald Tusk zapowiedział, że - jeśli będzie naprawdę uzasadniona opinia, że umowa ACTA jest zagrożeniem dla wolności - to rząd nie przedłoży jej do ratyfikacji."
- a to co za nagła zmiana zdania TUŻ PO PODPISANIU UMOWY? masakra jakby nie można było
wcześniej się nad tym porządnie zastanowić, a nie podpisywać ACTA tylko dlatego,
żeby nie wyszło że ulega szantażom?

Więcej:
http://wiadomosci.wp.pl/title,Zaskakujaca-decyzja-Tuska-ACTA-bez-ratyfikacji,wid,14203551,wiadomosc.html
"Wiersz musi być o czymś. Nawet o przysłowiowej dupie Maryny może być, ale musi wypływać z niego prawdziwe, szczere uwielbienie do tej dupy." (barteczekm - wrzeszcze.pl)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nie dla ACTA!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2012 20:34
Polecam tutejszy artykuł na temat, może nie dokładnie ochrony praw autorskich,
ale ochrony prywatności człowieka w Internecie i w rzeczywistości.
LINK
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 27-01-2012 20:42
Pracownica ambasady USA w Warszawie dzwoniła do polskiego Sejmu i wypytywała się o dyscyplinę partyjną podczas głosowania nad dezyderatem do premiera ws. ACTA. - To skandaliczne, nie podlegamy administracji prezydenta Obamy - komentują zażenowani politycy.

Sprawę telefonu z amerykańskiej ambasady ujawniła TVN24. Na zamieszczone w serwisie Youtube nagranie zwrócił nam uwagę bloger ARTDOM63.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11046835,Ambasada_USA_monitoruje_dzialania_komisji_sejmowej.html?lokale=rzeszow
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 27-01-2012 22:56
Ja powiem tak, nie popieram ACTA, żeby nie było, ale naprawdę już teraz mamy takie prawo, które nakazuje za ściągnięcie piosenki z Internetu skazywać na więzienie ;) nie wiem czy jesteście tego świadomi, bo z tego co czytam nie widzę tej świadomości w postach. ACTA zmienia tylko tyle, że jest tak napisana, że można ją dowolnie interpretować. I mam nadzieję, że nie wejdzie w życie, ale nawet jej wejście nie jest potrzebne by zamykać strony jak w USA i karać brytyjskiego studenta za posiadanie serwisu. Nasze obecnie funkcjonujące prawo też na to pozwala. Wszystko zależy od woli oskarżających, prokuratorów, innych organów ścigania. Więc możemy obalić ACTA, wygrać w referendum, a rząd postanowi wtedy wprowadzić w życie coś takiego co dotknęło kibiców ostatnimi czasy. Tak, kibice od tego rządu też otrzymali takie represje, jak obecnie chce wprowadzić ACTA. Przykład z dzisiaj, 3 osoby, które odpaliły race na skokach w Zakopanem dostały po 1800zł grzywny, pół roku więzienia w zawieszeniu i dwuletni zakaz uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Polski Związek Narciarski. Jaki to ma sens? Więc owszem, walczmy z ACTA, ale bądźmy świadomi, że to nic nie zmieni. Ten rząd chce mieć kontrolę nad wszystkim i wszystkimi i jak nie osiągnie tego w taki, to zrobi to w inny sposób. Już obecne prawo pozwala im na to wszystko, co jest mówione w filmikach o ACTA. A ludzie i tak ich później wybiorą na kolejne 4 lata, bo nie ma zdaniem większości innej alternatywy... Więc nie mówmy "Nie dla ACTA", tylko "Nie dla ograniczania wolności w Polsce".
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nie dla ACTA!
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 27-01-2012 22:57
Cytat:
mariamagdalena napisał/a:
Zanim w Polsce dojdzie do ratyfikacji - mamy czas na działanie.
A w Parlamencie Europejskim dyskusja się toczy cały czas, tylko akurat ich nikt o zdanie nie pyta i prawa do wprowadzania żadnych zmian też PE nie ma...



"Francuski socjalistyczny eurodeputowany Kader Arif, poseł-sprawozdawca ds. umowy ACTA, zrzekł się z prowadzenia tej sprawy w Parlamencie Europejskim, w proteście przeciwko podpisaniu umowy w czwartek przez Komisję Europejską w imieniu UE.

- To przedstawienie, w którym nie wezmę udziału - powiedział były już sprawozdawca

PE ma wiosną głosować nad zatwierdzeniem przystąpienia UE do umowy ACTA."

http://fakty.interia.pl/raport/.../europosel-rezygnuje-z-raportu-ws-acta-w-protescie,1752143
fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-01-2012 23:20
To chyba najlepiej będzie pracować dla rządu - w sumie stanowisk byłoby parę... ;)
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-01-2012 02:24
Cytat:
jakub napisał/a:
Ja powiem tak, nie popieram ACTA, żeby nie było, ale naprawdę już teraz mamy takie prawo, które nakazuje za ściągnięcie piosenki z Internetu skazywać na więzienie ;) nie wiem czy jesteście tego świadomi, bo z tego co czytam nie widzę tej świadomości w postach.


Nie. Nie jesteśmy tego świadomi, bo tak NAPRAWDĘ nie ma czegoś takiego, Jakubie.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nie dla ACTA!
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-01-2012 02:30
Owszem, ściągnięcie i posiadanie dłużej niż 24 godziny jest karalne, od kiedy nastąpiła zmiana prawa Samuelu, a raczej kiedy je zmieniłeś i na jakie? ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nie dla ACTA!
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-01-2012 15:26
Cytat:
jakub napisał/a:
Owszem, ściągnięcie i posiadanie dłużej niż 24 godziny jest karalne, od kiedy nastąpiła zmiana prawa Samuelu, a raczej kiedy je zmieniłeś i na jakie? ;)


Pogrążasz się....

Ale nie wiem tylko czy mam teraz wkleić tu tekst wszystkich obowiązujących w Polsce ustaw, żebyś mógł zobaczyć, że coś takiego nie istnieje, czy też może będziesz łaskawy wskazać jakąś podstawę prawną dla swoich wydumanych teorii... ;)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nie dla ACTA!
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2012 23:06
Kiedyś premier Tusk wzywał do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Może nadal jest taki tolerancyjny i pozwoli obywatelom olać tę umowę?
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 29-01-2012 00:09
Cytat:
ekonomista napisał/a:
Kiedyś premier Tusk wzywał do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Może nadal jest taki tolerancyjny i pozwoli obywatelom olać tę umowę?


No co Ty...
Nasz szanowny premier to, nie przyrównując Kali:
jak Kali ukraść krowę - to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: nie dla ACTA!
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 29-01-2012 02:12
Cytat:
98 procent sieci P2P działa na zasadzie ściągania i udostępniania muzyki czy filmów. Rozpowszechniając i zwielokrotniając muzykę lub filmy w sieci łamiemy prawo. Za internetowe piractwo grozi nam kara grzywny, ograniczenie wolności czy nawet więzienie. Maksymalnie może to być 2 lub 5 lat, w zależności do tego czy ktoś uczynił z tego procederu dochodową działalność, zorganizował ją i nią kierował.


http://prawo.money.pl/aktualnosci/.../co;grozi;za;sciaganie;pirackich;nagran,206,0,318926.html

I wiem, że to jest tylko teoretyczne zagrożenie, bo praktycznie wiadomo, że to się nie zdarzało. Ale istnieje taka regulacja. Nie mów, że tego nie wiedziałeś ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nie dla ACTA!
amasztybrutalu Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd:
Dodane dnia 29-01-2012 12:28
pewnie że Jakub ma tutaj rację.
Moim znajomym kilka tygodni temu policja wparowała do domu z nakazem
i zabrała im laptopa bo ściągnęli jakiś film,

nie mam pojęcia jak takie rzeczy policja wykrywa,
no ale faktem jest że to przestępstwo.
"Wiersz musi być o czymś. Nawet o przysłowiowej dupie Maryny może być, ale musi wypływać z niego prawdziwe, szczere uwielbienie do tej dupy." (barteczekm - wrzeszcze.pl)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nie dla ACTA!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-01-2012 12:49
Prawdopodobnie ściągali torrenty, a co za tym idzie, również udostępniali film innym i to jest przestępstwo.
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 11-02-2012 02:17
Przecież to zupełnie nie o to chodzi.

A chodzi o to, ze ACTA dają urzędnikom prawo wydawania ostatecznych decyzji. I to co urzędnik uzna za właściwe, to może z każdym zrobić. Bez prawa odwołania się.
To nieco w uproszczeniu, ale to oddaje sens.

Więc proszę nie powoływać się na prawo.
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2012 10:22
Skoro to nie ma skutków prawnych, to nie jest szkodliwe.

Cytat:
I to co urzędnik uzna za właściwe, to może z każdym zrobić. Bez prawa odwołania się.
Urzędnik stanie ponad prawem? Jak szeryf na dzikim zachodzie? A jego szef, tego urzędnika będzie miał prawo odwołać taką decyzję? I czy ten urzędnik to jakaś jedna osoba - Urzędnik, coś jak w Matrixie Architekt?

Ja tu już nic nie rozumiem. Każdy mówi coś innego. Aż mi głowa popękała.

Mam nadzieję, że kiedyś to stanie się jasne.
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 11-02-2012 16:08
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Skoro to nie ma skutków prawnych, to nie jest szkodliwe.

Cytat:
I to co urzędnik uzna za właściwe, to może z każdym zrobić. Bez prawa odwołania się.
Urzędnik stanie ponad prawem? Jak szeryf na dzikim zachodzie? A jego szef, tego urzędnika będzie miał prawo odwołać taką decyzję? I czy ten urzędnik to jakaś jedna osoba - Urzędnik, coś jak w Matrixie Architekt?

Ja tu już nic nie rozumiem. Każdy mówi coś innego. Aż mi głowa popękała.

Mam nadzieję, że kiedyś to stanie się jasne.


Dokładnie tak jak piszesz, tylko opuść pytajniki. Oprócz Matrixa. Tu na centrum się nie zanosi. Decyzje będą rozproszone, ale nieodwołalne. A jak by były nie po myśli, to się znajdzie takich, co zrobią jak trzeba.
A to, że nie rozumiesz, to się nie przejmuj. Wszyscy to mają, oprócz twórców tego pożal się Boże, "prawa".
I wszyscy mają nadzieję, że kiedyś to stanie się jasne.
Do góry
Autor
RE: nie dla ACTA!
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2012 00:45
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Skoro to nie ma skutków prawnych, to nie jest szkodliwe.

Cytat:
I to co urzędnik uzna za właściwe, to może z każdym zrobić. Bez prawa odwołania się.
Urzędnik stanie ponad prawem? Jak szeryf na dzikim zachodzie? A jego szef, tego urzędnika będzie miał prawo odwołać taką decyzję? I czy ten urzędnik to jakaś jedna osoba - Urzędnik, coś jak w Matrixie Architekt?

Ja tu już nic nie rozumiem. Każdy mówi coś innego. Aż mi głowa popękała.

Mam nadzieję, że kiedyś to stanie się jasne.


Tomaszu,
a co jest obecnie?
Dziecko choruje na raka, od decyzji NFZ zależy, czy dostanie refundację na leczenie...
od decyzji "urzędnika" zależy życie dziecka...

Od decyzji "urzędnika" zależy, czy zaakceptuje projekt domu, który chcesz postawić na swojej własnej ziemi. Jak jesteś w konflikcie, to może przeciągać procedury w nieskończoność.

Matrixem bym tego nie nazwał, ale biurwokracją...
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]